11 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

11 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Motorinde bir kuruşluk indirim yapıldı Tüpraş, CIF Akdeniz motorin fiyatlarında yüzde 3’ten fazla düşme görülmesi sebebiyle motorin ve 50 ppm motorin fiyatlarında indirim yaptığını açıkladı.
Sanayi üretimi 11 ayda yüzde 10,4 arttı Sanayi üretimi, geçen yılın kasım ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6, ilk 11 ayda ise yüzde 10,4 oranında arttı.
Sanayicilerden MGK’ya: Ekonomiyi de gündeme alın Ankara Sanayi Odası (ASO) yönetimi, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Yiğit Alpogan’dan MGK’da ekonomik konuların da ele alınmasını ..
Gelişmişlik liginde İzmir lider İstanbul’un altıncılığı şaşırttı Çalışma Bakanlığı’nın genel koordinatörlüğünü yaptığı ‘Türkiye Sorunlarına Çözüm Konferansı’nın beşincisi tamamlandı.
KKTC’nin ithalatı ihracatını 12’ye katladı KKTC’de, 2004 yılının ilk 10 ayında 660 milyon dolarlık ithalat, 54 milyon dolarlık da ihracat yapıldı.
Yeni TCK’nın ‘iyi hal’ indirimi mahkemenin yükünü artıracak Yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) yürürlüğe girince daha önce karara bağlanan binlerce dava mahkemeler tarafından tekrar elden geçirilece..
Profesör Güner’in eşi: Kocam yanlışlıkla öldürüldü Silahlı saldırı sonucu öldürülen Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadettin Güner’in eşi Melek Güner..
Murat Demirel Kartal Cezaevi’ne gönderildi Tedavi gördüğü Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nce cezaevine girmesinde sakınca görülmeyen Yahya Murat Demirel, dün çıkarıldığı..
Gazeteci Fatih Altaylı kaza geçirdi Hürriyet Gazetesi köşe yazarı ve Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, arazi aracıyla ormanda kaza yaptı.
Bak postacı scooter ile geliyor Motosikletlerin çıkarttığı gürültüden bıkan PTT, posta ve kargo dağıtımını bundan sonra scooter ile yapacak.
Türkiye, Batı ile Müslüman medyanın buluşma merkezi olabilir Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (FIJ) Genel Sekreteri Aidan White, Arap medyasında son dönemde çok önemli gelişmeler yaşandı..
Felaketin boyutları Kızılay’ın tecrübeli ekibini bile şaşırttı Türk Kızılayı, Güney Asya depreminden en çok hasar gören Endonezya’nın Açe bölgesinde ve Sri Lanka’da yardım faaliyetlerine başl..
Doğu Anadolu’da kutup soğuğu Son yılların en soğuk kış mevsimini yaşayan Erzurum'da önceki gece hissedilen hava sıcaklığı, eksi 38 dereceye kadar düştü.
‘Güneydoğu Asya, çocuk tacirlerinin tehdidi altında’ UNICEF, Güneydoğu Asya'daki deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde gerçekleşebilecek çocuk kaçırma olaylarına karşı uyarıda bulundu.
MEB, Orta Asya’ya öğretmen gönderecek Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) Türk cumhuriyetlerinde açılan öğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacı çerçevesinde sınavla sınıf ve branş öğretmeni görevlen..
Meteoroloji'den sis ve hava kirliliği uyarısı Önümüzdeki üç gün Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde sis beklenirken, yüksek basınca bağlı olarak şehir merkezlerinde g..
Sarıyer cinayetindeki kayıp 3 erkek kardeşin cesedi araçlarında bulundu Sarıyer'de aynı aileden 4 kişinin öldürülmesinin ardından kaçırılan 3 kardeşin de cesetlerine ulaşıldı.
Çalıntı cep telefonunun satışını engelleyen teklif ‘öncelikli’ yasalaşacak AK Parti Muğla Milletvekili Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu tarafından, çalıntı cep telefonlarının alım ve satımını engell..
