1 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ocak 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kavgadan bayıldılar! Güney Kore'de vekillerin sık sık tekme tokat dövüştüğü parlamento, bu kez 1948 tarihli Ulusal Güvenlik Yasası'nın kaldırılması önerisi yüzünden savaş alanına döndü.
Basklar 'serbest ortaklık' talep etti İspanya'nın kuzeyindeki Bask ülkesi parlamentosu Madrid'deki merkezi hükümetle bağları gevşetmeyi içeren 'serbest ortaklık statüsüne' dair önergeyi onayl..
Ataşenin koruması öldü Britanya'nın Yunanistan başkenti Atina'daki askeri ataşesi Marc Bladerweek'in evine dün sabah silahlı saldırı düzenlendi.
Suudilerden ibretlik infaz Suudi Arabistan'da annesini öldürmekten idam cezasına çarptırılan mahkûmun başı kılıçla vuruldu, ardından da cansız bedeni çarmıha gerildi.
Rusya liderinden tarihi ziyaret Türkiye-Rusya ilişkilerinde ekonomi, turizm, enerji alanlarında yaşanan gelişmeler 2004'te de somut getiriler düşünüldüğünde siyasi alana taşınamadı.
Irak işgali ABD ile ilişkileri gölgeledi 2004'te Türk kamuoyunun gündemini en meşgul eden konulardan biri Irak oldu. 'Irak geçici idari yasası'nın hazırlanması sürecinde Kerkük ve Türkmenlerl..
Bush'un Türkiye'ye biçtiği rol Bush yönetimi, Ankara'yla Irak kaynaklı sorunları bir kenara konulursa yıl boyu Türkiye'yi dünyaya, hem nüfusunun çoğu Müslüman olan, hem de laik ve demokratik ..
Karamanlis'le kalınan yerden 2004'te Kıbrıs'ta 24 Nisan'da düzenlenen referandum ve AB gölgesinde kalan Türk-Yunan ilişkileri önceki yıllardaki rotasını genel anlamıyla korudu.
Kıbrıs'ta umudun yılı Türk diplomasisi 2004'ün ilk altı ayında Kıbrıs sorunuyla uğraştı. AKP'nin Rumların 'Kıbrıs Cumhuriyeti' adıyla 1 Mayıs'ta AB'ye katılması öncesi çözüm için başlattığı i..
AB için tarihi eşik aşıldı 41 yıl sonra gelen tarih 17 Aralık, Türkiye-AB ilişkileri açısından unutulmaz tarihlerden biri oldu. 16-17 Aralık günlerinde toplanan Brüksel zirvesinden Türkiye il..
2005 yardımlarla başladı Dünya yeni yıla bir günde 125 bini aşkın insanın öldüğü tsunami felaketiyle girdi. 26 Aralık'ta sahilleri yıkılan ülkelerde eğlence yerini dini törenlere bırakırken f..
Denizlerin meleği Bharti Hindistan'ın Andaman takımadalarındaki uluslararası arama-kurtarma faaliyetlerini 46 yaşında bir ev kadını çekip çeviriyor! Amatör telsizci Bharti Prasad, 26 Aralık p..
NOTLAR Sri Lanka'da çocuklarını kaybeden aileler, ailesini yitirmiş çocukları almaya başladı. Yetkililer bu yüzdenbölgede büyük bir karmaşanın yaşandığını söyleyor.
Felaket sarhoşları Dünya sosyetesinin önde gelen isimlerinden Dobbs ailesi, Güney Asya'yı altüst eden felaketin ardından iki gün boyunca su yerine şampanya içmek zorunda kaldı.
Sezer'in temennileri Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, AKP'nin gündeme getirdiği Başkanlık Sistemi'yle tartışılmaya başlanan seçim sistemiyle ilgili görüşlerini yeni yıl mesajında açıkladı.
Baykal: Salam gibi dilimleyecekler CHP lideri Deniz Baykal, yılın son gününde gazetecilerle buluşarak Türkiye'nin gündemini değerlendirdi.
