9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sivil toplum: Bu olaylar planlanmış Sivil toplum örgütleri, Trabzon'daki olaylar için 'planlı' derken, vatandaşlara 'duyarlılık' çağrısı yaptı. İHD Genel Başkanı Yusuf Alataş, İnsan Hakları..
'O çocukların da hakları yok mu?' Mersin'deki 'Türk bayrağını yere atma' olayıyla ilgili olarak altı sivil toplum örgütü, 'duyarlılık çağrısı' yaptı. Toplumun hassasiyetinin anlayışla karşıl..
İçişleri'ne sürpriz 'Savunma' tutmadı Mısır Çarşısı'nda 1998'de meydana gelen yedi ölümlü patlamada yaralanan Levent Sevil'in İçişleri'ne açtığı tazminat davası bitti. İçişleri'nin, 'Patlama..
'Pardon, yanlış adam vurdum' Ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 23 yaşındaki sanık Kadri Oğuz, "İki kişiyi yanlışlıkla öldürdüğüm için ailelerinden özür diliyorum" ..
Hayat=180 dakika mıdır? Türk Eğitim Derneği (TED), üniversiteye giriş sistemi sorunu temel alınarak, eğitimin uluslararası standartlara kavuşturulması için, 'Hayat=180 dk.?' (Hayat eşittir 18..
Makinistler dava açacak Pamukova'da 22 Temmuz 2004'te meydana gelen ve 39 kişinin öldüğü hızlandırılmış tren kazasının makinistleri Fikret Karabulut ve Recep Sönmez, tazminatsız olarak işten ..
İtfaiyede yangın var Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi bir grup itfaiyeci, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla eylem yaptı. Yaklaşık 100 itfaiyeci, ellerinde itfaiye hortumlarının ucuna ta..
Tsunaminin faydası oldu Güney Asya depreminde yüzbinlerce kişinin ölümüne neden olan 9.0 büyüklüğündeki deprem ve tusunami, İstanbullulara 17 Ağustos depreminin acılarını ve...
Hastalığı sabit ama hâlâ tutuklu Adli Tıp Kurumu'nun üç kez 'wernicke korsakoff' raporu vermesine rağmen tutuklanan Mustafa Gök için yeniden rapor istendi. 'Yasadışı bilgilerin yer aldığı bi..
Rus elçiden Koç'a jest Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Pyotr Stegny, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un "Rus turistler görgüsüz" gafına, 'jest' niteliğinde bir ziyaretle kar..
Yine kapkaç dehşeti Kapkaççılar Antalya'da dehşet saçtı. Bir turizm şirketinde çalışan 34 yaşındaki Filiz Çolak, Oyak Bank'tan çalışanlara dağıtmak üzere 7 bin 360 avro (12.8 bin YTL) çekti.
Üniversiteye teşvik Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'de Almanca eğitim veren bir üniversite açılmasını teşvik ettiklerini söyledi. Çelik, Alman Lisesi mezunu Cüneyd Zapsu...
Genç annelerin kâbusu Depresyon, anneliğe hazırlanan ya da yeni anne olmuş kadınların lohusalık dönemini zehir edebilir. DEPAM (Depresyon ve Panik Bozukluk Merkezi) Yöneticisi Psikiyatr Dokto..
İspanyol erkeklere yasa zoruyla ev işi İspanyol parlamentosuna sunulan yasa tasarısı, yüzyıllık Latin maçoluğuna noktayı koymayı hedefliyor. Tasarı erkeklerin 'evle ilgili sorumlulukları pa..
Acı üstüne acı Monaco Prensesi Caroline, babası Prens Rainier'nin yasını tutarken ikinci bir acıyla sarsıldı. Prenses'in eşi Hannover Prensi Ernst August'un pazartesi günü hastaneye kaldırıld..
Otis: Artık güzelim... Ünlü manken ve oyuncu Carre Otis, terlik reklamı çevirmek için Türkiye'ye geldi. Bu, Türkiye'ye ikinci ziyareti olan Otis, gazetecilerin "Kendinizi güzel buluy..
