12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

12 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
En İyi 5 Film arasında G.O.R.A. yok Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) 2004 Yılı Türk Sineması Ödülleri adaylıkları belli oldu. Sinema yazarlarının, izleyici rekoru kıran 'G.O.R.A.'ya en iy..
Bilgi'de gala: 34 Taksi Bilgi'de Sinema, Belmin Söylemez'in yeni belgeseli 34 Taksi'nin galasına ev sahipliği yapıyor. 34 Taksi'nin galası, ilgilenen herkesin katılımına açık.
Intel, cirosunu % 10 artırdı Dünyanın en büyük çip üreticisi Intel, 2004'ün son çeyreğinde gelirlerini yüzde 10 artırarak 9.6 milyar dolara çıkardı. Şirketin Ar-Ge harcamaları ise aynı dönemd..
NASA, kuyrukluyıldızı parçalayacak Uzay aracı Deep Impact, bir kuyrukluyıldızı füzeyle patlatmak üzere bu akşam fırlatılıyor. Uzay aracı, patlamayı kameralarla izleyecek ve ufalanan parçaları..
'Çıplak virüs' Wurmark-D'ye dikkat İnternette yeni yıl mesajı taşıyan Wurmark-D adında bir solucan ortaya çıktı. Bilgisayara bulaşan solucan ekranda çıplak erkek ve kadın fotoğrafı çıkarıyor.
Kiralık arabada bayram yoğunluğu Kurban Bayramı'nı yaşadıkları kentin dışında geçirecek kişiler, kiralayacakları otomobilleri kaparo vererek bugünden belirliyor.
Benzinde fiyat artıyor TÜPRAŞ, benzin toptan fiyatlarını yüzde 11.6- 12 oranında artırdı. Geçen hafta yapılan indirim sonrasında rafineri çıkış fiyatında yapılan bu artışın, benzin litre fiya..
Erdoğan: Rusya Türkiye'nin yanında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kıbrıs ile Ermenistan konusunda Türkiye'nin yanında yer alacağı mesajını verdiğini söyl..
Memura ek derece komisyondan geçti 1991 yılından sonra göreve başlayan devlet memurlarına 1 ek derece verilmesine ilişkin kanun teklifi Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
İlköğretime erken tatil Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta dereceli okulların, ikinci yarı yıl tatiline 14 Ocak 2005 tarihinde girmesini kararlaştırdı.
Bakanlık'tan çocuklara beslenme uyarısı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, okul çağındaki çocuklara, sabah kahvaltılarını mutlaka yapmalarını, öğün atlamamalarını önererek, çocukların şeker, tuz ve y..
Toptan benzine yüzde 12 zam Geçen hafta yüzde 5'e indirim yapan TÜPRAŞ, bugün toptan benzine yüzde 12 zam yaptı. Özel tüketim vergisi tutarları indirilmezse, bu artış, pompaya yüzde 2.5 zam o..
Tacizci serbest Yılbaşı gecesi Beyoğlu'nda kız öğrencilere tacizde bulunulması olayına ilişkin gözaltına alınan E.Y, serbest bırakıldı.
Kan davalı ailelerin evi cephanelik çıktı Kars'ta aralarında husumet bulunan iki aile arasında olay çıkabileceği ihtimali üzerine düzenlenen operasyonda, çeşitli silah ve bu silahlara ait müh..
McCartney'den tsunami kurbanlarına 2.5 milyon YTL Beatles grubunun ünlü üyesi Paul McCartney ve eşi Heather, Güney Asya'daki tsunami kurbanlarına 1 milyon sterlin (yaklaşık 2,5 milyon YTL) ba..
Bob Marley'in külleri Etiyopya'ya gömülecek Efsanevi reggae yıldızı Bob Marley'in eşi, yıldızın kemiklerinin Jamaica'daki mezarından çıkarılıp yakıldıktan sonra Etiyopya'ya yeniden gömülmesin..
