9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

9 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polis, haciz memurunu vurdu Beyoğlu'nda, Tarkan Keyfen isimli polis memuru, temizlik maddesi sattığı dükkanına gelen icra memuru Müslüm Katar ve avukata kurşun yağdırdı.
KONSER Rusya Devlet Akademik Senfoni Orkestrası, İş Sanat Kültür Merkezi'nde 12 Nisan Salı saat 20.00'de "Rahmaninof'u Sever misiniz?" başlığı altında Rahmaninof'tan, 13 Nisan Çarşamba günü s..
Nilüfer Lisesi, uluslararası yemek kitabı hazırlayacak Bursa Özel Nilüfer Lisesi, uluslararası bir yemek kültürü kitabı hazırlamak üzere çalışma başlattı.
Çorlu’daki yangının maliyeti 7,5 milyon dolar Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Modern Karton isimli fabrikada geçtiğimiz günlerde çıkan büyük yangından sonra kesin zararı Çorlu Kaymakamı Mehmet Al..
Köksal: Göçe rağmen Bursa huzurlu Polis Haftası münasebetiyle Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve beraberindeki polisleri kabul eden Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal, Bursa'nın kozmopolit bir şehi..
Tekirdağ-Gümülcine işbirliği yapacak Tekirdağ Belediyesi, biyolojik arıtma tesisi temel atma ve yapım aşamasında AB fonlarından yararlanabilmek amacıyla Yunanistan'ın Gümülcine Belediyesi ile..
Ereğli’de araç sayısı arttıkça kazalar da tırmanışa geçiyor Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, araç sayısının çok olması ve trafik kurallarına yeteri kadar uyulmaması trafik kazalarını artırıyor...
Trilyonlar harcanıp sonra da iptal edildi Bugüne kadar 3 trilyon lira harcama yapılan ve inşaatı tam 12 yıldır süren Zonguldak Çaycuma Kültür Merkezi’nden vazgeçildi.
‘İstikrar ortamı sayesinde kredi alıp yatırım yapıyoruz’ İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, Türkiye’nin bir süredir yakaladığı istikrarı kaybetmemesi gerektiğini söyled..
Erkan Mutlu konserine büyük ilgi Zaman Tavşanlı Temsilciliği, sanatseverleri Erkan Mutlu konserinde buluşturdu. Özel Yavuz Selim Lisesi Spor Salonu'nda önceki gece gerçekleştirilen konseri ya..
Dünya, Papa’yı son yolculuğuna uğurladı Katolik dünyasının ruhani lideri Papa II. John Paul, dün son yolculuğuna uğurlandı. Vatikan’daki cenaze törenine 200 devlet ve hükümet başkanı katıldı...
Cenaze, dargın liderleri buluşturdu Papa II. John Paul için düzenlenen cenaze töreni dünyanın dargın liderlerinin buluşmasına sahne oldu.
‘Türkiye muhalifi Alman Ratzinger, papa olabilir’ Papa II. John Paul’ün dün birçok dünya liderinin katıldığı cenaze törenini yöneten Alman Kardinal Joseph Ratzinger’in yeni papa seçilebileceğ..
[HABER İZLENİM] Vasiyeti sade bir törendi Papa İkinci John Paul dün Aziz Petrus Meydanı’nda düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Katolik ruhban sınıfının üst hiyerarşisi yanı..
F-16’lar Roma’da bir heyet uçağına zorunlu iniş yaptırdı Tarihi cenaze merasimi nedeniyle güvenlik uçuşu yapan İtalya Hava Kuvvetleri’ne bağlı iki F-16 savaş uçağının, şüpheli bir uçak saptay..
Arınç ‘casus belli’ görüşünde ısrarlı Dışişleri ‘tavır değişikliği yok’ diyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarmasını önlemek için TBMM’nin 1995’te aldığ..
