6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Daum'dan öneriler paketi Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, yeni sezon planlamasıyla ilgili önerilerinin yer aldığı raporunu federasyona sundu. Türkiye Kupası ile ilgili önerilen UEF..
'Anelka'ya değil kendime bakarım' Franck Ribery, Saint Michel'de katıldığı söyleşide, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Şikeye karşı istihbarat timi Sporda şiddet, şike ve haksız rekabeti önlemek amacıyla oluşturulan TBMM Araştırma Komisyonu'na görüş bildiren Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı şike ve....
Ülker, Rus pazarında yok Ülkerspor, Eurolig'de çeyrek final serisine iyi bir başlangıç yapamadı. Deplasmanda CSKA Moskova'yla karşılaşan Turuncu-Yeşilliler üç maçlık serinin birinci maçında g..
Gebrselassie düzelemedi Etiyopyalı atlet Haile Gebrselassie, Londra Maratonu'ndan çekildiğini açıkladı. Çekilme kararında sakatlığının tam olarak geçmemesinin etkili olduğunu belirten olimpiy..
IMF Hazine'yi inceliyor Türkiye Masası Şefi Rıza Moghadam başkanlığındaki Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti, teknik çalışmalarını dün de Hazine'de sürdürdü. Edinilen bilgiye göre, Moghadam ..
Petkim 'roadshow'unda ilk durak New York Petkim'in yüzde 30 oranındaki hissesinin halka arzında ön talep toplama süreci sürerken, yurtdışındaki yatırımcılar içinde roadshow'lar yarından itiba..
Motorine yine zam Motorinin rafineri çıkış fiyatı bugünden geçerli artırılırken, zam dağıtım şirketlerine yüzde 1.8 oranında yansıdı.
Tüpraş ihaleye hazır Tüpraş'ın yüzde 51'inin blok satışına ilişkin ihaleye ayın üçüncü haftasında çıkılması planlanıyor. İhale sürecinin ise en geç yıl sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.
Kısa vadeli bonoya ilgi azaldı Ayın ilk iç borçlanma ihalesinde Hazine, maksimum yüzde 18.04 bileşik faizle net 664 milyon YTL tutarında 273 günlük bono ihraç etti.
SunExpress 15 avroya uçuracak Antalya merkezli havayolu şirketi SunExpress, kuruluşunun 15'inci yılı nedeniyle, tek yön tüm tarifeli uçuşlarıyla Almanya ve Lüksemburg yönündeki charter seferl..
'Eleştirseniz de dünya hayran' Başbakan Erdoğan, eleştirileri yanıtladı: "Ekonomideki büyüme tabana ancak zamanla yayılır. Başarımızı sindirin. Dünya hayranlıkla bakarken, kulp taka..
TÜSİAD ile barış haziranda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TÜSİAD arasında buzları eritmesi beklenen konferans ertelendi. İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara dayak atm..
Abu Dabi'de işbirliği lobisi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) temasları çerçevesinde BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife Bin Zeyd el-Naha..
ABD, Çin tekstiline kota için düğmeye bastı Dünya ticaretinde kotaların kalktığı 1 Ocak 2005 tarihinden buyana Çin'in ABD'ye yönelik tekstil ve konfeksiyon ürünleri ihracatını rekor düzeyde a..
Warner Bros'a rekabet cezası: 155 bin YTL Rekabet Kurulu, 'hâkim durumunu, Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanun'un ilgili maddeleri çerçevesinde kötüye kullandığı' gerekçesiyle, Warner Bros f..
Wal-Mart'ın sırrı 'ucuzluk' Dünyanın en büyük perakende şirketi WalMart'ta 25 yıl yöneticilik yapan Michael Bergdahl, Sam Walton'un kurduğu bu devin başarısındaki kilit noktanın riske girmek ..
Kruvaziyerle turist akını Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Kuşadası Limanı'na üç kruvaziyer gemisi yanaştı. Geçmiş yıllara oranla kruvaziyer turizm sezonunu erken açan Kuşadası'na 2005 yıl..
Logan'a yeni merkez Fransız otomobil markası Renault, ilk olarak Romanya'da üretimine başladığı ekonomik modeli Logan'ı Moskova'da 230 milyon avro yatırımla tamamladığı yeni tesisinde de üret..
Toyota hedefi tutturdu Adapazarı'nda kurulu Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.'nin 2004 yılı finansal yılı hedefleri yüzde 100 olarak gerçekleşti. Toyota'dan verilen bilgiye göre, finansal y..
Golf yatırımcıları Antalya'ya geliyor Dünyanın önde gelen yatırımcılarını buluşturan INVgolf Investment Forum'un bu yılki durağı Türkiye olarak belirlendi. 22-23 Nisan tarihleri arasında Anta..
Sakıp Sabancı anılacak Merhum işadamı Sakıp Sabancı, doğum ve ölüm yıldönümleri olan 7 ve 10 Nisan tarihleri arasında bir dizi etkinlikle anılacak. Etkinlikler, Sabancı'nın doğum yıldönümü ol..
IATA: Zarardayız Uluslararası Hava Taşımacıları Derneği (IATA) Başkanı Giovanni Bisignani, yüksek petrol fiyatlarının havayolu şirketlerinin kârlarını erittiğini söyledi.
Aydın Doğan yine rekortmen Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan, 2001, 2002 ve 2003'ten sonra, 14 milyon 609 bin 594 YTL vergiyle 2004'te de İstanbul gelir vergisi rekortmeni.
Türkiye rekoru yine Ankara'ya gidiyor İstanbul Defterdarlığı'nın açıkladığı listenin ilk sırasında yer alan Aydın Doğan'ın 14 milyon 609 bin 549 YTL gelir vergisi ödeyeceğinin belli olması Tü..
