8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ukrayna’nın ‘turuncu devrimcileri’ Amerika’yla stratejik ortaklık arıyor Washington yönetiminin el altından hararetle desteklediği yumuşak devrimler serisi sürerken, ‘turuncu devrim’ sonrası ..
Onsuz bir yıl kolay geçmedi Türk özel sektörünün duayenlerinden işadamı Sakıp Sabancı, ölümünün birinci yıldönümü kapsamında çeşitli etkinliklerle anılıyor.
Doğum gününde gözyaşlarıyla anıldı Ölümünün birinci yıldönümünde anılmaya başlanan merhum işadamı Sakıp Sabancı için etkinlikler, doğum yıldönümü olan dün Sabancı Center'da düzenlenen törenle..
Tekstilcilerden sitem: Dünyayı ayağa kaldırdık, Ankara sesimizi duymadı Son yıllarda büyüme, enflasyon ve faizde meydana gelen olumlu gelişmelere rağmen sektörde iyileşme olmamasından yakınan..
Yerli enerji tasarısı için mutabakat Rüzgar, su, güneş, jeotermal gibi yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik enerjisi üretiminde kullanımının desteklenmesi amacıyla hazırlanan ..
Dubai İslam Bankası Türkiye’de temsilcilik açtı Dubai İslam Bankası Türkiye Temsilciliği, Devlet Bakanı Ali Babacan ve Birleşik Arap Emirlikleri Ulaştırma ve İletişim Bakanı ve Dubai İslam Ba..
‘Ceketimi alır giderim’ diyenler anlaşmaya geliyor Batık banka sahiplerinin ‘ceketimizi alır gideriz’ restine karşılık, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yöneticilerinin kararlı tutumu e..
En büyük teşvik kalıcı istikrardır Bölgesel gelişmişlik ve altyapı farklarının kapatılmasını amaçlayan teşvik uygulamalarına Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nden (MÜSİAD) eleştiri gel..
Cep abonelerine 1 yeni lira çevre vergisi geliyor Cep telefonu aboneliği ve uçak biletlerine 1 yeni liralık çevre katkı payı getiren düzenleme Meclis Çevre Komisyonu’nda dün kabul edildi.
YTL’li yazarkasa için ek süre Maliye Bakanlığı, Katma Değer Vergisi mükelleflerinin yazarkasalarını Yeni Türk Lirası’na (YTL) uyumlu hale getirme mecburiyetini 2 Mayıs 2005 tarihine kadar uza..
Kapıdan satışlar yuva yıkıyor Her gün yeni yöntemler geliştirerek vatandaşı dolandıran art niyetli kapıdan satış firmaları, evlilikleri de tehlikeye sokuyor.
AP Yeşiller Grubu Başbakan’dan Pamuk’un korunmasını istedi Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Grubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazdı.
Üç genç kızı gasp eden sanığa 49 yıl hapis cezası Samsun’da, 3 genç kızın para ve cep telefonlarını gasp ettiği, birisine de tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanık, 49 yıl ..
SSK’lı, karnesini yenilemeden de eczanelerden ilaç alabilecek SSK’lıların sağlık karnesi çilesi bitiyor. Sosyal Sigortalar Kurumu ve Sağlık Bakanlığı, sağlık karnesinin yaprakları biten ya da..
SSK’lılar internetten işlem yapabilecek SSK'lılar, sigortalılık kayıtları ile aylık miktarlarını gösterir belgelerin verilmesi ve aylık alınan banka/PTT şubelerini internet üzerinden değiştir..
Yargıtay: Koca, eşinden zorla aldığı bileziği iade edecek Yargıtay, boşanmadan önce eşinin kolundaki bilezikleri zorla alan kocanın bunları iade etmesi gerektiğine karar verdi.
TCDD, Pamukova’daki kazanın faturasını iki makiniste kesti Pamukova'da geçen yıl temmuz ayında meydana gelen tren kazasına ilişkin trenin makinistleri Fikret Karabulut ile Recep Sönmez'in, TC..
Diyanet yeni kadro için Meclis’i ikna etmeye çalışıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, görevlisi bulunmayan 22 bin 780 caminin kadro ihtiyacını karşılayabilmek için Meclis'i ikna etme girişimi baş..
’Başörtülü diye üniversiteye almamak hak ihlali’ İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, başörtüsüyle İstanbul Üniversitesi’ne alınmayan Ayşe Gülcan Elçi’ye yapılanın ya..
‘Ben de başımı örtüyorum, türbana niye karşı olayım?’ Mesleğinde 25 yılını dolduran avukat eşinin plaket törenine katılmak için gittiği İstanbul Üniversitesi’nde başörtüsü sebebiyle içeri alı..
Türkiye provokasyona karsı birlesti Tarihinde çok sayıda provokasyona sahne olan Türkiye, yakın geçmişte Sivas Madımak Oteli ve Gazi Olayları’nı yaşadı.
Arınç: Olayların üç anlamı olabilir Gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Meclis Başkanı Bülent Arınç, kamuoyunda oluşturulmak istenen aşırı milliyetçi akımların hiç kimseye siya..
Bildiri dağıtan gençler tutuklandı Trabzon’da yaşanan olaylardan sonra emniyet müdürlüğünde gözaltında bulunan ve sorguları tamamlanan Çetin Güven (27), Emre Bakır (27), İhsan Özdil (22), Zey..
[HABER ANALİZ] Sel kütüğünün dümeni olmaz Bazen hassasiyetler en zayıf yanımızı teşkil edebilirler; o yüzden sevgileri, eğilimleri ve zaafları da yönetmek ve kontrol altında tutmak gerekiyor...
