12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arena yine lider Her pazartesi akşamı önce CNN Türk’te ekrana gelen, gecenin ilerleyen saatlerinde ise Kanal D’de tekrarlanan araştırmacı televizyon haberciliğinin lider programı Arena, yine ..
Buzda poşulu çekim Doğa harikası olarak nitelediği Çıldır’da başına poşu bağlayan Uğur Yücel ise kamerasını elinden bırakmadı. Klip çekimlerinden arta kalan zamanda buz tutan Çıldır Gölü’nde ..
Ankara’da çıkacak Ankara geceleri giderek hareketleniyor. Ünlü mekanlar, müzik dünyasının popüler isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Bu isimlerden biri de Mustafa Sandal. Sanatçı, 14 Ocak’ta..
Üçüncü kadın Irmak oldu Özcan Deniz, Naz Elmas ve Burcu Kara’nın başrollerini üstlendiği Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Haziran Gecesi’ne bir güzel daha eklendi. Irmak Ünal, artık gözü kara bir ..
Eylül’ün çekimleri Prag’da start aldı Bir büyükelçinin koruma müdürünün hayatını konu alan ‘Eylül’ adlı dizinin çekimleri, pazar günü Prag’da başladı. Haluk Piyes ve Arzu Yanardağ gibi genç i..
Bartınlı Eralp, fil hastalığına yakalandı Bartınlı 40 yaşındaki Özkan Eralp, yakalandığı ‘fil’ hastalığı nedeniyle her geçen gün kilo aldığını, ağırlığının 120 kiloya ulaştığını söyleyerek, ‘..
Dünya káhinleri İzmir’de toplanıyor Tempo Dergisi’nde yer alan habere göre, üç yıldır, İ.Ö. 13. yüzyıldan kalma Klaros Kehanet Merkezi’nin kazı çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Nuran Şahin, 19..
Jakuzinin Ferrarisi İtalyan Ferrari otomobillerin dizaynını yapan Pininfarina, şimdi de banyolara el atarak jakuzi üretti. Geleneksel çizgilerin dışında üç ayrı model jakuzi tasarlandı.
Çocuklara cep telefonu uyarısı İngiltere’de Ulusal Radyolojik Koruma Kurulu uzmanları çocukların çok acil bir durum olmadıkça cep telefonundan uzak tutulması uyarısında bulundu. Cep telefo..
Alnını açık artırmayla kiralayacak Amerika’da, Andrew Fisher isimli 20 yaşındaki bir genç, alnını, reklam almak üzere açık artırmayla kiraya veriyor. Müzayede ve bahis sitesi eBay’de alnı içi..
Zıplama dönemindeyiz büyüyeceğiz Sabancı Holding Yönetim Kurul Başkanı Güler Sabancı, "Daha çevik bir yapıya kavuştuk. Kendimize 'Genişletilmiş Türkiye' stratejisi çizdik. Yurt içinde, yurt d..
Tüpraş: Fiyatımı açıklarım, vergi benim işim değil Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, akaryakıtta açıkladıkları indirim ile kamuoyunu yanılttıkları iddiasına, ‘Benim İzmit rafinerisi topta..
Doğan ve Çukurova da Telekom’a giriyor Doğan Grubu ile Çukurova Grubu, Türk Telekom ihalesine giriyor. Doğan Holding, ihale için şartname aldı. Turkcell’in iştiraki olan Turktell’in ise geniş..
Değiştik üretimimiz 3.5 kat büyüdü Beko Elektronik Genel Müdürü Ali Sümerval, uyguladıkları değişim programıyla son 3 yılda müşteri sayılarının 2.6, üretimlerinin 3.5, cirolarının da 3 kat bü..
Genç liderler arasında dört Türk Dünya Ekonomi Forumu, Davos Zirvesi’nde Genç Liderler Forumu için 237 isim seçti. Dünya çapındaki genç liderler arasında, Türkiye’den Devlet Bakanı Ali Babaca..
Erdoğan: Rusya ile 10 milyarı aştık hedef 15 milyar dolar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile müşterek yatırımlar konusunda iki ülke arasında siyasi iradenin mevcut olduğunu dile getirke..
Merkez'in faizi 1 puan düştü 4 yılda 50 puan indirim oldu İlk toplantısını dün gerçekleştiren Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, ilk faiz indirim kararını aldı. Merkez Bankası gecelik ve ..
Çamur seli Şiddetli yağışın yol açtığı 9 metre yükseklikteki çamur, ABD’de bazı köyleri vurdu. 3 ölü, 21 kayıp var.
Laura Bush’un tuvaleti çok özel ABD Başkanı George W.Bush’un 20 Ocak’taki ikinci dönem yemin töreninde en kapsamlı güvenlik önlemleri alınacağı haber verilirken, Laura Bush ile ikiz kızları J..