Sanatçıların lideri Mehmet Ali Erbil Mehmet Ali Erbil, sanatçılar listesinde İstanbul gelir vergisi rekortmeni oldu. Erbil, 1 milyon 98 bin 257 YTL tahakkuk eden vergi ile geçen yıl ilk sırad..
Sezer'den bir veto daha geldi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, yabancıların TV sahipliğine izin veren yasadan sonra 'torba yasa'nın havaalanlarının özelleştirilmesine ilişkin maddesini veto ..
Katolik dünyası Vatikan'a akıyor Avrupa'nın kara, hava ve deniz ulaşımı, Papa'nın cenaze törenine gitmesi beklenen iki milyon insanı Vatikan'a taşımakta zorlanıyor. Papa'nın memleketi Polonya..
'Bir gün önce ölmüştü' Bir yandan 2. Jean Paul'ün yasının tutulup diğer yandan yeni Papa için kulislerin yapıldığı Vatikan'da muhafazakârların papalığı sağlama almak için komplo kurduğu söyle..
Herkesin gündemi 2. Jean Paul Avrupa'nın kara, hava ve deniz ulaşımı, Papa'nın cenaze törenine gitmesi beklenen 2 milyon insanı Vatikan'a taşımakta zorlanıyor. Papa'nın memleketi Polonya ve....
Fidel Castro bile 'imana geldi' Papa 2. Jean Paul'ün Avrupa'da komünizmin devrilmesindeki rolüne rağmen solcu devrimci liderlerin gönlünü kazandığının kanıtı Küba lideri Fidel Castro oldu.
Yunan mayını can alıyor Türkiye-Yunanistan sınırındaki Meriç bölgesinde bulunan ve uluslararası sözleşmelere göre temizlenmesi gereken mayınların can almaya devam etmesi, dikkatleri AB'nin ar..
Protokol için Alman usulü Almanya, Türkiye'nin Ankara Anlaşması'nın Katılım protokolünü imzalaması ile uygulanması konusunun halledilmesi amacıyla bir 'formül' hazırladı.
'Annan'a yanıt vermeyeceğiz' Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgos Yakovu, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, daha önce referandumda reddettikleri çözüm planı için talep ettiği değişikl..
Blair 'erken seçim' dedi Britanya'da Başbakan Tony Blair, dün 5 Mayıs'ta erken seçimlerin yapılacağını resmen ilan etti.
Yuşçenko'ya 'kırmızı halı' ABD Başkanı George W. Bush, Ukrayna'da 'turuncu devrim'le iktidara gelen Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko'yu önceki gün Beyaz Saray'da ağırladı.
Bucca kampı isyan etmiş Irak'ın güneyinde ABD'nin kontrol ettiği Bucca gözaltı merkezinde geçen cuma isyan çıktığı ve 16 esirin yaralandığı belirtildi. ABD ordusu, olayların esirlerin bir baş..
2004 idam yılı oldu Uluslararası Af örgütü, 2004'te dünyada 4 bin kişinin idam edildiğini belirterek, bunun son 10 yılın rekoru olduğunu açıkladı.
Pyongyang'da dehşet infaz BBC, komünist Kuzey Kore'den kaçmaya çalışırken, Çin sınırı yakınlarında yakalanan bir grubun idam görüntülerini yayımladı. Bir ay önce gizlice çekilen görüntülerde...
'Vekil gitmedi Akayev kaldı' Kırgızistan'da devrik Devlet Başkanı Askar Akayev'in istifası da ortalığı yatıştırmadı.
'Bu ziyaret Şam için çok önemli' Lübnan'daki askerlerini çekmesi için başta ABD olmak üzere birçok ülkenin baskılarına maruz kalan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet..
Berlusconi yerel seçim darbesi yedi İtalya'da sağcı Başbakan Silvio Berlusconi ve ortakları, gelecek yılki genel seçim öncesi düzenlenen yerel seçimlerde 'sınavı geçemedi'. 40 milyonu aşkın..
Blair bu kez istim üstünde Britanya'da erken seçim maratonu başlarken, iki dönemdir ülkeyi yöneten İşçi Partisi lideri Tony Blair, bu kez istim üstünde. Irak savaşı ve küresel politikalarda B..
Sarkozy'nin yıldızı parlıyor Fransa'da AB Anayasası için 29 Mayıs'ta düzenlenecek referandum öncesi seçim kampanyası kızışıyor. Liberation gazetesinde yayımlanan son kamuoyu araştırmasına gör..
Asya'da kriz çıkaran tarih kitabı Japonya'da milliyetçi dalga giderek yükselirken, önümüzdeki yıl ortaokullar için hazırlanan bir tarih kitabı bölgedeki tansiyonu yükseltti.
'Polis yasası' Sezer'e takıldı Cumhurbaşkanı Sezer, 10 bin polis alınmasını öngören yasayı veto etti. Gerekçe: Eğitim yetersiz kalır ve imam-hatip kökenlilere de polislik yolu açılır.
Baykal: İkiniz de açıklayın ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun, Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik "CHP'lilerin AKP'ye transferinde ne alınıp verildi, sen mi açıklayacaksın, ben mi aç..
'Seçim Yasası'na hazırız' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, bugün bir seçim ortamı yokken Siyasi Partiler Yasası'yla Seçim Yasası'nda değişiklik yapılmasının doğru olacağını söyledi.
Arıtman: Sine-i millete dönerim CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın, eve giren hırsızın vurulmasına izin veren yasa teklifi, grup yönetim kurulundan sonra dün toplanan CHP Grubu'nda da re..
Otyam'dan Erdoğan'a 5 bin YTL Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle gazeteci-yazar Fikret Otyam aleyhine açtığı davadan da 5 bin YTL manevi tazminat kazandı. Erdoğan..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9