13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

13 Ocak 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türklerin izleri aranıyor... Türk Tarih Kurumu (TTK), dünyanın çeşitli ülkelerindeki Türk kültür varlıklarını bulmak için harekete geçti.
Okullarda yarıyıl tatili yarın İlk ve orta dereceli okullarda 19 Ocak'ta başlayacak olan yarı yıl tatili erkene alındı. Tatil 14 Ocak'ta (yarın) başlayacak.
Şans Topu'na üç ortak var Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen üç kişi 147 bin 440 YTL 70'er YKr ikramiye kazandı.
'Kadın' raporu yüz kızartıyor Sivil toplum örgütlerinin, 20 Ocak'ta BM'ye sunmak üzere hazırladığı rapordan: Kadınların yüzde 97'si şiddet mağduru.
Sokaktan eve Sokakta yaşayan çocukların rehabilitasyonunda işbirliği amacıyla SHÇEK ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalandı.
Haftada bir, zorbalık dersi Başkentteki dört ilköğretim okulundaki 1154 öğrenci üzerinde yapılan araştırmaya göre, üç öğrenciden biri, haftada bir kez zorbalığa maruz kalıyor.
Sağlıksız tablo Gaziantep dışında, dört ilden hastaların geldiği 125 yataklı Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde izdiham yaşanıyor. Bazen bir yatağa 10 çocuk bile yatırılıyor. Başhekim Mehmet Berk..
Sarıyer'deki 8. ölüm de sır Sarıyer'de aynı aileden yedi kişinin öldürülmesi olayına karıştığı öne sürülen ve önceki gün intihar eden Hamza Karadeniz hakkındaki soruşturma sürüyor.
Çakıcı'nın yatı üç ay önce demir almış İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Alaattin Çakıcı ve yakınları üzerine kayıtlı mallara tedbiren el konulması kararından sonra aranmaya baş..
Liselilerin alacak davası ölümle bitti Ceyhan'da bir lise öğrencisi, alacağını tahsil etmek için arkadaşlarıyla birlikte kaçırdığı öğrenciye tabancayla gözdağı vermek isterken, bir arkadaşını..
Yalnızların adresi internet ABD'de boşanmalarla ilgili yapılan bir istatistiğe göre, her dört kadından birinin boşanma nedeni, sohbet odaları ve cinsel nitelikli siteler! İnternet bu yönünün..
İndirime hücum! Fransa'nın başkenti olmasının yanı sıra, 'modanın başkenti' olarak da bilinen Paris'te son günlerde alışveriş tam anlamıyla çılgınlık boyutuna ulaştı.
'Kırmızı eti azaltın' Kırmızı et bağırsak kanseri riskini artırıyor. Meyve ve sebze sanıldığı gibi meme kanserini önlemiyor. Amerikan Kanser Derneği tarafından 148 bin 610 denek üzerinde yap..
'Köpeğine iyi bak' yasası ABD'nin köpekseverliğiyle ünlü kenti San Francisco'da köpek sahipleri için yeni bir yasa çıkarıldı.
[Haber Yorum - A. Turan Alkan] Gençlik Edebiyatı’nı mahkûm etmek! 12 Eylül öncesinde görülen türden ucu kanlı kavgalara ve cinayetlere varan gençlik eylemleri, o devri bir genç olarak yaşamış..
Belçika’da kundaklama: 3 Türk can verdi Belçika’nın Saint Nicolas şehrinde, bir gurbetçiye ait olan Deniz Market’te çıkan yangında 3 Türk vatandaşı feci şekilde yanarak hayatını kaybetti. Yan..
Okan Buruk: Beşiktaş'ı izlemekten herkes keyif alacak Türk futbol tarihinin mihenk taşı Okan Buruk, birçok futbolcuya nasip olmayacak başarılara imza attı.
22 çifte resmi nikah BORNOVA'DA nikahsız yaşayan 22 çifte resmi nikah kıyıldı. Törene, Kaymakam Mustafa Dündar, Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, çiftlerin yakınları, çocukları ile kalabalık bi..
