6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TCK'da basın için çalışma Adalet Bakanlığı, yürürlüğü 1 Haziran'a ertelenen yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK), basına yönelik düzenlemelerle ilgili değişiklik önerilerini tartışmak için oluştur..
Din dersi savunması Çocuk lisede İktidar, 'Zorunlu din dersinde sadece Sünnilik var' denilerek AİHM'de açılan davada soruları yanıtladı. Çocukları lisede okuyan Alevi anne-babanın davasına g..
Bakan ayrı TSK ayrı 'Bedelli de yok' Askerliğin kısalacağına yönelik haberlerden sonra çelişkili açıklamalar geldi. Milli Savunma Bakanı Gönül, "TSK'nın modernize etme çalışmaları k..
İdil'de aşiret kavgası: Bir ölü İki aşirete bağlı gençlerin kavga ettiği Şırnak'ın İdil ilçesinde halk büyük korku yaşadı. Bir genç bıçaklanarak öldürülürken, Belediye Başkanı Resul Sadak'ın ..
'Sunat'ta karar: 5 yıl 10 ay hapis Tiyatro sanatçısı İsmail Hakkı Sunat'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan İhsan Fuat Özgen'e, 5 yıl 10 ay ağır hapis cezası verildi.
Atatürk'e Kürtçe anma Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'ın fahri hemşeriliğini kabul edişinin 79. yıldönümü, çeşitli etkinlikler ve Diyarbakır Belediyesi Halk Müziği Korusu'nun okuduğu Kürt..
Hamit Bayram tahliye oldu Uyuşturucu ticareti suçuyla yargılanan eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram, cezaevinden tahliye edildi. Polisin, 7 Temmuz 2004'te Malatya'da düzenl..
AKP'lilerden Akşit'e tepki CHP'nin, 'Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) Türkiye Jokey Kulübü'nce (TJK) düzenlenen at yarışı oyunlarının hasılatından yüzde 10 pay almasını e..
AP: Kadınlara daha çok hak Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Hollandalı Sosyal Demokrat üyesi Emine Bozkurt, 'Kadının Türkiye'de sosyal, ekonomik ve siyasi faaliyetlere katılımı' konulu raporunun ..
'Bayrak' için iki tutuklama Erzurum'un Palandöken Mahallesi'ndeki Abdurrahman Gazi İlköğretim Okulu'nun önündeki Türk bayrağını indirip yırttıkları iddiasıyla gözaltına alınan yedi lise öğren..
Şırnak'ta dev operasyon Şırnak kırsalında ve Cudi ile Gabar dağlarında güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik başlattığı operasyon genişletildi. İki tugay ve 2 bin geçici köy korucusunun katıldığ..
Oltacılara çekidüzen AB'ye uyum için oltacılığa da çeki düzen geliyor: Yıl sonundan itibaren 'balıkçı belgesi' olmadan ava çıkan veya fazla balık tutan, ceza ödeyecek ve olta takımından olaca..
Köpekleri öldüren: Striknin Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde yaşanan kedi ve köpek ölümlerinin 'striknin' adlı zehirden kaynaklandığı belirlendi. Mahmutlar'da 1 Nisan tarihinde çok..
Tek göz için sürücü belgesi CHP'li Erdal Karademir, monooküler (bir gözü görmeyen) kişilerin sürücü belgesi almasını engelleyen Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin Anayasa'ya aykırı olduğunu s..
Danıştay internette Danıştay'ın içtihat niteliğindeki 20 bin 102 kararına bundan böyle internet yoluyla da ulaşabilecek.
Soyguncular maliyeci rolünde Kendilerini maliyeci olarak tanıtan kişiler, tuzağa düşürdükleri bir cep telefonu bayisini soydu.
Yılda 150 bin kanser vakası Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyada 20 milyon kanserli olduğunu söyledi.
Hatalıysam lütfen ara! Ümraniye Belediyesi, halkın, semt pazarlarında bozuk, hileli mal satan ya da olumsuz davranışlarda bulunan esnafı şikâyet etmesini kolaylaştırmak amacıyla tezgâh sahibi..
Bu pazarcı cezalıdır... Beyşehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, çevreyi kirleten pazarcılara tezgâh açma izin vermezken, 'olay yerine' "Bu tezgâhın sahibi bulunduğu yeri pis tuttuğundan dol..
Güçlü: Teşhir edeceğiz Radikal'in manşetine taşıdığı 'sahte bal' skandalı, Ankara'da bir zirveye konu oldu. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ve Türkiye Arı Yetişti..
Bavulda bir çocuk cesedi Balıkesir'de bir anne, elinde bir bavulla önce jandarmaya, sonra polise başvurdu. Bavulun içinde 5 yaşındaki oğlunun cesedi vardı.
Bir zeytinyağı krizi eksikti Tarım İl Müdürlüğü ile Jandarma ekipleri Muğla'nın Milas ilçesindeki zeytinyağı fabrikalarına eşzamanlı olarak operasyon düzenledi. Sonuç, ne yediğini merak açısı..
İzmir'de çok kötü kokan operasyonlar! Bornova'da askeri birlik ve hastanelere et satan firmaları takibe alan jandarma, bu etlerin konduğu soğuk hava depolarına baskın düzenledi. Depolardan ik..
Kaymakama soruşturma Isparta Valiliği, Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar'ın, Orhan Pamuk'un kitaplarının imhasını istemekle yasayı çiğnediğini belirtti. İçişleri de Altınpınar'a soruşturm..
'Demokrasiyi içinize sindirin' Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni atanan kaymakamlara "Demokrasiyi içinize sindirin" dedi. İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen 89. Dönem Kaymakamlık..
