3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nesma Abdülaziz’in çiçeği, engelli çocuklar yararına açtı Mısırlı genç perküsyon sanatçısı Nesma Abdülaziz, önceki akşam engelli çocuklar yararına Cemal Reşit Rey sahnesindeydi. Doğu ve batı ..
Hastane Dergisi’nin ‘Sağlık Yönetimi Ödülleri’ törenle sahiplerine verildi Hastane Dergisi tarafından bu yıl 5’incisi verilen "Hastane Dergisi Sağlık Yönetimi Ödülleri 2004", Dedeman Oteli’nd..
Şampiyon sporcu altınla ödüllendirildi Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, 11-13 Mart 2005 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan Gençler Tekvando Şampiyonası’nda Avrupa şampi..
Çevreci mucit gençler Fatih Koleji’nde yarışıyor Çevre âşığı gençlerin heyecanla bekledikleri INEPO Çevre Bilim Olimpiyatı, Fatih Koleji’nde başladı. Olimpiyatta 246 proje derece için yarışıy..
Papa II. John Paul öldü, Katolik dünyası yasta Katolik dünyasının ruhani lideri Papa II. John Paul dün 84 yaşında öldü. Perşembe akşamı idrar yolları enfeksiyonuna bağlı olarak ateşi çıkan Pa..
[Haber Analiz - İbrahim Kaya - Roma] Papa’nın halefi için kulisler şimdiden başladı Yeni papanın seçiminde dünya siyasi dengelerinin yanı sıra kilisenin 21. yüzyıl stratejisinin de etkili ola..
Taşocağından Vatikan’a uzanan bir hayat hikayesi Asıl adı Karol Josef Wojtlya olan Polonya asıllı ilk papa olan II. John Paul Karol, 18 Mayıs 1920’de Polonya’nın Wadowice kasabasında doğdu.
Yeni Kırgız iktidarının önünde engel kalmadı Kırgızistan’da 24 Mart’taki halk ayaklanmasıyla yönetimi ele geçiren muhalifler, haziran ayında yapılacak devlet başkanlığı seçimleri ve oluşturac..
Gül: Kıbrıs’ta Tayvan modeli düşünülebilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AK Parti’nin Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri’nde yapılan İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ikinci gününde m..
Ortadoğu barışının kilidi Lübnan’da Eski Başbakan Refik Hariri’nin öldürülmesinden sonra Suriye ile birlikte dünya kamuoyunun baş gündemine oturan Lübnan, aslında Ortadoğu sorunu için çok öne..
Telekom, hızlı internet talebine yetişemiyor Aynı anda telefon görüşmesi ile internet kullanımına imkan veren ADSL’de talep patlaması yaşanıyor.
İşyeri açmak isteyen fakire kredi veriliyor, kaymakamların haberi yok Devlet, Dünya Bankası’nın desteğiyle 2001 yılından beri dar gelirlilere iş kurma kredisi veriyor. Ancak uygulamanın yeter..
Tarım Bakanlığı’nda sahte bal zirvesi Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, son günlerde gündemden düşmeyen ‘sahte bal’ vakalarına mani olmak amacıyla yeni tedbirler alıyor.
‘Çelik pompa’ yok diye postacılar bisiklete binemiyor Posta Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, posta dağıtıcılarının gönderilerini daha ‘ekonomik ve hızlı’ şekilde adreslere teslim etmesini s..
Mermerciler hedef büyüttü: İhracat 10 milyar dolar olacak Dünya mermer ve doğal taş rezervinin yüzde 40'ını elinde bulunduran Türkiye, bu sektörden para kazanmaya başladı. Geçmişte mermeri sa..
Çin’de yatırım yapan Türk şirketleri gelecekten umutlu Başta ucuz işgücü olmak üzere pek çok teşvik dolayısıyla dünyanın dört bir yanından sermaye çeken Çin’e Türk işadamları da ilgi gösteriy..
