13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başkan Çakır: Halkımız hizmetlere sahip çıksın Başkan Yardımcısı Nejat Tülek'le birlikte seçimden bu yana geçen 9 ayı değerlendiren Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, halktan hizmetle..
Küpesiz hayvan satıcılarına milyarlık cezalar veriliyor Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, hayvan pazarında satılan kurbanlıklar denetleniyor.
Sigara yüzünden kavga eden öğretmenler adliyelik oldu Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, okul öğretmenler odasında sigara içilmesi konusunda çıkan tartışmada birbirlerini darp eden öğretmen Y.K.,..
Amerika ve Irak’tan, Öcalan’ın da yer aldığı PKK’lıları iade taahhüdü Türkiye, Irak’ın kuzeyinde barınan, aralarında Osman Öcalan’ın da bulunduğu yaklaşık 150 terör örgütü PKK/Kongra-Gel men..
Erdoğan’dan Denktaş’a: Plana duygusal yaklaşma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Annan Planı’na destek verece-ğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i eleşti- ren KKTC Cumhurbaş..
Lüksemburg, Kıbrıs için girişim hazırlığında Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı Lüksemburg'un Başbakanı Jean-Claude Juncker, ülkesinin önümüzdeki 6 ay içinde Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin ..
AP anayasayı onayladı topu üye ülkelere attı Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, dün yapılan oylamada Avrupa Birliği Anayasası’nı onayladı. Genel kurulda AB Anayasası için yapılan oylamada, 500..
Ege’deki Kardak kayalıkları Ankara-Atina’yı yine geriyor Yunanistan ile Türkiye’yi Ocak 1996’da savaşın eşiğine getiren Ege’deki Kardak kayalıkları yeni bir gerilime sahne oluyor.
Filistin’e ‘Türk’ modeli Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün İsrail ve Filistin’e yaptığı ziyarette gündeme gelen "TİKA Ofisi" açma projesi önümüzdeki birkaç ay içinde hayata geçiriliyor.
Barış umuduna ‘çifte bomba’ Filistin'deki seçimlerle yeniden yeşeren barış umutları dün iki saldırıyla sarsıldı. Filistinli militanların Gazze Şeridi'ndeki saldırısında bir Yahudi yerleşimci ..
Çetin’in görev süresi 6 ay uzuyor; Gül de Afganistan yolcusu NATO Genel Sekreteri’nin Afganistan Yüksek Sivil Temsilcisi Hikmet Çetin’in görev süresi ikinci defa uzat..
Ziraat Bankası, 1,5 katrilyon liralık kârla rekor kırdı Siyasilerin yüklediği milyarlarca dolarlık görev zararı sebebiyle 2000 ve 2001’de yaşanan krizlerde önemli payları bulunan kamu bankala..
MÜSİAD’ın ‘yılın Kulis yazarı’ ödülü Fikri Türkel’in Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ yarışmasında yılın kulis yazarı..
Benzin yüzde 2,5 zamlandı Petrol Piyasası Kanunu çerçevesinde fiyatları 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren serbest piyasa şartlarında, ‘Otomatik Fiyatlandırma Sistemi'ne göre belirleyen Tüpraş, ..
PTT, kuruş dağıtımını uydudan izledi Yeni Türk Lirası’na geçiş sebebiyle son aylarda 15,5 katrilyon lira (15,5 milyar YTL) yollarda dolaştı. Banknotların naklini Ziraat Bankası aracılığıyla g..
Sahillerde yabancıya yapılan emlak satışı yeniden incelenecek Türkiye’de mülk edinen yabancıların, özellikle sahil bölgelerindeki satışlarda, düşük rakam göstererek vergi kaybına yol açtıklar..
Yabancılar en yüklü hisse alımını 474 milyon dolarla aralık ayında yaptı Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye müzakere tarihi verilmesi ve IMF ile yeni stand-by anlaşmasının olumlu etkilediği Borsa’..
