8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İhaledeki fesat tescillendi Yolsuzluk iddialarının sıkça gündeme geldiği Botaş'ta ağustosta yapılan ve 'fesat karıştırıldığından şüphelenildiği için' iptal edilen üç ihalede devletin 37 milyo..
'Cep'e çevre vergisi geliyor Özel iletişim vergisi ve 'eğitime katkı'dan mustarip cep telefonu abonesine ayda 1 YTL çevre vergisi geliyor. Yeni Çevre Yasası, uçak biletlerinden de yüzde 1'lik..
'Hisse satışına yetki verilemez' Petrol-İş Sendikası, özelleştirme programında bulunup İMKB'de işlem gören şirketlerin hisse senetlerinin 1 milyar YTL'ye kadar olan alım satımları için Özelle..
Bilgi güvenliği tehlikede İnternette en yüksek güvenlik açığının ADSL bağlantılarında ortaya çıktığı, saldırıların da çoğunlukla 08.00-12.00 saatleri arasında, ağırlıklı olarak Türkiye içinde..
Ödül sahibini arıyor Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından oluşturulan ..
1 milyonuncu Ford piyasada Vehbi Koç'un girişimi ile 1959 yılında kurulan ve 1960 yılında üretime geçen Ford Otosan, 1 milyonuncu aracını üretti. 1 milyonuncu araç olan Ford Transit, Ford Oto..
Kamu yatırımı hızlanacak Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarı Ahmet Tıktık, yatırımlar başta olmak üzere faiz dışı harcamaların artışının reel faizlerdeki düşüş ve ekonomideki canlanmanı..
Şirket sayısında yüzde 26'lık artış Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Ticaret Sicili verilerine göre, bu yılın ilk üç ayında yeni açılan şirket sayısında geçen yılın aynı dönemine..
İsviçre'de cinsiyet ayrımcılığına ceza İsviçre'nin en büyük bankası UBS, eski bir kadın çalışanına cinsiyet ayrımcılığı yapmaktan tazminat ödemeye mahkûm edildi.
Tekstilciden iktidara rest Tekstilciler, Başbakan Erdoğan'a manifesto yolladı: Vergi ve prim yükü inerse, istihdama yüzde 20 katkı yaparız. Aksi halde ayakta kalabilmek için işçi çıkarıp itha..
'Uzlaşma herkesle yapılır' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, CHP'den istifa ederek AKP'ye geçen Adana Milletvekili Atilla Başoğlu'nun ortağı olduğu Yüksel Tekstil şirketine 'vergi uzlaşması' yolu..
ASO bölgesel asgari ücret istedi Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan bölgesel asgari ücret uygulamasına geçilmesini istedi. Erdoğan, yeniden göreve s..
KEY hesaplarında iş zor Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Turgut Özal döneminde yapılan bir yasal düzenlemeyle 1996 başına kadar çalışanlar adına maaş ve ücretlerden kesilen paralarla oluşturul..
Murakıplığa gölge düştü Bankacılık tasarısı yeni sıkıntılara gebe. Bankalar Yeminli Murakıplar Kurulu Başkanlığı, daire başkanlığına dönüştürülüyor. Bunun murakıpların bağımsızlığını gölgeley..
Geliri artıyor, kârı eriyor Yüzde 67 pazar payıyla GSM sektörünün lideri olan Turkcell'in 2004 sonu net kârı 2003 sonundaki 1.28 milyar YTL'ye göre yüzde 52 gerileyerek 618.88 milyon YTL'ye i..
'Cari açıkta önümüzdeki üç ay kritik' Yatırım bankası Deutsche Bank, şubat verilerine göre, Türkiye'nin cari işlemler açığının daralmasına ilişkin henüz gelişme olmadığını açıkladı.
OECD: Rekabeti geliştirin Ekonomik işbirliği ve kalkınma teşkilatı OECD, bankacılık sektöründeki satın alma ve birleşmelerde rekabet denetiminin etkin hale getirilmesini istedi.
Viking'e yabancı talip Viking Kağıt Selüloz A.Ş. için yurtdışından yabancı bir şirket ile 5 Ekim 2004 tarihinde başlayan satış görüşmelerinin sürdüğü açıklandı. Dün İstanbul Menkul Kıymetler ..
Sakıp Sabancı anılıyor Türk özel sektörünün efsane isimlerinden Sakıp Sabancı, ölümünün birinci yıldönümü kapsamında çeşitli etkinliklerle anılıyor. Etkinlikler, Sabancı'nın doğum yıldönümü o..
Yeşiller'den KKTC'ye destek AP Yeşiller Grubu, KKTC'ye destek için bugün adada. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk: Tüzüklerin hayata geçirilememesi utanç verici. Lider..
Rumlar mutlu Türkiye dengeli Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Kıbrıslı Rum Ksenidi-Aresti'nin mülkiyet davasını 'kabul edilebilir' bulması, karara Türk yargıcın da katılması Rumları sevindi..
Türkiye: Ne zafer, ne yenilgi Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Kıbrıslı Rum Ksenides-Arestis davasında aldığı kararı 'temkinli' karşıladı. Kararın 'ne zafer ne de yenilgi' o..
'Baykal'ın gezisi zamansız' CHP lideri Deniz Baykal'ın dünkü KKTC ziyaretinin 17 Nisan'daki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesine denk gelmesi gerilim yarattı. KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat...
Bağımsız Irak için yemin etti KYB lideri Celal Talabani, 'Irak'ın bağımsızlığı, egemenliği, demokratik ve federal yapısını korumak için çalışacağım' yeminiyle Devlet Başkanlığı'na başladı. Ta..