Ucuz mısır ithalatı Toprak Mahsulleri Ofisi’ni vurdu Karadeniz ülkeleri başta olmak üzere yurtdışından Türkiye'ye gelen ucuz mısır sebebiyle, Toprak Mahsulleri Ofisi, depolarında bekleyen yak..
Botaş anlaşmaları yeniliyor, Türkiye ithal ettiği doğalgazı dışarı satabilecek Türkiye, Rusya ile yapacağı anlaşma ile aldığı doğalgazı Avrupa ülkelerine satmayı planlıyor.
Tekel’deyken menfaat sağladığı firmaya genel müdürlük yapıyor Tekel’in Alkollü İçecekler bölümünün Mey İçki’ye satışında ilginç verilere ulaşıldı. Genel Müdür Esen Ataay’ın, devirden kısa bi..
Borcunu zamanında ödeyen çiftçiye ucuz elektrik Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, çiftçinin birikmiş elektrik borcunun faizini silerken, devlete borcunu zamanında ödeyen dürüst çiftçiyi de ilk de..
[TEKNİK ANALİZ] Banka hisseleri yükseldi! Haftanın ilk iki günü şok satışlarla 24.200 desteğine kadar gerileyen borsa, IMF heyetinin davet edildiği haberleri ve uluslararası piyasaların topar..
Bosch’un yeni serisi: Solitare Bosch, mutfak aletleri serisine su ısıtıcı, ekmek kızartma makinesi ve kahve makinesinden oluşan Solitare’i ekledi.
Bankacılık hizmeti cepte Anadolu Finans, ‘mobil şubesi’ sayesinde bankacılık işlemlerini wap uyumlu cep telefonlarına taşıyor.
30 kişi UEFA finaline davetli Worldcard, 15 Nisan'a kadar 25 YTL ve üstünde en çok işlem adedini gerçekleştiren ilk 30 kişiye İstanbul'da oynanacak UEFA final maçını tribünde seyretme imkânı ..
‘Allah’ım arkadaşlarımı çocuklarına bağışla’ Aracıyla yaptığı kazada iki kızını kaybeden Zaman temsilcisi Recai Özkaya yaşadıklarını anlattı. Özkaya, daha sonra kaza geçiren üç temsilci arkad..
Nisan karı Anadolu’da köy yollarını kapattı Salı gününe kadar etkili olması beklenen soğuk ve kar yağışı, Nisan ayında kışı yaşattı. Anadolu’da köy yolları kapanırken, Marmara Denizi’ndeki fı..
Sezen Aksu’nun hayatı ders konusu olacak İlköğretimin yenilenen müfredatına göre Sezen Aksu, Neşet Ertaş ve Musa Eroğlu gibi ünlü sanatçıların hayat hikayeleri öğrencilere anlatılacak.
Saldırıya uğrayınca özel kalemine boksör atadı Makamında geçtiğimiz ay silahlı saldırıya uğrayan Erzurum Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, can güvenliğini sağlaması için yakın kor..
LPG tankeri kamyonla çarpıştı: 2 kişi öldü Bolu-Ankara karayolunda LPG yüklü bir tankerin karşı yönden gelen kırtasiye malzemesi yüklü bir kamyonla çarpışması sonucu iki şoför hayatını kaybet..
Bingöl’de çatışma: 1 korucu şehit oldu Bingöl'de güvenlik güçleriyle PKK/Kongra-Gel militanları arsında çıkan çatışmada, bir köy korucusu şehit oldu.
‘İddia kuponları ilkokul kitaplarının arasına girdi!’ Kamuoyunda spordaki şike ve teşvik primi iddiaları tartışılırken konu, bir önerge ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşındı.
Polis, ünlülerin desteğiyle imaj yeniliyor İstanbul polisi son günlerde hummalı bir çalışma yürütüyor. Yoğun iş temposu içinde kendini halka anlatmakta zorlanan polis, son operasyonunu imajın..
30 milyar maaş alan birlik başkanı var ‘Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanun Tasarısı'na İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel'den destek geldi. Güzel, birçok meslek odasını..
