7 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

7 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Basın Erdoğan'a itirazlarını iletti Başbakan Tayyip Erdoğan, randevu krizi yaşadığı Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'yle dün bir araya geldi. Erdoğan'la Ekşi'nin yaptığı görüşmeye Vatan Gazet..
Başbakan'dan Mumcu'ya dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal ile 'pazarlık yaptığı'nı öne sürerek kendisine iftira ettiği gerekçesiyle ANAP lideri Erkan Mumcu aleyhine 1..
Seçim Yasası'nda uzlaşma yok CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Adalet Bakanı Çemil Çiçek'in Seçim Yasası için uzlaşma önerisini, 'Gündemi değiştirmeye yönelik bir girişim' olduğu gerekçesiy..
'Valiler esnek olsun' Terör ve terörle mücadele sırasında doğan zararların karşılanması amacıyla 2004 yılında çıkarılan 5233 sayılı yasa gereği illerde oluşturulan zarar tespit komisyonlarınd..
'Askeri hurda' facia yarattı İstanbul Gaziosmanpaşa'da yedi çocuğun, tel örgüyle çevrili kışlanın çöpünden hurdacıya satmak için aldığı malzeme patladı. Çocuklardan dördü ağır yaralı. Mahalle..
İş ve sanat âlemi otistik çocuklar için ebru yaptı Sanat ve iş dünyasının 30 tanınmış ismi otistik çocuklar için ebru yaptı. Güler Sabancı, Hülya Avşar, Caroline Koç, Ümit Boyner, Mehmet Güle..
Sezaryen savaşı kızışıyor Bir süredir basına konu olan 'Sezaryen neden bu kadar yaygın' tartışmasına Denizli de katıldı. Denizli İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş, ildeki tüm özel ve devlete ait s..
Aşırı hız dokuz can aldı Kağızman ilçesinde, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu uçuruma yuvarlanan minibüsteki dokuz kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.
Türkiye nüfusu 130 milyon! Türkiye'nin e-devlete geçişteki altyapısını oluşturan Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) kapsamında, 72 milyon nüfuslu Türkiye'de 130 milyon kişiye vatandaşlık ..
Anadolu Ajansı 85 yaşında Anadolu Ajansı (AA) 85. yaşını kutladı. Genel Müdürlük'te düzenlenen törende, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Hilmi Bengi, deneme mahiyetinde yürütülen görüntü..
Turizm Bakanı: Ruslar görgüsüz Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 'Ormancı' türküsüne konu olan Belen Kahvesi'ni açarken, turizm konusunda ilginç değerlendirmeler yaptı.
Nasra'nın mistik dünyası Eski Mardin'in şehir merkezinde bulunan ve 569 yılında Mar Behnan ile kız kardeşi Sara adına yaptırılan Kırklar Kilisesi'ni gezerken gözümüze bir perde takılıyor.
Çocuk gözüyle AB İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Özel İlköğretim Okulu, karikatürist Cemal Nadir Güler anısına ilköğretim okulları arasında 'Yarının büyüklerinin çizgisiyle...
İhaleyle kedi alınacak... Nesli tükenmek üzere olan Van kedilerine yönelik projelere bir yenisi eklendi. Evlerinde kedi besleyenlere 50 YTL'lik yardım yapan Van Valiliği, bu uygulamayı bitiri..
Lokumlu morfin İçinde 'İran lokumu var' dediği çantayla Türkiye'ye 30 kilo baz morfin sokarken yakalanan İranlı Cemşid Muhammedhani'nin yargılanmasına Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ba..
Polisten Papa'ya saygı Türk Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 8 Nisan cuma günü (yarın) Taksim'de düzenlenecek şölen Papa 2. Jean Paul'ün cenaze töreni nedeni..
Şans Topu'nu bilen çıkmadı Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen çıkmayınca, 424 bin 332 YTL 35 YKr haftaya devretti.
