30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Saudi Oger ihaleye Türk ortakla girecek Türk Telekom'a (TT) talip olan şirketlerden Oger Telekom'un Genel Müdürü Poal Doany, ihaleye bir Türk firmasıyla ortak teklif vereceğini açıkladı. Doan..
'Türkiye yatırımda hedeflerine yaklaştı' Yatırımcı Danışma Konseyi'nin sonuç bildirisinde, Türkiye'nin, yatırım kararlarını etkileyen ekonomik ve politik istikrar konularında hedeflere önemli..
DYP'li Arınç'tan muhalefete salvo DYP, 14- 15 Mayıs tarihlerinde 8. Olağan Büyük Kongre'sini yapacak. Büyük Kongre'de İzmirli 58 delege oy kullanacak. DYP İzmir İl Başkanı Turhan Arınç, il yö..
El sanatı tanıtım merkezi İZMİR'İN Ödemiş İlçesi'ne bağlı Birgi Beldesi'nde, belediye ve ÇEKÜL Vakfı'nın işbirliğiyle, İmam Birgivi Medresesi'nde Geleneksel El Sanatlarını Değerlendirme ve Ta..
Yeni sistem tanıtıldı Bayiler bilgilendirildi.Muhtar teşekkürü
Otobüsçüler moral buldu TEMSA Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren ulaşım firmalarının sahiplerini İzmir'de buluşturdu. Pınarbaşı'nda düzenlenen geceye 300'ü aşkın kişi katıldı. Satış Müdürü Ram..
İnşaatçı fiyat farkından dertli İzmir Ticaret Odası Meclis Başkan Vekili Necip Nasır, inşaatçıların sorunlarını bir dosyada topladı. Nasır, en büyük sorun olarak fiyat farklarını gösterdi. İz..
Gençlik bu akşam coşacak DÜNYACA ünlü ilk 14 DJ arasında gösterilen Benny Benassi bu akşam Alsancak'taki Club 33'te program yapacak. Benassi, saat 22.00'de başlayacak partide çalacağı hareket..
Özgürlük aracı gazete sergisi İZMİR'DE Can Çelikutlu, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde sergi açacak. Çelikutku "Satılık Özgürlük" adı altında gazeteleri konu aldığı 18 fotoğrafını Tülov..
Grev Kapıda İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZELMAN şirketinde anlaşma sağlanamadı. Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 5 bin işçi 60 gün içinde greve gidebilirİki yaka bir olunca
Derdime bir çare AKP'nin kurduğu iletişim merkezine sıradışı başvurular yapılıyor. Kredi kartı borcunun ödenmesini, kayınvalidesine ayrı ev bulunmasını isteyen bile varOrtak anket yapalım
Sanatseverler buluştu İzmir Devlet Opera ve Balesi, bu sezon yine bir ilki gerçekleştirdi. Richard Wagner'in Uçan Hollandalı Operası, orijinal diliyle Konak Elhamra Sahnesi'nde sunuldu. İzmir..
Mükemmel arandı 6'ncı Mükemmelliği Arayış Sempozyumu'nda 30 konuşmacı altın değerinde bilgi ve deneyimlerini aktardı. Her alanda kaliteye ulaşmanın yolları tartışıldıİşten dönmedi
Buluşlarıyla büyülediler İzmir'de bu yıl ikincisi düzenlenen Bilim Şenliği'nde küçük mucitlerin parmak ısırtan buluşları sergilendi. Kültürpark'ta 4 gün açık kalan stantlarda birbirinden ilgi..
Feshedilen YTP'den CHP'ye üye katıldı İZMİR Aliağa'da 141 YTP üyesi, CHP'ye geçti. Feshedilen YTP'den belediye meclis üyesi seçilen Yakup Öztürk, İlknur Köse, Osman Bayrak ve son seçimde YTP'..
Hayatın değeri! Emekli astsubay otopark yüzünden tartıştı. Sağa sola ateş etti. 4 kişi yaralandı. Mahkeme yaralılardan Talip Akan'a 936 YTL tazminat ödenmesini hükmettiOtomobil yandı
Kısa... Kısa...kısa... Kısa...kısa... * Eski CIA Başkanı Tenet, "Irak'ta kitle imha silahaı var demem, sarfettiğim en aptalca sözlerdi" dedi. * Bush'un önceki gün basın toplantısı uzayıp prim..
