4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papa’nın ölümü, kilise içindeki ayrılıkları ortaya çıkarıyor Katolik dünyasının ruhani lideri Papa II. John Paul’ün ölümünün ardından yeni papanın kim olacağı merak edilirken kilise içindeki ..
Denktaş, İKÖ’ye ‘ilk’ ziyarette teşkilattan somut destek istedi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Cidde’de İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Ge..
Papadopulos’tan EOKA’ya onur; ABD'den Rum yönetimine uyarı ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Lora Kennedy, "Kıbrıs’ta çözüme yönelik yeni bir adım atılması için Rum tarafının düşüncelerini açık ..
Akayev Türkiye’de yaşamak istiyor Kırgızistan'da kadife devrimle iktidardan düşen Cumhurbaşkanı Askar Akayev'in bugün resmen istifa etmesi beklenirken Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, bu konuda..
Ebu Gıreyb baskını, meclis başkanı seçimini gölgeledi Irak Parlamentosu dün nihayet başkanını seçerken, direnişçiler işkencelerle gündeme gelen Ebu Gıreyb Cezaevi’ne çok büyük bir organize sa..
Tekel’de borç silme operasyonu Mey İçki’ye satılan Tekel’in Alkollü İçecekler bölümündeki usulsüzlükler Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu raporunda bir bir ortaya konuldu.
İç pazardan umut kesen tekstilciler fuarlara akın ediyor Türk Lirası’nın değerlenmesi ve Çin’in sıkı fiyat rekabeti sebebiyle iç pazarda sıkıntılı günler geçiren tekstil sektörü, yurtdışına ..
Sigorta primi artıyor, memur maaşları düşecek Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur’u tek çatı altında toplayan sosyal güvenlik reformu, memurları üzecek. Reform, memurların büyük bölümünün sigorta ..
Opel Astra’nın yeni modelini, Türk ve Yunan gazeteciler birlikte test etti Opel’in bugünden itibaren Türkiye’de satışa çıkan Astra GTC modeli, İstanbul-Selanik arasında iki ülke gazetecilerin..
Mera alanları azalıyor Mera Yasası’nda geçen yılın mayıs ayında yapılan değişiklikten sonra geçen 10 ayda 1 milyon 816,5 bin dekar alan mera kapsamından çıkartıldı.
Birkaç gün süren otel rezervasyonu beş dakikaya indi Ege’den Akdeniz’e pek çok tatil beldesinde işletmeleri bulunan İsmail Çivrilli, birkaç gün alabilen otel rezervasyon işleminin süresini be..
Tarım Bakanlığı, günlük 500 ton fazla süte çözüm arıyor Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın teşvikleri, süt hayvanlarının kesimhanelerde kullanılmasının azalması ve verim artışı gibi sebeplerle ..
Çiftçi, kooperatifler aracılığıyla Avrupa’ya doğrudan ihracata başladı Halin sebze-meyve satışına el atan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Migros aracılığıyla Avrupa’ya açıldı. Zama..
Beş akaryakıt bayiinden biri lisans alamadı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yapılan 12 bin 249 bayilik lisansı başvurusundan, başta gayri sıhhi müessese ruhsatı olmak üzere eksikli..
Devlet, afetzedelerden 1,7 milyar YTL alacaklı Devlet, afetzedelere 20 yıl vadeli, sıfır faiz ile verdiği konutların bedelini veya konut kredilerini tahsil edemiyor. Konut ve konut kredileri ..
‘Büyümeyi eleştirenler ekonomiyi bilmiyor’ Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, 2004’te gerçekleşen yüzde 9,9’luk büyümeye ilişkin eleştiride bulunanları ‘ekonomiyi bilmemekle’ suçladı.
Beyaz eşya üretim ve satışında canlılık sürüyor Beyaz eşyada üretim ve talepte geçen yıl yakalanan ivme sürüyor. Nitekim ocak ayında dayanıklı tüketim malları üretim ve satışları canlılığını ..
‘Dolar bin 450’ye çıkabilir’ Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu, dolar kurunun son dönemde yükselmesi ile ihracatçıların biraz soluk aldığını belirterek, "Dolar, bin 400’ü aşar.