Cep telefonu yüzünden oğlunu döverek öldürdü Denizli’de bir kişi, çalıntı telefon yüzünden tartıştığı oğlunu sopayla döverek öldürdü.
Beni kimse yakalayamaz diyen eski savcı gözaltında Dolandırıcılık, sahtecilik ve bombalama olaylarının faili olarak aranan ve ‘Beni kimse yakalayamaz' dediği öne sürülen eski savcı İbrahim Ta..
Babası 14 yaşında içkiye alıştırdı, anası sokaktan kurtarmak için 20 yıl uğraştı Babası onu 14 yaşında iken içki ile tanıştırdı. Yıllarca alkolün pençesinden kurtulamadı. Sokaklara düştü; esr..
Sağlık Bakanlığı personeli ‘tek tek’ sözleşmeyle alacak Sağlık Bakanlığı, kamu hastanelerinin sözleşmeli sağlık personeli çalıştırmasına imkan veren tebliğin yürütmesini durduran Danıştay kar..
Milli Piyango sanal kumara savaş açtı Yıllık cirosu 600 milyon doları bulan sanal kumar, Milli Piyango İdaresi’nce mercek altına alındı. Yasadışı faaliyetlerin kolaylıkla yapılabildiği yurtd..
İlk kumar sitesini bir Amerikalı kurdu Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Aralık 2004’te açıkladığı "İnternet Kumarhaneleri" başlıklı rapora göre, ülkemizdeki yeni kumar bağımlılarının yüzde 75’i..
Emekli polis, ‘fizik kurallarını altüst eden’ icadına Avrupa’dan onay aldı Emekli emniyet amiri Muammer Yıldız, sekiz yıllık çalışmasının sonunda kendi kendine elektrik üreten bir cihaz geliş..
ABD’ye bilgi sızdıran Rus casus sözünü tutmayan CIA’yı dava etti ABD'nin Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA, Soğuk Savaş döneminde bilgi sızdırmalarına karşılık, kendilerine vaat edilen ‘ABD'de ..
Bitkisel yağlar sinirleri yatıştırıyor Uzun yıllardır aromaterapi, akupunktur ve kozmetik gibi alternatif tıp yöntemleri üzerine çalışan Prof. Dr. Ali Sezen, özellikle gül ve lavanta yağların..
Dünya Bankası’ndan hamilelere yardım Dünya Bankası’nın kredi desteği ile 2003 yılında uygulamaya konulan Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında gerçekleştirilen sağlık ve eğitim yardı..
Ahmet Özhan, hüzünlü gurbet şarkıları söylüyor Klasik Türk müziği, 11 yeni eser kazandı. Son yıllarda ‘iyi güfte, iyi beste' sıkıntısı çeken Türk müziği, Fethullah Gülen'in şiirleriyle nefes ..
Bisiklete bin, oyuna katıl! Bisiklet iki tekerlekli, basit; ama bir o kadar fonksiyonel ulaşım aracı. Ona sadece ‘ulaşım aracı' dersek sempatikliği ve oyun duygusunu kışkırtan yanı nerede kal..
Liderlik yarışına Livaneli de katılıyor CHP'nin ay sonunda yapacağı olağanüstü kurultay öncesi Zülfü Livaneli de yarışa girmeye hazırlanıyor.
CHP’de sahte açıklamalar yine sahnede Ay sonunda olağanüstü kongreye gidecek olan CHP'de seçim yarışı hareketlenirken, kaynağı belirsiz sahte haberler partide sıkıntı doğurdu.
‘Büyük kentlerde suç patlaması yaşanıyor’ DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 3 Ocak günü kaybolan, bir gün sonra taksisi Firuzköy'de yanmış olarak bulunan Canan Irmak'ın çalıştığı Levent'teki Sev..