Özkök: TSK'yı yıpratmayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ün yeni yıl mesajı şöyle: "Son dönemde bölücü örgüt ve onun paralelinde hareket edenler, ülkenin bölünmez bütünlüğü iç..
Gül: Kayıp Türk sayısı 44 Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, halktan Güney Asya felaketine daha duyarlı olmasını istedi. Depremden etkilenenlerin çoğunun Müslüman olduğuna dikkat çeken Gül, kayıp..
AKP Afyon'u patlattı 'Milli Görüşçü değil' Milletvekili Balandı'nın AKP'den istifası sırasında, 'Kadın eli sıkmaz, Milli Görüşçü' diye suçlanan Afyon İl Başkanı Çoban, yönetimin isteğiyle gö..
'Mükerrer oy' mahkemelik CHP, kısa süre önce yürürlüğe giren 5272 sayılı Belediye Yasası'nı Anayasa Mahkemesi'ne götürdü. CHP TBMM Grup Başkanvekili Ali Topuz, iptal başvurusunu Anayasa Mahk..
Kürşad Tüzmen iftiharla sunar Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri Haydarpaşa Gümrüğü'ndeki bir TIR'da 226 kilo 166 gram eroin ele geçirdi. Operasyonun ardından açıklama yapan Devlet Bakanı Kür..
Çürük bina için ikişer yıl hapis Gölcük ilçesinde 1999'daki Marmara depreminde yıkılan ve enkazında sekiz kişinin öldüğü binanın müteahhidi ve fenni sorumlusu mühendis ikişer yıl hapis cezası..
Maliye'den Erbakan'a ret Kapatılan Refah Partisi'nin kayıp trilyon davasında mahkûm olan Necmettin Erbakan, yeni Ceza İnfaz Kanunu'nun 'neden olduğu zararı tazmin edenler ev hapsiyle cezaland..
İskele yerine kafeye Eminönü-Kadıköy seferini yapan 'Şehit Karaoğlanoğlu' adlı Şehir Hatları İşletmesi vapuru, Kadıköy İskelesi'ne yanaşırken geri manevra yapmak istedi.
Suya özel koruma... Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği yürürlükte: Su rezervuarlarına atık su verilmeyecek. Su alma noktasına 300 metreden yakın alanda yüzme, balık tutma, avlanma ve piknik ya..
Okudukça büyüyorlar "Okulumuzun maddi durumu olmadığı için kütüphane yeri hep boş. Ben oranın artık düzelmesini istiyorum. Kütüphanemizin olmaması bizim suçumuz değil.
Anestezide oksijen yerine azot verildi Ameliyat için hazırlanan Fatma Yurt, anestezi sırasında yanlışlıkla oksijen yerine azot gazı verilince öldü. Yetkililer, oksijen ve azot gazı tüplerini..
Sokakta en az 40 bin çocuk Türkiye'de ilgisiz, kopuk, ciddi psikolojik ve ekonomik sıkıntılar içindeki ailelerin sokakta yaşayan ve çalışan çocuklarının sayısı 40 bini aştı.
Soğuk hava geliyor Pazar gününden itibaren hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi'nin..
Şehiriçi ulaşıma zam Büyükşehir Belediyesi, İETT ve özel halk otobüsleri ile raylı ulaşım sistemlerinde yolcu taşıma ücretlerine yüzde 10 oranında zam yaptı.
Mide nasıl alarm verir? Radikal Dizi Mide, yanma, şişkinlik, bulantı ve rahatsızlık hissiyle alarm verir... Mideyi vuran hastalıklar son derece yaygın: Reflü, gastrit, ülser... Gastrit..
Erdoğan çok hayalciymiş Metin Yahya Üster hayranları tarafından 'renklerin efendisi' olarak anılıyor. Üster, Çin'de, yedi yılını geçirdiği bir tapınakta öğrendiği 'renklerle karakter tahlili'..