Ukrayna'da HIV alarmı Ukrayna'da AIDS'e yol açan HIV virüsü tespit edilenlerin sayısının, geçen yıla göre yüzde 25 arttığı bildirildi. BM, ülkede HIV vakalarının oranının Afrika'dan hızlı art..
60 yıllık tokalaşma Çin ve Tayvan'ın en üst düzey yetkilileri, 1949 iç savaşından beri ilk kez görüştü. Çin Devlet Başkanı Hu Jintao (sağda) ile Tayvan'ın temellerini atan Milliyetçi Halk Par..
Olay fotoğraf Irak ve Afganistan'da ölen Amerikan askerlerine ait tabut fotoğrafları , "bilgi edinme özgürlüğü yasası" sayesinde yayımlandı. ABD hükümeti , 350'den fazla fotoğrafı basına verm..
Helikopter satacak Rusya lideri Vladimir Putin'in (sağda) Ortadoğu gezisindeki dünkü durağı Filistin oldu. Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüşen Putin, altyapı yenilenmesi ve Filistinli güçl..
Kanlı cuma 29 ölü Meclisin, Şii Başbakan İbrahim El Caferi'nin kabinesini onaylamasının ardından Irak güne saldırılarla uyandı. Dün başkent Bağdat ve çevresinde üç saat içinde gerçekleşen 11 ..
Kirlilikte birinciliği 'beyaz'a verdiler... Buzullar, üstlerine çöken toz tabakası yüzünden güneş ısınlarını yansıtamıyor. Uzmanlar, bu yüzden buzulların hızla ısınıp, eridiğini söylüyor. Işı..
Göz kendini tedavi edecek Doğuştan ve kazayla oluşan körlükler için uygulanan yöntemde kornea'ya kök hücre yerleştiriliyor . İngiliz bilimadamlarının geliştirdikleri karmaşık yöntem birçok um..
Zenginlik nüfusun % 20'sinde * Uzmanlara göre bölge ülkelerinde ardı ardına solcu partilerin yönetime gelmesinin en büyük nedeni fakirlik. İstatistiklere göre nüfusun yüzde 20'si, bölgedeki z..
Amerika arka bahçesini kaybetti Bush yönetimi Ortadoğu'yla 'ilgilenirken' Latin Amerika ülkelerinde iktidarı Irak savaşı, serbest ticaret anlaşması, ABD hegemonyası karşıtı solcu liderler ele..
Diyanet İşleri AB atağına geçti Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Avrupa'nın, İslam'ı, Avrupa'da yaşayan Türkler üzerinden tanıdığını belirterek, Brüksel'de Daimi Temsilcilik açmayı plan..
Gül: Sınırın açılması için hazırlık yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ermenistan sınır kapısının açılmasıyla ilgili bir şimdilik çalışma yapılmadığını söyledi. Kayseri'de konuşan Gül, iki ül..
Cumhurbaşkanı'ndan kararnameye onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ABD ile yürütülen teknik müzakereler sonucunda üzerinde anlaşmaya varılan İncirlik Üssü'nün kullanım süresini uzatan Baka..
'ABD'nin değil PKK'nın tarifi' ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yayınladığı "Küresel Terörizm Modelleri 2004" başlıklı raporda, PKK'nın "bağımsız ve demokratik Kürt devleti kurmayı amaçladığı" ifa..
Baykal'dan organ bağışı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'ne yaptığı ziyaret esnasında organlarını bağışladı. Türkiye'nin 8 bölgesinden belediye başkanl..
Avrupa Birliği'nde Çingeneler'in zamanı Avrupa Parlamentosu, AB üyesi ülkelerden Çingeneler'e daha fazla hak tanınmasını talep eden bir karar aldı. 25'e karşı 497 oyla kabul edilen kararda, ç..
'Müzakere isyan ettirebilir' Başbakan Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasında Türkiye'nin çok önemli bir eşikten geçtiğini belirtirken, AB sürecinde elde edilen kazanımların kalıcı hale..
Kritik davada avukat değişti Dışişleri, Türkiye'deki türban tartışmalarına da son verecek AİHM'deki davanın son aşamasında avukat değiştirdi. Türkiye'yi savunan Alpaslan davadan çekildi. Anay..
