8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Florida 'Vahşi Batı'ya dönebilir Yeni yasa tasarısına göre, ABD'nin Florida eyaletinde yaşayanlar, suç işleyeceğini düşündükleri kişiyi, suç işlemeden öldürme hakkına sahip olacakTrafikte bil..
AİHM kararı tartışma yarattı Rumlara KKTC'deki mülklerine dönüş hakkı verilmediği sürece Tazmin Komisyonu'nun AİHM tarafından kabul edilmesi zorŞii Caferi başbakan
Parkinsona karşı seks ve egzersiz Avustralyalı bilim adamı Prof. Perry Bartlett, seks ve egzersiz yapmanın, bilmece çözmenin, başta demans (bunama) hastalıkları olmak üzere, beynin dejenerasy..
Avukat sergisini Başsavcı açtı İstanbul Barosu’nun 127. kuruluş yıldönümü ve Avukatlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi’nde resim ve fotoğraf sergisi açıldı. ..
Tombak at alınlığı ilk kez satılıyor Portakal Sanat Evi’nin 2005 İlkbahar Gece Müzayedesi, 13 Nisan Çarşamba günü, saat 21.00’de Conrad International İstanbul’da yapılacak. Müzayedenin en öne..
Karaciğer naklinde Avrupa birincisi Ege Üniversitesi’de bugüne kadar 405 ameliyata imza atan Organ Nakli Merkezi Karaciğer nakil ekibi yıl sonuna kadar 500’e ulaşmayı hedefliyor. Ekip, bu say..
Köpek yıkama makinesi Almanya’nın Hamburg Kenti’nde ilk defa sadece köpeklere özel bir yıkama makinesi hizmete girdi. ‘Dog Wash’ isimli cihaz jetonla çalışıyor. Cam bir odacığın içine konulan..
Gazeteciler, düğünün yapılacağı şatoya bombalı araçla girdiler İngiltere’de yayımlanan bulvar gazetesi The Sun, cumartesi günü Prens Charles ile nişanlısı Camilla Parker Bowles’un düğünün yap..
Türkiye Talabani’ye destek verdi Celal Talabani’nin Irak Cumhurbaşkanlığına getirilmesiyle ilgili yapılan yorumlarda ‘Türkiye’nin, korkularına karşın Talabani’ye destek verdiği’ne dikkat çeki..
Bütün dinlere teşekkür Bugün TSİ 11.00’de, Türkiye dahil 100’ü aşkın ülkeden liderlerin katılacağı cenaze töreniyle uğurlanacak olan Papa İkinci Jean Paul’ün Lehçe yazdığı 15 sayfalık vasiyet..
İstanbul engellilerin daha rahat yaşayabileceği bir şehir olacak Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi (İSÖM), engelliler için yüzme yarışması düzenledi. Yüzme ve hidroterapi eğitimi alan 1..
Kanseri yenmenin yolu sağlıklı beslenme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla ‘kanserde erken tanı’ konulu ..
‘Polis yürüyüşü’nde bazı yollar trafiğe kapatılacak Türk Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 10 Nisan'da Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konulması ve geçit tör..
Çocukları patlamada yaralanan aileler masrafları karşılayamıyor Gaziosmanpaşa Sultançiftliği'nde askeri alanda buldukları mühimmatı hurdacıya satmak isterken meydana gelen patlamada yaralanan..
Bağcılar’da 3 kuşak aynı sıralarda eğitim görüyor Bağcılar'da başlatılan okuma yazma seferberliği ilginç olaylara sahne oluyor. Kampanya, dede-nine, anne ve iki torunu aynı amaç için aynı sır..
Fatih Koleji’nin 2. ‘İstanbuluşum’u başlıyor Özel Fatih Koleji'nin düzenlediği ‘2. İstanbuluşum Ulusal Şehircilik ve Proje Yarışması’na, İstanbul'da ortak mirası korumadan kentsel kalkınmaya,..
Tiyatrocu polisler izleyiciden tam not aldı Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Atatürk Hava Limanı Emniyet Şube Müdürlüğü'nde görevli olan 11 polis memuru, 20..
Prof. Kaboğlu’nun evi hırsızlar tarafından soyuldu Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu'..
Öğretmenler, bilgisayar fiyatlarına tepki gösterdi Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenler için başlattığı dizüstü bilgisayar kampanyasında fiyatların yükselmesi öğretmenlerin tepkisine yol aç..
Tezgâhın tezgâhını açan simitçiler, çalışmadan binlerce YTL kazanıyor İstanbul’un değişik semtlerinde belediyelerden yer kiralayan bazı simitçiler, tezgahlarını üçüncü bir şahsa kiralayarak ç..
Taksim Metrosu’nda kan bağışı kampanyası başladı Türkiye Kızılay Derneği İstiklal Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Ulaşım AŞ işbirliğiyle Taksim Metro İstasyonu’nda kan bağış..
Dolandırıcılara direnen kadın az daha canından oluyordu Bakırköy’de, kendisini dolandırmaya çalışan şahısların otomobille kaçmalarına engel olmaya çalışan Nuray Akgün, yere düşerek yaralandı...
Laleli’de bir otelde silah ve mühimmat bulundu Laleli’deki bir otele düzenlenen operasyonda, 2 adet tüfek bombası, 1’i kalem şeklinde 3 tabanca, 2 adet kelepçe ile sahtecilik olaylarında kull..
89 kilo eroini yedek lastikle kaçıracaklardı Hollanda’ya gönderilmek üzere Afganistan’dan İstanbul’a getirilen 89 kilo 120 gram eroin, Kağıthane’de düzenlenen operasyonla ele geçirildi.
