4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhur İttifakı'ndan Yenikapı'da Büyük İstanbul Mitingi! Canlı Aktarıyoruz

4 Nisan 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Roxy'de Serbest Bölge/Tarafsız Alan Roxy, 4 - 15 Nisan 2005 tarihleri arasında 'Serbest Bölge / Tarafsız Alan' sergisine evsahipliği yapıyor.
Joerg Haider partisinden ayrıldı Avusturyalı politikacı Joerg Haider'in yeni bir parti kurmak üzere bazı arkadaşlarıyla birlikte aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nden ayrıldığı belirtildi.
Güneş Sistemi dışından bir gezegen Astronomlar, ilk kez Güneş Sistemi dışındaki bir gezegenin fotoğrafını bütün olarak çekti. Gezegen 400 ışık yılı uzaklıkta bulunuyor.
Prens Charles'ın düğünü ertelendi İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın, Papa 2. Jean Paul'ün cenaze töreniyle çakışan düğün töreni cumartesi gününe ertelendi.
Dünyanın en büyük şirketi Wal-Mart Finans çevrelerinin dergisi Fortune'nin 500 ABD şirketi arasında yaptığı sıralamaya göre, dünyanın en büyük şirketi 288 milyar dolarlık ciroyla perakende de..
Terör örgütü yeniden PKK adıyla PKK, KADEK VE Kongra-Gel'den sonra yeniden PKK adına döndüğünü açıkladı.
Benzine zam TÜPRAŞ, 10 gün aradan sonra benzinin rafineri fiyatına yüzde 9.4-9.7 oranları arasında zam yaptı. Zammın pompa fiyatlarına ise yüzde 2.5-2.7 oranlarında yansıyacağı hesaplandı. ..
Halı sahalar sakatlık riskini artırıyor Özellikle son yıllarda yaygınlaşan halı sahaların, çim sahalar gibi kaymadığı için sakatlanma riskini artırdığı belirtildi.
Haberin Devamı>>> Dumlupınar faciasından bugün hayatta kalan 3 kişiden biri olan 82 yaşındaki Hüseyin İnkaya, olayın 52. yıldönümünde o geceyi anlattıBayraklı kutlama
Türk halkı gıda ve içkiye 94 milyar YTL harcadı Türk halkı, 2004 yılında gıda ve içkiye 94 milyar YTL harcadı. Dayanıklı tüketim malları için 40 milyar YTL, enerji, ulaştırma ve haberleşme iç..
Akmerkez halka açılıyor Akmerkez'in yüzde 49'unun halka arzı için 7-8 Nisan tarihleri arasında talep toplanacak. Şubat ayında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na dönüştürülen Akmerkez'in halka a..
Bankacılık Yasası Meclis'te Bakanlar Kurulu'nda imzaları tamamlanan Bankacılık ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanun tasarıları TBMM'ye sevk edildi.
Wal-Mart en başarılı şirket ABD'de Fortune dergisi 2004 yılının en başarılı 500 şirketini belirledi. Fortune 500 listesinde, Wal-Mart şirketi yine birinci olurken onu sırasıyla Exxon Mobil ve..
Petrol 58 doların üzerinde Uluslararası borsalarda ABD hafif petrolünün varili, 58.18 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Böylece psikolojik öneme sahip 60 dolar sınırına oldukça yaklaşılmı..
Üretici enflasyonu sürpriz yaptı Martta üretici fiyat endeksi (ÜFE) yüzde 1.26, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ise yüzde 0.26 arttı. ÜFE, beklentilerin üzerinde çıktı. Yıllık enflasyon ÜFE’de ..
Şırnak'ta 9 terörist öldürüldü Şırnak'ta 9 terörist ölü ele geçirildi. Güvenlik güçlerince Şırnak kırsalında terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 9 terörist ö..
CHP'li muhalifler AİHM'ye gidiyor Görevden alınmalarının haklı olmadığını belirten CHP'li il yöneticileri konuyu Sosyalist Enternasyonal ve AİHM'ye taşıyor. Hükümete güvenmeyen ülkelerin başı..
Çiftçilere zirai don uyarısı Tarımsal faaliyetin sürdüğü tüm bölgelerdeki üreticilerin don olayı nedeniyle gerekli tedbirleri almaları uyarısında bulunuldu.
Polis kılığında soygun Kağıthane'de, polis gibi davranan 3 kişi, bir firmanın 2 mutemedinin bankadan çektiği 1 milyon 60 bin YTL'yi gasp etti.
Haberin Devamı>>> Papa Jean Paul II'nin hayata veda etmesinin ardından çok sayıda ülkede yas ilan edildi. Bir günden 5 güne kadar farklı süreler için yas ilan edilen ülkeler arasında, Polonya..
Berlin sahnesinde 'diyalog' günleri Diyalog Tiyatro Festivali 8-26 Kasım tarihleri arasında 10'uncu kez gerçekleştirilecek.
ABD denizde metan hidrat arayacak ABD, fosil bazlı metan hidratı yeni enerji kaynağı olarak seçti. Keşif gemisi Meksika Körfezi'nin altından metan hidrat çıkarmak üzere bu hafta ilk sondajı y..
Prens Charles'ın düğünü ertelenebilir Prens Charles'ın, Papa 2. Jean Paul'ün cenaze töreniyle çakışan düğün merasimi daha sonraya alınabilir.
Beslenme ile kalp riski ilişkili Marmara ve Karadenizlilerin kalbi daha çok tekliyor. Türkiye'de kalp hastalığı ve bundan kaynaklanan ölüm riski Marmara ve Karadeniz bölgelerinde daha fazla. ..
