4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Yabancı damat' Opel Astra'yla yolda General Motors (GM) Türkiye, yeni Opel Astra GTC'nin basın lansmanını General Motors Yunanistan ile ortak gerçekleştirdi. Hem Yunanistan hem de Türkiye to..
Otomobilde yeni trendler Türk otomotiv sanayi 2004 yılında bir önceki yıla göre yüzde 44 büyüdü. Toplam satış 747 bin adede, bunun içinde otomobillerin payı 451 bin adede çıktı.
Bütün dinler onu arayacak Papa 2. Jean Paul'ün 84 yaşında ölümü sadece Katolik dünyasını değil, Müslüman, Ortodoks, Yahudi gibi pek çok dine mensup kitleleri de üzdü.
Vatikan'da gözyaşları Papa 2. Jean Paul'ün ruhuna destek için dün Saint Petrus Bazilikası'nda düzenlenen uğurlama ayinine 100 bin kişi katıldı. Milyonlarca Katolik dua etmek için kiliseleri d..
Vatikan'da ibreler şimdilik yaşlı bir İtalyan'ı gösteriyor 2. Jean Paul'ün ölümünün üzerinden 14 ila 20 gün geçince yeni Papa'yı seçmesi gereken Vatikan'da kazan kaynıyor. Kesin olan bir şey ..
Arkasından övgü düzmeyen lider yok BM Genel Sekreteri Kofi Annan: Papa, yorulmak bilmez bir barış savunucusu, dinler arası diyaloğun gerçek bir öncüsüydü.
Türkiye'den başsağlığı mesajları Papa 2. Jean Paul'ün ölümünün ardından Türkiye'den de Vatikan'a taziye mesajları aktı.
'Ağca da yas tutuyor' Papa 2. Jean Paul'e karşı 1981'de suikast girişiminde bulunan Mehmet Ali Ağca da ölümünün ardından üzüntüye boğuldu.
Irak meclisine Sünni başkan Irak'ta 30 Ocak seçiminin ardından Kürtlerle Şiiler hükümeti bir türlü kuramazken, dün toplanan meclis bombaların gölgesinde nihayet bir meclis başkanı seçti.
Gül: O sözler bana ait değil AKP hükümetinin, Kıbrıs için dile getirdiği 'Tayvan Modeli'nin basına yansıması sıkıntı yarattı.
Akayev bugün istifa edecek Kırgızistan'da muhalefetin yönetime el koymasıyla ülkeden kaçmak zorunda kalan devrik Devlet Başkanı Askar Akayev bugün istifa ediyor.
Portre: Karol Jozef Wojtyla, nam-ı diğer Papa 2. Jean Paul Vatikan denilen o akıl erdirilmez dini törenler, karapara aklamalar, komplolar fabrikasının başına oturtulan ve Katolik yaftası yapı..
Mumcu'dan hodri meydan ANAP lideri Erkan Mumcu, AKP'den ayrılarak ANAP'a katılan milletvekillerini çıkar sağlamakla suçlayan Başbakan Tayyip Erdoğan'a sert tepki gösterdi.
Gül: Yaşı genç, siyaseti eski Dışişleri Bakanı Abdulah Gül, ANAP lideri Erkan Mumcu'nun Başbakan Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Gül, şunları söyledi:
Bakanlara istek yağmuru AKP'nin üç gün süren Kızılcahamam kampı dün sona erdi. Kampın ilk gününde 30'a yakın milletvekili söz alarak Başbakan Tayyip Erdoğan'a sıkıntılarını anlattı.
'Ya Baykalcısınız ya da hiçbir şey' CHP Genel Merkezi'nce görevden alınan il başkanları, dün Ankara'da bir araya gelerek ortak strateji belirledi.
Kızlar okullu oldu Kapı kapı dolaşıldı Milli Eğitim Bakanlığı'nın UNICEF'le birlikte 2003'te başlattığı 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası yüzleri güldürdü. 53 ilde yürütülen kampanyayla kapı k..
