12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üçüncü isim için arayışlar hızlandı Derviş'ten destek CHP'de kulisler iyice hızlandı. Kemal Derviş ve arkadaşları dahil bir grup milletvekilini arkasına alan Zülfü Livaneli, dün CHP'de resto..
Çakıcı: Dışarıda MİT için çalıştım Adil Öngen'in aracının kurşunlanması davasında, 'Fransa'dan izin gelene dek susacağını' belirten Alaattin Çakıcı, "Dışarıda devlete çalıştım, piyon..
Öğrenciden sigara yasağı Okullarda küçük yaşta demokrasi bilincini kazandırabilmek için uygulamaya konulan projeler meyvesini vermeye başladı. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde öğrenci temsilcisi,..
Afganistan birliği uğurlandı Afganistan'da görev yapan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti (ISAF) Harekâtı 7. Dönem Faaliyetleri'ni 11 Şubat'tan itibaren altı ay süreyle sevk ve idare ede..
Teziç'e Çelik'ten övgü Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in, eski Başkan Prof. Dr. Kemal Gürüz'e göre, diyaloğa daha açık bir kişilik olduğunu belirterek,..
Hırsızlar üst düzey çalışıyor! Sabancı Holding'in CEO'su Celal Metin'in villasına hırsız girdi. 50 bin dolar değerinde eşya çalan ve bıraktığı parmak izinden kimliği belirlenen hırsız aranıyo..
Soruşturma için izin talebi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kaşif Kozinoğlu...
İHD: Nefret körükleniyor İnsan Hakları Derneği (İHD), son günlerde medyada geniş yer bulan 'misyonerlik' faaliyetlerine ilişkin görüntülerle kişi ve grupların hedef gösterildiğini ileri sürdü..
Avukat Berk teslim oldu Sedat Peker Grubu'na ilişkin davanın gıyabi tutuklu sanıklarından avukat Şirin Berk, dün teslim oldu.
LPG'li araç yandı: 5 yaralı Denetim eksikliği eleştirilerine hedef olan LPG'li araçlarla ilgili kazalar sürüyor. Karasu yolunda 22 yaşındaki Deniz Keskin'in kullandığı LPG'li otomobil, seyir ..
Hükümet '61 yaş'ta ısrarlı Emeklilikte 61 yaş haddi yine Meclis yolunda. Düzenleme hem veto yemiş, hem Anayasa Mahkemesi'nde iptal olmuştu.
Zana davası 'dostane' bitti Kapatılan DEP'in milletvekili Leyla Zana ve iki arkadaşının AİHM'de açtığı davada 'dostane çözüm'e varıldı. Türkiye, Leyla Zana'ya 9 bin avro (16 bin 500 YTL) ödey..
Zafer Arıkan gözaltında Batık Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel ile birlikte, bir balıkçı teknesiyle Bulgaristan'ın Burgaz Limanı'na girerken yakalanan, sonra yaklaşık 10 bin YTL kef..
Devlet sokağa iniyor Bakanlar Kurulu bünyesindeki komisyon, sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar için beş aşamalı bir model geliştirdi: Çocuklar sokaktan alınacak. Tedavi ve rehabilite edilece..
Yüce Divan'ın takvimi Yüce Divan'ın yeni sanıkları için ilk duruşma tarihleri belirlendi. Türkbank ihalesine fesat karıştırmakla suçlanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güne..
Çevre cezası artarken azaldı! İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Körfez Denetim Şefliği ekipleri, beş yılda, İzmir Körfezi'ni kirlettiği belirlenen g..
Diyarbakır'da 'kapkaç' için koruma kararı Kapkaçla ilgili olarak Diyarbakır'da başlatılan çalışmada jet sonuç: Kapkaca karışmış iki çocuk, koruma altına alınıyor. Sosyal Hizmetler İl Müdürü H..
Zonguldak'ın 'zo'suna son Türk Dil Kurumu'nun İmla Klavuzu Çalışma Grubu, 'Türkçe Ulusal Türk Kodlama Çizelgesi'ni belirledi.
