13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta Türk işadamı kaçırıldı Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen silahlı baskında Türk işadamı Abdülkadir Tanrıkulu kaçırıldı, 6 Iraklı öldürüldü.
ABD'den Rusya'ya yaptırım tehdidi ABD, terörizme destek veren ülkeler listesinde yer alan Suriye'ye, füze satmaya hazırlandığı yönünde haberler bulunan Rusya'ya, gerekirse yaptırım uygulayabi..
Efes Cup'ın programı / sonuçlar Antalya Atatürk Stadı'nda 7-13 Ocak tarihleri arasında iki ayrı grupta gerçekleştirilecek 4. Efes Cup Futbol Turnuvası'nın maç programı...
Spielberg'den Başkan Lincoln filmi Sinemanın “harika çocuğu” Steven Spielberg, bir suikaste kurban giderek hayatını kaybeden ABD Başkanı Abraham Lincoln'un hayatını filme aktarıyo..
Sony'den TV'ye zoom yapan dekoder Sony, televizyon görüntüleri üzerinde zoom yapılmasını sağlayan, netleştiren ve renkleri canlandıran bir dekoder geliştirdi.
Symantec: Spam 2005'te artacak 2004 yılında e-posta kutularına düşen spam'lerin toplam görderiler içindeki oranı yüzde 67'ye ulaştı.
İlgi bitene kadar düğün de yok! Oyuncu Sienna Miller ile geçen hafta nişanlanan ünlü aktör Jude Law, düğünlerinin bu yıl olmayacağını, magazin basınının üzerlerindeki ilgisi sona erene kadar ..
Karadeniz'de istavrit bereketi Karadeniz'de uygun havakoşulları sayesinde bol miktarda avlanılan hamsiden sonra istavrit de balıkçıların yüzünü güldürdü.
Televizyon karşısında çocuk Türk halkı, günde 4 saat televizyon izleme süresiyle dünya sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Televizyon karşısında etkiye en fazla açık durumdakiler ise çocukla..
Vietnam'da kuş gribi yine can aldı Vietnam'ın güneyinde 18 yaşında bir kadının kuş gribinden öldüğü doğrulanarak, bu ölümün 2 hafta içindeki 4. kuş gribi vakası olduğu açıklandı.
Bayramı öncesi 'brucella' uyarısı! Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Atasever, veteriner hekim kontrolü altında bulu..
Tüm yönleriyle radyoterapi tedavisi Radyoterapi tedavisi birçok hastanın kafasında soru işaretleri yaratabiliyor. Ancak sanılanın aksine radyoterapinin yan etkileri az, sağladığı yararlar ise..
'İstikrarsızlık kaynaklarına dikkat' TÜSİAD Başkanı Sabancı, ekonomik dengeleri korumanın zorunlu olduğuna değinerek, “Henüz istikrarsızlık potansiyeline sahip bazı kaynaklar kurutulama..
Bilgin: Çukurova buz üstünde yürüyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Bilgin, Çukurova Grubu'nun Yapı Kredi Bankası'nın satışıyla ilgili görüşmelerde son 17 güne geldiğini bel..
Hazine 20 yıl vadeli tahvil satıyor Hazine, 20 yıl vadeli dolar cinsi Eurobond satarak yılın ilk dış borçlanmasını gerçekleştirecek.
İran'da okul yangını: 16 çocuk öldü İran'da bir okulda çıkan yangın sonucu en az 16 çocuk öldü.
Irak seçimleri öncesi PKK krizi ABD'li yetkililer, Irak vatandaşı olan PKK'lıların Irak seçiminde oy kullanmasının engellenmesinin, pratik nedenlerden dolayı kolay olmadığını belirtti.
Irak'ta Türk şirketine baskın: 6 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir Türk inşaat şirketi çalışanlarının kaldığı Bohan oteline 3 silahlı kişi tarafından baskın düzenledi.
Almanya Büyükelçisi'ne protesto Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Wolf Ruthard Born, bir seminer için gittiği Ankara Üniversitesi'nde AB karşıtı bir grubun protestosu ile karşılaştı.
Türkiye'de 30 bin Iraklı oy kullanacak Irak seçimleri için geri sayım sürerken, Türkiye'de oy kullanacak Iraklı seçmenler için yapılan hazırlıklarda da sona yaklaşıldı.
Okkan suikastında müebbet hapis cezası Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikastına katıldığı iddiasıyla yargılanan Mehmet Fidancı, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Carradine da "evet" dedi 80'li yılların sevilen dizisi "Kung-Fu" da "Çekirge" diye seslendiği öğrencisine öğütler veren Kwai Chang Caine'i canlandıran, "Kill Bill" serisinde ise "gelinin" yok..
Sırada Abraham Lincoln var Yönetmen Steven Spielberg, bir suikaste kurban giden ABD Başkanı Abraham Lincoln'un hayatını beyazperdeye aktarıyor. Variety'nin internet sitesinde yer alan habere ..
Özel tiyatrolara devlet yardımı gecikti Kültür Bakanlığı’nın, özel tiyatrolara sezon açılışı öncesinde ekim ayında vermesi gelenek haline gelen yardımları, ilgili kurulun toplanamaması nedeni..
Güney Asya'ya yardım için bir fotoğraf da siz alın Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Güney Asya’da meydana gelen doğal afetin getirdiği yıkımın düzeltilmesine bir katkıda bulunmak için Güney ..
Haberin Devamı>>> "İstanbul" şarkısıyla adından söz ettiren Pamela Spence isminin "Pemıla" diye okunduğunu söylüyor. İngiliz asıllı Amerikalı bir baba ve Türk bir ...500 kartpostaldan oluşan ..
