5 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

5 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çek Canlandırma Sineması ve Jiri Trnka İstanbul Film Festivali'nde bu yıl, Çek kukla filmi geleneğinin ustası Jiri Trnka'dan iki edebiyat uyarlaması yer alıyor.
CIA'in gizli ajandasına Pulitzer 'Pulitzer Gazetecilik ve Edebiyat, Drama, Müzik' ödüllleri 2005 yılı sahipleri açıklandı. CIA'in 'hayalet savaşları'nın belgeleriyle anlatıldığı Steve Coll'un..
Film Festivali'ne 'General' forsu Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin en hoş geleneklerinden olan müzik eşliğinde sessiz film gösterimleri bu yıl, Akbank Kültür Sanat Merkezi'nin sponsor..
Yahoo geleceğin medyası olacak Yahoo, 2010 yılında 1 milyar izleyiciye ulaşan, TV şovları ve filmlerin yayınlandığı interaktif bir medya devine dönüşebilir.
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi 2005 yılının ilk üç ayında 27 kruvaziyer gemisinin ziyaret ettiği Kuşadası limanına Nisan ayında 35 kruvaziyer gemisi yanaşacak.
1300 yıllık Budist tapınağı yandı Güney Kore'nin doğu kesimindeki Yangyang bölgesinde çıkan orman yangınında 1300 yıllık bir Budist tapınağı yandı.
Rahim ağzı kanserine aşı bulundu Rahim ağzı kanserine karşı aşı geliştirildi.
Sanayi üretiminde beklenti % 12.3 CNBC-e'nin anketine göre, sanayi üretiminin Şubat ayında yüzde 12.3 artacağı tahmin edildi.
ABD'de Yahudi karşıtlığı artıyor ADL adlı bir kuruluşun yaptığı araştırmaya göre, ABD genelinde Yahudi karşıtı eylemlerin son 9 yılın en üst seviyesine çıktığı belirtildi.
'ABD'nin Balkanlarda dostu Yunanistan' Atina'daki hükümet yetkililerine göre, ABD Balkanlar'daki en iyi dostu olarak Yunanistan'ı görüyor.
İlaç soruşturması: 38 doktora suç duyurusu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, SSK'ya fahiş fiyatla ilaç alımıyla ilgili olarak SSK'da görevli 38 doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.
Hızlandırılmış polis eğitimine veto Cumhurbaşkanı Sezer, “hızlandırılmış polis eğitimine” hayır dedi. 10 bin polis alımını öngören kanun Köşk'ten döndü. Sezer, “torba kanunu..
Başbakan'dan kaymakamlara nasihat Başbakan Erdoğan kaymakamlara “Demokrasiyi önce yetkiyi elinde bulunduranlar olarak bizim içimize sindirmemiz gerekiyor” dedi.
Depresyon ve panik atak (3) Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölüm Başkanı ve Florance Nightingale Hastanesi Psikiyatri Bölümü sorumlusu Doç. Dr. Tarık Yılmaz, depresyon tedavi..
"Büyük taştan surat" Atlas Sineması'nda Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin geleneksel bölümlerinden biri olan Canlı Müzik Eşliğinde Özel Gösterim bu yıl, "General (The General) adlı fil..
Sevin Okyay'la "film okuma" dersi Film seyretmek pek çok kişinin vazgeçilmez keyiflerinden. Peki ya bir filmi çözümlemek yani "film okumak"... Bundan böyle İstanbullu sinemaseverler bu tarz e..
Türkiye'nin 45 yıllık AB serüveni AB zirvesinde Ankara ile müzakere kararının alınması durumunda, Türkiye’nin 1959 yılında yaptığı ortaklık başvurusuyla başlayan 45 yıllık AB yolculuğunda tar..
'Müzakere 3 Ekim'de başlar' AB Komisyonu Başkanı Barroso, "Türkiye ile müzakereler, daha önce de belirtildiği gibi, 3 Ekim 2005'te başlar" dedi.
Demirel'den fıkralı AB eleştirisi 9. Cumhurbaşkanı Demirel, müzakere kararını fıkra anlatarak değerlendirdi.
Erdoğan: 2005'te Kıbrıs için girişim başlatacağız Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 2005 yılı başlarında Kıbrıs’ta barış görüşmelerine yeniden başlanması için girişimde bulunacaklarının söyledi.
Dövizde petrol ve enflasyon tedirginliği Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve üretici enflasyonunun beklentilerin üzerinde çıkması piyasada tedirginlik yarattı. Dolar, 1.37 YTL'nin üzerine çıktı..
Erdoğan: Eksik demokrasi ile zenginleşme olmaz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eksik bir demokrasi ile sağlıklı bir ekonomik düzenin tesis edilemeyeceğini belirterek, "yani özgürleşme, zenginl..
YÖK'te değişiklik gündeme geliyor AKP hükümetinin, Yükseköğretim Kurulu Yasası’nda değişiklik çalışmalarını yeniden gündemine aldığı kaydedildi.
Türk basınında Kürt sorunu Kürtlerle ilgili olaylar, Türkiye'nin en hassas olduğu konulardan biri. Basının Kürtler'e ve onlara ilişkin haberlere yaklaşımı da "dikkat çekici" nitelikte. Gazete..
IMF: Türkiye yatırımları koruyamıyor IMF’nin Global Mali İstikrar Raporu’nda yer alan yatırım koruma endeksine göre Türkiye, 5.5’lik puanla ancak az gelişmiş ülkelerin ortalamasını yakalayabi..
