14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otel basıp Türk kaçırdılar Irak'ta 30 Ocak seçimleri öncesi şiddet döngüsü hızlanırken, başkent Bağdat'ta Bakhan Oteli'ne düzenlenen baskında bir Türk kaçırıldı. Polis yetkilileri ve otel gör..
Türkmenlerden uyarı var Irak'ta Sünni partiler seçimleri boykot edeceklerini açıklarken, Türkmen Cephesi (ITC) de seçim yapısı ve düzeniyle daha fazla oynanırsa boykota başvurabileceklerini a..
Çizik bile öldürüyor Güney Asya'nın 160 bin can verdiği deprem ve tsunami felaketinin üzerinden 20 gün geçerken, felaketzede çocuklar yaşam savaşı veriyor.
Thatcher'dan darbe itirafı Britanya'nın eski Başbakanı Margaret Thatcher'ın oğlu Mark Thatcher, Ekvador Ginesi'nde darbe girişimine destek verdiğini 'itiraf etti'.
'Putin'in tavrı memnun etti' Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, dün Ankara'da Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüştü. Denktaş, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Kıbrıs'ta tarafların tutumuyla ilgili..
Rum liderin Londra özlemi Kıbrıs Rum lideri Tasos Papadopulos, hedefinin 1974 öncesine dönüş olduğunu dolaylı olarak itiraf etti. Papadopulos, bugünkü şartlarda 1960 Zürih ve...
Filistinli kim vurduya gitti İsrail'in tek yanlı geri çekilmeyi planladığı Gazze Şeridi'ndeki son operasyonu hamile komşusunu hastaneye yetiştirmeye çalışan bir gencin canına mal oldu.
Hollanda'da İslami parti Hollanda'da bir grup Müslüman'ın girişimiyle 'Müslüman Demokratik Parti' adıyla yeni bir siyasi parti kurulacak. Grup adına bir açıklama yapan M. Jabri...
İşkencede 'yaratıcı teknik' Irak'ın Ebu Garib Cezaevi'nde esirlere yapılan işkencenin baş aktörü Amerikalı çavuş Charles Graner'ın Texas'ta görülen davası ilginç tanıklıklara sahne oluyor.
Tetanos öldürüyor Güney Asya'da 160 bin cana mal olan deprem ve tsunami felaketinin üzerinden 20 gün geçmesine rağmen felaketzede çocukların durumu daha kötüye gidiyor. Haberin devamı için....
Pırlanta gibi bir sorun Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Moskova'da değeri 30 bin dolar olduğu belirtilen hediyeleri kabul etmesi, tartışmaya neden oldu.
Halk bizi anlıyor çığ gibi büyüyoruz 'Önseçim yerleşecek' CHP lideri Baykal'a bayrak açan Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, parti içi demokrasi vaat etti: "Sorunlar büyürken sosyal de..
'Sarıgül Samsun'a çıkmadı, indi' CHP'de yaklaşan olağanüstü kurultay öncesi söz düellosu kızışıyor. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kurultay mücadelesini önceki gün Samsun'da başlatan Şişli B..
Bülent Tanla ekipten koptu CHP lideri Deniz Baykal'ın yakın ekibinden Bülent Tanla, yönetimle yollarını ayırdı. Kurultayda aday olmayacağını belirten Tanla, diğer Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ..
'Ara çözüm vakit kaybı' Livaneli ve Güneş'in 'uzlaşma' önerisine yanıt vermeyen Sarıgül'e, 'ortak aday' konusunda son çağrı Günay'dan geldi. Delegelerle konuşacağını belirten Sarıgül, &qu..
Trende 'doludizgin' dehşet Pamukova ve Tavşancıl'daki kazalarla gündeme oturan Demiryolları'nda yeni bir kaza haberi de dün Ankara'dan geldi.