Faizi, enflasyondaki düşüş devam edeceği için indirdik Merkez Bankası’nın önceki gün piyasa için sürpriz olan, kısa vadeli faizlerinde birer puanlık indirimi, enflasyonda düşüşün süreceği ve ..
Avrasya’da ortak ticaret merkezleri açalım, Irak’ı birlikte inşa edelim Rus enerji kaynaklarının Türkiye aracılığıyla üçüncü ülkelere pazarlanması girişimlerinden sonra şimdi de Irak’ın yenid..
Turist sayısında meydana gelen artış, Türk-Rus ilişkilerini güçlendirdi Rusya ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin gelişmesinde Türkiye’nin her yıl ağırladığı yaklaşık 2 mily..
‘Uzanlar’ın İsviçre’deki 190 milyon doları donduruldu’ Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Uzanlar'ın İsviçre'deki 190 milyon dolarının dondurulduğunu ifade etti. Zaman ‘İsviçre operasyonunu' 16 ..
Sigara fiyatı basında ilan edilemeyecek Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurulu, sigarayla ilgili olarak basında fiyat duyurusu mahiyetinde ilan yayımlanamayacağı..
Arçelik, en beğenilen şirket seçildi Ekonomi dergisi Capital’in, ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasının sonuçları açıklandı. İnsan kaynakları ve danışmanlık şirketi Adecco Türki..
Kadın programlarının reytingini polisler artırıyor! Gündüz kuşağında en çok izlenen "Yasemin Bozkurt’la Kadının Sesi", "Serap Ezgü ile Sizin Sesiniz" gibi kadın programlarının yapımcılarına ..
Steven Spielberg’e Türkiye’yi tanıttıracak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2005 yılı reklam kampanyalarını organize edecek firmayı belirlemek için açtığı ihaleye reklam ajansları yoğun rağbet ..
Katliamla bağlantılı sır ölüm Sarıyer’deki katliamın üzerinden 10 gün geçmesine rağmen aydınlatılamadı. Otomobillerinin bagajında cesetleri bulunan tekstilci üç kardeşin dükkan komşusu Hamza ..
‘Çakıcı, hakkındaki tüm iddialara cevap verecek’ Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın önceki günkü duruşmada yaptığı 20 dakikalık konuşma, gündeme damgasını vurdu. Çakıcı’nın avukat..
Üniversitede şiddet körükleniyor Üniversitelerdeki şiddet olayları yeniden tırmanıyor. ‘Gizli bir el düğmeye bastı’ diyen aka-demisyenlere göre bilinen senaryo tekrarlanıyor. Öğrenciler ise ..
Öğrenci olayları için Ankara’da güvenlik zirvesi Üniversitelerdeki eylemler nedeniyle başkentte vali, polis, jandarma ile rektör ve dekanlar bir güvenlik zirvesi yaptı. Polis, bazı örgütlere ..
[Haber Yorum - A: Turan Alkan] ’Gençlik Edebiyatı’nı mahkûm etmek! 12 Eylül öncesinde görülen türden ucu kanlı kavgalara ve cinayetlere varan gençlik eylemleri, o devri bir genç olarak yaşamı..
Özmen’in yolsuzlukla suçlanan avukatı davadan çekildi Genelkurmay Askerî Mahkemesi’nde Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatında "rüşvet vermek ve rüşvete aracılık etmek" suçlarından yargılanan m..
Başkente sokak çocukları için rehabilitasyon merkezi Sokak çocukları için beş bakandan oluşan komitenin hazırladığı hizmet modelinin ardından ilk somut adım atıldı. Sosyal Hizmetler ve Çocuk ..
Hollywood yıldızları Güney Asya’daki felaketzedeler için bir araya geliyor Güneydoğu Asya’yı sarsan 9 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan dev dalgaların yol açtığı felakette şimdiye kada..
14 milyon öğrenci yarın karnelerini alacak Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta dereceli okulların, ikinci yarıyıl tatiline 14 Ocak 2005 tarihinde girmesini kararlaştırdı.