Kağıthane’de bayan öğretmene kapkaç yapıldı Kağıthane’de, ilköğretim okulunda görevli bir bayan öğretmen kapkaççıların son kurbanı oldu.
Zemin etüdü incelenen okul bahçesinde metan gazı çıktı İzmit’te bir okulda yapılan zemin etüdü çalışması sırasında metan gazı çıkması korku uyandırdı.
Yangında 4 ev tamamen yandı Bursa’da, dün öğle saatlerinde meydana gelen yangında 4 ev tamemen yandı. 8 itfaiye aracının müdahale ettiği yangında yanan çatıların düşmesi korkulu anların yaşan..
Köpek kavgasını ayırırken öldü Edirne'nin Enez ilçesinde, kavga eden köpekleri tüfeğin dipçiğiyle ayırmaya çalışan genç, tüfeğin ateş alması sonucu öldü.
Hayvanat Bahçesi’nde sezon açıldı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi yaz sezonunu açtı.
Çalıştıkları işyerini soydular Adapazarı'nda çalıştığı işyerinden arkadaşlarıyla birlikte 15 bin YTL (15 milyar lira) değerindeki döşemelik kumaşı çaldığı iddia edilen 2 şahıs gözaltına alınd..
Camiler ilim yuvaları olacak Gölcük İlçe Müftülüğü tarafından Şehitler Mahallesi Kocatepe Camii’nde 4 ay önce başlatılan ‘Kur’an dersi, Kur’an meali ve dini bilgiler’ kursu tamamlandı.
Depreme dayanıklı konut geliyor Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Hacımehmet Ovası'na depreme dayanıklı toplu konut yapılması için İller Bankası'ndan 4 milyon YTL (4 trilyon lira) ..
Edirne köylüleri, selden korunmak için barajın yapılmasını bekleyecek 22 afetzedeye 300’er milyon liralık çekleri teslim eden Edirne Valisi Nusret Miroğlu, "Suakacağı Barajı’nın yapılması il..
Maliye Bakanı Unakıtan: Bulgaristan yeni baraja olumlu bakıyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Tunca Nehri’nde Bulgaristan ile Türkiye topraklarını kapsayan barajın yapımı konusunda Bulgaristan..
Trafik kazalarında 2 kişi öldü, 17 kişi yaralandı Bursa ve Sakarya ve Gebze’de meydana gelen trafik kazalarında 2 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.
Karaosmanoğlu mimarlardan destek istedi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit ve diğer yerleşim birimlerinin çirkin görüntülerden kurtarılması için mimarlar, şehir ..
Tinerci terörü Tekirdağ halkını huzursuz ediyor Tekirdağ’da, Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen huzur toplantısında, vatandaş en çok tinercilerden şikayet etti.
Kur’an kurslarının bilgi yarışması heyecanlı geçti Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Kur’an kursları arasında yapılan bilgi yarışmasında Mülayim Kur’an Kursu birinci oldu.
Öğrenciler çeyrek altın alabilmek için yarıştı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Hacı Kadri Yılmaz Kardeşler Lisesi ile ÜSEM Dersanesi'nin birlikte düzenlediği liseler arası bilgi yarışmasında ö..
Başkan Aydın: Fenerbahçe maçını önce centilmenliğimiz kazanmalı Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, Fenerbahçe maçını kazanacak güçte olduklarını ve Fenerbahçe’den çekinmediklerini s..
Kocaelispor bayrakları caddeleri süsleyecek Kocaelispor'un son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla Süper Lig yolunda iddialı bir duruma gelmesi üzerine, kent şampiyonluk havasına girmeye ba..
AİHM kararı kafaları karıştırdı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin KKTC’de kurulan Taşınmaz Mal Saptama, Değerlendirme ve Tazmin Komisyonu’na ilişkin kararı Ankara’da, beklendiği ölçüde oluml..
Baykal’ın Kıbrıs ziyareti Talat’ı kızdırdı CHP lideri Deniz Baykal’ın "KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a destek" için yaptığı Kıbrıs ziyareti, Başbakan Mehmet Ali Talat’ın tepkisine yol açtı...
Erdoğan’dan önce müsteşar ABD’ye gidiyor Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Tuygan, 13-15 Nisan tarihlerinde siyasi istişarelerde bulunmak üzere bir süredir ilişkilerde gerilim yaşanan Amerika..
Katolik akını İtalya’yı korkuttu Papa II. John Paul’ün bugünkü cenaze töreni için yüz binlerin Roma’ya akını, İtalyan hükümetini korkuttu.
Talabani, direnişçilere af çağrısıyla başladı Irak Ulusal Meclisi tarafından önceki gün yeni geçici devlet başkanı seçilen Celal Talabani, yemin ederek görevine başladı.
Askar Akayev istifa konuşmasını banttan yaptı Kırgızistan’ın devrik Cumhurbaşkanı Askar Akayev, devlet başkanı olarak halkına son seslenişini banttan yaptı.
Özbekistan’da Soros bağlantılı şirkete gözaltı Özbekistan’da yaklaşık 10 yıldan bu yana faaliyet gösteren ABD’nin "Internews Network" kuruluşu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Barış otobüsleri 60 yıl sonra Keşmir’i birleştirdi Pakistan ve Hindistan’ın iki kez savaşmasına yol açan Keşmir’e dün barış havası hakimdi.
Kahire’de bombalı saldırı, 4 can aldı yaralananlar arasında Türkler de var Mısır’ın başkenti Kahire'nin merkezinde dün gerçekleştirilen bombalı saldırıda 4 kişi öldü, aralarında Türklerin de..
« » 1 2 3 4 5 6 7