Enflasyon üretici fiyatlarıyla oynadı Sanayi sektörü ve tarımdaki artışın etkisiyle, enflasyon Mart ayında tahminin üzerinde artış gösterdi. DİE verilerine göre, Üretici Fiyat Endeksi yüzde 1..
Türk parlamenterden İran raporu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) tarafından hazırlanan “İran'ın nükleer tehdidi” başlıklı bir raporda, Tahran'ın nükleer güç haline gel..
CHP'li muhalifler AİHM yolunda CHP'li muhalifler partideki görevden almaları uluslararası platforma taşımaya hazırlanıyor.
Karaya vuran 13 balina kurtarıldı Avustralya'nın batı kıyısında karaya vuran 19 balinanın 13'ü kurtarıldı.
Tavuk eti eskiye oranla yağlı İngiliz bilim adamları, eskiye oranla çok daha yağlı olan tavuk etinin aşırı miktarda tüketilmemesi gerektiğini bildirdi.
IMF yasaları Meclis'e gönderildi Uluslararası Para Fonu ile stand-by düzenlemesinin koşulları arasında yer alan yasa tasarılarından bankacılık ve sosyal güvenlik, Meclis'e gönderildi.
Annan, Mayıs'ta nabız yoklayacak Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik müzakereleri yeniden başlatma konusunda zemin yoklamak amacıyla bir temsilci..
Basın Konseyi'nden Erdoğan'a çağrı Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan “kendisinden çıkar talebinde bulunan gazetecileri” açıklamasını istedi.
Şırnak'ta çatışma: 9 terörist öldü Şırnak'ta güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 9 örgüt üyesi öldürüldü. Bir güvenlik görevlisi ise şehit oldu.
İfade özgürlüğü eleştirisi New York Times: Türk hükümeti, ifade özgürlüğüne ilişkin vaadini gerçekleştirmede rahatsız edici yorgunluk sinyalleri veriyor.  Erdoğan: Emniyet'ten bilgi sızı..
Leylekler Abant yolunda Bolu'da tipiye yakalanan onlarca leylek, Abant yoluna indi. 2 gündür devam eden kar yağışından etkilenen leylekler, Bolu Dağı'nı geçemeyerek Abant yoluna inmek zorunda..
Mikrofonda 50 yıl: Halit Kıvanç Bu yıl spikerlikteki 50. yılını kutlayan Halit Kıvanç, Türkiye'de maç spikerliğinin başlangıcını ve türlü imkansızlıklarla aktardıkları karşılaşmaları anlattı.
İspanyol Oscarlı 'Misket' SineTek Avrupa'da Ankara Sinema Kültürü Derneği'nin gerçekleştirdiği 'SineTek Avrupa' film gösterimlerinde, 7 Nisan Perşembe, İspanyol Oscarlarının sahibi 'El Bola' ..
Kodak'tan dijital baskı sistemi: EasyShare System Evinde fotoğraf basmak isteyenlere yönelik Kodak'ın hazırladığı fotoğraf makinesi ve foto yazıcı çözümü olan Kodak EasyShare System'i sizler ..
'Dikey kayıt' sabit diskler geliyor Japon elektronik devi Hitachi, 6.5 santimetrekare'ye 230 gigabit veri depolayabilen yeni kuşak sabit disklerin 2007'de satışa çıkacağını açıkladı.
Hayvanlar da güler Hayvanların beynin en eski fonksiyonlarından gülme yetisine sahip olduğu, artık bilim dünyasında kabul görmeye başladı.
Buz içinde uykusuz 63,5 saat 2 Litvanyalı illüzyonist buzun içinde en uzun süre kalma rekoru kırdı. İllüzyonistler yaklaşık 3 gün buzun içinde kalarak ulaşılması güç bir rekora imza attılar.
Doğudaki çocuk sosyalleşemiyor Doğu'da uzun kış döneminde aşırı soğuk hava nedeniyle okul dışında sosyal etkileşim ortamı bulamayan çocukların, sosyalleşme problemi yaşadığı bildirildi.
Cildiniz, kremler ve beklentiler En yararlı ürünler, en pahalı ürünler olmayabilir... Kozmetik ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmak ve doğru ürünleri seçmek için öncelikle insanın kendi ci..
Marburg virüsü 146 can aldı Angola Sağlık Bakanlığı, Marburg virüsünden ölenlerin sayısının 146'ya yükseldiğini duyurdu.
Sigara da dumanı da kanser nedeni Sağlık Bakanlığı'ndan sigara içenlere de içmeyenlere de uyarı. Yapılan araştırmaya göre; “Türkiye'de akciğer kanseri hastalarının yüzde 33'ü, sigara iç..
Üç otodan ikisi AB'ye ihraç edildi Otomotiv sektöründe iki aylık dönemde gerçekleştirilen ihracatın yüzde 72'si AB ülkelerine gerçekleşti. AB üyesi ve aday ülke konumundaki toplam 26 ülkeye 2..
İhracatın rotası Hindistan ve Çin Komşu ülkelere ihracatını son üç yılda ikiye katlayan Türkiye, Hindistan ve Çin pazarlarına girmeyi hedefledi. Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı komşu ülk..
IMF, Türkiye temaslarına başladı Devlet Bakanı Babacan tarafından Türkiye'ye çağırılan IMF heyeti, yeni stand-by düzenlemesine yönelik görüşmelere başladı.
Papa'nın cenazesi Cuma günü Önceki gün ölen Papa İkinci Jean Paul'ün cenaze töreninin Cuma günü yapılacağı duyuruldu.
'Türk Hükümeti reformları gevşetti' Amerikan New York Times gazetesi, AB'nin Türkiye'yle üyelik müzakarelerine başlama kararı aldığı tarihten bu yana Türk Hükümeti'nin ifade özgürlüğü ve insa..
» 1 2 3 4 5 6 7