DYP, 30 Ocak’taki seçim için Irak İslam Partisi’ne eğitim veriyor DYP, Irak İslam Partisi'ni seçim hazırlıkları ve yaşanacak muhtemel sorunlar konusunda eğitiyor.
CHP kurultayı, Meclis’in bayram tatilini uzatacak Yeni yasama yılının başladığı Ekim 2004'ten bu yana aralıksız çalışan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Kurban Bayramı ve ardından gerçekl..
‘Muhafazakâr demokrasi’ modeli Avrupalı öğrencilere tez konusu oldu Türkiye’yi AB’ye taşıyan süreç, iktidar partisini Avrupa’nın ilgi odağı haline getirdi.
Erdoğan ‘bye bye’ deyince kanım dondu Şaban Dişli, siyasetin yeni isimlerinden. Amerika’da eğitim gören, Hollanda’da özel bir bankada genel müdürlük yapan Dişli’nin siyasete girişi, AK Parti’..
Erdoğan’dan Baykal’a cevap: Sarıgül ile görüşmemden medet umması çok çirkin Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, "Başbakan, seçim öncesi Mustafa Sarıgül ile görüştü." i..
İslâm hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, son yıllarda gündeme gelen ‘ulusalcı milliyetçilik’ anlayışıyla ilgili yaklaşı..
‘İmam hatiplerin kapatılması Türkiye’nin önünü kesti’ AK Parti Grup Başkan Vekili İrfan Gündüz, 8 yıllık kesintisiz temel eğitimi eleştirerek, "İmam hatiplerin önünü kesmek için çıkarılan k..
Ümit Özat: Zaragoza'yı elersek final oynarız F.Bahçe’nin başarılı futbolcusu kaptan Ümit Özat, UEFA Kupası 3. turunda eşleştikleri Real Zaragoza’yı elemeleri halinde bu kupada finale çıkacakl..
‘Şımardı’ denmesi benim futbolumu etkilemiyor’ Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Tuncay Şanlı, dün düzenlediği basın toplantısında, ikinci yarıda sorun yaşamayacaklarını söyledi.
Denizli: Hak ettiğim değeri İran’da buldum Mustafa Denizli’nin İran’ın Pas takımı ile anlaşması spor basınını aşan bir ilgiye muhatap oldu.
‘Tahran’ın güzelliği İstanbul’u aratmıyor’ İran’da yabancılık çekmediğini ve Türkiye’den ticaret yapmaya giden kişilerle görüştüğünü anlatan Denizli, Pas yönetimiyle aynı hedefte birleştikler..
Futboldan kazandığım para bütüm sülaleme yeter Geçen sezon ligin gol krallığı koltuğuna Konyaspor’dan Zafer Biryol attığı 25 golle oturmuştu. Bu sezon da ligin ilk yarısında 13 gol atan yıldı..
‘Teknik adamlar artık kulüplerin beyni olacak’ A Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal, Avrupa Birliği sürecinde Türk teknik direktörlere de büyük iş düştüğünü söyledi.
Futbol toplarına mikroçip giriyor Futbolda topun gol çizgisini geçip geçmediği konusunda ortaya çıkan tartışmalara yeni bir çözüm geliyor.
İlk haftalarda yetersizdim şimdi formayı hak ediyorum İlk yarının son haftalarına doğru Del Bosque’nin verdiği şansı iyi değerlendiren Veysel Cihan, "İlk haftalarda yetersizdim, şimdi formayı..
Del Bosque: Kendini beğenmiş biri değilim Beşiktaş Teknik Direktörü Del Bosque, dün yaptığı basın toplantısında hiç hata yapmadığını ima edecek kadar kendini beğenmiş bir insan olmadığını söy..
Olay çıktı, Carew’in basın toplantısı iptal edildi John Carew’in, Kremlin Palace Oteli’nde düzenleyeceği basın toplantısı iptal edildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8