10 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

10 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kamu-Sen'e göre çalışan da yoksul Dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 1759 YTL. Buna göre memurların yüzde 94'ü yoksulluk sınırının, yüzde 37'si ise açlık sınırının altında maaş alıyor.
'Doğalgazda yeni alternatif gerek' Makina Mühendisleri Odası (TMMOB), Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Rusya gezisi öncesinde, doğalgazda Rusya'ya bağımlılığın azaltılması uyarısında bulundu, Türki..
'1.5 milyar dolarlık projemiz var' Alarko Holding hem kurucuları Üzeyir Garih ve İshak Alaton'un, hem de yöneticilerinin her zaman altını çizdikleri gibi Türkiye'nin en büyüğü değil, en sağla..
Filistin'de zor seçim Filistin halkı Yaser Arafat'ın halefini belirlemek için dün sandık başına gitti. İsrailli yetkililerin olumsuz tavrı nedeniyle özellikle Doğu Kudüs'te çok sayıda Filisti..
Haberler kötü Açe ve Sri Lanka'da gerillalarla hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmalar yüzünden uluslararası örgütler felaketzedelere yeterince yardım sağlayamıyor. Yetkililer Açe'de k..
Mashadov'a akraba zulmü Rus işgali altındaki Çeçenya'nın seçilmiş devlet başkanı Aslan Mashadov'un birkaç akrabasının Rus güçleri tarafından kaçırıldığı iddia edildi.
Türkiye'de de oy kullanılacak Türkiye'deki Irak vatandaşları, 30 Ocak'taki seçimler için Türkiye'de oy kullanabilecek.
Portre: Açe ve Sri Lanka'da barış umutları Adları Asya'nın ilk Müslüman ülkesi olarak tarihe geçti. 16. yüzyılda Portekiz, 1873'ten itibaren 30 yıl Hollanda işgaline direndiler. 1949'dan beri..
Haftanın Fotoğrafı Özerk Bask ülkesi parlamentosu 'serbest ortaklık' adıyla Madrid'le ilişkileri iyice gevşeten önergeyi onaylarken...
Profesöre kaza kurşunu şüphesi arttı Trabzon'da cuma gecesi silahlı saldırıda öldürülen Prof. Dr. Saadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu Selçukhan'ı, bir gün sonra aynı yerde benzer şekilde Eng..
Sol yurtsever olur, milliyetçi olmaz Bu kurultay CHP'nin yenilenme kurultayı olmalı. Zira CHP ya ideolojisini değiştirecek ya da bölünecek. Türkiye'de sağ 'sol' oldu, sol da 'sağ'. Tutucular..
'Faullü oynamayın' Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankaya'da, kurultay çalışmalarını yürüteceği karargâhını açtı. Burada yaptığı konuşmada, Baykal'ı, CHP'nin önündeki engel olarak ni..
'Depolitize gençlik istemiyorum' AKP İl Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresi'ne katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, gençleri depolitize olmamaları konusunda uyardı. Erdoğan konuşmasında, önce ekon..
Eski DEP'liler partide kararlı Kapatılan DEP'in eski milletvekili Orhan Doğan, Demokratik Toplum Hareketi'ni Türkiye'nin tüm insan zenginliğiyle kucaklaşan bir parti konumuna getirmeye kararl..
Kartpostaldaki geçmiş... Marmara Ereğlisi'ndeki yazlığı tam denize sıfırdı. Ama bahçesinde tek ağaç yoktu. Ekmiş domatesi, biberi, mısırı, ayçiçeğini... Misafirlerini onlarla avutuyor.
Doğu'da doktora 9 bin YTL maaş! Sağlık Bakanı Akdağ: Doğudaki sağlıkçılar döner sermayeden pay alacak. Uzman maaşı 9 bin YTL'ye çıkabilir.
Tarihe betonlu makyaj Yeşilırmak kenarındaki 200 yıllık Yalıboyu evlerinin restorasyonu, yerlerine betonarme yapılar dikilerek yapılıyor! Yeni yapıların sadece dış cepheleri ahşapla kaplanıyo..
Bursa'da 1713 kişiden bağış Organ bağışı kampanyaları meyvelerini veriyor. Bursa'da, yerel bir televizyon kanalının 29 Kasım'da başlattığı kampanya çerçevesinde 1713 kişi organ bağışında bu..
