9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
MG Rover, üretimi askıya aldı İngilizlerin tanınmış otomobil markası MG Rover, yedek parça üreticilerinin mal vermeyi durdurmasının ardından üretimini askıya aldı. Şirketin, Çinli SAIC’a satı..
Erdikler: Özelleştirmekten korkmayın YASED Başkanı Şaban Erdikler, özelleştirmede bazı sektörlerde yabancı sermayeye karşı olanları eleştirerek, ‘Türkiye’nin, Türk işadamlarının kurduğu tesis..
170 bin esnaf icradan kurtuluyor Esnaf kredilerinin temerrüt faizlerine af, ana parasına da taksit imkanı sağlandı. Uygulamadan 42 bin 500 esnaf ve sanatkar ile kefilleri olmak üzere 170 bin ..
Tekel’in sigarası yine elde kaldı Özelleştrime İdaresi Başkanlığı (ÖİB), son teklif verme süresi dün dolan Tekel tütün işletmesi için teklif alınamadığını açıkladı. 2003’teki ihaleyi, JTI’dan..
‘Yık-yap modeli’ gelecek Beyoğlu değer kazanacak Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ‘Yık-Yap modeli ile Beyoğlu’nun değerini yükselteceğiz. Asgari 10 bin metrekarelik alanlarda p..
ÖTV, şarap üreticilerini beklenenden hızlı vurdu Şaraptaki vergi artışının olumsuz etkisini üreticiler beklenenden de önce hissetmeye başladılar. Çalışanlarının bir kısmını ücretsiz izne çıka..
Sütün litresi 40 YKr’ye kadar düştü SETBİR’in ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) de sütteki üretim fazlasının sektörü çok zor duruma düşürdüğünü belirterek, önlem alınmasını isted..
Migros’un kapısını çok çalan olmasa utanç duyardık Koç Holding Gıda,Perakendecilik ve Turizm Grubu Başkanı ve Migros Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bozer, Migros’un kapısının çok çalındığını belir..
Başmüzakereci Rugby oyuncusu gibi olmalı Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde Çek Cumhuriyet’i adına Başmüzakerecilik yapan ve Çek Cumhuriyeti Başbakanlığına halk tarafından aday gösterilen Pave..
IMF’ye göre gurbetçi dövizinde dünya beşincisiyiz Uluslararası Para Fonu (IMF), yabancı ülkelerde çalışan göçmen işçilerin en fazla döviz gönderdiği devletler sıralamasında Türkiye’nin dünyad..
Çırak’ta hedefimizin üzerine çıktık Kanal D ekranlarından izleyicisiyle buluşan ‘Çırak’ adlı programın önceki gün The Ritz Carlton Otel’de yapılan basın toplantısında konuşan Kanal D Genel Mü..
Türkiye dünyayı da büyütüyor Dünya Bankası, Avrupa Birliği (AB) sürecindeki Türkiye’deki hızlı büyümenin, küresel büyümeye de katkıda bulunduğunu bildirdi. Dünya Bankası’nın 2005 yılı Küresel..
Coşkun: Ülker’i soruşturuyoruz Coca-Cola ve Pepsi’nin ‘Ülker izinsiz tatlandırıcı üretiyor, bize izin verilmezken ona bir yaptırım uygulanmıyor’ isyanını Bakan Ali Coşkun ihbar olarak kabul e..
Atlanta bombacısı suçunu kabullendi Associated Press (AP) haber ajansı, 1996 Atlanta Olimpiyatları sırasındaki bombalı saldırıyı düzenlemekle suçlanan ABD'li zanlının, suçu üstlenmeyi kabul e..
'Bedelli askerlik gündemde yok' Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bakanlığında bedelli askerlik ya da askerlik süresinin kısaltılmasına yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığını bildirdi.
Krestchmer'den linç değerlendirmesi AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Krestchmer, Trabzon'da yaşanan linç girişimi ile ilgili olarak “AB kriterleri hukukun üstünlüğünü öngörür. ..
« 1 2 3 4 5 6 7