Enerji içeceği için toplatma Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Danıştay'ın enerji içeceklerinin içindeki kafein miktarının 150 mg'den 350 mg'ye çıkarılmasını düzenleyen tebliğle ilgili 'yürütmeyi..
Yine deprem fırtınası... Muğla'nın Gökova Körfezi ve çevresinde, beş ay aradan sonra ikinci kez 'deprem fırtınası' başladı. Hareketlilik önceki gün 05.57'de, merkez üssü Marmaris olan 2.9'luk..
İlaççılar: Dava açarız Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), ilaçta veri korumayla ilgili ilk kez basının önüne çıkarak kendilerini savundu. AİFD, yerli jenerik ilaç üreticilerini kasted..
Adli Tıp'ta Erbakan krizi Kapatılan RP'nin son Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın hapis cezasının infazını ikinci kez erteletme girişimi, krize yol açtı. Adli Tıp, 10 Aralık' ta muayene ettiğ..
Zanlının DNA'sı tutmadı Okmeydanı'nda, hemşire N.T.'yi darp ve gasp ettiği, tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Abdullah K.'dan alınan kan örneğinin eldeki bulgularla uyuşmadı..
Irakzedeler Meclis'te Irak'ta çalışırken hayatını kaybeden işçi ve şoförlerin aileleriyle bazı işçiler, dün Meclis'te sorunlarına çözüm aradı. Irak mağdurları, isteklerini içeren 20 bin imzal..
'İnsana ayıracak vakit yok' Bazı felsefecilere göre insanın yalnızlığı doğadan kopuşuyla başlıyor. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Sosyometri Anabilim Dalı Başkanı ..
Sessiz bağıran rock şarkıcısı Gazeteci Melis Danişmend'in aslında rock'çı olduğunu öğrenince şaşırdım, bana, "Ben içimden bağırıyorum" dedi.
Okyanusta 15 gün Endonezya'daki felakette okyanusa sürüklenen 21 yaşındaki Ari Afrizal, denizde bulduğu hindistancevizlerini yiyerek 15 gün açık denizde yaşamayı başarmış. Afrizal'ın en büyü..
Einstein söylemişti Astrofizikçiler, Albert Einstein'ın 1916'da ortaya attığı, karadeliklerin kendi etraflarındaki uzay-zamanı 'büktüğü' yolundaki teoriyi yeni bir gözlemle doğruladı.
'Süper dev' üç yıldız Astronomlar şimdiye dek keşfedilen en büyük üç yıldızı tespit ettiklerini açıkladı. 1.5 milyar kilometre genişliğindeki KW Sagitarii, V354 Cephei ve KY Cygni adı verilen..
Cinsiyet ayrımı reklamı 'yedi' En favori video oyunlarından olan 'Grand Theft Auto'nun reklamı, İspanya'nın başkenti Madrid'in metrosundan, 'cinsiyet ayrımcılığı' yaptığı gerekçesiyle kaldırı..
Kozmetikte 'misk'li risk! Kozmetik ürünleri, sabun, deterjan yapımında koku vermesi amacıyla kullanılan sentetik misk maddesinin, uzun süre maruz kalındığında vücudun zehirli maddelere olan d..
'Cep'ten bir mesajınız var! Cep telefonlarının zararlarıyla ilgili tartışma, yeniden hararetlendi. Britanya Radyolojik Koruma Kurulu'nca yapılan uyarıda, çocukların acil bir durum olmadıkça c..
Bebek kurtuldu ABD'nin Kaliforniya eyaleti, seller ve kar fırtınalarıyla boğuşuyor. Amerikalılar, sulara kapılan, toprak kaymalarında kaybolan ve çamur altında kalan felaketzedeler için sefer..
Hamilelikte astım ilacına vize Astımı olan hamile kadınların, hastalığı kontrol altında tutmalarının, bebeklerinin sağlığı açısından büyük önemi olduğu ortaya çıktı.