JİTEM'cilerden tutuklanan yok JİTEM adına 'çete faaliyetlerinde bulunmak' ve 'adam kaçırıp öldürmekle' suçlanan, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la emekli binbaşı Abdulkerim Kırca'nın da ara..
38 doktor için dava talebi SSK'ya ilaç alımında yolsuzluk yapıldığı iddialarını soruşturan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, ilaç alımı ihaleleriyle ilgili 38 doktor hakkında suç duyurusunda bul..
58 'canlı kalkan' içeride PKK'ya karşı güvenlik güçlerinin operasyonlarını durdurmak amacıyla 'canlı kalkan' olacaklarını söyleyerek Şırnak'a gelen gruptan 31 kişi daha tutuklandı.
Vergiden kaçtı ama soyuldu! Türkiye'ye kaçak külçe altın sokmaya çalışan Ş.B., kaçak geçiş için anlaştığı havaalanı görevlilerinin kendisini aldatacağını düşünerek gümrüğe başvurunca gözaltın..
Ödüllü kare Felluce'den 'Pulitzer Gazetecilik, Edebiyat, Drama ve Müzik' ödülleri dağıtıldı. Associated Press'in (AP) 'Acil Fotoğraf' dalında aldığı ödüllerden birinin sahibi, Felluce'de ölen..
Penelope, aklını başından aldı... Hollywood'un İspanyol güzellerinden Penelope Cruz, yeni filminin galasında objektiflere bir deveyle yakalandı!.
Mona Lisa bugün taşınıyor Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi'nde sergilenmekte olan Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa tablosu taşınıyor. Tablo, bugünden itibaren 800 m2'lik yeni salon..
Her şey daha zayıf çocuklar için Aşırı şişmanlıkla boğuşan ABD ile Britanya, çocukları obeziteden koruyacak önlemler peşinde. Jamie Oliver, Britanya'nın en ünlü mutfak şefi. Yaptığı televiz..
İnşaat işçisine de AB kriteri yolda AB'nin, sağlık nedenlerinden dolayı inşaatlarda üstü çıplak olarak çalışmayı yasaklamayı planlaması, Almanya'da inşaat işçilerinin tepkisine yol açtı.
Kadına özel hayat aşısı Alman bilim adamları, rahim ağzı kanserine karşı aşı geliştirdi. Alman Bild gazetesinin haberine göre, Prof. Dr. Torsten Strohmeyer, ilacın yakında rutin bir aşı hali..
Zorbalığın bir nedeni, TV... Çok televizyon izleyen çocuklar, okul çağında zorbalaşıyormuş... ABD'de Washington Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma, çocuklarına kitap okuyan, onları gezmey..
Dikkat! Her an gelebilir Çalışırken bir anda kalbin göğsü delip çıkacak kadar hızlı çarpmaya başlaması... Ardından gelen sıcak basması, tansiyon yükselmesi hissi... Bir anda masadan kaldırıp ..
İhracatta hedef 75 milyar dolar Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, döviz kurları konusunda dengenin bir süre sonra bulunacağını söyledi. Tüzmen 2005 yılında ihracat hedefinin 75 milyar dolar olduğu..
Bavul tabutla 183 kilometre Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, 38 yaşındaki Murat Topal, birlikte yaşadığı Melahat Semiz’in ilk eşinden olan beş yaşındaki oğlu Emirhan Erdin’i yumruklayarak öldürdü..
Şimdiden, 'Papa Büyük Jean Paul' Papa Jean Paul II'ye, bugüne kadar sadece 2 papaya verilen "büyük" unvanının verilebileceği belirtiliyor. İtalyan basınında şimdiden "Papa Büyük Jean Paul" ol..
Polisler rahip kılığına girecek Birçok devlet başkanının katılacağı Papa Jean Paul II'nin cuma günkü cenaze töreni için Roma'da olağanüstü güvenlik önlemleri alınacak. Tören için görevlendiri..
'Aslında cuma günü öldü' iddiası Vatikan'daki muhafazakârların, yeni papanın gelenekçiler arasından seçilmesini garanti altına almak için aslında cuma günü ölen Jean Paul II'nin ölüm haberini..
Suudi Arabistan'da 14 El Kaideci ölü Suudi Arabistan'da güvenlik güçleriyle Usame Bin Ladin'in El Kaide Örgütü'ne mensup militanları arasında 3 gün süren çatışmaların dün akşam saatlerinde so..
Blair resmen açıkladı: Seçim 5 Mayıs'ta İngiltere Başbakanı Tony Blair, Kraliçe İkinci Elizabeth'i ziyaret ederek, 5 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimden önce gelecek pazartesi günü pa..
Bahar ödülleri Crea ClubPamukçu sıkıntılı
Durak, herkese yağdı, gürledi KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak, AKP Hükümeti, DYP İlçe örgütü, Karşıyaka Kent Meclisi ve meslek odalarının temsilcilerini isimlerini vermeden eleştirdi, ..
Buca'da Piriştina için bir evet, bir hayır BUCA Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Buca Heykel'deki Kasaplar Meydanı'nın yıkılarak altı garaj üstü yeşil alan olacak şekilde geniş bir meydan olarak..
Başarılı öğrenciye burs EGE Üniversitesi, öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerine kamu ve özel sektör kaynaklı burs-kredi imkanı sağlıyor. Ayrınt..
Kitap ve çiçekli kutlama İZMİR'İN Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Polis Haftası kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Başkan Batur, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Civa ve tüm ..
İZMİR KAZANACAK İZMİR'İ 19 - 22 Mayıs'taki Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi'nin heyecanı sardı. Vali Yusuf Ziya Göksu, ana sponsor Ege Serbest Bölgesi'ndeki toplantıda "Müthiş tanıtım ola..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9