Kazalara rağmen bütçesi kesiliyor TCDD hatlarının bakımsızlığı nedeniyle sık sık yaşanan tren kazalarına rağmen, Ulaştırma Bakanlığı bütçesinden TCDD'ye aktarılması gereken yol bakım ve onarı..
Yargıtay için reform önerisi 1 Nisan 2005'te yürürlüğe girecek Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemeleri Hakkında Kanun ile yeni TCK ve CMK nedeniyle Yargıtay Kanunu'nda..
DEHAP'ta başkan aynı DEHAP Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Tuncer Bakırhan, AB'ye üyelik sürecinde Kıbrıs değil Kürt sorununun belirleyici olacağını söyledi.
Türkiye altıdan terk Eğitim-Sen, 2005 başı itibarıyla eğitim sisteminin durumunu gösteren raporu yayımladı: Altı yaş üstü nüfusun yüzde 30'u diplomasız. Yüzde 12.7'si okuma yazma bilmiyor. Be..
Topbaş'ın maaşı Asya'ya... Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinin yaşandığı bölgeye, kişisel olarak yaklaşık 150 bin YTL'lik (150 milyar lira..
51 bin kapıya sıcak yemek Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün geçen yıl Samsun'dan başlattığı 'evlere yemek yardımı' uygulaması Türkiye'ye yayılıyor. Yetkililer şu bilgileri verdi: "81 ilde..
Sahte 100 YTL piyasada İlyasköy Mahallesi'nde 20 YTL'lik alışveriş için verilen 100 YTL sahte çıktı. Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, yeni banknotlar konusunda daha duyarlı olunmasınıı istedi.
'Stad' zanlısı aranmamış İnönü Stadı'ndaki Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçında 17 yaşındaki Cihat Aktaş'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu üç sanık tahliye edildi.
Dayı ve yeğen yakalandı Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğluyla İl Özel İdaresi'nde şoförlük yapan Engin Bayramoğlu'nun birer gün arayla ..
'Sarıyer vahşeti' için yedi gözaltı Sarıyer'de oturan Çınar ailesinden biri çocuk yedi kişinin öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında yedi kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürü ..
Terörde siyasi koruma yok Silahlı terör eylemlerine karışanların 'siyasi suçlu' olarak nitelendirilmesi son buluyor. Terörizmin Önlenmesine Dair Avrupa Sözleşmesi (TÖDAS) Tadil Protokolü, TBM..
'İntihal'e ağır yaptırım Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle, doçent adayının eserlerine ilişkin et..
AB'den cinsellik hibesi AB Komisyonu, Türkiye'de cinsellik ve üreme sağlığıyla ilgili standartları yükseltmek için proje getirenlere toplam 36 milyon YTL (36 trilyon TL) hibe edecek. Bu amaçl..
'Su çekilmesi doğal' Marmaris'te suların 4-5 metre çekilmesinin büyük bir depremin habercisi olduğu yönündeki söylentiler halk arasında endişe yarattı.
TEDAŞ kesinti tazminatı ödedi Yusufeli ilçesinde bir şarküteri sahibi, habersiz 24 saat elektrik kesintisi yapan TEDAŞ'a karşı açtığı tazminat davasını kazandı. Yusufeli'nde 9 Temmuz 2002'de..
Sürpriz tatil başlıyor İlk ve ortaöğretim okullarında yarıyıl tatili bugün başlıyor. Tatil erkene alınınca eğitim süresinde oluşan iki buçuk günlük boşluk, ikinci yarıyıla eklendi.
Nevruz okulda kutlanacak Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında anma ve kutlama amaçlı gün ve haftalarla ilgili yönetmeliği yeniden düzenlerken bu günler içine Nevruz'..
Sambacılar şişmanlıyor Dünya kültürüne katkıları arasında tanga bikini ve Gisele Bundchen gibi süper modeller bulunan Brezilya'da şişman kadın görmek şimdiye kadar pek mümkün değildi.