2 hafta sonra denizden sağ çıktı Tsunami faciası sırasında denize sürüklenip bir salın üzerinde iki hafta boyunca Hint Okyanusu’nda sürüklenen 22 yaşındaki Ari Afrizal, bir gemi tarafından ku..
Piramit savunması Bağdat’taki Ebu Garib Cezaevi’nde Iraklılara işkence yapmakla suçlanan ABD’li asker Charles Graner’in avukatı, tüm dünyanın fotoğraflardan tanık olduğu kötü muamelenin işken..
Tecrit kalksın Başbakan Erdoğan’ı ağırlayan Rusya Devlet Başkanı Putin, BM Genel Sekreteri Annan’ı arayıp, Kıbrıs’ta çözüm için plana destek vereceklerini söyledi. Putin, KKTC’ye uygulanan am..
Kurbanlık seçimi önemli! Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, kurbanlık hayvanın taşıması gereken özellikler, kesim öncesi, sırası ve sonrası dikkat edilecek hususlar, etleri..
Otelde LPG tankı patladı: 27 yaralı Antalya Manavgat'ta bir otelin LPG tankının değişiminde meydana gelen patlamada 27 kişi yaralandı.
İstanbul Boğazı'na sis engeli İstanbul Boğazı, yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Sokak çocukları için Hükümet, sokak çocuklarını kurtarmak, tinercilik ve kapkaç başta olmak üzere çocukların bulaştığı suçları engellemek amacıyla beş bakanlığın koordinatörlüğünde bir model ..
Zonguldak’ın Zo’su artık yok Türkçe’nin kod birliğini sağlamayı amaçlayan Türk Dil Kurumu (TDK), özellikle bazı kurumlar için hayati önem taşıyan kodlama sistemine, her bir harf için belli bi..
Hapisteki gazeteciler başvursun Basın Konseyi, ‘Türkiye’de kaç gazetecinin hapiste olduğu ve bunların tutukluluk nedenlerine’ ilişkin hazırlayacağı rapor için, 2004 yılı sonu itibariyle hapis..
Haliç eyleminden haberimiz yoktu MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Haliç’te denizden haç çıkarma töreni ile bir Hıristiyan evinin ülkülerce protesto eylemlerinden Genel Merkez olarak..
Sarıgül’ün işi zorlaştı Sürpriz bir atak yaparak CHP Genel Başkanlığına aday olan Zülfü Livaneli’nin birkaç gün içinde 20’nin üzerinde milletvekili desteğine ulaşması, Şişli Belediye Başkanı ..
Kabil’de başarı şart Afganiskan’da görev yapan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti (ISAF) Harekatı 7’nci Dönem Faaliyetleri’ni 11 Şubat 2005 tarihinden itibaren 6 ay süreyle sevk ve idare..
Derviş benimle CHP’de Baykal, Sarıgül ve Hurşit Güneş’in ardından Zülfü Livaneli de genel başkanlığa aday oldu. Dün 19 milletvekiliyle bir toplantı yapan Livaneli, Kemal Derviş’in kendisini d..
5 yıldızlıda faciaya kılpayı Mevsim sonu nedeniyle tadilat yapılan Titreyen Göl’deki Club Voyage Sorgun Select Otel’de, LPG tankı patladı. Likit gazın boşaltılması sırasında meydana gelen pat..
Raporu adli tıbba takıldı Kayıp trilyon davasında ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezasını ikinci kez erteletmek için başvuruda bulunan Necmettin E..
Güçlü müzakere heyeti için yasal düzenleme Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB için etkili ve güçlü bir müzakere heyeti oluşturulmasını sağlayacak yasal düzenleme yapacaklarını bildirdi. AKP Gr..
Sır katliama sır Intihar Sarıyer’deki katliama, üzerindeki esrar perdesi kalkmadan bir de intihar eklendi. Florya’da önceki gün otomobillerinin bagajında ölü bulunan Çınar kardeşlerle iş bağl..
Irak mağdurlarının aileleri Meclis’te Irak'ta hayatını kaybeden işçilerin aileleri, devletin kendilerine sahip çıkması için dün Meclis’teydi. Ailelerin yanısıra bazı işçiler ve Halkevleri yön..
Kardak’ta bir kriz daha Yunan Milli Güvenlik Genel Kurulu, dün sabah iki Türk hücum botunun Ege’deki Kardak kayalıkları açıklarında ihlalde bulunduğunu iddia etti. Yunanlılara göre dün sabah ..
İncirlik uçuşa açılsın Washington’ın bir süreden beri kulislerde konuşulan İncirlik’in statüsünün değiştirilmesine ilişkin talepleri, dün ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral John Abizaid’..
« 1 2 3 4 5 6 7