14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pazartesi günü basılacak her Akbil, Açe halkına gidecek Pazartesi günü, İstanbul'daki otobüsler tsunami felaketi yaşayan dost Açe halkı için çalışacak. İETT otobüsleri ile özel halk otobüsler..
Tinerci çocuklar sporla topluma kazandırılacak Zeytinburnu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, sokak çocuklarını topluma kazandırmayı hedefleyen ortak bir ..
Belediyeden öğrencilere bedava hikâye kitabı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM), eğitim seferberliğine ilginç bir projeyle destek veriyor. Kadın Koordinasyon Merk..
‘Rusya ile stratejik ortaklık kapıda’ Türkiye-Rusya işbirliğini "çok boyutlu ilişki" safhasına taşıyan sürecin üzerinden bir yıl geçmeden Moskova ve Ankara "stratejik ortaklığa" yönelik bir d..
ABD’nin insan hakkı ihlalleri dünyaya da kötü örnek oluyor Merkezi New York’ta bulunan İnsan Hakları İzleme Komitesi (HRW), 2005 yılı raporunda Amerikan yönetimine ağır eleştiriler getirdi.
Amerika ile İsrail’den Rusya’ya ‘İskender’ uyarısı Rusya'nın Suriye'ye stratejik İskender füzeleri satacağı yolundaki haberler Amerikan ve İsrail yönetimlerinin "erken uyarısıyla" karşılaştı...
Açe’de barış umudu yeşerdi Deprem ve tsunami felaketinin 100 bine yakın kişinin ölümüne yol açtığı Endonezya’nın Açe bölgesinde hükümet ile ayrılıkçı gruplar arasındaki diyalog süreci giderek..
7 bin memur, gümrüklerde çalışmak için sıraya girdi Kaçakçılığın en çok meydana geldiği gümrükler, aynı zamanda yolsuzluk konusunda da kötü bir üne sahip.
‘Kapıkule’de TIR’lardan gecede 6 bin dolar toplanıyordu’ Kapıkule Sınır Kapısı’nda yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan davanın önceki günkü duruşmasında, gümrükler hakkındaki genel kanı par..
İşi götüremeyecek bankacı, biz müdahale etmeden kararını versin Siyasi ve ekonomik istikrarın etkisiyle giderek düşen faizler ve enflasyonun gerilemesiyle daralan kâr marjları, yeni dönemde b..
Fitch, Türkiye’nin kredi notunu yükseltti Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, mali politikalardaki disiplin ve AB ile üyelik müzakerelerine başlanacak olmasının etkisiyle Türkiy..
Yurtdışında borçlanmaya çıkan Hazine'ye 15 milyar dolarlık teklif geldi Hazine dün 20 yıllık ve dolar cinsinden Euro tahvil ihracı için Citigroup ve Morgan Stanley’e yetki verirken, 14-15 mil..
Köy hizmetlerini kaptan kanun çıktı Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kaldırılması ve yürüttüğü hizmetlerin İstanbul ve Kocaeli'nde büyükşehir belediyelerine, diğer illerde il özel idareleri..
TÜSİAD Gül ile Babacan arasında kaldı Ömer Sabancı’nın bir dönem daha yönetim kurulu başkanlığına seçildiği Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 35. Genel Kurulu’na ‘AB sürecinde..
Patronlar Kulübü TÜSİAD’ın üye sayısı 543’e yükseldi Patronlar Kulübü olarak bilinen TÜSİAD’ın üye sayısı yeni katılan 45 üye ile 543’e çıktı. Yeni üyelerin 5’i Koç, 3’ü ise Sabancı grubundan..
‘Yeni kuruşun cebe girmesi zaman alacak’ Türk Lirası’ndan altı sıfır atılması ile hayata giren madeni paralar (kuruş) henüz ceplere girmedi. Piyasaya verilmeye başlanmasının üzerinden iki haf..
Bayramda otoyol ve Boğaz köprülerinden geçişler ücretsiz Bakanlar Kurulu kararına göre, arife gününden itibaren Kurban Bayramı’nın son günü olan 23 Ocak Pazar günü saat 24’e kadar otoyollar v..
