30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arkadaşlarını öldüren askere idam ABD'de Vietnam Savaşı'ndan beri ilk kez bir Amerikan askeri, savaş zamanında birliğindeki arkadaşlarına saldırıdan yargılanıp idama mahkûm edildi.
Erdoğan'ın ricası Gazze Başbakan Tayyip Erdoğan, yarın başlayacağı kutsal toprakları ziyareti sırasında İsrail Başbakanı Ariel Şaron'dan yaza planlanan Gazze Şeridi'nden geri çekilme sonrası..
'Soykırım'a karşı Schröder desteği Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'a yaptığı 'soykırım için ortak komisyon kurulması ö..
Erivan: Bizim arşiv zaten açık Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, arşivlerinin 'soykırım' iddialarıyla ilgili araştırma yapmak isteyen tüm ülkelere ve her milletten araştırmacılara açık olduğunu..
Kovulmuş ajanlar birleşti ABD'de yolsuzlukları ortaya çıkardıkları gerekçesiyle CIA NSA gibi istihbarat servislerindeki işlerinden olduklarını söyleyen eski ajanlar FBI'daki başı bozukluğu üs..
'Rumsfeld silahı ölümcül' ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in geliştirilmesinde ısrar ettiği 'küçük nükleer' silahların 1 milyon insanı öldürebileceği kaydedildi.
'Yazık, Blair'i destekliyoruz!' Britanya'nın ünlü dergisi The Economist, Irak işgali nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Tony Blair'e 5 Mayıs seçimlerinde destek verecek ama gönülsüzce.
Rusya'dan aykırı ses ABD Başkanı George W. Bush'un "Avrupa'da tiranlığın son kalesi" diyerek devrilmesini istediği Beyaz Rusya'nın otoriter Devlet Başkanı Aleksander Lukaşen..
ABD Çin'le özel hat istiyor ABD'nin, Çin'den iki ülkenin savunma yetkilileri arasında 'kırmızı telefon' hattı kurulmasını istediği kaydedildi. Bir ABD'li yetkili, Washington'daki savunma müza..
'Papa Golf' alan kazandı Papa 16. Benedictus'un altı yıl kullandığı ve geçen ocakta sattığı Golf marka otomobili, yeni sahibini zengin edecek.
Başsavcı Ok: Germeyelim Yargıtay Başsavcısı Ok: "Yargı bağımsız olmalı. Kamplaşmalar aşılmalı. Gereksiz gerginlik zararlı. Milliyetçilik kışkırtılmamalı. 'Türkiyelilik' böler.&qu..
'Halk iktidardan rahatsız' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidara karşı 'halkın haklı tepkisinin' yükseldiğini savundu. CHP'nin, sekiz bölgede yapacağı bölge başkanları toplantısının ilki A..
İncirlik için işlem tamam Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İncirlik Üssü'nün lojistik üs olarak kullanılmasına olanak veren Bakanlar Kurulu kararnamesini onayladı.
Vetolu yardım yasası yeniden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği, siyasi partilere Hazine yardımını sınırlayan yasa, TBMM'de veto gerekçeleri dikkate alınmadan ikinci kez kabul ed..
ABD: PKK'ya karşı en iyi dostunuz biziz ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın önceki gün açıkladığı raporunda PKK ile ilgili olarak "Güneydoğu'da demokratik ve ba..
Aşı yapmak zorlu iş Dicle Sağlık Ocağı çalışanları bölgede aşısız çocuk bırakmamak için büyük çaba harcıyor. Sağlıkçılar, baraj gölünü geçip 15 hanelik Gündoğdu Köyü'ne ulaşabilmek için duman..
'Tavuklara işkenceye son!' Kadıköy Bahariye Caddesi'ndeki Kentucky Fried Cihcken (KFC) restoranının önünde dün ilginç bir protesto vardı. Hayvanlara Etik Davranış İçin İnsanlar Örgütü'nün (PE..
Yurt-Kur'dan 66 bin kişiye haciz geldi CHP Ordu milletvekili İdris Sami Tandoğan'ın soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (..