Diyetin yeni gözdesi: Müsliler Tahıl, kurutulmuş meyve ve yemişlerle hazırlanan müsliler, değişen beslenme alışkanlıkları içinde özellikle diyet yapanların ve kahvaltıya vakit ayıramayanların..
Grip salgını uyarısı İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Viroloji ve Temel İmmünoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selim Badur, "Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ), kuş gribinin teti..
Yavru pumaların isimleri belli oldu Dört aylıkken Kahramanmaraş'taki özel bir Hayvanat Bahçesi'nden iki ay önce İzmir'e getirilen yavru pumalardan dişisine "Smyrna", erkeğineyse "Agora" adı v..
Borsa'da zirve: 26 bin 575 Merkez Bankası'nın faiz indiriminin ardından piyasalardaki olumlu hava daha da kuvvetlendi. Borsa, 26 bin 575 puanla zirve seviyesine çıkarken günü 26 bin 271 puand..
Cem Uzan'dan 6 milyar dolarlık ödeme teklifi TMSF yönetimiyle 6 Aralık 2004 tarihinde görüşen Cem Uzan’ın TMSF’ye 6 milyar dolarlık borcu Libor+1 faizle 12 yılda ödemek üzere bir teklif sundu..
PKK, İran güvenlik güçleriyle çatıştı İran'da güvenlik güçleri ve PKK/Kongra-Gel'e yakınlığıyla bilinen Pejak grubu üyeleri arasında çıkan çatışmada bir örgüt üyesi öldürüldü.
'Kadının önce gırtlağını sıkacaksın' Sanatçı Şemsa Yeğin'in, 'Gırtlağı Sıkılan İnsanlar' başlıklı seramik sergisi, Can Yayınları'nın yan kuruluşu olan Galatasaray'daki Can Sanat Galerisi'nde,..
70'lik Don Pasquale peruğunu attı Opera sahnelerinin alışılmış beyaz peruklu, kalın tokalı ayakkabılı karakterleri, bu geleneksel kıyafetlerinden sıyrıldı. 70'inden sonra evlenmeye kalkan 'Do..
Türk eserleri tespitine Yunan vetosu Yunanistan, Türk Tarih Kurumu'nun (TTK) dünyadaki Türk kültür varlıklarını tespit etmek amacıyla başlattığı araştırma kapsamında, Yunanistan topraklarında..
Tsunaminin şiddetini zemin belirliyor Tsunaminin kıyıya ne yükseklikte vuracağını okyanus zemini belirliyor. Tsunaminin yüksekliği yüzeyden belirgin olarak artmazken, su kütlesi zeminden hare..
499 dolarlık Apple! Apple kabuk değiştiriyor. Şirket 499 dolarlık yeni bir bilgisayarla düşük profil pazarda iddialı. Apple böylece Microsoft'un alanına girerek, Windows ile rakip oldu.
Thunderbird, 2 milyona ulaştı Mozilla Vakfı'nın çıkardığı açık kaynak kodlu e-posta uygulaması Thunderbird 1.0, şimdiye dek 2 milyon adet yüklendi.
Kurbanı seçerken-keserken dikkat! Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, kurbanlık hayvanın taşıması gereken özellikler, kesim öncesi, sırası ve sonrası dikkat edilecek hususla..
En şık Nicole, en rüküş Sheridan ABD'de her yılın başında yayınlanan,”yılın en kötü giyinen kadınları” listesinde ilk sırayı, “Desperate Housewives” dizisinin oyuncusu..
Meyve-sebze ile korunmuyor Hollanda'da Utrechtüniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, meyveve sebze ağırlıklı beslenme, meme kanserine karşı korumuyor.
Astım hastasının eğitime ihtiyacı var Türkiye'de 15 ilde 400 astım hastasıyla gerçekleştirilen “Astım Gerçeği ve İçyüzü” adlı araştırma, hastaların bu konuda eğitime ihtiyacı bulu..
Hastalığınıza göre beslenin Çeşitli hastalıklara sahip insanların, daha sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için doktorların ve uzmanların kendilerine önerdikleri şekilde beslenmeleri gerekiyor.