Kaldırım işgaline son verin MİMARLAR Odası İzmir Şubesi kentin estetiğini bozan ve yayaların özgürlüğünü kısıtlayan kaldırım işgallerinin önlenmesi için kampanya başlattı. Kaldırımların yanlı..
Pamuk primi Nisan'da TARİŞ Pamuk Birliği Başkanı Cavit Ancın, 2003 - 2004 sezonu pamuk primlerinin 17 Ocak Pazartesi günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi. Ancın, kil..
G. Asya'ya 1 trilyon ULUSLARARASI Kadınlar Dayanışma Derneği Başkanı Ümran Baradan, büyük bir yardım organizasyonuna imza attı. Baradan'ın girişimiyle toplanan 1 milyon YTL'lik (1 trilyon lir..
Duygu'dan çok özel İZMİRLİ Uğurhan Akdeniz Ajans mankenlerinden Duygu Kaya, kadın giyim markası Yılmaz Colection'ın katalogu için kamera karşısına geçti. Çekimler Kuşadası Milli Parkı'nda yap..
Balık kafesiyle kedi avı KARŞIYAKA Belediyesi, artık sokak kedilerinin peşinden köşe bucak koşmuyor. Görevliler balık kokan kafeslerle tuzak kuruyor. Kokuyu takip eden sevimli kediler önce te..
Metroyu beklerken tren de kaçtı Aliağalılar, Menderes'e kadar uzanan 80 kilometrelik metronun devreye girmesini dört gözle beklerken, hayal kırıklığına uğradı. Aliağa'dan İzmir'e hafta sonlar..
Demirel'in helikopterini TMSF aldı Egebank'ın eski sahiplerinden Yahya Murat Demirel'e ait helikopteri haczeden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), dün yapılan açık artırmada helikopteri 2..
Memura derece müjdesi Bir milyona yakın memur Kurban Bayramı öncesi 'bir derece' yükselecek. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen yasa teklifi bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek yasa..
TMSF kendi binasını da satacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) mülkiyeti Bayındırbank'ta bulunan Esentepe'deki merkez binasını ve Uzanlar'dan haczettiği yanındaki arsayı satışa çıkaraca..
Vergi borcuna gayrimenkul KİT'ler, belediyeler ve kamu bankaları, vergi borcunu gayrimenkulle ödeyebilecekArjantin, büyük borç takasına hazırlanıyor
Yabancılar yatırıma değil kâğıda geldi Yabancı yatırımcı, doğrudan yatırım yerine Türkiye'ye hisse alarak geliyor. Yabancıların geçen yıl borsadaki net alımları 1.4 milyar dolara ulaştı'Zamla..
'KDV' eğitimde yanılttı KDV yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülürken eğitimde pek çok hizmetin KDV'sinin zaten yüzde 8 olduğu gözden kaçtı. KDV'si inen özel okullar ve kreşler değil, okul servisle..
3'üncü aday Hakkâri'den HAKKÂRİ CHP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Korkmaz, 29 Ocak'ta yapılacak olağanüstü kurultayda CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Kurultayı çıkış yolu olarak ..
5 iddia inceleniyor İÇİŞLERİ Bakanı Abdülkadir Aksu'nun, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le ilgili iddiaları incelemek üzere 2 Mülkiye başmüfettişi görevlendirdiği ortaya çıktı. CHP'ni..
Nâzım için dua AKP'li Çömez ve Varan, Nâzım Hikmet'in mezarını ziyaret ederek naaşının Türkiye'ye getirilmesi için dua etti. AKP'liler, "Nâzım, Türkiye'nin şairidir. Mezarı, nerede istiyorsa ..
Resimleri 15 bin dolar ediyor ABD'li 4 yaşındaki Marla Olmstead, binlerce dolara satılan resimlerinin bulunduğu New York'taki Brunelli Sanat Galerisi'nde boya ve fırçalarla oynuyor. Resim yap..