ODTÜ'de üniforma isyanı ODTÜ'de kurs gören silahlı 20 başkomiser, üniformayla kampüse gelince tepki gördü. Çatışmayı jandarma engelledi.
Sigortasız ev devlete emanet Devlet bir yandan deprem sigortasını yaygınlaştırmaya çalışırken, diğer yandan sigorta yaptırmayıp evleri depremde hasar gören vatandaşlara yardım etmeye devam ed..
TÜBİTAK dava açtı, hâkim kızdı TÜBİTAK Başkanlığı, aralarında Prof. Dr. Erdal İnönü ile üç eski TÜBİTAK Başkanı'nın da bulunduğu 28 bilim adamı aleyhine 'kadrosu üniversitede olduğu halde, ku..
AKP, 10 bin poliste ısrarlı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, 10 bin polis alımını öngören yasayı veto etmesi AKP yönetimini kızdırdı.
'Kızıltepe bir test olacak' Britanya'da yayımlanan The Independent gazetesi, geçen kasım ayında Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir baba ve oğlunun güvenlik güçleri tarafından öldürülmesine tam..
Devletin derdi: Alevilik nedir? Dışişleri, Milli Eğitim'in Aleviliğe dair şu görüşlerini beğenmedi: Ne din, ne mezhep. Cem töreni öğretmek laikliğe aykırı.
'Bu maydanoz davası değil' Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral İlhami Erdil, eşi Füsun Erdil ve kızı Deniz Erdil'in 'görevi kötüye kullanma ve görevi suiistimal' suçlarından yargılandığ..
Trabzon'da linç girişimi Bildiri dağıtan dört kişi, kendilerine engel olan polisle tartışınca çevredekilerin saldırısına uğradı. Yaklaşık 2 bin kişi grubu linç etmek istedi.
Arınç'tan tavsiye TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni atanan kaymakamları üstü kapalı türbana hoşgörüyle yaklaşmaları konusunda uyardı. Arınç, "Etnik kökeni, kıyafeti ne olursa olsun mil..
İstek Vakfı 20 yaşında İstanbul Eğitim ve Kültür (İstek) Vakfı, kuruluşunun 20. yıldönümünü önceki gün My Showland'da kutladı.
1 Mayıs Kadıköy'de Sendikalar bu yıl İstanbul'da 1 Mayıs'ı Kadıköy İskele Meydanı'nda kutlayacak.
Talim Terbiye soruşturulacak Danıştay, Talim Terbiye Kurulu Başkanı Ziya Selçuk ve altı bürokrat hakkında usulsüz kitap alımı konusunda yedi konuda soruşturma izni verilmemesine ilişkin karar..
'Bayrak' failleri bulundu Adana Milli Mensucat İlköğretim Okulu'nda göndere çekili bayrağı indirip parçalayanların, tiner bağımlısı üç kişi olduğu belirtildi.
Bahar yağmuru geliyor Havaların ısınmasıyla birlikte bahar günlerini yaşamaya başlayan İstanbul'da, Kızkulesi gibi tarihi mekânlar tüm güzellikleriyle mevsimin renklerini yansıtmaya başladı. ..
Dört gün asansörde kaldı ABD'nin New York kentinde yemek servisi yapan Çinli, dört gün boyunca bozuk bir asansörde kaldı.
Ağrının ilacı, acı biberde Kırmızı acı biberde bulunan bir madde eklem iltihabı ve ağrılarında sürekli rahatlama sağlıyormuş.
'Kara senaryo'ya inanma Panik atak tamamen, hastanın kendi kendine yazdığı bir 'kara senaryo'... Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölüm Başkanı ve Florance Nightingale Hastanes..
Monaco sarayı yasta Fransa'nın içindeki 2 bin kilometrekarelik Monaco'yu yönetmesine rağmen dünyanın ünlü liderlerinden olan Prens Rainier öldü. Tahtın vârisi Prens Albert, Rainier ile trafik..