Akdeniz'le uzun ömür Akdeniz diyeti yalnız sağlıklı yaşamın değil, uzun ömrün de sırrı. Yunanistan'daki Atina Üniversitesi'nin 75 bin Avrupalıyla yaptığı araştırma, bu diyetin ömrü uzattığına..
Kanserde yeni umut Britanyalı bilim adamları, beş yıl içinde tüm kanser türlerine karşı yeni bir tedavi geliştireceklerinin müjdesini verdi.
Charles af dileyecek Britanya Veliaht Prensi Charles ile uzun yıllar evlilik dışı ilişki yaşadıktan sonra bugün nikâh masasına oturacağı Camilla Parker Bowles'un, 'nikâhsız beraberlikleri' iç..
Haciz için gelenlere kurşun Beyoğlu'nda Tarkan Keyfen isimli polis memuru, eşinin işyerine hacze gelen Avukat Necmettin Yıldırım ve İcra Memuru Müslüm Tatar'ın üzerine silahla ateş açtı. Olay..
Dersteki kalp krizi öldürdü Samsun'da, Müzik öğretmeni Selahattin Torun (48), derste geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Torun, Çarşamba'daki Şehit Nuri Pamir Pansiyonlu İlköğret..
Etüdü yarım kaldı Aort damarı yırtılan öğretmen Atalay Yalçıntepe, sınıfta yığılıp kaldı. Yalçıntepe, 'Etüdü yarın tamamlarım' dedikten kısa süre sonra can verdiKurabiye Canavarı obeziteye ka..
Kardinaller 18 Nisan'da toplanacak Vatikan'da cenaze ayini ile başlayan ayin ve törenlerin sonuncusu 16 Nisan'da yapılacak. Bunun ardından da 18 Nisan'da Kardinaller Kurulu, Vatikan'daki Sist..
Erdoğan: Törende Bush ve AB liderleriyle görüştüm Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Papa Jean Paul II'nin cenaze törenine katılmasının ardından yaptığı açıklamada, törende başta ABD Başkanı ..
Türk sineması 90 yaşında Türk sineması, 90'ıncı yaşını "Beyoğlu'nun Orta Yeri Sinema" adlı sergiyle Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi'nde kutluyorGüneş sıcak yüzünü gösterecek
Türklere flamenko öğretmeye başlıyor Daha önce birçok grupla çalışan, bu sezon da "Carmen" operasında görev alan Zeynep Melis Cangüler İstanbullulara flamenko öğretmeye hazırlanıyor. Sanatçı ..
Şimdi senarist, pek yakında yönetmen "O Şimdi Mahkum"un senaristi Levent Kazak: "Sinema benim için bir yolculuk. Şimdi yönetmenlik aşamasına hazırlanıyorum"Bulaşık makinesinden kuş, buzdolabı..
Haberin Devamı>>> Dazlak kafası, "manşetlik davranışları", güzel sesi ve yüzü ile hatırladığımız, 2003 yılında müziği bıraktığını ilan eden Sinead O'Connor geri dö..."Çocuğuz ama şarkılarımız..
Birikmiş bonuslarla Deniz Akkaya oldu Sinan Çetin, "Bonus Kart"ın yeni reklamında Aysel Gürel'i ameliyatla Deniz Akkaya'ya dönüştürdü. Reklamda Aysel Gürel, doktora, "Ben 1919 Türkiye güzeliy..
Haberin Devamı>>> Deniz Kuvvetleri'nde yüzbaşıyken istifa eden Hasan Şerefoğlu ve İbrahim Aksoy, ellerinde ne var ne yok yatırıp Çeşme'de bir orkinos çiftliği kur..."Akademik ölçülere pek uym..
Özel Amerikan'ın Bilkentli konukları BİLKENT Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü öğrencileri stajlarını yapmak için Özel İzmir Amerikan Lisesi'ne geldi. Bilkentli öğrenciler iki hafta boy..
Postanenin kasasını krikoyla açtılar MANİSA'NIN Soma İlçesi'ndeki postane gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. Binanın arkasındaki pencerenin kilidini kırarak içeri giren hırsı..