Emektar 'Hora' şimdi de turizmci Almanlar tarafından 1942 yılında Türkiye'ye hibe edilen ve son 30 yıldır denizlerde sismik araştırma hizmeti veren 'Hora', artık turistik gemi olacak. Ordu Va..
Dicle'nin hocası dünyada ilk sekize girdi... Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Gür, bu yıl dünyada sadece sekiz kişiye v..
Güneş yüzünü gösterdi Meteoroloji, hafta sonundaki bahar havasının hafta içinde de süreceğini açıkladı. Yağışlar sadece Doğu Karadeniz'de devam edecek diğer kesimler ise parçalı bulutlu olaca..
Dünya hâlâ 'zil çalıyor' Güneydoğu Asya'daki depremin üzerinden iki hafta geçti, yerküre 'titremeye' devam ediyor. Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden yerbilimleri araştırmacısı Herb McQuen,..
Hollywood iyi kazandı Yapımcıların kasası, geçen yıl 21 filmin dünya çapında elde ettiği gişe hasılatıyla doldu. En çok izlenen film 540.3 milyon dolarlık (7 katrilyon lira) rekor gişe hasıla..
Britney'den eşi için 1 trilyon lira Britney Spears, yeni bir uğraş buldu. Dansçı eşi Kevin Federline'ı hip-hop'çu yapmak. İnternetteki 'newyorkdailynews' ve 'star' sitelerinin haberlerine gör..
10 yıl sonra kalp krizi tarih olacak Britanyalıların, üzerinde Finlandiyalı, İtalyan ve Almanlarla birlikte çalıştıkları ilacın 10 yıl sonra kalp krizlerini tarihe gömmesi umuluyor.
İşte Türk dinamizmi Yıllar boyu yurtdışında yaşayıp tekrar doğduğunuz ülkeye geldiğinizde ilginç detaylar ilginizi çekiyor. Hani bir turist arkadaşınız ülkenize gelir de o güne kadar dikkat e..
Baykal: Erdoğan'ın zihni almaz CHP lideri Deniz Baykal, partisinin İstanbul il başkanlığının yemeğinde yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "CHP'nin yolsuzlukla mücadele etmes..
Erdoğan'a komşudan övgü var Yunanistan Dışişleri Bakan yardımcısı Valinakis, Erdoğan'ın Türkiye'nin tarihine geçecek bir siyaset adamı olduğunu söylediBaşbakan: CHP'liler birbirine düştü
'Özkök'ü örnek alıyoruz' Baykal, trilyonluk yolsuzluk iddialarının ortaya çıktığı Özel Kuvvetler Komutanlığı davasında yargılanan müteahhit Ali Osman Özmen'in eski Milli Güvenlik Kurulu (MGK)..
ABD’den yine yanlış eve bomba ABD savaş uçağının, Kuzey Irak’ta yanlış bir evi bombalayarak sivillerin ölümüne yol açması, üç hafta sonra yapılması planlanan seçimler öncesindeki gerilimi ve ..
Avrupalı uzmanlardan yeni Kıbrıs planı Avrupalı anayasa uzmanları, Kıbrıs’ta Annan Planı’na alternatif bir çözüm planı hazırlıyorlar. Rum Radyosu’nun haberine göre, bir ay içinde Atina, Ankar..
Avrupa tsunamisi Saatteki hızı 145 kilometreye ulaşan fırtına Kuzey Avrupa’yı perişan etti. Devrilen ağaçlar ve sel baskınları 15 can aldı. Deniz kıyılarına kum torbalarıyla barikatlar kuruld..
Mucize afetzede Sri Lanka’nın güneyinde, tsunami faciasından 13 gün sonra yaşlı bir erkek enkaz altından sağ olarak kurtarıldı. İsminin Sirisena olduğu belirtilen erkeğin deniz kıyısındaki ta..
Zafer Abbas’ın Filistin Devlet Başkanlığı seçimlerinde zafer, oyların yüzde 66.3’ünü alan El Fetih adayı Mahmud Abbas’ın oldu. Arafat’ın halefinin belirlendiği yarışta ipi ikinci göğüsleyen M..