Başsavcı Ok: Milliyetçilik kışkırtılmamalı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, 'milliyetçilik, kamplaşma ve laiklik' uyarılarında bulundu. Ok, "Milliyetçilik kışkırtılmamalı, laik rejim t..
Şansölye iknaya geliyor Almanya Başbakanı Schröder, Ankara ziyaretinde Heybeliada Ruhban Okulu'nun ve Ermeni sınırının açılmasını isteyecek. Almanya Şansölyesi Gerhard Schröder'in 3-5 Mayıs t..
Sakız dayağı attılar Kütahya'da bir kız öğrenci yolda sakız çiğnediği gerekçesiyle yine kendisi gibi öğrenci dört kızdan dayak yedi. Hanımçeşme İbni Sina Caddesi'ndeki olaydan sonra Tavşanlı ..
29 kişi gözaltına alındı Çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik İstanbul'un çeşitli ilçeleriyle 9 ayrı ilde gerçekleştirilen aramalarda 29 kişi gözaltına alındı. Örgütün A.Ç.'nin liderliğinde ..
Şair Sabri Altınel şiirleriyle anılacak İnsanın Değeri, Kıraçlar, Zamanın Yüreği, Şiirler ve Kentin Küçük Sokağı adlı şiir kitaplarıyla tanınan şair Sabri Altınel, doğumunun 80, ölümünün 20. ..
Evinde öldürüldü Erzurum Taşmağazaları Cedid Mahallesi'nde iki yıllık eşi Halil Bakır'ı terk ederek başka bir gençle kaçan, ancak akrabalarının devreye girmesiyle yeniden evine dönen 20 yaşın..
Bir anda yandı bitti, kül oldu! Ayazağa'da ambalaj naylonları üreten bir fabrikada çıkan yangın itfaiye ekiplerinin tüm çabalarına rağmen 3 saatte söndürülebildi. Şişli'de bir plastik fabrika..
Liselilerin kız kavgası can aldı Osmaniye'de kız arkadaşını rahatsız ettiği gerekçesiyle tartıştığı genç tarafından bıçaklanan 18 yaşındaki Uğur Yanıt ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastaned..
Tohuma su buldular Tohum Otizm Vakfı'nın 'Tohuma Su Gerek' gecesinde satılan ebru eserlerin geliri otistik çocuklara harcanacak. Kültür ve sanat hayatımızın renkli simalarının ebru sanatçısı ..
İki kadın cesedi bulundu Emniyet güçleri, 20'li yaşlarda kimliği belirlenemeyen cesetler arasında bir bağlantı olup, olmadığını araştırıyor. İstanbul Gürpınar ve Tepecik'te, kimliği belirsiz ..
Arzu'nun umudu Prof. Yaşargil Omuriliği ile beyni arasındaki tümör nedeniyle Arzu'nun yaşamasına mucize gözüyle bakılıyor. 12 yaşındaki Arzu Prof. Dr. Gazi Yaşargil'in yapacağı ameliyatla yen..
Özpetek’in filmine 2 ödül İtalyan sinemasının Oscar’ı olarak bilinen ‘Donatello’nun David’i’ ödülleri dün gece Roma’da dağıtıldı. 12 dalda aday gösterilen Ferzan Özpetek’in ‘Kutsal Yürek’ adl..
‘Bin Ladin öldü’ heyecanı El Kaide’ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde örgütün lideri Usame bin Ladin’in ölümünü duyurduğuna ilişkin haberler dün kısa süreli bir heyecan yarattı.
Calipari olayında ortak sonuç yok İtalyan ve Amerikalı yetkililer, Irak’ta ‘dost ateşi’ ile öldürülen İtalyan gizli servis elemanı Nicola Calipari ile ilgili soruşturmadan ‘ortak bir sonuç’ a..
Pentagon’dan tabut fotoları Irak’tan gelen asker tabutlarına ‘özel hayata saygı’ yasası çerçevesinde yayın yasağı uygulayan ABD Savunma Bakanlığı, bir başka yasa uyarınca fotoğrafları yayınla..
O da reyting kurbanı ABD Başkanı George W.Bush da reyting kurbanı oldu. Önceki akşam prime time’da basın toplantısı yapmaya kalkan Bush, televizyonculardan gelen talep üzerine programını yarı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8