85 bin Türk hacı adayı Mekke’de Diyanet İşleri Başkanlığı ve (A) Grubu seyahat acenteleri ile hac görevini yerine getirmek için Suudi Arabistan'a gelen Türk hacı adaylarının sayısı 85 bine ul..
260 bin galaksinin haritası çıkarıldı Astrofizikçiler, evrenin şimdiye kadarki en büyük haritasını çıkardılar ve evreni ölçmek için yeni birim geliştirdiler. Projeyi iki uluslararası ekip yür..
Soğuk ve karlı hava geliyor Türkiye, yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altına girecek. Hafta sonunda yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde etkili olacak yağış..
Tarihî binanın vitrinini değiştirdi, 10 ay ceza aldı Zengin bir tarihî ve kültürel mirasa sahip Türkiye’de sit alanı ilan edilen bölgelerdeki eserlere bir çivi bile çakmak izne tabi. İzmir Ke..
Çağlar’ın genel müdürü kalp krizinden öldü Devlet eski bakanlarından Cavit Çağlar’a ait Nergis Tekstil’in genel müdürü İlker Yeğin, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.
Emekli Yargıtay üyesi evinin önünde ölü bulundu Emekli Yargıtay üyesi Cemil Çetiner (66), oturduğu binanın önünde ölü bulundu. İller Bankası Sitesi’nde oturan Çetiner'in eşi Figen Çetiner,..
Çocuğunuza karşı tepki diliniz nasıl? Demokratik anne-babayla, baskıcı ve otoriter anne-baba arasındaki farkı, verilen tepkiler oluşturur. Tepki dilinizi ayarlayabilirseniz, çocuğunuzla ileti..
Kemik erimesi için süt öneriliyor Çocukluk döneminde yeterince kalsiyum depolayamayan kişinin ileriki yaşlarda kemik erimesi (ostoeporoz) hastalığına yakalanma riskinin arttığı belirlendi.
Meme kanseri araştırmasına 300 bin kadın katıldı Hollanda'da bulunan Utrecht Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, meyve ve sebze ağırlıklı beslenme, meme kanserine..
Balın besleyici özelliği yok; ama iyi bir enerji kaynağı Halk arasında besleyiciliği ile bilinen balın besleyici özelliğinin olmadığı belirtildi. Balın iyi bir enerji kaynağı olduğunu söyleye..
Yahya Kemal ajan mıydı değil miydi? Hilmi Yavuz'un, Sermet Sami Uysal’ın kitabından yola çıkarak ortaya attığı Yahya Kemal’in İttihad ve Terakki ajanlığı iddiası, edebiyat dünyasında tartışı..
‘Faniler’ New York'u mekan tuttu Yaşlı ve beyaz tenli modellerini işkembe ve tavuk derisiyle giydiren, aksesuarlarını sakatatla tamamlayan Pınar Yolaçan'ın portreleri, adından söz ettirmeye d..
Sinema Yazarları Derneği, 2004’ün adaylarını açıkladı Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Türk Sineması Ödülleri 2004 yılı adayları, Emek Sineması'nda düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.
"Yahya Kemal'i Sevenler Derneği" kendini feshetti "Yahya Kemal'i Sevenler Derneği", önceki gün yaptığı açıklama ile kendini feshettiğini duyurdu.
Parasızlıktan kapanma noktasına gelen ANAP gayrimenkul zengini En son yapılan genel seçimlerde (3 Kasım 2002) yüzde 7'nin altında oy aldığı için Hazine yardımından mahrum kalan ANAP, uzun sür..
Aklanınca ANAP’ın başına geçmeyi planlıyor Nesrin Nas'ın istifasından sonra genel başkan arayışına giren ANAP'ta gözler yeniden Mesut Yılmaz'a çevrildi. Yüce Divan'da yargılanan eski Başbakan..
« » 1 2 3 4 5 6 7