1 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan Erdoğan ilk YTL ile eşine çiçek aldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Bankası Safranbolu Şubesi'nin ATM'sinden (Otomatik Para Çekme Makinesi) 600 Yeni Türk Lirası çekti.
İlköğretim öğrencilerine korsan yayını tanıtıcı eğitim verilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, ilköğretim çocuklarına korsan ve orijinal ürünler arasındaki farkı öğretecek.
Başbakan Erdoğan, Ramsey’in düğününe Mustafa Keser’i istedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı Remzi Gür'ün oğlu Ömer Gür ile Devlet Bakanı Ali Babacan'ın baldızı Didem Yurter'in..
'Sinema izleyicisi yerli yapım filmleri tercih ediyor' Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan bir araştırma, Türkiye'de yıllardır yaşanan sinema, salon, yerli ve yabancı film tartışmal..
Köşk’ün savunmasını yetersiz bulan mahkeme Sezer’den gerekçe istedi Ankara 2. İdare Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı’nın rektörlük seçimlerinde en fazla oyu almasına rağmen atamadığı Gazi Üniversi..
‘Mutlak takdir yetkisi diye bir kavram yok’ Ankara Üniversitesi İdare Hukuku öğretim görevlisi Doç. Dr. Ali Ulusoy ise Danıştay içtihatlarında mutlak takdir yetkisi diye bir kavramın bulunmad..
‘Rektör Bernay’ın uygulamaları Alemdaroğlu’ndan daha kötü’ Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (OMÜ-DER) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Rektör Ferit Bernay’ın, ismi yolsuzluk ..
Ameliyatta oksijen yerine azot gazı verilen hasta öldü Ordu’da, ameliyata alınmak için hazırlanan Fatma Yurt’un (48), anestezi sırasında yanlışlıkla oksijen yerine azot gazı verilmesi nedeniy..
Hırsızlar rögar kapaklarına dadanınca belediyeler nöbet tutmaya başladı Türkiye ilginç bir hırsızlık hikayesi ile karşı karşıya. Belediyeler, rögar kapaklarına dadanan hırsızlarla baş edemiyo..
Piyango biletine 3 ev parası verdim; ama bir evim bile yok Adı, Halil Şevki Arslan. 64 yıldır Milli Piyango bileti alıyor. Arslan, bu süre zarfında piyangoya en az üç katlı ev parası verdiğin..
Türk dalgıç Tayland’da 20 kişiyi kurtardı Güneydoğu Asya'daki deprem ve tsunami felaketine Tayland'daki Kho Lak adasında yakalanan Türk dalgıç Tolga Kaba, dün İstanbul'a geldi.
Denizlere atık boşaltmak resmen yasak Su kirlenmesinin önlenmesini amaçlayan "Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği", Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Türk okulu, yılbaşı gecesini yardım toplayarak geçirdi Tsunami felaketinden en çok etkilenen Sumatra için Endonezya'daki Tribadi Türk okulu yardım kampanyası başlattı.
Tsunami felaketi sebebiyle yılbaşı kutlamaları iptal Güney Asya’daki deprem felaketi sebebiyle dünyadaki birçok önemli şehir yılbaşı eğlence programlarını iptal etti. İstanbul Büyükşehir Bele..
‘Mecburen sokak çocuğu’ydu şimdi polis oldu Türkiye’de değişik sebeplerle evlerinden kopmuş çocukların birçoğu sokağın karanlığında kaybolurken, bazıları hayata yeniden tutunuyor.
Sokak çocuklarının yüzde 80’i ilköğretim çağında Türkiye’de ilgisiz, kopuk, ciddi psikolojik ve ekonomik sıkıntılar içindeki ailelerin sokakta yaşayan ve çalışan çocuklarının sayısı 40 bini a..
Üç liseliye cep telefonu gasp etmekten 11 yıl hapis cezası Gaziantep’te, cep telefonu gasp ettikleri iddiasıyla yargılanan üç lise öğrencisi, 11’er yıl 1’er ay 10’ar gün hapis cezasına çarptı..