Arıtmanlara bir 'ısırık' cezası daha CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın doktor eşi Yetkin Arıtman'ın rottweiller cinsi köpeği Bileyki'nin geçen yıl ısırdığı üç öğrencinin açtığı tazminat..
'Babamın evi burası mı?' Bir elindeki fotoğrafa, bir karşısında duran bakımsız, ama şirin taş eve bakıyordu. Rumlardan kalan eski ev pek benzemiyordu fotoğraftakine. "Bir de değirme..
DUVARLARIN DİLİ OLSA 11 Eylül saldırıları ve El Kaide, dünyada güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkmasına neden oldu.
Milliyetçilik Kürtlerin afyonudur Siyaset bilimci Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün: Milliyetçilik ürkütmek ve sindirmek için vardır. Türk milliyetçiliği, Kürt milliyetçiliğini güçlendirir...
Nerede o eski siyasiler! Yayın hayatı biten Fırt dergisi 20 yıl önce her sayısında bir ünlüyü bir hayvana benzeterek çiziyordu. Tek fark onlara kimsenin dava açmamasıydı. Aksine siyasiler ken..
Güneydoğu'da iki kişiden biri çocuk Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre Türkiye'de üç kişiden biri çocuk. Bölgeler arasında da büyük farklılıklar var. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ik..
Poliste rütbe krizine çözüm Hükümet, akademili ve alaylı polis şefleri arasında askerlik hizmeti nedeniyle oluşan rütbe krizine çare buldu.
27 'canlı kalkan' tutuklandı PKK/Kongra-Gel'e yönelik operasyonların durdurulması amacıyla 'canlı kalkan' olacaklarını söyleyerek bölgeye giden 75 kişiden 27'si tutuklandı.
Özdoğan DYP'ye katıldı AKP'den geçen hafta istifa eden Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, dün törenle DYP'ye katıldı.
Topaloğlu kalbine yenik Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlarından İhsan Topaloğlu, dün kalp yetmezliği sonucu vefat etti.
Belediye nabız yokluyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gökkafes'in yıkımıyla ilgili nabız yoklamaya başladı. İstanbul Bülteni dergisinde Gökkafes'li ve Gökkafes'siz iki fotoğrafı yayımlayan ..
Kılavuzu bıraktı, çarpıştı Çanakkale Boğazı'nda dün sabaha karşı Panama bandıralı 'MSC Roberta' adlı gemi ile Yunanistan bandıralı 'Aegean Wind' adlı yük gemisi çarpıştı. Kazada ağır yara ala..
Polisten dev bayraklı yürüyüş Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde dün İstanbul'da 'Polis Halk Yürüyüşü' düzenlendi.
Çocuk zehirlendi anne mahkemelik Babasının ilacını içerek zehirlenen üç yaşındaki bir kızın annesi hakkında, 'çocuğun uzanabileceği yerlere ilaç koyarak zehirlenmeye yol açmak' iddiasıyla iki..
Merak etmeyin hormonsuz Muzuyla ünlü Anamur ilçesinin, artık ün kazanmayı hak eden bir ürünü daha var. Limon büyüklüğündeki, 140 gram ağırlığındaki 'Kamarosa çileği', görenleri şaşırtıyor.
Ziraatçılar: Gıda güvensiz Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, derneğin kuruluşunun 56. yıldönümünde, Türkiye'nin gıda güvenliği sorununa dikkat çekti.
Otobüs kül oldu İstanbul-İzmir seferini yapan otobüs, yolda alev alev yandı. Mehmet Dinç yönetimindeki 34 BYR 29 plakalı otobüsün orta kapısında, TEM Otoyolu Sultanbeyli mevkiine gelindiğinde..
Gerçekçi ol depresif olma Pozitif düşünenler bir süre sonra hayal kırıklığı yaşayacakları için depresyona daha yakınlar. Katı düşüncelerden, genellemelerden uzak duranlar ve gerçekçi düşünenl..