Warner Bros'a 155.7 bin YTL'lik ceza Rekabet Kurulu, "hakim durumunu, kötüye kullandığı" gerekçesiyle, Warner Bros filmcilik şirketine 155 bin 735 Yeni Türk lirası (YTL) ceza verdi.
Erdoğan: Hazmedemeyenler var Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2004 ve 2005 yılı ekonomik gösterge rakamlarının ortaya çıktığını ve ekonomide büyük başarı sağladıklarını ifade ederek, "Bu rakaml..
'Türk milliyetçiliği AB ile bağdaşmaz' ABD’de yayınlanan Christian Science Monitor gazetesi, Türkiye’de yükselen milliyetçilik dalgasını değerlendirdi. Mersin’de yaşanan bayrak yakma girişimi..
Eşme’de siyanürle altın aramaya hayır paneli düzenlendi Uşak’ın Eşme ilçesinde belediye konferans salonunda, "Siyanürlü Altın Yaşamı Nasıl etkiliyor? Siyanürle Altına Hayır" paneli düzenlend..
Muğlalı izciler 115 koli ilaç topladı Bir süre önce Muğla İzcilik İl Temsilciliği tarafından başlatılan ilaç toplama kampanyası halktan büyük ilgi gördü.
Çineli hanımlara aile hayatı anlatıldı Aydın Merkez Vaizesi Mahüde Avcı tarafından, Çineli hanımlara "İslam’da Aile Hayatı" konulu konferans verildi.
İki başkanı tutuklanan Marmaris Ülkü Ocağı’na üçüncüsü atandı Muğla Ülkü Ocakları başkanlığına getirilen iki üniversite öğrencisi 10 ay içinde peşpeşe çete suçundan tutuklanınca başkanlığa bi..
Ziraatçılar da zeytin ana ve babalara karşı çıktı Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, zeytin dikimi için bazı arazileri ‘zeytin ana ve zeytin baba’ adı altında bazı kişiler tarafından ist..
Muhtarlar Dikili Kaymakamı’na sahip çıktı Hakkında nüfuzunu kullanarak Dikili’den büyük miktarlarda arazi aldığı şeklinde iddialar ortaya atılan Dikili Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber’e halk ..
Marmaris itfaiyesi: Dört restoranın yanmasında sabotaj ihmali yüksek Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen ve dört restoranın yanması olayıyla ilgili olarak Marmaris itfaiye amiri sabota..
100 bin kişilik Turgutlu kamera ile gözetlenecek Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, belediyeyle işbirliği yaparak son yıllarda artış gösteren kapkaç, hırsızlık, bıçaklama gibi olayları önlemek ..
Egeli ihracatçıların hedefi 500 milyar dolarlık ihracat Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu (EİB) Başkanı Servet Eröcal, ihracatı, Cumhuriyet’in 100. yılında 500 milyar dolara çıkarmayı..
Tarihi Kula evlerini AB’nin yetiştirdiği elemanlar kurtaracak Manisa’nın Kula ilçesinde yıkılmak üzere olan tarihi evler, Avrupa Birliği’nin (AB) yetiştireceği nitelikli elemanlar sayesinde r..
Vali Göksu: İzmir ülkemizin en huzurlu kentlerinden biri İzmir’in Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Yusuf Ziya Göksu, ‘’Bu huzurun artması, hatta hırsızlık, kapk..
Tataş: Yabancı polis teşkilatları ile personel değişimi yapılmalı İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, "Yabancı polis teşkilatları ile Türk polis teşkilatı arasında personel değişimleri yapılmal..
Aliağa’da yüzlerce tarihi eser ele geçirildi Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği bir operasyonda, polise tarihi eser satmak isteyen bir kişi yakalandı.
Dikili’deki muhtarlar kaymakamlarına sahip çıktı Hakkında nüfuzunu kullanarak Dikili’den büyük miktarlarda arazi aldığı şeklinde iddialar ortaya atılan Dikili Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber..
Büyükşehir, İnciraltı Gençlik Merkezi'nde yıkımlara başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi yıkım ekipleri, Balçova İnciraltı Gençlik Merkezi’nde faaliyet gösteren ve plan dışı yapılaşmaya giden ..
Ziraat mühendisleri de zeytin ana ve babalara karşı çıktı Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, zeytin dikimi için bazı arazileri ‘zeytin ana ve zeytin baba’ adı altında bazı kişiler tarafı..
Evlere gidip dert dinleyecek vatandaş polisi timi kuruluyor İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, kentte tüm karakollarda vatandaşın ayağına gidecek, dertleşecek, sorunlarını dinleyecek bir veya ..
KARSİAD ile VASİAD, Kars-Van arasındaki ticari ilişkileri geliştirecek Kars Sanayici ve İş Adamları Derneği (KARSİAD), Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (VASİAD) ziyaret etti. KARS..
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 160.yılı Ağrı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı Türk Polis Teşkilatı’nın 160. kuruluş yıldönümü Ağrı’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Ardahan meclis toplantısı beklenenden sakin geçti Ardahan Belediyesi’nin mutat olarak yaptığı ve tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı sakin bir havada geçti. Daha önceki meclis toplantıl..
Kardeş ülke Nahçıvan'dan Türk Bayrağı’na saygı Mersin’deki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağının ayaklar altına alınmak istenmesinden sonra başlatılan bayrak seferberliğine Türkiye genelinde ..
Van’da kar yağışı çiftçiyi tedirgin ediyor Van’da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Van’da sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı vatandaşları tedirgin ediyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8