Özal'ın saatine 40 bin YTL ŞEHİT aileleri için düzenlenen yardım müzayedesinde 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın pırlanta taşlı altın kol saati, açık artırmada işadamı Cem Kalyoncu'ya 40..
Silivri'de 50 araç birbirine girdi Silivri'de, otoyol üzerinde meydana gelen zincirleme kazada 30'un üzerinde araç birbirine girdi. Kaza sırasında 7'si ağır 36 kişi de yaralandı. Alınan bilgi..
Aaa, bu insan suratı! Güney Kore'nin Chongju kentinde amatör bir sazan yetiştiricisinin yetiştirdiği 2 melez sazanın alınlarındaki insan yüzüne benzeyen lekeler, görenleri hayrete düşürüyor. ..
İngiliz işadamını bıçakla soydular Sarıyer'de evine girdikleri İngiliz işadamı Anhtony Wilson'ın (46) el ve ayaklarını bağlayan 3 kişi, evdeki eşyaları ile park halindeki spor otomobilini ala..
'Keçileri kes, yeşili koru' Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, ormanların korunması için herkesi Kurban Bayramı'nda keçi kesmeye çağırdı. Geçen yıl sürü sahiplerine keçi başına 6..
Balıkçı da olmasa aç kaldık! MARMARA'DA karabatak ile martıların balık kapma savaşları, bilimin, "2100 yılında kuşların yüzde 10'u yok olacak" şeklindeki teorisini şimdiden doğrular gibi. Sta..
Kurbanın şanslısı AB'ye böyle girdi! İşte İstanbul'dan 2 kurban manzarası: Veterinerli, kafeli, saat başı temizlenen 'AB tipi' ve çamur, pislik içinde, satıcılarla hayvanların bir çadırda old..
Moskova'ya dev alışveriş merkezi Başbakan Erdoğan Moskova'da açılan Arkadya Türk Ticaret Merkezi'nin karşılığı olarak Türkiye'de de bir Rus Ticaret Merkezi açılması için çağrıda bulundu. TOBB..
Köy Hizmetleri'nde sona gelindi Köy Hizmetmeleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasını sağlayan yasa tasarısının son 6 maddesi bugün görüşülecek.
Bunu ‘insan’lar yaptı Erzincan - Çağlayan Beldesi’nde kimliği belirsiz kişiler öldürdükleri baykuşu karayolu kenarına astı. Vurulduğu sanılan baykuşun böyle teşhir edilmesi, tepkilere yol açt..
Ayılar erken uyanıyor ağaçlar çiçekleniyor Slovakya’da ayılar kış uykusundan uyanıyor, Avusturya’da ağaçlar tomurcuklanıyor, Almanya’nın Bavyera eyaletinde bira bahçelerinde bahardan çalma gü..
Kabataşlılar’dan Hürriyet’e ödül Kabataşlılar Derneği tarafından geçen yıl başlatılan ve bu yıl 2’ncisi yapılan medyada ‘Yılın En İyileri’ anketinde Hürriyet, Yılın En İyi Gazetesi seçildi. Ö..
Annem ölmeyecek değil mi Oya Abla Amerika’da gördüğü kanser tedavisinin ardından yurda dönen Filiz Akın, Hürriyet’e konuştu. Burun arkasındaki bölgedeki tümör yüzünden, dokuz ay boyunca kemot..
Mac Mini 499 dolara satışa çıkıyor Apple, 499 dolara satılacak olan Mac Mini adlı modelini ABD'de tanıttı. Apple CEO'su Steve Jobs'ın tanıttığı Mac Mini'de klavye ve monitörün ayrıca satın al..
Uzan: Şirketleri verin borcumu 12 yılda öderim Cem Uzan’ın, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) 6 milyar dolarlık borcu, 12 yılda Libor+1 faizle ödemek üzere bir teklif sunduğu ve teklif..
AB'ye en hazır sektör ulaştırma Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu'nu ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin ulaştırma alanında AB müktesebatına en hazır sektör olduğunu söyl..
« » 1 2 3 4 5 6 7