3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çanakkale Boğazı'nda gemi kazası Çanakkale Boğazı'nda, Yunanistan ve Panama bandıralı 2 gemi çarpıştı.
Rumlardan ihlal şikâyeti Kıbrıs Rum Kesimi'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Andreas Mavroyannis, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a bir mektup göndererek, Türk savaş uçaklarının şubat ve mart a..
'Akayev halen meşru başkan' Kırgızistan Anayasa Mahkemesi Başkanı Çolpon Bayekova, devrik lider Askar Akayev'in, halen ülkenin meşru devlet başkanı olduğunu söyledi.3 Suudi terörist idam edil..
Gökyüzü meleğini özlemle andılar ÖZEL Amerikan Lisesi mezunu Dr. Janet Akyüz Mattei geçtiğimiz yıl aramızdan ayrıldı. Gökbilim alanındaki başarıları nedeniyle Amerikan Değişen Yıldız Gözlemci..
Bu makinalarla işler daha kolay MARBLE 2005 Fuarı'na katılan Borusan Makina'nın yükleyici ve ekskavatörlerini sergilediği standına mermer üreticilerinin büyük ilgi gösterdiği belirtildi. Boru..
24SAATEGE İzmir İtalyan Konsolosluğu ve Sartirana Sanat Vakfı, Konak Pier'de sergi açtı. Dünyaca ünlü Sartirana koleksiyonundan İtalyan modasının şıklığını ve kalitesini yansıtan 33 kıyafet s..
Dizden bileğe doku nakli İZMİRLİ Şevket Çavuşoğlu (27), geçtiğimiz yıl çim sahada futbol oynarken ayak bileğinden sakatlandı. Bileği önce bandaja, sonra alçıya alındı, ama çare olmadı. Ağrıla..
Görünüşü bile iştah kabartıyor BİRİNCİ Kordon'daki Avşar Restoran, deniz ürünlerinden sonra tatlılarıyla da müşterilerinin hayranlığını kazanıyor. Şef Eşref Özalp'in yönetimindeki mutfak ekib..
Sanat elçilerimiz İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri, modacı Yorgancıoğlu İle Pakistan'a gidecek ve defile düzenleyecek. Türk moda ve kültürünü tanıtacakAlerjisi olanl..
Ürettiklerini satıyorlar DOKUZ Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okul Teknik Programlar Bölümü "Taş ve Metal İşlemeciliği Programı" nda öğrenim gören öğrenciler, tasarlayıp ürettikleri g..
Efsane Başkan'a marşlı yaş günü İZMİR'DE 1973 - 1980 yılları arasında belediye başkanlığı yapan İhsan Alyanak'ın 81. doğum günü kutlandı. İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, Al..
Turiste hediye paketi İzmir'in Bergama Kaymakamlığı ile Bakkallar Odası işbirliği yaptı. İlçeye özgü ürün ve hediyelik eşyalardan oluşan "Bergama Hediye Paketleri" hazırlandı. Kaymakam Hüseyi..
Mermerci tam gaz Madencilik Kanunu değişti. Sektörde ciddi ilerlemeler kaydedildi. İhracat adeta patladı. Yakında maden ocağı açmak isteyenlerin önü tamamen açılıyor. Yatırımcı işi kolaylaşıy..
Hedef 50 milyon dolarlık ihracat Orkide markasıyla sıvı yağ ve margarin üreten Küçükbay, geçtiğimiz yıl 25 milyon dolarlık ihracat yaptı. Bu yıl özellikle Dubai Fuarı'nda başarılı bağlantılar..
Hepsini başkan bilmez MANİSA Belediye Başkanı AKP'li Bülent Kar, bir yıllık icraatlarını geniş katılımlı bir toplantıyla anlattı. Kar, "Her şeyi başkan bilir'' anlayışını bir kenara bırakarak..
Gençlik buluşuyor Gençlik örgütü AEGEE'nin genel forumu bu yıl Türkiye'de yapılacak. Avrupa'nın 42 ülkesinden 1000'i aşkın öğrenci gelecek. 3 gün sürecek forum Efes'te açılacakCHP'li vekil de..
Kesintisiz adalet İzmir Adliyesi'nde Adli Soruşturma Merkezi oluşturuldu. 1 Haziran'dan itibaren günün hangi saati olursa olsun zanlılar, doğrudan hakim huzuruna çıkarılabilecekFabrikaya gire..
