7 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

7 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ünlü feminist fotoğrafçı Ankara'da İsveçli ünlü fotoğraf sanatçısı Ulla Lemberg, 'Sevgili Çocuk: Erkekler, Çocuklar ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' başlıklı sergisiyle Ankara'da!
Bilgi'de Ars Electronica konferansı İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, 8 Nisan Cuma günü 'Marka Olarak Medya / Media Art as a Trademark: Ars Electronica Festival' ba..
Roxy yarışmasına yeni başvuru tarihi “Kendi müziğini yapan” müzisyenleri, dinleyiciler ve sektörle buluşturan tek platform Tuborg 10. Roxy Müzik Günleri'nin son başvuru tarihi 22 ..
Depresyon ve panik atak (5) Panik atak tamamen, hastanın kendi kendine yazdığı bir 'kara senaryo'... Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölüm Başkanı ve Florance Nightingale Hast..
Alain Robbe-Grillet Festival'in konuğu 20. yüzyılın en yenilikçi sanatçılarından, Fransız “yeni roman” akımının öncüsü ve “sine-roman” türünün yaratıcısı yazar ve yöne..
Cazcı Greg Osby'den konser+eğitim Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM) etkinlikleri kapsamında saksofoncu Greg Osby cazseverlerle buluşuyor. Osby'ye davulda Tony Moreno, basta Hans Glawisching,..
Alerji mevsimine dikkat! Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, bahar aylarında polenlere bağlı alerjik yakınmaların..
Sigara doğurganlığı azaltıyor Hollandalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaların sonuçları, günde bir sigara içen bir kadının doğurganlık şansının bile hiç içmeyenlere göre yüzde 28 oranında..
Melih Kibar hayatını kaybetti Ünlü sanatçı Melih Kibar (54) yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybetti. Türkiye'nin müzik dünyasına unutulmaz besteler armağan eden besteci, 'Hababa..
Erzurum, dünya ezgileriyle ısındı Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde konser veren Viyana Üniversitesi Korosu, Avusturya, Ermenistan, Türkiye ve Mısır'ın halk şarkıları ve ezgilerini, Erz..
Primatların 4'te biri yok oluyor İnsana en yakın canlı, primatların yaklaşık dörtte biri insanoğlunun yıkıcı etkisi nedeniyle yok oluyor.
Başbakan'dan itidal çağrısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Trabzon'da bildiri dağıtan 5 gencin linç edilmek istenmesiyle ilgili olarak itidal çağrısında bulundu.
Sezer'den ılımlı İslam uyarısı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ılımlı İslam modeliyle öne çıkartılan ülkelerin kaçınılmaz olarak köktendinci rejime dönüştüğünü söyledi.
Sakıp Sabancı anıldı Türk özel sektörünün efsane isimlerinden işadamı Sakıp Sabancı, doğum gününde anıldı. Yeğeni Güler Sabancı, herkesin Sakıp Sabancı'yı özlediğini ifade etti.
Fatura makinistlere çıktı Pamukova'da geçen yıl temmuz ayında meydana gelen tren kazasına ilişkin trenin makinistleri Fikret Karabulut ile Recep Sönmez'in, TCDD ile ilişkilerinin kesildiği bi..
Ankara'da, tangodan valse yolculuk Devlet Opera ve Balesi (DOB), 17 Nisan'da Anatolia Gösteri Merkezi'nde görkemli bir etkinlikle baharı karşılıyor.
Ressamlara 'Fetih Kapısı' darbesi Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı Tophane Mahallesi'nde 12 yıllık 'Ressamlar Sokağı' olarak kullanılan alanın Fetih Kapısı Projesi nedeniyle kaldırıl..
'Yıldız Savaşları' için kuyruk ısrarı 'Yıldız Savaşları'nın fanatikleri, serinin son fiminin galasına bilet almak için yedi hafta önceden kuyruğa girdi. Ancak bekleyişlerinin sonucunda bilet ..
Toumai dik yürüdüyse insansı sayılır Çad'da bulunan ve bilinen en eski insansı olduğu düşünülen Toumai canlısının insan ile akrabalığı tartışma konusu oldu. İnsanla akrabalık tezi için Toumai..
Ilgaz'da kayak keyfi sürüyor Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Kartalya'da sezon kapandı.
Bir sigara bile doğurganlığı azaltıyor Hollandalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaların sonuçları, günde bir sigara içen bir kadının doğurganlık şansının bile hiç içmeyenlere göre yüzde 28..
Irak siyasetinde yeni sayfa Irak devlet başkanlığına seçilen Celal Talabani, mecliste yemin ederek görevine başladı. İbrahim Caferi de Irak'ın yeni başbakanı oldu.
Yeşiller'den Erdoğan'a mektup Avrupa Parlamentosu Yeşiller Partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak, ifade özgürlüğü hakkının sağlanması için adım atmasını talep ettiler.
Sosyetenin Umre yolculuğu Türkiye'nin tanınmış ailelerinden 260 kişilik bir grup, umre ziyareti için Suudi Arabistan'a gitti.Suudi Arabistan Havayolları ile İstanbul'dan Medine'ye hareket ede..
Çocukları için 185 bin Euro'ya minyatür şato yaptırıyor "Dünyanın en pahalı futbolcusu" olarak gösterilen İngiliz futbolcu David Beckham'ın, evinin bahçesine çocukları için küçük bir ev apma ..
