4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üniversiteliler AB'ye olumlu bakıyor İstanbul'daki kamu ve özel üniversitelerin son sınıf öğrencileri arasında yapılan bir ankete göre, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği konusunda erkek öğre..
Emekli Sandığı 'çifte karne' peşinde Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, çifte sağlık karnesi kullanarak usulsüz işlemde bulunan yaklaşık 18 bin SSK ve Bağ-Kur'lunun peşinde.
CHP'den Dinçer için suç duyurusu CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer hakkındaki intihal suçlamasının sabitleştiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulu..
İnsan ticaretinin yıllık 'karı' 10 milyar dolar Dünyada insan kaçakçılığının yıllık getirisinin, 10 milyar dolar civarında olduğu bildirildi.
Moscow Times: Putin bir Kemalist Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Atatürk’e benzetildi. Moscow Times gazetesinde yayınlanan "Kremlin’de bir Kemalist" başlıklı makalede "Putin’in ideolojis..
'İfade özgürlüğü sözü tutulmadı' New York Times: Türk hükümeti, ifade özgürlüğüne ilişkin vaadini gerçekleştirmede rahatsız edici yorgunluk sinyalleri veriyor.
Suudi - El Kaide çatışması: 8 ölü Suudi Arabistan'da El Kaide militanları ile güvenlik güçleri arasında dün sabah başlayan çatışmanın devam ettiği bildirildi.
Akayev, Türkiye’de yaşamak istiyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül Kırgızistan’ın devrik lideri Askar Akayev’in Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi. Gül, "Akayev Türkiye..
Eski AKP’li Özdoğan DYP’ye katıldı AKP’den istifa eden Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, DYP’ye katıldı. Böylece DYP’nin Meclis'teki sandalye sayısı 7’ye yükseldi.
'İfade özgürlüğü sözü tutulmadı' New York Times: Türk hükümeti, AB’den müzakere tarihi aldıktan sonra ifade özgürlüğüne ilişkin vaadini gerçekleştirmede rahatsız edici yorgunluk sinyalleri ve..
Kız öğrenciler AB'ye daha mesafeli İstanbul'daki kamu ve özel üniversitelerin son sınıf öğrencileri arasında yapılan ankette, Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyenler arasında erkeklerin oranı..
Türk halkı gıda ve içkiye 94 milyar YTL harcıyor Türk halkı, 2004 yılında gıda ve içkiye 94 milyar YTL harcadı. Dayanıklı tüketim malları için 40 milyar YTL, enerji, ulaştırma ve haberleşme i..
Ankara'nın vergi rekortmeni değişmedi Gelir vergisinde geçen yılın Ankara ve Türkiye rekortmeni olan işadamı Talip Kahraman, bu yıl da 20.2 milyon YTL tutarındaki menkul sermaye iradı gelirle..
Karadenizliler'de kalp riski daha fazla Türkiye'de kalp hastalığı ve bundan kaynaklanan ölüm riskinin Marmara ve Karadeniz bölgelerinde daha fazla olduğu bildirildi. Türk Kalp Vakfı Kardiyolo..
"Türkler ABD'yi işgal etti" Türkiye’nin ABD’ye işgalini konu alan "Bıyıklı Fırtına-Amerika Bizimdir" kitabı yankı bulmaya başladı. Kitapta, Türkler Beyaz Saray’da çiğ köfte partisi veriyor ve..
'Sigara çernobilden daha zararlı' Sağlık Bakanlığı, kanserle savaşın öncelikle sigarayla savaştan başlayacağını belirtiyor. Sigaranın Çernobil felaketinden de zararlı olduğuna işaret eden Bak..
Hazine'den bono ihalesi Hazine yarın 273 gün vadeli, YTL cinsinden iskontolu Hazine Bonosu ihalesi düzenleyecek. Bonosu ihalesinde satılacak kağıtlar 6 Nisan Çarşamba günü ihraç edilecek. Ger..