Uyarıları dikkate almayan iki gemi Gelibolu’da çarpıştı: 3 ölü Çanakkale Boğazı’nda Panama bandıralı konteynır yüklü ‘MSC Roberta’ gemisiyle Yunanistan bandıralı ‘Aegan’ (Ege) adlı yük gemisi..
Hollanda’da camiye içki şişeleri ile saldırdılar Hollanda’nın Wenray şehrinde Hollanda Diyanet Vakfı’na bağlı Hacı Bayram Camii önceki gece 20’den fazla ırkçının saldırısına maruz kaldı. Konu..
Kaza geçiren canlı yayın ekibinin imdadına sanatçılar yetişti İstanbul’dan-Konya’ya giden Doğan Haber Ajansı (DHA) canlı yayın aracı, Eskişehir’in İnönü ilçesinde kaza geçirdi. Kazada canlı y..
96’lık ninenin ömrü ödülünü almaya yetmedi Okuduğu 160 kitapla Güngören Osman Nuri Ergin Kütüphanesi’nin bir numaralı okuyucusu seçilen 96’lık nine, kitap seti ödülü ve plaketini almaya yetiş..
Yolcular muavinin uyanıklığı sayesinde ölümden döndü İstanbul-İzmir seferini yapan bir yolcu otobüsü, Sultanbeyli mevkiinde seyrettiği sırada çıkan yangında tamamen yandı. Yolcular, durumu e..
Karadeniz insanının yüzü hamsi ve fındıktan sonra doğalgazla gülecek Karadeniz’de yürütülen petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yöre halkının yüzünü güldürüyor. Geçen yıl Enerji ve Tabii Ka..
Emniyet’in kuruluş yıldönümünde polisler Türk bayrağı ile yürüdü Türk Emniyet Teşkilatı’nın 160’ıncı kuruluş yıldönümünde polisler 1.000 metrekarelik Türk bayrağı ile yürüdü. Geçtiğimiz gün..
3 çocuk annesi; ama nüfusta öyle biri yok Adı var, kendisi var; ama kimliği yok. Evli ve 3 çocuk annesi Fatma Güldağı’nın, 28 yaşında olmasına rağmen, hiçbir yerde resmî kaydı bulunmuyor.
Türkiye ile Suriye arasındaki 66 yıllık arazi sorunu çözülüyor Ankara ile Şam arasında, Adana Mutabakatı ile kurulan dostluk köprüsünün, iki ülke vatandaşlarını ilgilendiren binlerce dönümlü..
‘İki pist arasındaki mahalle’ sakinleri de gürültüden rahatsız Antalya Hava Limanı’nın ortasında kalan mahalle halkı hastalıklarla mücadele ediyor. Sürekli maruz kaldıkları uçak gürültüsü, i..
Gazete ilanından kurbanını seçip test sürüşü bahanesiyle otomobilini çalıyor Dolandırıcılığı meslek edinen hırsızlar, vatandaşların malını haksız şekilde ele geçirmek için her yolu deniyor. H..
Bardakoğlu, cami temeli atılırken kurban kesilmesine izin vermedi Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Düzce’de 40 bin kişinin yaşadığı Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde, 5 caminin temel atma tö..
‘Kapkaç terörü, dinî eğitimin yetersizliğinden kaynaklanıyor’ Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Görmez, kapkaç terörü, uyuşturucu bağımlılığı ve sokak çocukları sayısındaki artışın dinî..
Çöpler çimento fabrikalarına yakıt olacak Avrupa Birliği (AB) eşiğindeki Türkiye’nin çözmesi gereken en önemli sorunlardan biri çöplerin imhası. Gelişmiş ülkelerde çöpler fabrikalarda yakılıy..
‘Kurtuluş Savaşı’ yerine ‘Milli Mücadele’ denecek Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredata göre hazırlanacak ders kitaplarında da ‘Milli Mücadele’ ve ‘Kök Türkler’in kullanılmasını isteyecek.
Yüksekokul mezunu imamlara 4 yıllık fakülte imkanı doğdu Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Açıköğretim Fakültesi’nin 2 yıllık ilahiyat yüksekokulunu (önlisans) bitirenlere lisans (4 yıllık fakülte)..
