30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dondurma mutlu ediyor İngiltere’de yapılan bir araştırmada, dondurma yerken insanların ‘gerçekten’ mutlu olduğu somut bir biçimde ortaya çıktı.
Kök hücre ile göz tedavisi İngiliz doktorlar, korneaları hasar görmüş hastalara kök hücre naklederek gözün kendi kendini tamir etmesini sağlayan başarılı ameliyatlar gerçekleştirdiler. İngili..
Cep virüsü ‘Cabir’ 20 ülkeye yayıldı Cep telefonlarına bulaşabilen ve ilk kez geçen yıl rastlanan ‘Cabir’ adlı virüs, dünyada 20’den fazla ülkeye yayıldı. Finlandiyali bilimadamlarına göre, ‘..
Cerrahların göğüs tartışması Almanya’da bir kadın estetik doktorunun, en güzel göğüsleri kadın cerrahların yaptığını öne sürerek ‘Erkek meslektaşlarım kendi görmek istedikleri şekilde top gib..
Yemekli okula destek yağıyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, ilk kez Hürriyet’e açıkladığı, Güneydoğu’da yemekli anaokulları açılacağı ve 320 bin çocuğa okul öncesi eğitim verileceği ha..
Lisede devam kaydı skandalı İzmir’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Şemikler Lisesi’nde annesi müdür yardımcısı olan kız öğrenci, bilgisayarda devam çizelgeleriyle oynayınca, skandala neden oldu. Kız..
Kırgın gitmiyorum CHP’den BM’nin 3 numaralı koltuğuna transfer olan Kemal Derviş, Türkiye’den kırgın ayrılmadığını söyledi. CHP yönetimiyle fikir ayrılığı yaşamasına rağmen dışlanmadığını bel..
Günaydın PKK’dan ayrıldıktan sonra Kürdistan Yurtsever Partisi’ni kuran Osman Öcalan ile kendisiyle örgütten kaçarak evlenen İranlı Keve’nin, 1.5 ay önce bebek sahibi olduğu ortaya çıktı.
‘İncirlik’i onayladı Hafta başında Bakanlar Kurulu kararıyla uzatılan İncirlik Hava Üssü’nün ABD ve İngiltere tarafından ‘daha geniş kapsamlı kullanılmasına’ ilişkin kararnameyi Cumhurbaşkanı..
Bir ‘Mahmut olayı’ yaratmak istiyorlar CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Batman Barajı inşaatında hafriyat mesafelerini farklı göstererek devleti dolandırdığı iddiası ile hakkında fezleke hazır..
Baykal ile akşam yemeğinde buluştu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, ortak dostları avukat Nazmi Baran’ın evinde akşam yemeğinde..
15 milyara bu iş biter Bolu’da çıkar amaçlı suç örgütlerine yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan ve meslekten ihraç edilen eski Bolu Hakimi Selami Bereket ile Avukat Ömür Cevheroğlu ve ..
Atina ziyareti haziran ortasında Atina’da yaşanan çirkin bayrak olayı için Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Nikolaos Ntouvas’ın özür mektubu göndermesinin ardından, Kara Kuvvetl..
Erdoğan ‘cazibe’ sözü verdi Başbakan Tayyip Erdoğan, Yatırımcı Danışma Konseyi’ninikinci toplantısında Türkiye’den övgüyle söz eden 19 uluslararası şirketin yöneticilerine, ‘Hedefimiz ülkemiz..
Küçükçekmece Gölü kurtarılıyor Küçükçekmece Gölü’ne atıksu akışını engelleyecek Nakkaşdere atıksu kolektörleri ve su alma yapısının açılışı yapıldı.
Açeli çocuklar Biltek Koleji öğrencileriyle buluştu Güneydoğu Asya’da meydana gelen tsunami felaketinde en fazla zarar gören yerleşim yerlerinden biri olan Endonezya’nın Açe bölgesinden 23 Ni..
Bahçelievler’in çöp kamyonları çiçeklendi Bahçelievler Belediyesi baharla birlikte çevre temizliğinden sorumlu çöp araçlarını çiçeklendirdi.
Mücevherciler Guinness Rekorlar Kitabı’na aday oldu Uluslararası Değerli Taşlar ve Metaller Sergisi’nde yer alan 2 kilogramlık gümüş telkari gondol ve halı desenli ipek dokuma küpeler için Gu..
İşten atılan müdür hapisle yargılanıyor Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı, Muhsip adlı gemide bomba olduğunu ihbar ettiği iddia edilen Oktay Genç hakkında 2,5 yıl hapis talebi ile dava açtı.
Kadıköy’de bazı yollar yarın trafiğe kapatılacak Kadıköy’de bazı yollar, yarın yapılacak 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle trafiğe kapatılacak.
Cep telefonunu veren genç parası yok diye bıçaklandı Şirinevler’de Soner Erdinç isimli genç, cep telefonunu gasp eden şahıslar tarafından, üzerinde para taşımadığı gerekçesiyle bacağından bıç..
CRR'de dans günleri Bu yıl beşincisi düzenlenen CRR Uluslararası İstanbul Dans Festivali, önceki akşam, Fransa'dan Compagnie Philippe Genty'nin sunduğu 'Vanishing Point' adlı dans gösterisiyl..
Özdenören ile bir gün Kültür AŞ tarafından her ay edebiyatımızın usta bir isminin konuk edildiği toplantılar dizisinin mayıs ayı programında, hikaye ve deneme yazarı Rasim Özdenören okuyucul..
