5 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

5 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AKPM'de İran raporu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) adına CHP milletvekili Abdülkadir Ateş'in hazırladığı 'İran'ın Nükleer Tehdidi' başlıklı raporda, bu ülkenin nükleer güç halin..
Gül'den İKÖ'ye 1 milyon dolar Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün Suudi Arabistan'daki temasları çerçevesinde İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu zi..
Çin'le askeri işbirliği Pekin'i ziyaret eden Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına, Çinli meslektaşı Çiao Çingçen ile görüştü.
Roma'da hayat duracak Katolik âlemi, 2. Jean Paul'ü cuma günü dev bir törenle defnetmeye hazırlanıyor. Papa, memleketi Krakov'a değil Vatikan'a gömülecek. Papa'yı son yolculuğuna 200 devlet v..
Erdoğan da katılıyor Papa 2. Jean Paul'ün cuma günkü cenaze törenine, dünyanın dört bir yanından din adamları ve 200 liderle en üst düzey katılım beklenirken, Türkiye'yi Başbakan Tayyip Erdoğ..
Ağca da gitmek istiyor Papa 2. Jean Paul'e 1981'de suikast girişiminde bulunan ve 2000'de Türkiye'ye iadesinden beri Kartal H Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan Mehmet Ali Ağca, merhum ruhani lide..
Paris'te laiklik tartışması çıktı Laikliği ile övünen Fransa'nın Papa 2. Jean Paul'un ölümü üzerine bayrakları yarıya indirmesi tartışma yarattı.
'Bu iddialar yanıtlanmalı' ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun, transferlerle ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerinin yarattığı tartışma büyüyor.
ANAP hem yenilendi, hem gençleşti Hafta sonunda yapılan olağanüstü kongrede ANAP lideri seçilen Erkan Mumcu, yenilediği partide gençlere de yer verdi. 50 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurul..
CHP yine kurultay yolunda CHP'de görevden alınan 20 il başkanı, mücadeleye devam kararı verdi. Eski il başkanlarının, önceki gün muhalif milletvekillerinin de katılımıyla yaptığı toplantıda a..
Ekşi: Başbakan isimleri açıklasın Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'kendisinden çıkar talebinde bulunan gazetecileri' açıklamasını istedi. Başbakan, Hürriyet gazet..
Canan Arıtman hırsız vurmakta çok kararlı CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, eve giren hırsızı öldürenlerin ceza almaması için yasa teklifini geri çeviren grup yönetim kurulunun ret kararı..
İçmemek de çare değil!.. Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre Türkiye'de sigara içmeyen akciğer kanseri hastalarının yüzde 33'ü pasif içici. Sigara içenlerin ise yüzde 55'i, 35-69 yaşları a..
Hastaya ulaşılamadı Kansere dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlenen Kanser Haftası'nda, Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan Mustafa Ergül'ün yaşadıkları herkesi üzdü.
Hâkim adayına mülakat iptal yolunda Danıştay, hâkim adaylarının yazılı sınavdan sonra mülakata alınmalarına karşı çıkarak uygulamanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
Irak'a güvenlikçi aranıyor Tezkere tartışmaları ve Kuzey Iraklı Kürt grupların tepkisi nedeniyle Irak'a asker gönderemeyen Türkiye'de, ilanla Kuzey Irak'taki ABD üslerinde görev yapacak yükse..
Polemik sürdü: Kim daha laik? Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) meslekte 40-50. yılını dolduran avukatlara plaket törenine, bir süre önce Yargıtay Başkanvekili Osman Şirin'in 'Mahmut Esat Boz..
Bakanlar Kurulu'nun gündemi AKP AKP'nin üç gün süren Kızılcahamam kampında tartıştığı sorunlar, dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına da taşındı. Milletvekillerinin eleştiri ve önerilerini..
Aşk, nefret ve mutlu son Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu'nda katiplik görevinden emekli olan 71 yaşındaki Halis Özkan, Arjantinli sevgilisinden olan oğlunu 33 yıl sonra görebildi.
Ece, 'Yapay Zekâ' ekibinde Sabancı Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Ece Kamar'ın ABD'deki Harvard Üniversitesi'nin 'Yapay Zekâ Grubu'na yaptığı doktora başvurusu kabul edildi. Kamar, eylül..
Ermeni kilisesi restore ediliyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, yıkılmaya yüz tutan Van'daki Akdamar Kilisesi'ni onarmak için bir proje hazırlayıp 2 milyon 400 bin YTL ödenek ayırdı. Kilise, Erm..
MHP'lilere bayrak davası Yerel seçimlerde Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde belediye başkanlığı koltuğunu kaybeden MHP'liler, kendi dönemlerinde ilçede yaptırdıkları direklere Türk Bayrağı asınc..
Şırnak'ta çatışma: 10 ölü Cudi Dağı'ndaki operasyonda dokuz PKK'lı ve jandarma uzman çavuş Mustafa Civelek öldü. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada 31 Mart'tan itibaren Cudi Dağı'nda sür..
Bayrağa iki ilde saldırı İki okulda Türk bayrağına yönelik saldırı olduğu öne sürüldü; yedi kişi gözaltında. Erzurum'daki Abdurrahman Gazi İlköğretim Okulu bahçesinde önceki gün top oynayan ..
Kaplan için müebbet talebi Almanya'dan sınırdışı edilen İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği yöneticisi Metin Kaplan'ın müebbet hapsi istendi.
Polis yeleğiyle milyonluk gasp Çağlayan'da bankadan çektikleri 1 milyon 60 bin YTL'yi taşıyan bir şirketin mutemetleri, kendilerini polis gibi tanıtan üç kişi tarafından gasp edildi.