Bir hayatın etrafında 15 yıl kavga Bitkisel hayattayken beslenme tüpü çekilerek 'öldürülen' Terri Schiavo, dün ailesi ve yüzlerce destekçisi tarafından uğurlandı.
Britney ve eşi 'reality şov' oldu Ünlü pop şarkıcısı Britney Spears ve dansçı eşi Kevin Federline'in nişanlılık ve evlilik dönemlerine ait belgesel nitelikli 'reality şov' bir televizyon kana..
Ayda bir aşıyla alkolizme son Her ay yapılacak bir aşıyla alkolizmin önüne geçilebilecek. ABD'de eroin bağımlılarının tedavisinde kullanılan bir ilacın psikoterapiyle birlikte alkol tedavisin..
'Laila açılacak' Şefik Öztek'in "Laila'nın yerine hiçbir şey açamazlar" sözü, mekânın yeni işletmecilerinden Erol Kaynar'ı kızdırdı. Bütün sözleşmeleri yaptıklarını söyleyen Kaynar, "Orası Öz..
İstanbul'da 'En akıllı' alışveriş Büyükçekmece'de 56 bin metre alanda dev bir alışveriş merkezi inşa ediliyor. Çok yakında açılması planlanan alışveriş merkezinin bir tarafı deniz diğer bir t..
'Memur maaşı düşmeyecek' Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, CNN Türk'te katıldığı programda Sosyal Güvenlik Reformu'yla ilgili bilgi verdi. Mevcut sistemde özellikle üst düzey memurlar açısınd..
Uzan ve Bilgin'in yatları satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından iki kez ihaleye çıkarılan ancak alıcı bulamayan, Hakan Uzan'ın İtalyan tasarımı 'M/Y PRINCESS' isimli yatı 1..
Serdengeçti'ye Babacan'dan destek Merkez Bankası'nın (MB) bağımsızlığının iyi bir ekonomik yapı için son derece önemli olduğunu belirten Devlet Bakanı Ali Babacan, "İlişkilerimiz son derece i..
Erdoğan, Norveç gezisine 'işadamı' olmadan gidiyor Başbakan'ın Norveç'e de 'ayrı uçakla' gideceği öğrenilince geziye katılmaya istekli işadamı sayısı az çıktı, organizasyon iptal edildi'Bürok..
Vergi rekortmeni kadın sayısı arttı İstanbul'da Gelir Vergisi rekortmenleri listesine giren kadınlar 23'e çıktı. Ancak toplam tahakkuk tutarları, genel tahakkuk artışının altında kaldıGlobal ..
Yatırım Danışma'ya 21 CEO bekleniyor Yatırım Danışma Konseyi'nin bu yılki toplantısı için 21 global şirketin CEO ve yöneticisinin gelmesi bekleniyor. IMF Başkanı Rato da toplantıya katılacak...
Utah Jazz idare etti NBA'de Utah Jazz, Portland Trail Blazers'ı 90 - 79 yenerek moral buldu. Utah'da sahaya ilk beşte çıkan ve 29 dakika görev yapan milli pivotumuz Mehmet Okur, 5/10 iki sayı..
Lafını sahte balla kestim Sayın Başbakan Yardımcısı'yla "Acaba bu bal sahte mi ?" diye başlıyor kahvaltı sohbetimiz. Düşünün ne hale gelmişiz ! Oysa daha futboldaki sahte kahramanları, sahte ..
Chelsea fırtınası: 4-2 Premier Lig'de uzak ara lider olan İngiliz temsilcisi, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalin ilk buluşmasında sahasında Alman Bayern Münih'e de şans tanımadı, rakibini fa..
Havuz problemi! Galatasaray'ın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden kiraladığı Burhan Felek Yüzme Havuzu'nda başlanan inşaat 1.5 yıldır bitirilemedi. 2003 yılı sonundan bu yana kullanılamayan..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8