6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sevenleri, Karaca’nın Hatırasına ağaç dikti Sanatçı Cem Karaca’nın doğumunun 60. yıldönümü vesilesiyle, bir grup sanatçı ve seveni, Gülhane Parkı’na ceviz ağacı dikti.
Yankesici, hastayı poliklinik kuyruğunda soymaya kalkıştı İnsanları dolandırmayı meslek edinen hırsızlar, kişilerin durumuna bakmaksızın gözlerine kestirdikleri herkesi soymaya başladı.
Çalınacak bir şey bulamadıkları otonun tekerleklerini aldılar Kartal'da oto hırsızları çaldıkları otomobille fazla uzaklaşamayacaklarını anlayınca otomobili, tekerleklerini söküp terk etti.
Servise bırakılan otomobiller yangından son anda kurtarıldı Kadıköy’de, bir otomobil servisinde çıkan yangın korku ve paniğe sebep oldu. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale ettiği yangın..
Belediye, yaşlı hastalara evde bakım hizmetini yaygınlaştırıyor Büyükşehir Belediyesi, ‘sosyal güvenliği olmayan yaşlılara evde bakım hizmetleri’ni artırıyor. Evde bakım hizmetlerinin yürütül..
İstanbul polisi, emniyet şehitlerini törenle andı Polis Haftası nedeniyle Edirnekapı Polis Şehitliği'nde İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, bazı emniyet müdürleri, polis okulu öğrenci..
Gazi Osman Paşa kabri başında anıldı Gaziosmanpaşa Belediyesi, Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’yı mezarı başında andı.
Taksici Canan Irmak’ın cenazesine 5 taksici katıldı Avcılar’da bir kuyu içerisinde bulunan taksici Canan Irmak’ın (46) cenazesi toprağa verildi.
Kadınlar, temizlik yaparak ekmek parası kazanacak Bakırköy Belediyesi, ilk kez dışarıda görevlendirmek üzere 10 kişiden oluşan bayan temizlik timi oluşturdu.
İTO, Formula 1 projesini zamanında bitirebilmek için üç yeni ortak alıyor Tuzla Akfırat ile Pendik Kurtköy beldeleri arasında süren Formula 1 mücadelesi mahkemeye taşındı. Formula 1 sahasının..
Sağlık Müdürlüğü’nün kanser toplantısına 1’i çocuk 5 kişi katıldı Türkiye Kanserle Savaş Vakfı Onkoloji Merkezi’nden Uzm. Dr. Şimay Gürocak, beslenme alışkanlığını değiştirerek kanserden yüzd..
Ümraniye’de semt pazarları yeniden düzenleniyor Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan halkın semt pazarlarında bozuk, hileli mal satan ya da olumsuz davranışlarda bulunan esnafı şikayet etmesin..
İTO yönetimi, Vali Güler’i ziyaret etti İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, İTO Meclis Başkanı Muharrem Keçeli ve Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul Valisi Muam..
Beyoğlu’nda her şey bilgisayara depolanan veriler ışığında yapılacak Sosyal belediyecilik çerçevesinde hareket eden Beyoğlu Belediyesi, ilçede oturanların sorunlarını ve hayat standartlarını ..
Halı sahaların sert zemini sakatlık riskini artırıyor Özellikle son yıllarda yaygınlaşan halı sahaların, çim sahalar gibi kaymadığı için sakatlanma riskini artırdığı belirtildi.
Banyo, anne-bebek arasındaki sevgi bağlarını geliştiriyor Banyonun anne ile bebek arasındaki sevgi bağlarını geliştirdiğine dikkat çeken Dr. İshak Çalışkan, "Bu yüzden bebek sahibi annelerin ..
Panait İstrati konuşulacak Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki "Çarşamba Sohbeti"nde dünyaca ünlü Romen yazar Panait İstrati tartışılacak.
‘Uygarlık ve Soykırım’ konseri Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası, 12 Nisan saat 20.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde ‘Uygarlık ve Soykırım’ adlı bir konser verecek.
Kaynak’tan iki kitap Tahir Taner’in hikâyelerini bir araya getirdiği "Yağmur Hikâyeleri" ile denemelerinden oluşan "Güneşin Yedi Rengi", Kaynak Yayınları tarafından yapılan yeni baskılarıyla ..
Ağırdan alan izleyici için festival rehberi İstanbul Film Festivali başladı ve olaya intibak etmek için hâlâ vaktiniz var. Benim bu hafta yapmak istediğim, bu ‘intibak’ sürecini kolaylaştırma..
Yerel kültürler nefes alıyor Düşlere bir sınır koymak mümkün mü acaba? Hayali Festival bundan dokuz yıl önce Paris’teki Dünya Kültürleri Evi’nde başladığında, en büyük düşü, her geçen gün bir..
Orduya moral verdi Sharon Stone, California’nın San Diego kenti Pendleton Askeri Kampı’nda deniz piyadeleri için düzenlenen ‘hoşgeldin’ konserine katıldı. Ünlü aktris, seksi kıyafeti ile aske..
Bol bol dans ediyor Kısa bir süre önce, ‘Özledin mi?’ isimli albümünü piyasaya çıkaran Sibel Can, hayranlarından gelen istek üzerine, ‘Nehir Gözlüm’ şarkısına klip çekti.
Jackson’In tacizini anlattı Michael Jackson’ın eski hizmetçisinin oğlu Jason Francia, mahkemede, gözyaşları içinde şarkıcının kendisini yedi yaşından 10 yaşına kadar üç kez taciz ettiğini ve ..
Hepsi yalan işte gerçek Müzik dünyasındaki ‘Kimin albümü ne kadar sattı’ tartışmasına, 19 Nisan günü Lütfi Kırdar’da sahiplerini bulacak ‘MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2005’ nokta k..
Anlaşma imzalanınca sakalımı da uzatırım Yılan hikayesine dönen ‘Gılgamış’ filmi için uzattığı sakalını filmin akıbeti belli olmadığı için kesmek zorunda kalan Kenan İmirzalıoğlu, ancak her ş..
Ermeni sorunu TBMM'de tartışıldı Ermeni soykırımına ilişkin iddialar, Meclis çatısı altında ilk kez çok taraflı bir tartışmaya açıldı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9