Köy Hizmetleri’ni kapatan kanun Meclis’ten geçti Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kaldırılması ve yürüttüğü hizmetlerin İstanbul ve Kocaeli'nde büyükşehir belediyelerine, diğer illerde il ö..
Yardım ulaşmazsa aç kalacaklar Güney Asya’da 26 Aralık’ta meydana gelen yüzyılın felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 157 bini aştı.
Mevlânâ’nın şiirlerine ‘sıkı bestekâr’ aranıyor Mevlânâ Celaleddin-i Rumî'nin yaklaşık 700 yıl önce yazdığı şiirler, Farsçadan birçok dünya diline çevrildi; ancak günümüz Türkçesinde yeterinc..
Mevlânâ’nın evinin yeri unutuldu Müze olarak hizmet veren Mevlânâ Dergahı, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Mevlânâ'nın hatırasını taşıyan evi ve medresesi ise ne yazık ki ortadan kalkmış d..
Özal’ın altın saati Musul şehitlerinin yakınları için satıldı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın altın ve pırlanta taşlı kol saati Musul'da şehit edilen emniyet güçlerinin ailelerine yardım için..
Polis ve jandarma hukuk eğitimi alacak Hakim ve savcı adaylarını yetiştirmek üzere kurulan Türkiye Adalet Akademisi, adli kolluk kapsamında polis ve jandarmaya da hukuk eğitimi verecek. İlk d..
Gaffar Okkan suikastı sanığına müebbet hapis Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile 5 polisin öldürülmesi eylemine katıldığı iddiasıyla yargılanan Mehmet Fidancı, müebbet hapis cezası..
‘Ulusalcılık’ kavgası İzmir Barosu’nu karıştırdı İzmir Barosu’nda yeni yönetimin ulusalcı politikaları benimsemesi, gerginlikleri de beraberinde getirdi. Millî çıkarlara zarar verdiği gerekç..
Sarıyer katliamında 9 kişi gözaltında İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Sarıyer'de aynı aileden 4 kişinin öldürülmesi ve ardından Bakırköy'de 3 kardeşin cesetlerinin bulunması olayın..
‘Sokakta kesim yaparak kurban düşmanlığına fırsat verilmesin’ İlahiyatçılar, yaklaşan bayram öncesi ‘sokakta kurban kesimi’ konusunda vatandaşları uyardı. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahi..
Canlı hayvan sevkıyatı internetten takip ediliyor Yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan büyük şehirlere yapılan canlı hayvan sevkıyatı internet üzerinden adım adım i..
Kurbana gereksiz acı çektiren 500 milyon lira ceza alacak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 7 ay önce yasalaşan Hayvanları Koruma Kanunu, Kurban Bayramı öncesi Çevre ve Orman Bakanlığı’..
Prof. Erdin: Öğrencilerin tepkileri provoke edilebiliyor İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden, Öğretim Üyeleri Derneği eski Başkanı Prof. Dr. Kadir Erdin, öğrencilerin tepkilerini dile g..
Bayram trafiğinde 25 yılda 8 bin kayıp verdik Bayram tatilini şehir dışında değerlendirmek isteyen vatandaşların karıştığı trafik kazalarının bilançosu ürkütücü boyutlara tırmandı.
Sömestr tatili erken başladı öğretmenler mesaiye kaldı Yaklaşık 13 milyon öğrenci ile 550 bin öğretmen bugün yarıyıl tatiline giriyor. Ancak okullar karne için hazırlıksız yakalandı.
Deniz suyu çekilmesi depremle ilgili değil Çanakkale, İstanbul ve Gökova Körfezi’nde, deniz suyunun çekilmesi "deprem" söylentisine yol açtı. Uzmanlar, paniğe gerek olmadığını, denizdeki gelg..
Meteoroloji balonunu UFO sandılar Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde, ‘gökyüzünden düşen ve içinden sesler gelen cisim’ halkta panik oluşturdu.