Rum itirafı: Türkleri katletmek için devlet eliyle eğitim aldık Güney Kıbrıs’taki Birleşik Demokratlar Hareketi (EDİ) Asbaşkanı ve eski Rum lideri Glafkos Klerides döneminde Rum yönetimi sözc..
Kudüs’te Haremüşşerif’i işgal gerilimi Fanatik Yahudilerin Haremüşşerif’te yarın toplu ibadet çağrısına karşı Filistinlilerin öfkesinin çatışmaya dönüşmesinden korkan İsrail, bölgeye binlerce..
Meclis, Akayev ailesinin dokunulmazlığını kaldırdı Kırgızistan’ın devrik lideri Askar Akayev’in istifa dilekçesini görüşmeyi pazartesi gününe erteleyen meclis, Akayev ailesinin dokunulmazlığı..
Türkmen seçimi 2009’da Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı, başkanlık seçiminin 2009’da yapılacağını bildirdi.
Türk şoförün öldüğü patlama çözülemiyor Kerkük yakınlarında önceki gece 1 Türk şoförün ölümüne, en az 6’sının da yaralanmasına yol açan patlamanın esrarı tam olarak çözülemedi.
Tartışmalı petrol bakanlığı Şiilere savunma bakanlığı Sünnilere verildi Irak’ta 30 Ocak seçimleri sonrasında meclis ve devlet başkanlarının yanı sıra başbakanı da seçen yeni mecliste hükümet ..
Mısır’da yaralanan Türk’ün durumu iyi Mısır’ın başkenti Kahire’nin en işlek alışveriş merkezlerinden birinde önceki akşam gerçekleştirilen bombalı eylem sonucu yaralanan Türk’ün durumunun iyi..
Başmüzakereci çok önemli onu başbakanlar bile kıskanır Türkiye, 3 Ekim’de başlaması öngörülen Avrupa Birliği’ne katılım müzakereleri için gün sayarken, henüz başmüzakerecinin belirlenmemesi e..
Tüketiciler 1 YTL’lik cep vergisini protesto edecek Cep telefonu aboneliği ve uçak biletlerine 1 YTL’lik çevre katkı payı getiren yasa teklifi, sektör temsilcileri ile tüketici ve sivil topl..
‘Hükümet geri adım atmazsa uçak biletine zam yapacağız’ Meclis Çevre Komisyonu’nda önceki gün kabul edilen çevre vergileriyle ilgili yasa tasarısına hava yolu şirketlerinden tepki geldi.
Kredi faizine af, 42 bin esnafı icradan kurtaracak 2000 yılında 1 milyar Türk Lirası kredi kullanan esnafın borcu 17 milyar liraya çıkmıştı. Gecikme faizi affı ile bu rakam yaklaşık 2 milyar ..
‘1,1 milyar dolar az’ diye satışı iptal edilen Tekel’e alıcı çıkmadı 2003 yılında blok satış yöntemiyle açılan ihalede Japan Tobacco'nun 1,15 milyar dolarlık teklifi yetersiz bulunan Tekel Si..
Üretim şubatta yüzde 14,9 arttı Sanayi üretimi şubat ayında, geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 14,9 oranında artış gösterdi. 2005'in ilk iki aylık ortalamalarına göre üretim artışı yüzde 9,..
Global Finance, Akbank'ı Türkiye'nin en iyi bankası seçti Uluslararası finans dergisi Global Finance, Akbank'ı, Türkiye'nin en iyi bankası seçti.
Albaraka Türk'ün net kârı 34,3 milyon YTL Özel finans kurumlarından Albaraka Türk, 2004 yılında 34,3 milyon YTL net kâr elde etti.
‘Rusların gelişini Öcalan krizi bile engelleyemedi’ Turizm Bakanı Atilla Koç’un "Görgüsüz olduğu için Rus turistler fazla para harcıyor." sözlerinin, Rusların Türkiye’ye ilgisini azaltmayacağ..
Akdeniz’de ‘her şey dahil’ sistemi yayılıyor Akdeniz Bölgesi'nde hizmete girecek yeni tesislerin çoğu, Avrupalı turistlerin tatil için en çok tercih ettiği 'her şey dahil-(HD)' sistemi ile ça..