Prada taktik değiştiriyor Geçen yüzyılın başında Mario Prada'nın ayakkabı ve deri aksesuvar markası olarak yarattığı Prada, 50'li yıllarda tarihe karışmıştı. 70'li yılların sonunda Mario Prad..
Çocuklar seçti ünlüler eğlendi Amerikalı çocuklar, müzik, televizyon ve sinema dünyasında kendi beğendiklerini ödüllendirdi. 18'inci Kids Choice (Çocukların Seçtikleri) ödülleri bu yıl bir k..
Uykusuzluk geni ABD'liler, uyku düzensizliğine neden olan geni keşfetti. Erkenden uykusu gelen ve şafaktan önce uyananlar, 'CKIdelta' adlı geni suçlayabilir.
Sonbaharla gelen risk ABD'deki Duke Üniversitesi uzmanlarına göre yaz sonu ve sonbaharda doğan çocuklarda 'medulloblastoma' adlı beyin tümörü riski daha yüksek. Ülkede 1200 çocuğun tıbbi kayı..
Sıra bahar yağmurlarında 2005 kışının son karlı sistemi gidiyor, bahar yağmurları geliyor. Hava sıcaklıkları yarın tüm yurtta 4-6 derece yükselecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü..
Britanya'nın zengini Britanya'da yaşayan en zengin 10 kişiden yedisi Britanyalı değil. Sunday Times gazetesinin yaptığı 'zenginler listesi'nde bir numarada Hindistanlı çelik devi Lakshmi Mitt..
Depremzede konut borcu ödemiyor Devlet, depremzedelere 20 yıl vadeli, sıfır faizle verdiği konutların bedellerini ve konut kredilerini tahsil edemiyor.
Irak'ta saldırılar sürüyor: 3 ölü Başkent Bağdat'ın kuzeybatısında Amerikan ordusunda görevli 2 kişi ölürken, başkentin 200 kilometre kuzeyinde bulunan Beyci'de ise bir Amerikan askerinin yaş..
Irak meclisine Sünni başkan Irak'ın yeni meclisi, geçici yönetimin Sanayi Bakanı Sünni Arap Hacim el Hassani'yi meclis başkanı seçti. 275 üyeli mecliste dün yapılan oturumda Hassani, 215 oyla..
'Tasarım ve Sinema'nın 2. buluşması 2. Uluslararası Tasarım ve Sinema Konferansı, 'Form Follows Film' (Biçim Filmi İzler) teması ile İTÜ-Mimarlık Fakültesi'nde 6-9 Nisan 2005 tarihlerinde ger..
'Minority Report'un tasarımcısı geliyor 'Minority Report' ve 'Fight Club' gibi filmlerin prodüksiyon tasarımcısı Alex McDowell, 2.Tasarım ve Sinema Konferansı dahilinde konuşma yapmak için bi..
Irak'ta saldırılar sürüyor. 3 ölü Başkent Bağdat'ın kuzeybatısında Amerikan ordusunda görevli 2 kişi ölürken, başkentin 200 kilometre kuzeyinde bulunan Beyci'de ise bir Amerikan askerinin yaş..
Aflatoksinden sonra Sudan 1 rezaleti İNGİLTERE'DE 2003'te yasaklanan, 370 gıda maddesinin toplatılmasına neden olan, Avrupa Komisyonu'nun hakkında alarm yayımladığı Sudan 1 adlı gıda boyası i..
'Alıcı' otomobil hırsızı çıkabilir! Gazetelere satılık araç ilanı verenleri müşteri gibi arayan Sadettin Kara, 3 otomobil çaldıGarbis Özatay'dan fotoğrafın öyküsü
Boşanma katliamı İhsan Dikmen, anlaşamadığı kocasıyla boşanmak için Tokat'tan 20 gün önce İstanbul'daki avukat kardeşi İsmail Kaya'nın yanına geldi. Boşanma davası açıldığını öğrenen Rıza Dik..
« » 1 2 3 4 5 6 7