Birincisi berbattı ikincisini kaldıramam Hıristiyan dünyasında çok tartışılan Dan Brown’ın ‘Da Vinci Şifresi’ kitabına tepki gösteren en üst düzey Katolik din adamı. Aynı zamanda Papa 2. Jean..
17 yıl öncenin mutlu tablosu yok oldu gitti Galatasaray Spor Kulübü 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandığı 2004-05 sezonunda futbol dışındaki dallarda çok kötü sonuçlar alıyor. Bayan..
Bohem Müslüman Çıplak Süleyman Bangladeş’te her yılın mart ayı sonunda binlerce Müslüman Sufi, Beltoli Köyü’ne akın ediyor. 3 gün boyunca köyde kamp kurup şarkılar söylüyor, danslar ediyorlar..
Sanal ortamda etnik ticaret yaparak yükseldiler ABD’de 350-500 bin kadar Türkiye kökenli yaşıyor. Yılda 15 bin Türk genci okumak için ABD’ye gidiyor. Ali Hantal bunlardan sadece biriydi. Üniv..
Kanserle mücadelenin yaşanmış hikayeleri bu kitaplarda Doktorundan kansere yakalandığını öğrenenlerin ilk sorusu genellikle aynıdır: ‘Bu nadir hastalık beni nereden buldu?’ Oysa, Türkiye’de h..
Az zamanda çok yol: 17 albüm, iki eş, üç çocuk, bir sürü olay Sahnelere adım attığı ‘lolita oryantal’ döneminden bugüne geçen kısacık sürede katedilmiş uzun bir yol onunki. Bu yolda birbirini..
Denizi pişirdiler Berlin’e taşıdılar Deniz tutkunu Bodrumlu seramikçilerin dört yıldır sualtında düzenlediği ‘Denizi Pişirdik’ sergisi üç haftalığına Almanya’ya taşınıyor. Fikir, 2001’de Bodr..
Dede bıyık boyası ile başladı torunlar kozmetik devi oldu Akla ilk önce jölesiyle gelen Hobi Kozmetik, sponsorluk rekoru kırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Radyo Klas, Number One FM, Num..
Beslenme üzerine bilimsel bir sohbet Nasıl bir beslenme? Her ülkenin bir beslenme biçimi, beslenmede vazgeçemedikleri var. Peki insanın sağlıklı beslenmesi ve hastalıklara karşı kendisini kor..
Mal oldum ben Nejat İşler, içime işler! Slogan bu. Hiç şüphesiz o, son zamanların en beğenilen aktörü. Aliye isimli televizyon dizisinde genç bir doktoru canlandıran Nejat İşler (33) son olar..
İnanmak güç ama gelişmiş ülkelerde müze gezenler futbol seyircisinden fazla İngiltere’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Mori’nin Ağustos 2002’de yaptığı bir araştırmaya göre İngiliz ulu..
Milletvekilleri kampta zam istedi Kızılcahamam'daki AKP kampında Kütahya Milletvekili Abdullah Cantimur, Başbakan Erdoğan'a "Milletvekilleri zor durumda. Lojmanlar da ellerinden alındı. Ancak..
İranlı bakanın molası Yakıt ikmali için dün Esenboğa Havaalanı'na inen İran Savunma Bakanı Şamhani, Tuğamiral Serdar Dülger'le 40 dakika görüştü'JİTEM'ciye madalya
Dıckens'in fuları, bu yaz geri döndü Entellektüelliği kadar tarzıyla da dikkat çeken İngiliz yazar Charles Dickens, farklı şekilde bağladığı fularıyla da çok ünlüydü. Dickens'ın fuları, üç yü..
Uzun kuyruk Bulaşık makinenizin deterjanını seviyor olabilirsiniz, ama kutusunu, gerçekten de, Saatchi and Saatchi reklam şirketinin CEO'su Kevin Roberts'in tarif ettiği şekilde "mantık sınır..
'En zor'u başarmakla görevlendirildi TÜSİAD Paris Temsilcisi Serap Atan, Türkiye karşıtlığının giderek arttığı bir dönemde Fransa Ofisi'nin başına geçti. 35 yaşındaki Atan'ın görevi, AB karar..