Gıda ve içkiye 94 milyar YTL Türk halkı, 2004 yılında gıda ve içkiye 94 milyar YTL harcadı. Dayanıklı tüketim malları için 40 milyar YTL, enerji, ulaştırma ve haberleşme için 55 milyar YTL, k..
"Kara liste" kabarıyor Tüketici kredisi ve kredi kartı borcunu ödemedikleri ya da geç ödedikleri için bankaların "kara listesi"ne, ocak-şubat döneminde 39 bin 192 kişi alındı. Listedekilerin ..
IMF heyeti Türkiye'de Türkiye Masası Şefi Rıza Moghadam başkanlığındaki Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti, bugün Ankara'daki çalışmalarına başladı.
Petrolde yeni rekor Uluslararası borsalarda ABD hafif petrolünün varili, 57.79 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırıldı. Böylece psikolojik öneme sahip 60 dolar sınırına oldukça yaklaşılmış old..
Depremzede borçlarını ödemiyor Devlet, depremzedelere 20 yıl vadeli, sıfır faizle verdiği konutların bedellerini ve konut kredilerini tahsil edemiyor.
Petrol yeni rekorda, üretim artıyor Dünya petrol üretiminin yüzde 40'ını gerçekleştiren Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü, günlük üretimi 28.1 milyon varile çıkarmaya hazırlanıyor. Petrol fiya..
IMF, Türkiye temaslarına başlıyor Devlet Bakanı Babacan tarafından Türkiye'ye çağırılan IMF heyeti, yeni stand-by düzenlemesine yönelik çalışmalarına başlıyor.
Akayev resmen istifa etti Muhalefetin gösterileriyle geçen ay devrilen Kırgızistan Devlet Başkanı Askar Akayev, istifa protokolünü imzaladı.
ABD'den AB'ye tehdit ABD, Çin'e uygulanan silah ambargosunu kaldırması durumunda Avrupa Birliği'ne yaptırım başlatacağı uyarısında bulundu.
Dokudan sperm Ürolojinin saygın dergilerinden Urology Times’ın ocak sayısında Dr. Emre Bakırcı’nın, menide sperm bulunmayan erkeklerin çocuk sahibi olmasıyla ilgili bir araştırması yayınlandı..
Ağar: Düşük yoğunluklu isyan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin suçla mücadelede yetersiz kaldığını söyledi.
Yerli besteciler festivali Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nca düzenlenen Ankara Müzik Festivali bugün başlıyor. Ankara'nın klasik müzik günleri 30 Nisan'a kadar sürecek. Bu yıl 22'nci kez düzenl..
Husumet istifa getirdi Dünyaca ünlü İtalyan orkestra şefi Riccardo Muti, yaklaşık yirmi yıldır çalıştığı LaScala Operası'ndaki müzik direktörlüğü görevinden ayrıldı.
Berlin-Viyana birlikte çalacak Dünyanın en prestijli orkestralarından Berlin ile Viyana Filarmoni orkestraları İngiliz şef Sir Simon Rattle'ın yöneteceği konserde bir araya geliyor.
Bilimkurgunun en iyi filmi 24. İstanbul Film Festivali'nde bugün en iyi bilimkurgu filmi seçilen 'Bıçak Sırtı' var. Ridley Scott'ın yönettiği filmde Harrison Ford oynuyor. Roman Polanski'nin ..
'Ole'yi yine Alonso çekti Bahreyn Grand Prix'sini kazanan Renault pilotu Fernando Alonso oldu. Malezya'yı da ilk sırada tamamlayan İspanyol pilot böylece üst üste ikinci zaferini elde etti.
Ülker daha bir Avrupalı Eurolig'de hafta içi yaptığı Zagreb karşılaşmasının ardından ligde güçlü ekiplerden Fenerbahçe'yle karşılaşan Ülkerspor rakibi karşısında rahat bir galibiyet elde etti..