Kadının kalbi yaşlanmıyor Kadınları erken ölümden güçlü kalpleri koruyor. Erkekler ise orta yaşı geçtiklerinde aniden zayıflayan kalplerinin kurbanı. Britanya'nın Liverpool John Moores Üniver..
Turistlerin gözdesi Paris Fransa'nın başkenti Paris'in, 2004 yılında, 25 milyon turistle dünyanın en çok turist çeken kenti olduğu açıklandı.
Alman, çocuk istemiyor Almanya'da yaşları 18 ile 49 arasında değişen çiftlerin yüzde 40'ının çocuk istemediği ortaya çıktı. Alman Eltern dergisi tarafından yaptırılan araştırmaya göre...
Tiryakiler: Referandum İtalya'da kamuya açık yerlerde sigarayı yasaklayan kanuna tepkiler büyüyor. 'Sigara İçiyorum' adlı kampanyada, yasağın referanduma götürülmesi için 500 bin imza topland..
Sis İstanbul'da ulaşımı durdurdu İstanbul Boğazı, Beykoz-Garipçe arasındaki yoğun sis nedeniyle çift yönlü olarak deniz trafiğine kapatıldı.
Başbakan, bir maaşını Güney Asya’ya bağışladı Başbakan Tayyip Erdoğan, bir aylık maaşını (yaklaşık 7 bin YTL) Güney Asya’daki felaketzedelere bağışladı.
LPG tankında patlama: 26 işçi yaralandı Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bir otelde LPG tankının patlaması sonucu 26 işçi yaralandı. Dün akşam saatlerinde Club Voyage Otel'deki LPG tankı, bak..
Çınar kardeşlerin cesedini kolundaki künyeden teşhis ettiler Sarıyer'deki katliamda kaçırılan Muşar, Özcan ve Yılmaz Çınar'ın Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsileri sonucu başlarından vurular..
HRW: Amerika’nın ‘ölüm mangaları’ planı hukuka aykırı ABD’nin Irak’ta Sünni direnişi kırmak için paramiliter ölüm mangaları kurabileceği haberleri, insan hakları derneklerini çılgına çevirdi.
Bush’la ilgili yalan haber yapanlar koltuklarından oldu ABD'de, başkanlık seçimleri öncesinde Başkan George Bush'un askerliği ile haberde sahte belge kullanan 4 CBS televizyonu çalışanının ..
‘PKK’nın siyasi uzantıları Irak’taki seçime katılmasın’ Türkiye, Irak ve ABD’nin Ankara’da yaptığı ‘üçlü güvenlik toplantısı’ndan Irak’ın kuzeyinde barınan terör örgütü PKK’ya yönelik askeri..
‘Seçim iç savaş tehlikesini artıracak’ Irak’ta istikrar sağlanması için büyük önem atfedilen seçimlerden sonra da kaosun devam edebileceği ve ülkenin bir iç savaşa sürüklenebileceği ifade edi..
Abizaid: İncirlik’i kullanmak istiyoruz Ankara: ABD yeni bir talep getirmedi Amerika’nın İncirlik Üssü konusundaki taleplerine ilişkin dün çelişkili gelişmeler yaşandı. Ankara’da temaslarda b..
Kerry: Ortadoğu barışı için umutluyum Amerika’da kasım ayında yapılan başkanlık seçimlerini kaybeden Demokrat Parti adayı John Kerry, dün Kudüs’teki Harem-i Şerif’i ziyaret etti.
Avrupa, bir an önce ‘Filistin devleti’ istiyor Avrupa Birliği, Mahmud Abbas’ın Filistin devlet başkanı seçilmesinin ardından Filistin Otoritesi’nin bir an evvel devlet haline dönüştürülmesi ..
‘Kudüs kentinin geleceği konusunda Filistinliler kadar Türkler de sorumlu’ Filistin'in Arap Birliği'ndeki temsilcisi Muhammed Subeyh, İsrail işgali altında olan Kudüs'ten Filistinliler kadar ..
« » 1 2 3 4 5 6 7