İş Bankası'ndan turizme destek İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik hazırladığı 'Turizm İşletme Kredisi'ni açıkladı.
Kolada tatlandırıcı tartışması Kolalı içeceklerde kullanılan tatlandırıcılar konusunda 'Ülker Grubu'nun usulsüz hammadde sağladığına' ilişkin tartışmalar sürüyor.
Antalya'nın vergi rekortmeni turizmci Antalya'da 2004 yılı gelir vergisi rekortmeni turizmci Fettah Tamince oldu.
Gurbetçilerden yılda 3,5 milyar dolar geliyor Uluslararası Para Fonu (IMF), yabancı ülkelerde çalışan göçmen işçilerin en fazla döviz gönderdiği devletler sıralamasında Türkiye'nin dünyada be..
Damga pullarının imhası nisan sonuna kaldı Damga pullarının imhası, bazı bayilerde halen damga pullarının bulunduğu gerekçesiyle nisan sonuna kadar uzatıldı.
Otomotivdeki durgunluk aşılıyor marttaki satışlar firmaları sevindirdi Hurda araç teşvikinin kaldırılması ve Özel Tüketim Vergisi'ndeki artış sebebiyle durgunlaşan otomobil ve hafif ticari ar..
Malî krize giren Rover'da üretim durdu İngilizlerin tanınmış otomobil markası MG Rover, zor günler geçiriyor. Finansal zorluk içindeki şirket, yedek parça üreticilerinin mal vermeyi durdurma..
‘Yabancılar Türkiye’de yaptığı yatırımı sırtına alıp götürmüyor’ Yabancı Sermaye Derneği, son zamanlarda bazı sektörlerde yabancı sermayenin payının artmasının risk teşkil ettiği yönündeki gö..
Sahte kredi kartlarıyla gelen yüklü borç, psikolojisini bozdu Bankaların kolay kredi kartı vermesi sahte kredi kartı çıkaran dolandırıcılara yaradı. Son mağdurlardan biri Nuh Türkan.
Alacaklı bankaların sıkıştırdığı esnaf canına kıydı Kahramanmaraş’ta kredi kartı borçları ve alacaklıların sıkıştırmasından dolayı bunalıma giren bir vatandaş intihar etti.
Mısır Çarşısı’ndaki patlamada yaralandı 89 milyar lira tazminat aldı İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Mısır Çarşısı’ndaki patlamada ağır yaralanan Levent Sevil’e İçişleri Bakanlığı’nın 89 milyar ..
OYAK: Emekli astsubaylar anıları yaşatsın! Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), yetkili kurullarında temsil edilmek için hukuk mücadelesi veren Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni (TEMAD) muhata..
‘Doğan her çocuk işitme taramasından geçecek’ Sağlık Bakanlığı, gelişmiş ülkelerde her bebeğe uygulanan işitme taramalarını Türkiye’de de başlatmak için kolları sıvadı.
Gazi Mahallesi’nde iki bina kundaklandı Gazi Mahallesi'nde, bir kişinin bıçakla öldürülmesi, iki kişinin silahla yaralanmasının ardından bu kişilerin yakınları, olaylara karıştığını iddia ett..
‘Yeni Ceza Kanunu AİHM içtihatlarına uygun olmalı’ Yeni Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) basın özgürlüğünü kısıtlayacağı gerekçesiyle eleştirilen maddelerinin, Türkiye’yi Avrupa İnsan Hakları Mahke..
‘Sivas olaylarının arkasında Alman Gizli Servisi var’ iddiası Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Mürteza Demir, 2 Temmuz 1993 yılında 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Siva..
‘Olayların büyümesini yerel basın körükledi’ Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Hasan Kurt, önceki gün meydana gelen olayların büyümesinde yerel televizyonların yayınlarının etkili ol..
« » 1 2 3 4 5 6 7