2004'te objektife takılanlar Hint Okyanusu'nu dünya Noel tatilinin rehavetine kapılmışken yakalan 9.0 büyüklüğünde deprem ve tsunami, Atlantik Okyanusu'nu birbirine katan ve biri bitmeden diğ..
'Forever' bir ses... 21. yüzyılda 'show business' sektörü, sanatçının sesiyle olduğu kadar fiziğiyle de kitlelere hitap etmesi gibi 'ilke'lerden taviz vermiyor. Bu yüzden, bugün gözlerimizi k..
88.5 milyon dolarlık servetten mahrum kaldı Playboy’un eski modellerinden Anna Nicole Smith, mahkeme kararıyla petrol kralı eski kocasının mirasından mahrum kaldı. Bir Amerikan federal temyiz..
YTL tedavüle girdi Türkiye'nin yeni para birimi Yeni Türk lirası, tedavüle girdi.
Irak'ta intihar saldırısı: 7 ölü Irak'da seçimler yaklaştıkça saldırılarda artıyor. Irak'ın kuzeyindeki Beyci'de bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen intihar saldırısında 7 kişi öldü.
Ölü sayısı 150 bine yaklaşıyor Son 40 yılın en büyük depremi sonrasında Güney Asya'yı vuran tsunamide ölü sayısı 125 bini aştı.
Büyük ikramiye çeyrek bilete Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 15 trilyon liralık (15 Milyon YTL) büyük ikramiye “3786127” numaralı çeyrek bilete çıktı. Büyük ikramiye ka..
Başbakan yeni yıla YTL ile girdi Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni yıla Yeni Türk Lirasını tanıtarak girdi.
Depremde ölen Gümüşoğlu'nun cenazesi geldi Güneydoğu Asya'daki deprem ve tsunami felaketinde hayatını kaybeden Ezgi Gümüşoğlu'nun cenazesi bu sabah İstanbul'a getirildi.
İstanbul Modern, marta kadar ücretsiz Açılırken yılbaşına kadar ücretsiz gezilebileceği açıklanan İstanbul Modern’e giriş, şimdi marta kadar ücretsiz.
Balkanların Türk ressamları İstanbul’da Balkanlar’da yaşayan Türk ressamların çalışmaları, 4-17 Ocak tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
Okur ve yazar yeniden Bâbıâli’de buluşuyor Edebiyatın eski(meyen) mekânı Bâbıâli, bir kez daha okurlarla yazarların buluşma noktası olacak.
Aksanat’ta Hırsız bir Kent sergileniyor Aksanat, hayatın "yoksullaştırıcı" ve "tek tipleştirici" gücüne karşı direnişi anlatan eserlerin yer aldığı "Hırsız Kent" sergisine ev sahipliği yapıyo..
Gümrükçüler 2004’ün son gününde 15 trilyon liralık eroin ele geçirdi İstanbul Haydarpaşa Limanı’nda bir TIR’da yapılan aramada piyasa değeri 15 trilyon lirayı bulan 226 kilogram eroin ele geç..
Anemas Zindanları ve Tekfur Sarayı restore ediliyor İstanbul'un en önemli tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında gösterilen Anemas Zindanları ve Tekfur Sarayı restore ediliyor.
İETT’den İstanbulluya yeni yıl sürprizi: Yüzde 10 zam İki gün önce, daha çok lüks arayanlar için e-otobüsleri (elit otobüs) hizmete koyan İETT Genel Müdürlüğü, yüzde 10 zam yaptı.
Çocuklar, ‘okumayı sevsinler’ diye kütüphanede uyutuldu İlköğretim öğrencilerine kitap okumayı sevdirmek isteyen Özel Alev Okulları, 'masal gecesi' düzenleyerek çocukların bir gecelerini kütü..
İstanbul’a âşık Çinli herkesin ilgisini çekiyor Leong T. Lau, Batı Çinli bir profesör. Alternatif tıp uzmanı. 6 yıl önce turist olarak geldiği İstanbul’a hayran kalıp burada yaşamaya karar ve..
« » 1 2 3 4 5