Renkdaşın mı var, derdin var En baştan vurgulayalım. Dün akşam bir tek renkdaşıyla mücadele etmedi Galatasaray. Cam gibi keskin bir soğuk, buz kadar kaygan bir saha da en az Kayseri kadar dir..
Zirve umuduna Weder'son' Trabzon adım adım zirveden uzaklaşıyor. Beşiktaş karşısında aldıkları 1-0'lık yenilgiyle hayal kırıklığı yaratan Bordo-Mavililer, dün de Avni Aker'de BB Ankaraspor'la..
Bu 'Diyar' geçit vermiyor Beşiktaş'ın sorunu kapasiteleri yetersiz, kendilerine fazla güvenen oyuncularından kaynaklanıyor. Onca yolu tep, kalk Diyarbakır'a gel böylesine silik, karaktersiz b..
Çalımbay: Son vuruşları yapamadık Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada Diyarbakır'a galibiyet için geldiklerini ve maçın kendi kontrollerinde geçtiğin..
Durun, siz arkadaşsınız... Önceki gün Newcastle-Aston Villa maçında, St. James Park tribünlerindeki 50 bin seyirci sahalarda ender görülen bir olaya şahit oldu. Newcastle'lı Lee Bowyer ve...
Bursa'nın ısrarlı takibi İkinci Lig A Kategorisi'nde geçen haftaki Yozgat beraberliğiyle üçüncülük iddiasını zora sokan Bursaspor, evinde Çanakkale Dardanelspor'u 3-1 yenmeyi başardı.
Devir hijyen devri Tüketiciye müjde Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, AB ile yapılacak müzakere sürecinin Türk tüketicisini olumlu etkileyeceğini söylüyor. Karaca, &q..
Memura prim kesintisi Sosyal güvenlik reformuyla, ayda 241.37 YTL sigorta kesintisi olan genel müdür 429.38 YTL prim ödeyecek. İşe yeni başlayan bir öğretmenin kesintisi ise yaklaşık 12 YTL a..
'Türkiye'de yoksulluk sınırının altında emekli maaşı yok' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, en düşük maaşın, Emekli Sandığı'nda 543, Bağ-Kur'da 306 ve SSK'da 424 YTL olduğunu söyledi. DYP Denizli..
Şener: Ekonomiyi bilmiyorlar Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 2004 yılında gerçekleşen yüzde 9.9'luk büyümeye ilişkin eleştiride bulunanları 'ekonomiyi bilmemekle' suçla..
Ali Babacan'a borç sorusu Devlet Bakanı Ali Babacan, ocak sonu itibarıyla iç borç stokunun 228,8 katrilyon, dış borç stokunun ise 90,7 katrilyon lira olduğunu açıkladı.
Irak'ın malı Irak'a satılıyor Irak'a ihraç edilmek üzere yükledikleri akaryakıtı iç piyasaya sürüp Türkiye'de vergi kaybına yol açan kaçakçıların, sattıkları akaryakıtı Irak hükümetinin kendi..
Bayilere 9 bin 249 lisans Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK), yapılan 12 bin 249 adet bayilik lisansı başvurusundan, başta Gayrisıhhi Müessese Ruhsatı olmak üzere eksikliklerini tamam..
'Kısa vadeli kredilerimiz cazip değil' Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu, ekonomi düzeldikçe, piyasalar ve bankacılık sektörü daha etkin çalışmaya başladıkça, faizler düştükçe kısa vadeli..
Hazine'den ihale Hazine Müsteşarlığı bu hafta, 273 gün vadeli Yeni Türk Lirası (YTL) cinsinden iskontolu Hazine Bonosu ihalesi düzenleyeceğini açıkladı. Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan bu ko..
Envanter Sevgili Işık Dikmen (Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Sekreteri), geçen pazartesi yayımlanan yazım için "Çok güzel ama senin CV'in (hayat hikâyesi) gibi olmuş" dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7