Okulda bıçaklı kavga can aldı Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden disiplinsiz davranışları nedeniyle uzaklaştırılan 17 yaşındaki H.S., arkadaşlarını ziyaret için okula geldi.
İşte Türkiye'nin kalp krizi haritası Sebzenin faydası Türk Kalp Vakfı araştırmasına göre, kalp hastalığı ve bundan kaynaklanan ölüm riskinin en yüksek olduğu bölgeler Marmara ve Karadeniz. S..
En büyük ödül Tarsus'un Tarsus, ikinci kez 'tarihi' bir maratona ev sahipliği yaptı. 38'i yabancı 1084 atlet koşu boyunca yalnızca ter dökmedi, aynı zamanda tarihi bir gezintiye çıktı: Roma Y..
Çekime hazırlanın İstanbul'un kameralarla kontrolünü sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) 13 Nisan'da deneme çalışmalarına başlayacak.
Leylekler tipiye yakalandı Nisan karı, leylekleri de vurdu. Sürü halinde göçen leylekler, tipiye yakalanınca Bolu Dağı'nı geçemeyerek Abant yoluna indi.
Sahte ballar kanserojen TEMA'nın raporuna göre, piyasadaki balların çoğu sahte. Bazı balların yapımında balmumuna yüzde 10-25 oranında kanserojen etkili petrol ürünü mum karıştırılıyor. Sorun..
Cezaevinde 'moral' yasak Mizah dergilerinin alınmadığı cezaevlerine 'moral yükseltici mektup' yasağı da geldi. Edirne F Tipi Cezaevi'nde kalan mahkûmlar uzun süre mektuplarına ulaşamadı.
Yedi polise işkence davası Karasu ilçesinde üç kişiye işkence yaptıkları iddia edilen yedi polis için üç yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Gıdada bir başka tehlike: 'Sudan 1' Britanya'da 2003 yılından bu yana yasaklanan ve toplam 370 ayrı gıdanın toplatılmasına yol açan, Avrupa Komisyonu'nun ise hakkında 'alarm' yayımladığı 'Sud..
Japonya'da seks işi biraz karışık Evli Japon çiftlerin seks hayatı kafa karıştırıcı... Ülkede yapılan bir araştırmaya göre, kadınların çoğu 20 yıldan fazla, bazıları ise evlendikten sonra h..
17 yaşındaki Joss en zenginlerden Henüz 17 yaşında olan Britanyalı şarkıcı Joss Stone bir yılda kazandığı 5 milyon sterlinle (12.5 milyon YTL) en zengin genç müzisyenler arasına girdi.
Sesli uzaktan kumanda yolda Uzaktan kumanda tuşuna basmaya üşenenler için, sesli uzaktan kumandalar geliyor. ABD'de Comcast and Time Warner şirketi tarafından Philadelphia bölgesinde denenmes..
Köpekbalıklı otel Otel müşterilerini testere köpekbalığı karşılayacak. Japonya'nın Tokyo kentindeki Shinagawa Prens Otel'inde resmi açılışı 8 Nisan'da yapılacak olan eğlence parkında...
İyilik, kötülüğe karşı Bir yandan düşünürsek, tam da 'Biz büyüdük ve kirlendi dünya' durumunu yaşıyoruz. Kızıyorum bazen, dünya kirlenmek için bizim büyümemizi mi bekledi diye. Çünkü biz küçü..
Balinalar hayata... Avustralya'nın batı kıyısında karaya vuran 19 balinanın 13'ü kurtarıldı. Perth'e 230 kilometre uzaklıktaki...
Liz Hurley 'kum' istedi Dondurma reklamı için iki günlüğüne Marmaris'e gelen Elizabeth Hurley, güzel anılarla dönmüş.
Hamilelikte zararlı bir gen Hamilelik sırasında anne ve bebeğin hayatını tehlikeye atan havale, tansiyon gibi problemlerin bir genden kaynaklandığı belirlendi.
Bu Angelina Jolie'yi açma! Ünlü oyuncu Angelina Jolie ile aşk ilişkisi yaşadığı öne sürülen Brad Pitt'in de virüsü çıktı. Ağ güvenliği şirketi Sophos, Angelina Jolie ve Brad Pitt virüsünün ku..
Hem ilaç hem terapi Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölüm Başkanı ve Florance Nightingale Hastanesi Psikiyatri Bölümü sorumlusu Doç. Dr. Tarık Yılmaz, depresyon tedavisini anl..
Kısa... Kısa... Adana'da 2 çocuk babası A.T., kardeşi M.T.'nin 2 yıllık eşi 1 çocuk annesi 21 yaşındaki M.T.'ye tecavüz etti. A.T., M. ile evlenmek istediğini, bu amaçla gerekirse kardeşi ile..
'Rus Filarmoni' başkentte Moskova Senfoni Orkestrası, özel adıyla "Rus Filarmoni", 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında, bugün saat 20.30'da MEB Şûra Salonu'nda sahne alacak. Şe..
Sokakta resim, film ve müzik Art-Alan II, "Sıradışı Hayatlar/Extreme Lives" konseptiyle 2. kez Kadife Sokak ve mekânlarında. Etkinlik, resim, heykel, seramik, video, kısa film, fotoğraf, enst..
Yerinden bile oynatamadılar JAPONYA'NIN Nagoya kentinde düzenlenen 2005 Aichi fuarındaki etkinliklerden biri olan sumo turnuvasının açılışında, sumo güreşçileri anaokulu öğrencileriyle yarışt..
Nihayet bahar geliyor SOĞUK ve yağışlı hava bugün yurdu terk edecek ve hava sıcaklığı tüm yurtta 6-8 derece artacak. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, soğuk ve ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8