‘Bayrak yakıldı’ söylentisi tahrik etti Trabzon’da önceki gün 5 kişilik grubun bildiri dağıtmasıyla başlayan olaylar yerel basın tarafından gereğinden fazla büyütüldü.
Sosyetenin ünlü isimleri umre yolunda: Kalbimizle gidiyoruz İçkale Şirketler Grubu’nun Onursal Başkanı Nadire İçkale, Türkiye’nin tanınmış ve zengin ailelerine mensup 80 kişiden oluşan sosyet..
Gelişen teknoloji telgrafın tahtını sarsamadı Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren cep telefonu, SMS (kısa mesaj) ve e-mail (elektronik mektup) telgrafın yerine geçemedi.
Turizm Bakanı Koç, Ruslardan özür diledi Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "görgüsüz" diye nitelediği Rus turistlerden özür diledi. Koç, ayrıca Rus Büyükelçiliği’ne konu ile ilgili üzüntüle..
Azmetti, 76 yaşında okuma-yazma öğrendi Erzurum’da 76 yaşındaki kadın, askerdeki oğluna mektup yazabilmek için okuma-yazma öğrendi.
ÇGC’den Zaman’a iki ödül Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel olarak düzenlediği Basın Özendirme Yarışması’nda muhabirimiz Abdullah Yangın spor haberi dalında, Aytekin Gezici de haber..
İçeridekiler daha ‘Baskın’ çıktı! Şartlar, iyiyi kötü, kötüyü de iyi hale getirirse ne olur? Genelde böyle bir yer değiştirme ihtimali zayıftır; ama olabileceği fikrinden hareket ederek bir ö..
’Yolda’ kalmış bir film Erden Kıral’ın, Yılmaz Güney anısına çektiği ‘Yolda’, gösterime girmesini heyecanla beklediğim filmlerden biriydi.
Komandodan dadı... Shane Wolfe (Vin Diesel) adlı S.E.A.L. komandosuna yeni bir görev verilir. Anneleri hükümet adına gizli bir projede çalışan 5 çocuğun bakıcısı olacaktır.
Istrati’yi biz Romenlerden daha çok severiz Türk Edebiyatı Vakfı’nda yapılan geleneksel Çarşamba Sohbetleri’nin sonuncusu, ilginç ve epey şenlikli bir toplantıya sahne oldu.
Besteleri kaldı yadigâr... Ünlü müzisyen Melih Kibar, dün İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde vefat etti. Kibar, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.
Eski politikacılardan vekillere uyarı: İstifa edenin yüzüne bakan olmuyor Eski parlamenterler, çizgi değiştiren vekillerin siyasette başarıya ulaşamadığını belirtiyor. Kendilerini örnek göste..
Seçmen, vekil transferine tepkili: Parti değiştiresiniz diye size oy vermedik Vatandaşlar da milletvekili transferine karşı çıkıyor. Seçmenler, yaşadıkları hayal kırıklıklarını şöyle anlatıyo..
CHP, iki yılda 4. kez kurultaya gidiyor Son iki yılı parti içi tartışmalarla geçiren CHP, bu süreçte 4. kez kurultaya gitmeye hazırlanıyor.
Bütçe Komisyonu’nda ‘kim daha Atatürkçü’ tartışması AK Parti ve CHP'nin Plan-Bütçe Komisyonu üyeleri, 'Hangi parti daha Atatürkçü?' tartışmasına girdi.
CHP’li vekilden bürokrata fırça: Terbiyesizlik etme Meclis Adalet Komisyonu'nda Mera Kanunu'ndaki değişikliği savunan Tarımsal Üretim Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu ile CHP'li vekiller arasınd..
Anadolu turuna çıkıyor programda miting yok ANAP’ın yeni lideri Erkan Mumcu, genel merkez yapılanmasını bitirir bitirmez Anadolu turuna çıkacak.
Başbakan, ikinci davayı açtı Başbakan Tayyip Erdoğan, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu aleyhine ikinci davayı açtı.
[HABER YORUM] Tribün terörü Atina'da hortladı Panathinaikoslu taraftarların Atina’daki maçta Efesli basketbolculara saldırması, hem iki toplum arasındaki dostluk köprüsünü hem de fair-play ru..
Rövanş bugün Abdi İpekçi’de oynanıyor Efes Pilsen, Atina’daki olaylı maçta 102-96 yenildiği Panathinaikos ile bugün Abdi İpekçi’de rövanşa çıkıyor.
Ülker, Avrupa defterini kapattı: 64-82 Basketbolda, ULEB Erkekler Avrupa Ligi çeyrek final ikinci maçında Ülkerspor, CSKA Moskova'ya 82-64 yenilerek elendi.
İkincilik için Galatasaray maçını kazanmalıyız Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, hafta sonunda oynayacakları Galatasaray maçında üç puan alıp ligi ikinci bitirmek için avantaj elde et..
Cim Bom’da Ribery sevinci yaşanıyor Galatasaray'da sol ayak bileğinden sakatlanan Fransız yıldız Ribery'nin pazar günü oynanacak Trabzonspor maçında forma giyebileceği açıklandı.
Fenerbahçe, yıldızları yakın markaja aldı Fenerbahçe, bir yandan şampiyonluğa doğru emin adımlarla ilerlerken bir taraftan da önümüzdeki senenin transfer çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Alonso: Favorim Schumacher Formula 1 yarışlarına süper başlangıç yapan İspanyalı pilot Fernando Alonso, "Ferrari ile yarışan Michael Schumacher bu sezonun en büyük favorisi.
Ligde hedeflerinden kopan Kartal Avrupa için yol arıyor Ligde haftalar öncesinden şampiyonluk şansını yitiren Beşiktaş, en azından 3. olup UEFA’ya gidebilmek için çalışıyor. Siyah-Beyazlılar,..
« » 1 2 3 4 5 6 7