Rumeli Çimento'ya İtalyan talip Merkezi İtalya'nın Bergamo kenti yakınlarında bulunan Italcementi Grubu'nun Uzan ailesinin TMSF aracılığıyla satışa sunulmuş olan Rumeli Çimento Fabrikası'nı s..
Döviz geriledi Borsa düştü Dövizdeki aşağı yönlü hareket devam etti. Serbest piyasada dolar 1,35 YTL'nin altına bulunuyor. Borsa ise günü 225 puanlık düşüşle 25 bin 831 puandan tamamladı. Ya..
'Rus hacker'lar dünyanın en iyisi' Rus güvenlik yetkilileri Rus hacker'ların toplu saldırılar gerçekleştirmek üzere kendi aralarında örgütleşmeye doğru bir strateji izledikleri uyarısında bul..
Tekstilciler eylemde birleşti Tekstil sektörü temsilcileri, istihdam artırıcı önlemler alınması için ekonomi yönetimine çağrıda bulunmayı kararlaştırdı. 2.5 milyon kişinin istihdam edildiği s..
Irak'ta yeni dönem Irak devlet başkanlığına seçilen Celal Talabani, mecliste yemin ederek görevine başladı. İbrahim Caferi de ırak'ın yeni başbakanı oldu.
Mardin'de mayın patladı, 1 çocuk öldü Mardin'in Midyat ilçesinde PKK tarafından döşenen mayının patlaması sonucu 1 çocuk hayatını kaybetti.
Fatura makinistlere çıkarıldı Devlet Demiryolları geçen yıl Pamukova'da 39 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı hızlı tren faciası nedeniyle makinistler Fikret Karabulut ile Recep Sönmez'i ..
Tekstilcilerin istihdam uyarısı Tekstil ve hazır giyim sektörü temsilcileri, "Üretim, İstihdam ve Sosyal Barış Tehdit Altında" başlıklı bir "istihdam manifestosu" hazırladı. Açıklamada, vergi..
Erdoğan'dan Mumcu'ya bir dava daha Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu aleyhine, ANAP olağanüstü kongresindeki konuşmasında kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla..
Öğrenci kavgası kanlı bitti Beyoğlu'da aralarında tartışma çıkan ilköğretim okulu öğrencilerinden biri, diğerini bıçakla yaraladı.
CHP: İncirlik'te emrivakiye izin vermeyiz CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, "İncirlik'in NATO amaçları dışında kullanılmasına ilişkin Meclis'i devre dışı bırakarak, ABD ile bir anlaşma yapı..
  Tehlikeli öfke   Fotoğraflarla linç girişimi Aksu'dan serinkanlılık çağrısı ‘Öfke’ sokağa taştı ODTÜ’de polisi asker kurtardı
"Bollywood usulü" Jane Austen uyarlaması Bu hafta beş yeni film gösterime giriyor. Erden Kıral'ın, Yılmaz Güney'e selam gönderdiği "Yolda", haftanın tek "yerlisi". Hint asıllı Gurinder Chadha..
Yatırım bankaları faiz indirimi bekliyor Yatırım bankaları Merill Lynch ve JP Morgan, Merkez Bankası'nın yarınki toplantıda faiz indirimine gideceğini öngördü. CNBC-e'nin anketine katılanları..
Gelir İdaresi'nde görüşme başladı IMF ile stand-by düzenlemesi için gerekli olan Gelir İdaresi Yasa Taslağı'nda alt komisyon çalışmaları tamamlandı. Hazırlanan metinde bölge müdürlüklerinden ..
Ağar: Türkiye erken seçime gidiyor DYP lideri Mehmet Ağar, “Erken seçim lafı etmek ülkeye ihanettir” diyen Başbakan Erdoğan'a tepki gösterdi.
'Espri yaptım, özür dilerim' Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Rus turistlere yönelik “Görgüsüzce para harcıyorlar” sözleri için özür diledi. Koç açıklamasının yanlış anlaşıldığ..
Makyaj yapmanın sırları Makyaj yapmayan kadın var mı? Kimi ara sıra, kimi her gün; kimi bolca, kimi belli belirsiz ama illaki makyaj yapar. Elbette, makyajın vazgeçilmez beşlisi de yakından t..
İtalyan hükümeti: Roma'ya gelmeyin Katolik alemi, ruhani lideri Papa 2'nci Jean Paul'ü yarın son yolculuğuna uğurlamaya hazırlanırken, İtalyan hükümeti, Roma'ya akın eden 4 milyon Katoliğin n..
Aksu: Polis Trabzon'da vahim olayları önledi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Trabzon'da meydana gelebilecek vahim olayların güvenlik güçleri tarafından önlediğini söyledi. Muhalefet ise olay..
Erdoğan'dan Mumcu'ya ikinci dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu aleyhine, ANAP olağanüstü kongresindeki konuşmasında kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla 1..
İTALYAN DERİ ÖZEL EL YAPIMI ŞIK BİR TAVLA TAKIMI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
Haberin Devamı>>> Balçova'daki Princess Otel, Termal Şirketi'ne devredildi. Termal Tesisleri'ni de işleten bu şirket, yeni otelin sahiplerini tahliye etmek için ya...Kadınlara inat
» 1 2 3 4 5 6 7 8