30 bin korsan CD ve DVD ele geçirildi İZMİR Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri korsan operasyonu yaptı. İhbar üzerine Çankaya'da Enver Şahan'a (38) ait elektronik eşya mağazası basıldı..
Her şey eğitim için Selçuk 19 Mayıs İlköğretim Okulu'na ek bina yapıldı, törenle eğitime açıldı. Müdür Süleyman İpor, 1990'da inşa edilen 3 katlı 8 derslikli okulun ihtiyaca yanıt vermediğini..
Tatari'nin ismi okul salonuna ÖZEL İzmir Başarı Eğitim Kurumları, yeni yaptırılan konferans salonuna Mehmet Yahya Tatari adını verdi. 160 kişi kapasiteli Mehmet Yahya Tatari konferans salonun..
Doktorlar Çeşme'de buluşuyor ULUSLARARASI kanser tedavi ve araştırmalarını planlamak ve eğitim toplantılarını yapmak üzere INCTR ve Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü kuruldu.Bu iki kurum Orta D..
Okumuş tiyatrocular İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü'nün sergilediği, Plautus'un ilk metnini yazdığı ve Cihangir Turantaş'ın yönetmenliğini yaptığı "Amphitryon Mix" adlı oyun, İZFAŞ ..
Polis araçları görücüde Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 160'ncı yıldönümü nedeniyle Manisa'da açılan "polisin görevde kullandığı araç ve gereçler sergisi" vatandaşların ilgisini çekti.Bu..
Yatırımcı çekiyoruz KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak görevde bulunduğu bir yılın değerlendirmesini, gecekondulaşmanın yoğunlaştığı Nafiz Gürman Mahallesi ağaçlandırma alanında yaptı. Ya..
AKP seçim alarmı verdi İZMİR'DE seçim işlerinden sorumlu AKP İl Başkan Yardımcısı Ömür Kabak, sandık gözetmenlerinin eğitim için talimat verdi. 28 ilçenin başkan yardımcılarıyla toplanan Kaba..
Okuma yazma bilmeyen kalmayacak İZMİR Valisi Yusuf Ziya Göksu, 19 Mayıs İlköğretim Okulu'ndaki törenle okuma yazma kursunu bitirenlere sertifika verdi. Göksu, başlatılan seferberlikle olumlu ..
Çok sessiz bir şenlik İŞİTME Engelliler İlköğretim Okulları bilgi yarışması İzmir'de yapıldı. İzmir, Denizli, Kütahya, Bursa, Aydın, Afyon ve Antalya'dan 9 okulun katıldığı yarışma öncesi fol..
Risk neredeyse yok İYİ huylu prostat tedavisinde birçok ülkede uygulanan "greenlight laser" Çiğli'deki Özel Kent Hastanesi'nde gerçekleştirilmeye başlandı. Prof. Dr. Necmettin Çıkılı ile Dr. ..
Balık çiftlikleri Meclis'te Ahmet Ersin, balık çiftliklerinin denizi kirletip kirletmediğinin araştırılması için önerge verdi. Turizme etkisini de sorduSağlık toz duman
Halkın Yükselişi İzmir'den umutlu HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk ilçe örgütü açacak, halkla buluşacakSeyyar sanat
Çıkmaza girdiler, yakalandılar İZMİR'DE dün gece Çankaya'dan Güzelyalı'ya giden içinde 4 gencin olduğu otomobil polisin şüphesini çekti. Ekip, aracı durdurmak istedi. Ancak ihtara uymayan kiş..
'AB'nin adı 'Soykırım Yapanlar Birliği' olsun' Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Ermeni soykırımı iddialarını, "Batılı devletlerin Türkiye üzerinde siyasi baskı kurmak için..
'AB yolunda işiniz daha yeni başladı' AB üyeliğinde çetin bir müzakere süreci geçiren Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Macaristan'ın kabulünü sağlayan "kilit siyasiler", deneyimlerini paylaşmak üz..
« » 1 2 3 4 5 6 7