Derince’nin iki yakası 12 trilyon liralık altgeçit ile bir araya gelecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince ilçesinin 2 yakasını bir araya getirmek ve ilçenin ortadan bölünmüşlü..
FKM’nin ’Tuna Boyu’ yiğitleri Hendek’ten geçti Sakarya’nın Hendek ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Tuna Boyu isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.
Derya Koleji’nde ‘okuma sevinci’ Tekirdağ Özel Derya Koleji, okumaya yeni başlayan öğrencilere yönelik ‘Okuma bayramı’ düzenledi.
Bakan Çelik ve milletvekili Önder, başarılı öğrencileri kutladı Yalova Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu öğrencilerinden bir grup, bu yıl da çocukların bayramını Ankara'da geçirdi.
Bilecik’te kamyon devrildi: 2 ölü Bilecik il merkezinde, yağmurun kayganlaştırdığı yolda kamyonun kayarak elektrik direğine çarpmasıyla meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.
Enerji sanayicileri, valiye bürokrasiden dert yandı Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Yılmaz Kanbak, bürokrasiden dolayı 4 yıldır Körfez’de oluşturmak istedikleri Enerji Organize Sanayi Bölg..
Sakarya çiftçisi, yağmuru büyük sevinçle karşıladı Sakarya'da bahar yağmurları çiftçiyi sevindirdi. Son üç yıldır ilkbaharda yaşanan kuraklık Sakarya çiftçisini olumsuz yönde etkilemişti.
Öğrenciler, polislerle bir arada kitap okudu Bursa’da, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için değişik meslek gruplarıyla "geleneksel okuma günleri" düzenlenen bir ilköğretim oku..
Kütahya, alternatif cadde ile gelişecek Kütahya’da en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nin motorlu taşıt trafiğine kapatılarak sadece yayalara hizmet vermesi projesi kapsamında alternati..
‘Zonguldak ve ilçeleri ancak yeni yatırımlarla kalkınabilir’ MÜSİAD’ın Ereğli’de düzenlediği toplantıda konuşan Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, yöredeki işsizlik ve göç gibi problemlerin anca..
Hırsızlar, jeneratörle birlikte solunum cihazına bağlı Zehra’nın sağlığını da çaldı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 2 gün önce meydana gelen hırsızlık olayında bir jeneratörü çalan hırsızlar, 2,5..
Ücretsiz açık hava müzesi ziyaretçi bekliyor Yalova ili sınırlarında ilk ve tek olan açık hava müzesi, ziyaretçi bekliyor. Yalova Belediyesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Yerel Gündem 21 işb..
Süleyman Çelebi’nin Bursa’daki türbesinde restorasyon başlatıldı Meşhur Mevlit Kasidesi’nin yazarı Süleyman Çelebi’nin Bursa’ya bağlı Çekirge Yolu üzerindeki türbesi, Kültür ve Tabiat Varlıkl..
Erenler’de seyyar morg hizmete girdi Sakarya’nın Erenler bölgesinde Erenler Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yaptırılan soğutuculu seyyar morg hizmete girdi.
TÜBİTAK’tan çağrı: Proje yapın, size para verelim Sanayiciler ile üniversitelerdeki araştırmacılara destek amacıyla 2005 yılında 300 milyon dolarlık pay ayırdıklarını belirten TÜBİTAK Başkan ..
Sakarya’nın basın tarihi kitaplaştı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Enis Şahin ile Sakarya Gazeteciler Cemiyeti tarafından birlikte hazırlanan ‘’Sakarya Basın Tarihi’’..
Irak, istikrar için destek verecek komşulardan malî kolaylık istedi Irak’ta seçimle kurulan ilk hükümetin ilanının ardından Irak’a Komşu Ülkeler Dışişleri Bakanları Sekizinci Resmi Toplantısı..
Seçimle gelen ilk Irak hükümetine ‘hoş geldin’ bombardımanı: 31 ölü Irak’ta yeni hükümetin açıklanmasının ardından başkent Bağdat ve civarında gerçekleştirilen 10 saldırıda 31 kişi öldü.
Filistin polisini Türkiye eğitiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı 1-2 Mayıs tarihlerinde ziyaret edeceği Filistin’de sürpriz bekliyor.
Ermenistan: Arşivlerimizi açtık Türkiye’nin sözde Ermeni soykırımı iddiaları konusunda arşivlerini açarak tarihçileri araştırmaya davet eden çıkışının ardından Ermenistan da arşivlerinin açık..
Schröder’den ortak komisyona destek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’ın ortak komisyon önerisine destek verdi.
Erdoğan arabuluculuk istemeyecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail tarafının uzun zamandan beri beklediği gezisine yarın başlıyor.
Devrim, Kırgızistan’da göç dalgası oluşturdu; Ruslar ülkeden ayrılıyor Kırgızistan’da 24 Mart’ta yaşanan kansız devrimin üzerinden bir ay geçmesine rağmen ülkedeki tedirginlik sürüyor.
Kurmanbek Bakiyev, adil seçim sözü verdi Kırgızistan Cumhurbaşkanı Vekili ve Başbakan Kurmanbek Bakiyev, 10 Temmuz’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin şimdiye kadarki en adil seçim ola..
Ukrayna ve Beyaz Rusya arasında ‘kadife devrim’ krizi Amerikan yönetiminin, "Avrupa’nın son diktatörü" diye nitelendirdiği Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’ya gözdağı vermek ama..
Çin, ‘asi çocuk’ Tayvan’ı kuran partiyle el sıkıştı Çin’in başkenti Pekin, dün yakın tarihin en önemli hadiselerinden birine ev sahipliği yaptı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8