Yurtdışı iştirak kazançları istisnası uygulamaya girdi Kalkınmaya çalışan bütün ülkeler yatırımcıları vergisel teşvikler de uygulayarak ülkelerine çekmeye çalışıyorlar. Hatta bazı ülkeler var..
Merkez Bankası'nda erken seçim tartışması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Nisan'da TOBB Eurochambers Başkanlık Divanı toplantısında, "Şu anda erken seçim ifadesini kullanmak bana göre bu ülk..
'Babamız bir kapı anlatır müşteriyi aşka getirir, ağlatır' çobanken iş hayatına atılan Sadık özgür'ün kurduğu 100 trilyon cirolu Kale Endüstri Holding, 50 yıldır çelik kapı ve kilitte lider. ..
'Hacıbektaş'a vefa borcumu ödeyeyim derken...' Hey Tekstil'in kurucularından Süreyya Bektaş'ın şimdi bir de Hey Travel Trends adında seyahat acentası var. Seyehat tutkunu ama yine de bu acent..
'Bu yıl 3 bin kilometre duble yol yapılacak' Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, bu yıl içinde 3 bin kilometre daha bölünmüş yol yapılmasının amaçlandığını söyledi. Bakan Ergezen, Türki..
Ariş, mücevherat fuarına katıldı Dünya markası olma hedefi ile yatırımlarını yönlendiren ve Türkiye'yi uluslararası fuarlarda temsil eden Ariş, 24 - 27 Mart tarihleri arasında CNR'da düzenlen..
Cannes Lions'ta iki yeni ödül Türkiye'de Milliyet Gazetesi tarafından temsil edilen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali'nde bu sene, daha önce basın, açıkhava ve film kategorilerinde e..
Emlakta da vergi barışı Referans gazetesinin haberine göre devlet arsa vergisi ödemeyenlerle de barışacak. Geçmişe dönük vergiler ödenirse faiz ve cezalar affa uğrayacak26.400'deki güçlü dire..
'Yılda 1 milyon dolar bireysel emeklilik hesabına aktarıldı' Petrol Ofisi ve Anadolu Hayat Emeklilik'in uyguladığı kampanya ile yılda 1 milyon dolara yakın bir ek katkı payı kişilerin bireyse..
Kıral: 'Yolda' keşkeler filmi Erden Kıral, 'Yolda' için, "Ben 'Yol'u bırakınca, Yılmaz Güney'in görüşme isteğini mektupla cevapladım. Keşke gidip yüzleşseydim. Film yapamadıklarımın ..
24. İstanbul Film Festivali 'THX 1138', nefeslerimizi tutup beklediğimiz 'Sith'in İntikamı'yla son bulacak 'Yıldız Savaşları' serisinin yaratıcısı, Hollywood'un 'efekt peygamberi' George Luca..
Disiplinlerarası bir cumbalı ev Kadıköy, Acıbadem'de ara sokakta yarı metruk durumdaki cumbalı, üç katlı bir ev 41 gencin çabalarıyla sergi mekânına dönüştü. Yaklaşık bir yıl önce İsmail Güne..
Pamuk, adayı 'ayartıyor' Isparta'da yaşanan olayların dumanı henüz sönmeden The Guardian'ın kitap ekinde Orhan Pamuk'un 'İstanbul' kitabından övgüyle söz eden bir eleştiri yazısı yayımlandı.
Yönetmeni 'Çöküş'ü savundu Türkiye'de geçen hafta gösterime giren 'Çöküş'ün yönetmeni eleştirilere cevap verdi. 'Hitler gibi bir canavarı, insan gibi göstermek doğru mu?' sorusuna yanıt veren..
Murathan Mungan komşuda Murathan Mungan'ın 1999'da yayımlanan ve bir süre en çok satanlar listesinde başı çeken kitabı 'Üç Aynalı Kırk Oda', Yunancaya çevrildi.
Ayın caz albümleri Gitarist ve kompozitör Nguyen Le, sanat vizyonunu çokkültürlülüğe yaslayan ilginç bir müzisyen. Bu boyutta bir müzikal-kültürel tavrın tam ortasında yer almasının önemli ne..
...bu arada Rock'n'roll'un Kral'ı Elvis Presley'in unutulmaz aşk şarkıları 'Love, Elvis' isimli albümde bir araya getirildi. SONY BMG etiketiyle piyasaya sürülen albümde Elvis Presley'in...
« » 1 2 3 4 5 6 7