Aynı pastaneden yılbaşı pastası alan 223 kişi zehirlendi Zonguldak'ta bir pastaneden yılbaşı eğlencesi için pasta alan çoğu öğrenci 223 kişi, yedikleri pastadan zehirlenerek hastaneye kaldırı..
Diskotekteki yangında 175 kişi öldü Arjantin’de yeni yıl kutlamalarının yapıldığı gece kulübünde tavana isabet eden işaret fişeği yangına yol açtı. Yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu diskotekte..
Aşı üretimi 5 yıl aradan sonra başlayacak Aşı temininde yaşanan sıkıntılar, Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Yıllardan beri kapalı olan Hıfzıssıhha Merkezi’ne ait aşı üretim tesislerinin..
Dünyanın en yüksek binası Tayvan’da Tayvan’ın başkenti Taipei’de, şiddetli depremlere ve fırtınalara dayanıklı, dünyanın en yüksek binası açıldı.
Tsunaminin vurduğu Açe’de hutbeler Osmanlı halifeleri adına okunuyor Tsunami felaketinden en çok etkilenen Endonezya’nın Açe Sumatra bölgesinde halen bazı köylerde Osmanlı halifeleri adına hu..
Endonezya halkı dua etmek için camilere koştu Güney Asya’da yaşanan felaketin ardından Endonezya’daki Açe eyaletinde yaşayan Müslümanlar, ölenlere ve arkada kalan felaketzedelere dua etmek am..
Seda öğretmenin son sözü: Anne çok mutluyum, yarın dalacağım Tayland’da tatil yaparken tsunami felaketine yakalanan Seda Teksöz, kaybolmadan 1 gün önce annesini arayarak, "Anne çok mutluyum d..
Cesetleri çalıp yakınlarına satıyorlar Geçtiğimiz pazar günü Güneydoğu Asya’yı sarsan 9,0’lık deprem ve ardından dev dalgaların yol açtığı felaketin boyutları her geçen gün büyüyor.
Abdullah Gül: 1 Türk öldü 55’inden haber alınamıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Güneydoğu Asya’da yaşanan tsunami faciasında 1 Türk’ün hayatını kaybettiğini, 55 Türk vatandaşından ise habe..
Türk Kızılayı, 15 kişilik yardım ekibi gönderiyor Türkiye Kızılay Derneği, tsunamiden etkilenen bölgeye 15 kişilik afet koordinasyon ekibi gönderecek.
Fakir yerde unutuluyor zengine havada tedavi Tsunami felaketinin ardından yaşanan insanlık dramı, adı konulmamış sınıf farkının da belirginleşmesine yol açtı.
Türkiye yeni yıla sakin girdi Güneydoğu Asya’da yaşanan asrın felaketi sebebiyle Türkiye’de de yeni yıl kutlamaları sakin geçti. Birçok kutlama programı felakette ölenlerin anısına iptal edil..
Yeni yılın ilk bebeklerine Sağlık Bakanı Akdağ ‘hoş geldiniz’ dedi Yeni yılın ilk gününde Türkiye’de 4 bin çocuk doğdu. İlk doğum Zeynep Kamil Kadın Doğum Hastanesi’nde gerçekleşti. Semra (19..
Bazı mesleklerde kullanılan kimyasallar erkekleri kısırlaştırıyor Konya’da kısırlık testi yapan özel bir laboratuvarın verileri, Türk erkeğinin mesleği yüzünden kısırlaştığını ortaya koyuyor...
Bir yılda 185 bin boşanma davası açıldı Aile kurumunun güçlendirilmesi yönündeki çabalara rağmen son yıllarda boşanma davalarında büyük bir artış meydana geliyor.