1 tonluk mezar taşını çaldılar Hırsızlıkta son nokta: Akşehir Müze Müdürlüğü bahçesinde sergilenen Roma dönemine ait 1 tonluk mezar taşı çalındı. Önceki gece bahçeye giren hırsızlar...
Türkiye'nin nefes alma sorunu Sekizincisi düzenlenen Toraks Kongresi, bini aşkın sayıda yerli ve yabancı uzmanın katılımıyla Antalya'da yapıldı. Kongrede Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Kronik Hast..
Ağam gidek de bu akşam Her TV'nin bir 'doğusu' var. Televizyon izleyicisinin ekran başında toplandığı 'prime time' kuşağında öyküleri Doğu ve Güneydoğu'dan derlenmiş diziler izleniyor.
Trafik levhasından kavurma sacı Karayolları 4. Bölge 44. Şube Şefi İbrahim Şenel, Kırıkkale-Ankara, Kırıkkale-Samsun, Kırıkkale-Kayseri karayolu güzergâhlarındaki yuvarlak yön ve...
Karga 'gak' dedi köylü isyan etti Topaktaş Köyü'ndeki 400 nüfus, kavak ağaçlarına yuvalanan binlerce karganın gürültüsü yüzünden canından bezdi.
Barda silah sesi: Üç genç yaralı İstanbul'da, Süzer Plaza'daki Redroom barda, iki grup arasında kavga çıktı. İçlerinde Home Store'un sahibi Levent Penso'nun oğlunun da bulunduğu üç genç yaral..
Kurşunlanan ayakkabıya tazminat Buca'da market işleten Talip Akan, kendisini yaralayan mobilyacı Şemsi Hacıbölük'e karşı açtığı ilaç, tedavi, yol ve yeni ayakkabı tazminatı davasını kazandı.
Şampiyonların tercihi Değişmeyen ilk beş ÖSS şampiyonları, Türkiye'deki 79 üniversite arasından hep belirli isimleri tercih ediyor. Geçen yıl sayısaldaki ilk 100'ün 34'ü Bilkent, 32'si Boğaz..
Öğrenciler Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, GAP konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında Türkiye genelinde ilk üç dereceyi alan öğrenciler ile GAP illeri birincisi öğ..
Altunbaş davası yine uzatılıyor 1991 yılında gözaltında öldürülen Hacattepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş'la ilgili davada sanık polislere ulaşmada yine sorunlar yaşanmaya başlandı.
Eğitim-Sen ve YÖK 'kaygılı' Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer başkanlığındaki Eğitim-Sen yöneticileri dün YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'i ziyaret etti. Basına kapalı görüşmenin ardından Di..
Türk çifte Kraliyet nişanı Hollanda'nın Utrecht kentinde yaşayan 42 yaşındaki Mustafa Konuş ve 35 yaşındaki eşi Saime Güner Konuş'a Hollanda Kraliyet Nişanı verildi.
'Lale'de 10 gözaltı daha Sedat Şahin'in 16 adamıyla birlikte tutuklandığı 'Lale' operasyonu sürüyor. Şahin'in askeri ve bürokratik bağlantılarını yaptıkları iddia edilen aralarında M.A., İ.A,..
Şiddet okullu oldu İki kişiyi bıçakladı Osmaniye'de lisesi öğrencisi U.Y. ve dört arkadaşı, kız arkadaşını rahatsız ettiği gerekçesiyle E.K. adlı öğrencinin semtine gitti. Sustalı bıçakla U...
Anne, kızının katillerini 6 yıl sonra yakalattı Güllü Karagüllü, altı yıl önce kızının intihar süsü verilerek öldürülmesinin peşini bırakmadı. Karagüllü'nün çabaları sonucu mahkemenin beraat ..
Jandarma balık nöbetinde Balıkesir'in Manyas ilçesinde, jandarma, yumurta bırakma dönemi nedeniyle Manyas Gölü'nden Kocaçay'ı takip ederek Kazdağı eteklerine göç eden balıkların yoğun şekilde..