'Derin Darbe' hedefe kilitlendi NASA'nın ilk kez bir kuyruklu yıldızın içine bakmak üzere oluşturduğu 'Deep Impact' (Derin Darbe) projesi başladı. Tempel 1 kuyrukluyıldızına çarparak bir deli..
Prens Harry Nazilere özenmiş Britanya Veliaht Prensi Charles'ın oğlu Prens Harry, bir doğum günü partisinde kolunda gamalı haç bulunan Nazi üniforması giyince topa tutuldu!
Naomi de iş kazası geçirdi! Manken Naomi Campbell, dün Brezilya'da çıktığı podyumu ısıttı!
Doğum çok 'korkutucu' Araştırmalara göre bebek sahibi olmak anneler için 'korkunç ve şok bir deneyim' haline gelmiş. Her 10 kadından sekizi hamilelik ve doğum esnasında korktuklarını, her 10 ..
Kargalar tamirci gibi Yeni Kaledonya kargalarının, doğuştan alet kullanma becerisine sahip oldukları ortaya çıktı. Britanyalı araştırmacılar, suni bir ortamda beslenen Yeni Kaledonya kargalar..
Yemeği ağzına geldi Acıkan martının imdadına, cömert balıkçılar yetişti. Bazen denizin üstünde görünen bir balık bazen suda yüzen bir ekmek parçası için çığlık çığlığa mücadele eden martılar..
Çocuklarının adı Yahoo İnternette tanışıp evlenen Romanyalı çifte, internet sitesi bir bebek! İnternette üç ay yazıştıktan sonra evlenen Cornelia ve Nonu Dragoman...
Kalbi sıkışan çöpçüye... Britanya'da çöpçüler hayat kurtaracak. Ülkenin kırsal kesimlerinde ambulans servisinin yeterli olmaması nedeniyle çöpçülere defibrilatör, yani elektroşok cihazları ve..
Bu bebek ne olacak? ABD'de, yanlışlıkla başka bir erkeğin spermleriyle döllenen kadın bebeğini doğurdu. Kısırlık tedavisi gören Laura Howard, nişanlısının değil de yanlışlıkla başka bir erke..
'Değiştik, gelişmedik' Prof. Dr. Sedat Özkan'a göre Türkiye'de yaşanan hızlı değişime karşın yeni değer yargılarının oturmaması nedeniyle yalnızlığa doğru gidiş var. İstanbul Üniversitesi Tıp..
Kürekle 8 bin km. 2003'te kürekle Atlas Okyanusu'nu batıdan doğuya geçen ilk kadın olan Maud Fontenoy adlı Fransız kürekçi, şimdi de Peru-Polinezya arasını tek başına kürekle geçme denemesine..
Çikolata böyle yenir! Mutluluk ve enerji kaynağı çikolatayı nasıl yersiniz? Lezzet dünyasına yeni bir tat olarak katılan yaşam ve yemek kültürü dergisi 'Crema', ilk sayısında çikolata yemen..
Hırsızına direnme! Britanya'da hükümet, ev sahiplerinin evlerine giren hırsıza zarar vererek kendilerini savunma hakkına sahip olması ve yasanın buna göre değiştirilmesi yolundaki talepleri g..
Dinozoru yutmuş... Çin'de bulunan yeni fosiller dinozorlar ve aynı dönemde yaşamış memeliler arasındaki ilişkiye yeniden ışık tuttu: Yenilmez sanılan dinozorlar bir memelinin kurbanı olmuş.
Kuş gribi, 15 günde 4 kişiyi öldürdü... Vietnam'ın güneyinde 18 yaşındaki bir kadın kuş gribinden öldü. Bu açıklamayla birlikte, 2 hafta içinde hastalıktan ölenlerin sayısı 4'e çıktı. Genç ka..
Liseliye ‘ortak sınav’ müjdesi Milli Eğitim Bakanlığı, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan lise düzeyi ‘ortak sınav’ından alınan puanların ders notlarına katılması zorunluluğunu k..
« » 1 2 3 4 5 6 7