Çok önlem alındı, ama... İtalya, izdiham ve kaos çıkacağından korkulan Papa'nın cenaze töreni için benzeri görülmemiş güvenlik önlemleri aldı. Havasahası kapatılan, NATO'nun gönderdiği AWACS ..
AİHM geleneği değiştirdi Genelde kendisine yapılan başvuruların kabul edilebilirlik kararlarını açıklama yoluna gitmeyen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kıbrıslı Rum Myra Ksenides-Ares..
Roma'da mahşeri gün Papa bugün 3 milyonluk Roma'da defnediliyor. Yöneticiler, sayıları 5 milyona yaklaşan konukları uyardı: "Kent merkezinde gezmeyin." Yaklaşık 200 yabancı liderin gelmesi,..
Dünyanın gözü Kürt liderde Dünya basını Kürt kökenli Celal Talabani'nin Irak devlet başkanlığına seçiminin Irak'ın toprak bütünlüğüne hizmet edebileceği gibi iç çatışmalara da yol açabileceği..
Siyonizm'i en iyi bilen Arap Tel Aviv'de, Yahudi tarihi ve Siyonizm'le ilgili öğrencilerarası bilgi yarışmasını Arap kökenli 12 yaşındaki Rami Wated kazandı. Onlarca Yahudi arasında yarışmaya..
Mısır'da patlama Mısır'ın başkenti Kahire'nin turistik merkezlerinden El Muski Çarşısı'nda dün akşam meydana gelen patlamada 4 kişi öldü, aralarında Türklerin de bulunduğu en az 19 kişi yaral..
Vasiyette Ağca ve istifaya atıf var Papa 2. Jean Paul'ün ölümünün ardından Lehçeden İtalyancaya çevrilen ruhani vasiyeti dün açıklandı. Papa, Mart 1973 ile Mart 2000 arasında kaleme aldığı no..
SHP lideri: Ayağa kalktık CHP'den beş milletvekilinin katılımıyla Meclis'e giren SHP'nin lideri Murat Karayalçın, önümüzdeki günlerde katılımın artacağını söyledi. Dün, gazetecilerle buluşan ..
Yeni bir dava, yeni bir iddia Başbakan Tayyip Erdoğan ile ANAP lideri Erkan Mumcu arasındaki 'düello' sürüyor. Önceki gün, 'Deniz Baykal ile başbakanlık pazarlığı yaptığı' iddiası nedeniyle....
İktidarın kapkaça önlem projesi AKP iktidarı, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kapkaç olaylarının failleri ile ailelerinin profilini mercek altına alıyor.
Arslan: Laik hukuk devrimi bitmedi Yargıtay Başkanı Osman Arslan, 1926 yılında başlayan laik hukuk devrimi sürecinin bitmediğini açıkladı.
Bu kez terör uyarısı yok Avustralya hükümeti, vatandaşlarına, 25 Nisan'da yapılacak 'Anzak Çıkarması'nın 90. yıldönümü' dolayısıyla 'Türkiye'ye seyahat uyarısı'nı bu yıl da yayımladı.
Yeşiller: Türkiye'de olanlar kaygı verici Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu'nun önde gelen üç ismi, Başbakan Tayyip Erdoğan'a bir mektup göndererek, Türkiye'de son dönemde yaşananlardan duyd..
Erdoğan Darülaceze rövanşını alıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı döneminde belediyeden alınarak İçişleri Bakanlığı'na devredilen Darülaceze..
Sayıştay'ın raporu: Sağlıkta israf diz boyu İhtiyacın üç katı Sağlık Bakanlığı hastanelerine yönelik Sayıştay incelemesinin sonuçları: Atama birimleri koordinasyonsuz. Bu nedenle, örneğin 10..
50 metre arayla altı cami Artık iç içe geçmiş olan Müfettişler Köyü ile Mumcuoğlu Köyü arasındaki inatlaşma, cami yaptırma yarışına döndü. 1965'te, tek cami Müfettişler Köyü'ndeydi.
JİTEM davası askeri yargıya gitti Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, JİTEM adına 'çete faaliyetinde bulunmak, adam kaçırıp öldürmek' suçlarından ömür boyu hapis istemiyle dava açılan sekiz sa..
Vekile 'Kızıltepe'yi kurcalama' ricası! TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, tanımadığı bir kişiden, Ahmet Kaymaz ile 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ın ..
ODTÜ'de polis yine üniformalı Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner'in, ODTÜ'de olaya neden olan üniforma ısrarı sürüyor. Terfi kursu gören 20 başkomiser, ODTÜ'ye dün de üniformalı ve silahlı ..
Başbakan 'sağduyu' istedi Trabzon'da bildiri dağıtan sol görüşlü gençlere linç girişiminin ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Planlı hareketlerin içine girecek olanlar karşıla..
Linçten cezaevine Bildiri dağıtırken vatandaşların saldırısına uğrayan beş üniversiteli dün tutuklanarak cezaevine konuldu.
Cumhurbaşkanı: AB dayatmamalı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nden beklentilerini sıraladı ve olası dayatmalara karşı birliği uyardı.
Polis nezaretinde basın açıklaması Trabzon'daki olayların ardından, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) üyelerinin Samsun'daki basın açıklaması sırasında da gerginlik ya..
Mayına bir can daha Güneydoğu'da çok sayıda vatandaşın ölümüne neden olan mayınlar, bir can daha aldı.
Koç'un çektiği dil belası... Kültür ve Turizm Bakanı Koç, 'Sonradan görme' sözü için Ruslardan özür diledi ama tepki yağmuruna engel olamadı. Koç, "Şakacı zihniyetimin kurbanıyım. Ço..
Polisin Anıtkabir ziyareti Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü olan 10 Nisan öncesi etkinlikler düzenlendi. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve beraberindeki Emniyet mensupları..
« » 1 2 3 4 5 6 7