Bankacılıkta yasa taslağı idealden uzak Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Özince, Başbakanlığa sevk edilen Bankacılık Yasası Taslağı'nın ideali temsil etmediğini belirtirken, Fon'un kendi hüvvi..
Enflasyon hedef paralelinde gelecek Merkez Bankası, 2005 yıl sonu itibariyle enflasyonun hedefler çerçevesinde açıklanacağını öngörürken, büyüme hızının programla tutarlı olacağını kaydetti.
Rusya ile enerji köprüsü Enerjide Rusya ile ilişkiler ısınırken, Türkiye Rusya'dan elektrik satın almayı planlıyor. Rusya'nın da, petrolünü Türkiye üzerinden Ceyhan'a taşınması yanında, Ceyha..
Avrupa Parlamentosu AB Anayasası'nı onayladı Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, yapılan oylama ile Avrupa Birliği Anayasası'nı onayladı.
CHP'de kulis faaliyeti sürüyor CHP'de “Ne Baykal ne Sarıgül” diyenlerin ortak aday ve güçbirliği arayışı devam ediyor. Bu cephede Zülfü Livaneli ismi öne çıkarken, gruplar arasınd..
Arınç: Seçim sistemi değişmeli Meclis Başkanı Bülent Arınç, yeni bir seçim kanunuyla birlikte her görüşün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilmesi gerektiğini belirtti.
İstanbul'a yeni metro hatları geliyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dördüncü Levent- Ayazağa ve Kadıköy-Kartal metro ihalelelerinin tamamlandığını ve Şubat'ta resmen teme..
İkinci tacizci de yakalandı Yılbaşı gecesi Beyoğlu'nda Hırvatistan uyruklu kız öğrencilere tacizde bulunan E.Y'yi babası emniyete teslim etti.
Sarıgül: Beni durduramazlar Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, halkın gücünü hiç kimsenin antidemokratik yollarla engelleyemeyeceğini söyledi.
Askeri liselere başvurular 24 Ocak'ta Askeri liseler ile astsubay hazırlama okullarına başvurular, 24 Ocak-18 Şubat 2005 tarihleri arasında ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine yapılacak.
Halk medyanın en iyilerini seçti Özel Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği'nin (ÖRTYD) her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği "Medyanın En İyileri Halk Oylaması"nın sonuçları açıklandı..
Dice Kayek'in acı günü Fransa'da çalışmalarını sürdüren ve "Dice Kayek" markasının yaratıcısı olan Ayşe ve Ece Ege'nin dün hayatını kaybeden anneleri Esin Ege'nin cenazesi toprağa verildi. Es..
En skoreri El Amin Beşiktaş'ın yıldız basketbolcusu Khalid El Amin, FIBA Erkekler Avrupa Ligi'nde bu hafta 2 kategoride zirvede yer aldı. Azovmash Mariupol maçında 35 sayı atan ABD'li oyuncu ..
Baykal: Dokunulmazlığım kalksın Daha önce 135 dokunulmazlık dosyasının dönem sonuna ertelenmesine karar veren Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, aralarında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın d..
Kardak'ta Yunan ihlali Dışişleri Bakanlığı, bir Yunan balıkçı teknesinin Kardak civarında Türk karasularını ihlal ettiğini açıkladı. Yunanistan kaçakları Türkiye'ye gönderdi Kardak’ta bi..
Yıldız DJ'ler İstanbul'da Trance müziğin ünlü yıldızları John 'oo'Fleming ve Scott Bond, 20 Ocak'ta İstanbul'da müzikseverlerle buluşuyor. İkili, Parkorman içerisinde kurulan Istanbul'un yeni..
TÜRSAK'ta yeni dönem seminerler başlıyor TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı, geleneksel "Sinema Seminerleri"ni, 5 Şubat ile 30 Nisan arasında 26'ncı kez düzenliyor. Sinema kü..
» 1 2 3 4 5 6 7