Avukata bin YTL’lik Telekulak tazminatı Hürriyet'in ortaya çıkardığı, kamuoyunda ‘Telekulak Skandalı’ olarak adlandırılan yasadışı dinleme nedeniyle eski Yargıtay 8. Ceza Dairesi Başkanı Naci..
Beton cinayeti Amasya’da 200 yıl önce Yeşilırmak kenarına kurulan Yalıboyu evleri birer birer betona yenik düşüyor. Restorasyon amacıyla yıkılan 200 yıllık ahşap evlerin yerini, beton binalar..
Kafe yangını mağdurlarından belediyeye tazminat davası İzmir’in Bornova İlçesi’nde 14 ay önce Nağme Kafe’de çıkan yangında hayatını kaybeden dokuz kişiden sekizinin ailesi, olayda ihmali bulu..
Çiftçi de bitti yağ-bal da bitti DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP hükümetinin tarım politikalarının çiftçiyi tükettiğini söyledi. Aydın’ın Germencik İlçesi’ndeki 57’nci Deve Güreşleri Festi..
Liselere giriş sınavı başvuruları başladı Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve sağlık meslek liseleri ile süper liselere öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilecek Liselere Giriş Sınavı’na ..
Diyanet’ten şans oyunları hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı şans oyunlarına ilgili hutbesinde ‘Adları ve yöntemleri ne olursa olsun bu nitelikteki bütün oyunlar, dinimize göre kumar kapsamınd..
Gelecek siyaseti bilen gençlerle kurulabilir AKP İstanbul İl Gençlik Kolları 1. Kongresi, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapıldı. Başbakan Erdoğan, delegelerin söylediği ‘Beraber yürüdük biz bu ..
Disiplincilerde disiplinde Mustafa Sarıgül’ün CHP’den ihracını önlemek için diğer üyelere rüşvet önerdiği öne sürülen YDK üyeleri Cafer Dursun ve Engin Baba, kesin ihraç istemiyle disipline s..
İnfaz hatasıymış Ailesiyle bindiği otomobilinde taranan ve 3 yaşındaki oğluyla birlikte hayatını kaybeden Prof. Saadettin Güner’in yanlışlık sonucu öldürüldüğü kesinleşti. Engin Bayramoğlu’nu..
Hastane gibi sağlık ocağı MANİSA İl Sağlık Müdürlüğü, Sarıgöl Merkez Sağlık Ocağı'na EKG cihazı, ultrason ve laboratuvar malzemesi desteğinde bulundu. 4 doktor ve 26 personeli bulunan sağlık ..
Hamileleri yarıştıracak İZMİR'DEKİ bebek butiği Bebişko, "Anne Adayları Haydi Mutfağa" sloganıyla yarışma yapacak. Son başvuru tarihi 13 Ocak. Hamileler, 15 Ocak'ta, yemekleriyle jüri önüne ç..
Sokak hayvanları evlerde toplansın BALÇOVA Belediye Meclisi'nde AKP'li Fatma İlhan kedi ve köpeklerin çevreyi kirlettiğini söyledi, önerge verdi, "Önlem alınsın" dedi. Öneriye meclisin renkli..
Yok artık... Devenin derisi AT, deve veya dana derisinden yapılan masklar, kadın çantaları, bileklikler, defter kapları, duvar süslemeleri moda oldu. Heykeltıraş Kemal Ertürk'ün Kemeraltı'nda..
Felaket çocukları Kızılay'a emanet ENDONEZYA'DA, tsunami sonrası 35 bin çocuğun öksüz kaldığı Aceh bölgesinde görev yapan Kızılay ekibi, yerli halkın umut ışığı oldu. Çocukların sağlık sorunl..
Prozac, ilacın etkisini azaltıyor ABD'DE bazı hastanelerin ortak araştırmasına göre Prozac, Seroxat gibi antidepresanlar, göğüs kanseri ilaçlarının etkisini azaltıyor. Indiana Üniversitesi'nd..
Esrarengiz silahın sahibi Vera kim? X-Ray'de zor görülen özel tabancayı havalimanında unutan ABD'li Vera aranıyorTemuroğlu ailesinin mutlu günü
« » 1 2 3 4 5 6