Anneyiz.biz dergisi yayın hayatında İki yıldır www.Anneyiz. Biz portalı etrafında şekillenen oluşum, Türkiye'nin en hızlı büyüyen online topluluğu olarak 15.500 kadının bir araya geldiği bi..
"Yanılıyorsunuz! İran sineması festival filmlerinden ibaret değil" İran sineması, uluslararası festivallerde aldığı ödüllerle saygın bir yer edindi. Ancak sanıldığının aksine İranlı yönetmenl..
‘Fotoğrafın eğlence olmadığını ispat ettim’ Fotoğrafın Türkiye’deki en büyük ustası Ara Güler’in 50 yıldan bu yana çektiği fotoğraflar bir kitapta toplandı.
Şükriye Tutkun, yeni yıla yeni albümle girdi 2002 yılında çıkardığı ‘Kumru’dan sonra sessizliğe bürünen Şükriye Tutkun, yeni yıl armağanı gibi bir türkü albümüyle geri döndü.
Çok yoruldum, başmüzakereci olmayı düşünmüyorum Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Hanım, önceki gün bir grup AK Partili milletvekilini Dışişleri Konutu’nda ağırladı.
Sezer, yeni yıl mesajında seçim sisteminden şikâyet etti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün yayınladığı yeni yıl mesajında seçim sistemini eleştirdi.
Erdoğan’ın 2005 hedefi: Daha fazla demokrasi Başbakan Tayyip Erdoğan, 2004 yılını büyük başarılarla tamamladıklarını belirterek, 2005’in de aydınlık geçeceğini ifade etti.
Balandı’dan sonra Afyon il başkanı da ayrıldı AK Parti Afyon Milletvekili Reyhan Balandı’nın ardından İl Başkanı Burhanettin Çoban da istifa etti.
CHP’ye çok saldırı oldu ama başarıyla püskürttük CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin 2004 yılında hedef tahtası haline getirildiğini; ancak bütün saldırıları başarıyla püskürttüklerini..
Zaman okuru yılın sporcusunu seçti: Taner Sağır En iyilerin büyük yarışında Zaman okurları, Atina Olimpiyatları’nda rekorlar kıran Taner Sağır, Atagün Yalçınkaya ve Şeref Eroğlu’nu, Şeref Kür..
Sporda 2004 yılı fırtınalı geçti Türkiye ve dünyada 2004 yılı sporda önemli olaylarla ve Türkiye'nin uluslararası alanlardaki başarılarıyla geçti.
Halterde yeni dönem başladı Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, yeni dönemde hiç kimseyi dışlamayacaklarını, ancak yorulanları dinlendireceklerini söyledi.
Engelliler yola çıkıyor Avustralya'nın Melbourne kentinde 5-16 Ocak tarihleri arasında yapılacak İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan Türk sporcu kafilesi, bugün yola ç..
Bıçakcı sohbet edecek Futbol Federasyonu Başkanı Dr.Levent Bıçakcı, pazartesi günü İstanbul Lisesi'nde öğrencilerle biraraya gelecek.
Cim Bom iki transfer yaptı Türkiye Basketbol Ligi'nde istediği sonuçları alamayan Galatasaray, Fenerbahçe ile yarın oynayacağı derbi maç öncesi kadrosuna takviye yaparak ABD'li Justin Rowe ve..
Irak'ın hocası istifa etti Irak Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Adnan Hamd, Irak'taki evi saldırıya uğrayıp yıkılınca görevinden istifa etti.
Ankaraspor, Jevriç'i getirdi Ligi başladığı gibi sürdüremeyen Ankaraspor, Sırbistan-Karadağ Milli Takımı'nın kalecisi Dragoslav Jevriç ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.
Ronaldo ek sözleşme ile Konya’ya gidecek Beşiktaş Yönetim Kurulu, Teknik Direktör Vicente Del Bosque'nin isteği doğrultusunda kadro dışı bıraktığı Ronaldo Guiero, Konyaspor'la söz kesti.
« » 1 2 3 4 5