MEB bürokratları İngilizceden sınıfta kaldı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ekimde başlayacak AB görüşmeleri sırasında kolaylık sağlaması amacıyla İngilizce bilmeyen bakanlık üst düzey bür..
Âma avukat noter oldu, hedefi hakim koltuğu İlham Kahraman, 35 yaşında bir avukat. Halk arasında ‘tavuk karası’ diye bilinen hastalıktan dolayı yavaş yavaş gözlerini kaybetmiş. Ancak hayata d..
Çalınan eşyalarını hırsızdan satın aldı Hırsızlık, kapkaç gibi suçların giderek arttığı İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir hırsız, çantasını çaldığı kişi ile ücret paz..
Sağlık Bakanlığı SSK’ya 10 binasını geri verdi Sağlık Bakanlığı, SSK’dan devraldığı çeşitli illerdeki 10 poliklinik binasını geri verdi. Böylece iki devlet kurumu arasındaki bina kavgası son ..
Doğal felaketlere afet sağlık ekipleri müdahale edecek Sağlık Bakanlığı, her ilde deprem, sel, heyelan ve yangın gibi afetlerde görev yapacak özel medikal kurtarma ekipleri kuracak. "Afetler..
Öğrencilerin cep telefonu suya atıldı Tokat Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde sınava giren öğrencilerin cep telefonları toplandıktan sonra su dolu kovalara atılması öğrenci ve velilerin tepkisine ..
Turist sayısı artmasına rağmen kültür turlarına beklenen ilgi yok Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısındaki patlama kültür turizmine yansımadı. Geçtiğimiz yıl gelen 17,5 milyon turistin bü..
AB’nin desteğiyle ‘Sırdaş Eczane Projesi’ Türk Eczacılar Birliği’nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüteceği "Sırdaş Eczane Projesi’’ Diyarbakır’da 40 gönüllü eczacının katılımıyla başladı.
Albatros Yelkeni, rüzgâr enerjisini ucuzlatacak Kaman Emniyet Müdürü Yılmaz Arslan, rüzgar enerjisini daha ucuza getirmek amacıyla ‘Alternatif Rüzgar Enerjisi Projesi’ geliştirdi.
Mazlum-Der, imamlara insan hakkı dersi verdi İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-Der) İzmir Şubesi’nce 12 ilde 455 din görevlisine temel insan hakları hukuku eğitimi ver..
Sınavlara hazırlık sürecinde çocuğunuza sevginizi hissettirin Sınavlara hazırlık sürecinde ve sınav zamanlarında öğrenciler gergin olur. Sevgiye, şefkate, merhamete her zamankinden daha fazla..
Sadece uykusu gelen esnemiyor Esneyen kişilerin uykusu geldiğini düşünürüz. Ama sadece uykusu gelenler esnemiyor. Çünkü esneme kandaki oksijen oranının düşmesi sonucu ortaya çıkıyor. Can sık..
Ruh sağlığımız iyi değil! Yeditepe Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arif Verimli, Türkiye’de her 5 kişiden 1’inde psikiyatrik bozukluk olmasına karşın 70 bin kişiy..
Ankara’dan müzik sesi geliyor ‘Ankara Baharı Müzikle Daha Güzel’ sloganıyla düzenlenen 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, soğuk bir nisan sürprizi yaşayan Ankara’da yarın başlıyor.
[ORHAN OKAY] ‘Sen gülce bilirsin, ne diyor dinle şu güller…’ Hafıza kaybına uğrayan bir toplum olduğumuz muhakkak. Hep mi böyle idik, zaman mı bizi bu hale koydu, bunun tahlilini yapacak gücü..
Kültüre, medeniyete sanata yeni bir kapı Aylık medeniyet, kültür, aktüalite dergisi ‘Mostar’, mart sayısıyla birlikte yayın hayatına başladı. "Ezelî yolculuğumuzun durduğu yer" olduğu için M..
Türk sinemasının klasikleri Boston’da ABD’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Boston Türk Filmleri Festivali, dün Boston’da başladı. Metin Erksan’ın Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülü kaz..
« » 1 2 3 4 5 6 7