‘Borçluya verilecek hapis cezasının ertelenmesi mafyaya yarayacak’ Avukatlar, mal bildiriminde bulunmayan borçlulara uygulanan hapis cezasının ertelenmesine, bu durumun tahsilat mafyasına yar..
Çiçek açan ağaçların üzerine kar yağdı Mart ayı içerisinde bahar havasının kendisini hissettirmesiyle birlikte ağaçlar çiçek açtı, yaylalar rengarenk çiçeklerle kaplandı.
Fırat Üniversitesi 32 öğretim üyesi alacak Fırat Üniversitesi (FÜ), bünyesindeki fakülte ve yüksekokullara 19 profesör ve 13 doçent olmak üzere toplam 32 öğretim üyesi alacak.
Kızgın koca, ayrılmak isteyen eşini ve ailesini vurup intihar etti Tokat'ta yaşayan İhsan Dikmen (30), şiddetli geçimsizlik sebebiyle kocası Rıza Dikmen'i (50) terk ederek İstanbul'da yaşayan..
Yatağa mahkûm genç kız, web sayfası hazırlayarak ailesini geçindiriyor ‘Cam kemik’ hastalığı nedeniyle 20 yıldır yatağa mahkum olan Hilal Lüle (29), hazırladığı web sayfalarıyla ailesinin geç..
Aile tipinin yerini, bin kişilik çadırlar alacak Depremlerde ve doğal afetlerde halkın ilk sığınağı olan çadırlara yeni bir standart getiriliyor. Türkiye’de bugüne kadar kullanılan aile tipi ..
Çocukları sınava giren brokratların görev yeri değişti Milli Eğitim Bakanlığı’nda ehliyet ve Liselere Giriş Sınavı (LGS) başta olmak üzere tüm sınavları gerçekleştiren Sınavlar Dairesi’nde ça..
İtfaiyeciler, yardımcı personel kadrosunda çalışmaktan şikayetçi İstanbul Yenibosna’da bir itfaiyecinin görev sırasında hayatını kaybetmesi, arkadraşlarını yasa boğarken, mesleğin sorunlarını..
Apartmanlarda büyüyen çocuklar için anaokulu şart Türkiye’de eğitim alanında yaşanan sıkıntılar, okulöncesi eğitim döneminde başlıyor.
Kızamık için yeni kampanya başlatılıyor Türkiye’de yaygın olarak görülen kızamık hastalığı ile ilgili her yıl 8 ila 30 bin arası vaka saptandığı belirtildi.
Peynirin küfü sağlık açısından riskli Ülkemizde yaygın olarak tüketilen küflü peynirde, başta kanser olmak üzere birçok hastalığın ortaya çıkmasında etkisi bulunan aflatoksin maddesi tespit e..
Şimdi ve burada olmanın kederi: Birhan Keskin Son dönem şiirimizin üzgün sesi Birhan Keskin, dergilerde pek yayınlamadığı son şiirlerini ‘Ba’ (Metis Yayınları) adıyla kitaplaştırarak okurlar..
Fırçası ve kalemiyle Nurullah Berk Türk sanatında resimleri kadar yazar kimliğiyle de etkin bir rol oynayan Nurullah Berk’in sanatının farklı dönemlerini kapsayan Retrospektif Sergisi, 9 Nis..
Andersen’e, masal gibi 200. yaş günü kutlaması Danimarka’nın dünyaca ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen’in 200. doğum günü, şenliklerle kutlanıyor. Etkinliklerin ilki, Andersen’in doğ..
[FESTİVALDE BUGÜN] Bir başyapıt; Bıçak Sırtı... Bıçak Sırtı (Blade Runner), bilim-kurgu edebiyatı ile sinemayı bir araya getiren gerçek bir kült.
CD’li misyonerlik suçlaması tezgah BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, marjinal bir partinin cami kapılarında CD'ler dağıtarak, dinlerarası hoşgörüden yana olan kesimleri misyonerlikle suçlamasına ..
« » 1 2 3 4 5 6 7