Opel Pau'yu yıktı Antrenörlüğünü Murat Didin'in yaptığı Opel Skyliners, ULEB Euroleague C Grubu'nda deplasmanda Pau'yu 86-81 yendi.
Efes dağıldı: 82-72 Lacivert beyazlılar, 1998 yılından beri Hırvatistan'da yenemediği rakibine yine teslim oldu. 22 sayı atan Fitch'in etkili oyunu, temsilcimize 7 maç sonra mağlubiyet tattır..
Hido-Memo tam gaz NBA'de Orlando Magic'in deplasmanda Minnesota Timberwolves'ı 87-80 yendiği maçta 26 sayı atan Hido ile Utah Jazz'ın da Phoenix Suns'ı 115-108 yendiği maçta 21 sayı kaydeden ..
Maraş dondurmasına aroma yasak Maraş dondurmasına aroma katılamayacak, Sağlık Bakanlığı, tuz paketlerinin üzerine iyotlu tuzun yararlarını gösteren etiket bastıracak. Tebliğe göre, tuz beyaz ..
Hazine tahvil ihracı için yetki verdi Hazine, 2005 yılı dış borçlanma programı çerçevesinde, bu yılın ilk tahvil ihracı için Citigroup ve Morgan Stanley'e ortak lider bankalar olarak yetki ve..
TMSF: Çukurova Turkcell hissesi alabilir Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’yla imzalanan sözleşme kapsamında, grubun Yapı ve Kredi Bankası’ndan Turkcell hissesi satın alma..
Esnafa "kuruşları kullan" genelgesi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Yeni Kuruş’ların kullanılması ve yeterli miktarda temin edilmesi için oda ve birliklere genelge gönder..
Borsa'da bayram tatili 4.5 gün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), bayram nedeniyle hafta sonu ile birlikte 4.5 gün kapalı kalacak. Borsa'da 19 Ocak’ta yarım gün işlem yapılacak. 20 ve ..
Memur zamlı maaşına fark da alacak 15 Ocak’da zamlı olarak ödenecek olan memur maaşı ve sözleşmeli ücretlerine 15 günlük de fark eklenecek. En düşük dereceli memur maaşı 525.20 YTL (525 milyo..
Rusya yeni nükleer füze üzerine çalışıyor Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanov, Rusya'nın geliştirdiği yeni nükleer füzeler üzerinde çalıştığını duyurdu.
'Nazi işgali fazla insanlık dışı değil' Fransa'nın aşırı sağcı lideri Jean- Marie Le Pen, 2. Dünya Savaşı sırasındaki Nazi işgalinin "dikkate değer bir şekilde insanlık dışı" olmadığını söyle..
Esenler'de cinayet: 1 ölü Esenler'de gasp amacıyla bir işyerine giren 3 kişi, kendilerine direnen işyeri sahibini yaraladı, yanındaki oğlunu ise öldürdü.
'Planın adı değil, Kıbrıs'ta çözüm önemli' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs sorununun çözümünde planın adının değil, içeriğinin önemli olduğunu belirterek, "Öne sürülecek olan veya önümü..
'AKP mahallesinde' misyonerlik faaliyeti Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı ve eski DSP lideri ve Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in "din elden gidiyor" açıklamalarıyla gündeme gele..
Felaketten notlar... Ayrılıkçı hareketin güçlü olduğu Endonezya'nın Açe bölgesi, ordusunun hışmından kurtulamıyor. Militanların saldıracağı iddiasıyla yabancı yardım çalışanları ile gemi ve u..
Basın peşini bırakmazsa evlenmeyecek Oyuncu Sienna Miller ile geçen hafta nişanlanan ünlü aktör Jude Law, düğünlerinin bu yıl olmayacağını, magazin basınının üzerlerindeki ilgisi sona erene k..
Beşinci kez "evet" dedi 80'li yılların sevilen dizisi "Kung-Fu" da "Çekirge" diye seslendiği öğrencisine öğütler veren Kwai Chang Caine'i canlandıran, "Kill Bill" serisinde ise "gelinin" yok ..
Benzin zammı yüzde 3 Tüpraş'ın toptan benzine yaptığı yüzde 12 zam, pompaya yüzde 3 oranında yansıdı.
Kendini fazla özletmeyecek Türk sinemasında Yavuz Turgul adı hep iyi film ya da senaryolarla anılır. Yavuz Turgul çektiyse iyidir, Yavuz Turgul yazdıysa iyidir. Kendisi, bir ekol olan Arzu Fi..
SİYAD 'Yazı Tura' dedi Altın Portakal'da 11 ödül alan 'Yazı Tura' sinema yazarlarının da favorisi. Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) 2004 Türk sineması ödüllerinde 'Yazı Tura'ya sekiz dald..
Hollanda'dan Çambel'e ödül İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü'nü kuran Prof. Halet Çambel, Türkiye'deki kültür mirasının korunmasına yaptığı katkılardan dolayı Hollanda Kraliyet Ailesi'..
Kitap sayısı hızla artıyor Türkiye'de yayımlanan kitap sayısı her yıl biraz daha artıyor. Kültür Bakanlığı tarafından her kitaba verilen ISBN'lere (Uluslararası Standart Kitap Numarası) göre,..
Bedenlerimizi sevmiyoruz Geçen gün gazetelere yansıyan bir haber çok ilginçti. Habere göre gençlerin önemli bir bölümü, yaklaşık yüzde 60'ı, estetik ameliyat yaptırmak istiyormuş. Bunu okuyun..
Güncel sanatçıların İstanbul'u Tünel'deki Borusan Sanat Galerisi, küratörlüğünü Almanya'nın Essen kentinde bulunan Museum Folkwang'ın çağdaş sanat bölümünden sorumlu Necmi Sönmez'in üstlendiğ..
« » 1 2 3 4 5 6 7