Bilim adamları acının fotoğrafını çekecek İngiltere’de Oxford Üniversitesi’nden bilim adamları yüzlerce gönüllü kişiye acı çektirerek beynin nasıl çalıştığını bulmaya çalışacak. İki yıl sürec..
[Haber İzlenim - İbrahim Yekebaş] Hastanede yaralılar sahipsiz cesetlerle yan yana yatıyor Endonezya’nın Açe bölgesinde ayakta kalan tek hastanesinde tam bir insanlık dramı yaşanıyor. Açe Ask..
Freni boşalan tren raydan çıktı; 2 ölü Ankara yakınlarındaki Lalabel İstasyonu’nda freni boşalan trenin hızı saatte 140 kilometreye çıktı. Ankara Garı’nda devrilen trende iki görevli hayatını..
Tribün cinayeti davasında üç tahliye kararı çıktı Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçında Cihat Aktaş'ın bıçaklanarak öldürülmesi ile ilgili davada tutuklu Fatih Sözüer dışındaki 3 sanık tahliye edi..
Süperiz; ama aile içinde kalsın! Piramidin ne uç noktasına çıkabilmiş, ne de en aşağılarına düşmüş orta sınıf bir Amerikan ailesiyle karşı karşıyayız.
Bu tren Kuzey Kutbu'na gider! Çocuklar için maceralı bir yolculuk filmi gibi gözüken Kutup Ekspresi (The Polar Ekspres), bu hafta vizyona girecek diğer bir animasyon yapım. Robert Zemeckis'in..
‘Her şey Hababam için!’ Geçtiğimiz yıl, uzun bir ayrılıktan sonra ‘merhaba' diyen Hababam Sınıfı'nı pek hoş karşılayamamıştık. Zaten kendileri de ‘forever'dan son anda vazgeçip ‘merhaba'ya ka..
Don Kişot 400 yaşında ‘Toplumsal Tarih' dergisi, ocak sayısında, bu yıl 400. yaşı kutlanan dünya edebiyatının ustalarından Cervantes'i ve unutulmaz eseri Don Kişot'u kapağına taşıdı. Dergi, "..
'Çocuk yayıncılığının geldiği nokta, umut verici' Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), bu yıl ödül kategorisine, çocuk yayıncılığını da ekledi. İlk çocuk yayıncılığı ödülü ise Zambak Yayınları'nı..
Genç fotoğrafçılara kaçırılmayacak fırsat Basın fotoğrafçılığının saygın kurumlarından World Press Photography Foundation (WPPH), genç foto muhabirlerini ve belgesel fotoğrafçıları, Amsterd..
Steven Spielberg, Lincoln filmi çekecek Hollywood'un çılgın yönetmeni Steven Spielberg, bu defa Abraham Lincoln'a dair bir projeye hazırlanıyor.
CHP’de ‘disiplin’ sağlanamıyor CHP’de Genel Başkan Deniz Baykal ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül arasındaki liderlik mücadelesi Yüksek Disiplin Kurulu’nu çalışamaz hale getirdi.
‘Atatürk Samsun’a çıktı, bunlar iniyor’ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anadolu turuna çıkarak kendisine meydan okuyan Mustafa Sarıgül'ü ilginç bir tepkiyle eleştirdi.
Sarıgül, ‘ekime kadar ara formül’e karşı çıktı CHP liderliğine hazırlanan Mustafa Sarıgül, olağanüstü kurultay için muhaliflerin gündeme getirdiği "Zülfü Livaneli ortak adayımız olsun, ekime..
DEHAP’ta birlik mesajı çok, İstiklal Marşı yok Demokratik Halk Partisi (DEHAP) 3. Olağan Kongresi dün Ankara’da toplandı. Genel Başkan Tuncer Bakırhan’ın birlik mesajlarına karşın kongrede İs..
AKP’li vekil AB için Fransızca öğreniyor Türkiye, Avrupa Birliği’ne (AB) uyum yolunda dört bir koldan çalışma yürütüyor. 3 Ekim’de başlayacak müzakerelere hükümetin yanı sıra milletvekillerin..
« » 1 2 3 4 5 6 7