Polis bilgi edinmek isteyince Bazı il emniyet müdürlükleri, Bilgi Edinme Yasası kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sicil soran 15 polis şefi hakkında, 'amirlerini çiğnedikleri' için soruşt..
Aksu: Emniyet titiz olmalı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, polisi, 'olaylara müdahale' konusunda uyardı. Aksu, yayımladığı genelgeyle toplumsal olaylara müdahaleyle ilgili kuralların uygulan..
Dev-Sol davası sil baştan 12 yıllık THKP-C/Dev-Sol davasında karar Yargıtay'dan döndü. Yargıtay, 1991-93 yıllarında, 14'ü polis 16 kişinin öldürülmesiyle ilgili 12 sanığa verilen mahkûmiyetle..
Kadıköy'de 1 Mayıs trafiği Kadıköy'de bazı yollar, 1 Mayıs nedeniyle trafiğe kapatılacak. Yarın 10.00 ile 16.00 saatlerinde İskele Meydanı'nda yapılması planlanan miting nedeniyle, 07.00'den ..
Yunuslar da İstanbul'a yerleşti Ege ve Akdeniz'de dünyanın en büyük balinalarını, Marmara ve Boğaziçi'nde yunusları izlemek mümkün. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nden beş bilim ..
Soğuk Savaş okulu! Soğuk Savaş yıllarında Sovyetler Birliği'ni dinleyen Amerikan Radar Üssü, 'ilim ve irfan yuvası' oluyor. Genelkurmay Başkanlığı, Sinop'taki üssün eğitimde kullanılmasına iz..
Onu sevmeyen sınıfta kalır Karşıyaka'nın Şemikler Lisesi'nde devam çizelgelerinin işlenmesi işinin bir öğrenciye verilmesi skandal yarattı. Öğrencinin, yakın arkadaşlarının devamsızlıklarını ..
Kızılelma artık ütopya değil, belde Akkuş ilçesine bağlı Yenikonak beldesinin adı 'Kızılelma' olarak değiştirildi. Akkuş'a 20 kilometre uzaklıktaki 2 bin 946 nüfuslu beldenin ismiyle ilgili B..
Müze ücretleri düşecek Karacasu ilçesinde Afrodisias Müzesi'ni gezen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye'deki tüm örenyeri ve müze bilet ücretlerinin indirileceğini söyledi.
Festival yeri Marmaris Türkiye bahar havalarının güzelliğini tadarken, Marmaris'te yaz deniz ve güneşin tadını çıkaranlar artıyor. Uluslararası Denizcilik Festivali, turizm beldesindeki canlı..
Zehra için yeni jeneratör Gebze ilçesinde doğuştan solunum rahatsızlığı olan 2.5 yaşındaki Zehra Sertkaya'nın hayatta kalması için bağlandığı solunun setinin, elektrik kesintilerinde devreye ..
Tatile 'teknolojik' bavul Yaz tatilinin olmazsa olmazları mayo, havlu ve güneş gözlükleridir. Ancak günümüz tatilcileri, çocukları daha kolay eğlendirebilmek, işyerleriyle bağlantı kurmak ve ..
Kuşbilimciler 'Elvis'lerini buldu! Neslinin 1920'lerde tükendiği sanılan büyük ve çok güzel bir ağaçkakan türüne Kuzey Amerika'da rastlandı. Science dergisinde çıkan bir habere göre, tüm düny..
Lopez'in eşi de yıldız Billboard Latin Müzik ödüllleri sahiplerini bulurken törenin en dikkat çekici ismi Jennifer Lopez'in şarkıcı eşi Marc Anthony'ydi. Lopez ile birlikte kırmızı halıda gaz..
Göze kök hücre nakliyle gördüler Britanya'da doktorlar, korneaları zarar görmüş hastalara kök hücre naklederek gözün kendini tamir etmesini sağladı. Tıp tarihinde bir ilk olan bu yöntemle has..
Brando'nun eşyaları satışta Efsane oyuncu Marlon Brando'nun özel eşyaları açık artırmayla satılacak. Haziran ayında Christie's tarafından satışa sunulacak yaklaşık 250 parça eşya arasında, 'B..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8