3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eski besteler, klasik yorumlar... TRT sanatçısı Melihat Gülses’in berrak sesi ve usta yorumuyla hayat bulan albümde, Nevres Paşa, Tanburî Cemil Bey, Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar ve Alâed..
Mutluluğun çığlığı yoktur sen artık aslına bürün demişlerferhat doğduğu gün isim vermedenbu çocuk ne kadar şirin demişler(serdar tuncer)
Fast food yapmasını bilen usta aranıyor Fast food tarzı yemeğe olan ilgi nedeniyle müşteri kaybeden lokantalar, önceden çıkardıkları her üç çeşit yemekten ikisini artık hazırlamıyor.
KURUFASULYE iş toplantılarına girdi Kurufasulye deyip geçmemek lazım. Son yıllarda aldığı gazla lezzetseverlerin midelerinde başköşeye oturdu bu milli yiyecek.
MACARİSTAN VE SLOVAKYA Orta Avrupa'nın parlayan yıldızları Romanya’yı geride bırakıp Macaristan’a girerken bir anda farklı bir ülkenin karşınıza çıkacağı hissine kapılıyorsunuz.
DÜĞÜN MEVSİMİNE DOĞRU (4) Gelin abartılı makyajdan kaçınmalı Boya kutusuna düşmüş intibaı veren makyajlar artık çok sakil karşılanıyor. Makyajın yüzünüze uygun olması, varsa kusurları örtüp y..
Saçlara bitkisel bakım Kadın ve erkeklerin, kepeğinden ve dökülmesinden şikayet edip durdukları saçların bakımı konusunda yüzlerce tedavi metodu var.
[YENİLİK] Saçınıza düzgün dokunuş Remigton’un saç bakım ürünü 2XProtection, saça iki kere bakım uyguluyor ve saça yüksek ısı uygulamanın önüne geçiyor. Ürün ıslak saça şekil veriyor.
Dünyanın en uzun resmini askerlik böldü Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek için çoğu zaman büyükler anlamsız yarışlara giriyorlar. Öğretmenlerinin desteğiyle boylarından büyük bir işe gir..
Bu kez Çince dünyayı kuşatacak Batı Avrupa ülkelerinde ticaret çevrelerinde en fazla kullanılan dillerin İngilizce ve Fransızca olduğu, Çincenin ise yakın gelecekte en fazla kullanılan lisanl..
Siyasî karikatürcüler Bush kurbanı oldu Amerikan gazetelerinde çalışan siyasi karikatürcülerin sayısı azalıyor. Gazetelerde kadrolu çalışan siyasi karikatürcülerin sayısı, son 10 yılda 150’de..
İnsana da saldırdılar Kanada’nın St. Lawrence Körfezi’nde hafta başında başlayan geleneksel fok avı, kanlı görüntülerle devam ediyor. Fok avcıları tarafından soğukkanlılıkla teker teker öldür..
Ölüme terk etmedi Antalya'da Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Köse, sorumsuz bir sürücünün çarparak iki bacağını birden kırdığı sokak köpeğini alara..
30 yıllık özlemimi Hürriyet bitirecek En son 8 yaşında gördüğü babası Mehmet Sayış’ı arayan Carmen Haep, babasının izini Hürriyet aracılığı ile buldu. Mayıs ayında İstanbul’a gelerek 30 yıl a..
Esin, ilik nakli için Almanya’da Ailesinin verdiği hukuk mücadelesi ile SSK’lıların eş ve çocuklarının da yurtdışında tedavi olması yolunu açan lösemi hastası 8 yaşındaki Esin Köse, umuda uçt..
60’lık Douglas yüzünü gerdirdi Kulağının altındaki yara bandıyla fotoğrafçılara yakalanan ünlü aktör Michael Douglas’ın estetik ameliyatla yüzünü gerdirdiği ileri sürüldü.
Belediye başkan adayı rekor para kazandı Son seçimlerde AKP’den Şişli Belediye Başkanı adayı olan Muhsin Divan, TRT 1’de yayınlanan ‘Miras’ adlı bilgi yarışmasında 250 milyar kazanarak, bir r..
Diaz, poposunu sarkık buluyor Hollywood’un en güzel yıldızlarından biri olan Cameron Diaz, poposundan nefret ettiğini açıkladı. Poposunun sarkık olduğunu iddia eden ünlü yıldız, bunu bir takı..
Tina Turner’in doğum günündedans edecek Tatlıses ile ilişkisini olaylı bir şekilde noktalayan ve sahne çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren oryantal Asena, ünlü sanatçı Tina Turner’ın doğum gün..
Hülya Avşar Sophia Loren’i nasıl şaşırttı Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin onur konuğu olarak Türkiye’ye gelen Sophia Loren ile Hülya Avşar, festival açılışı sonrası Loft Restaurant’t..
Futbol Pazarı 21.05'te NTV'de Güntekin Onay ve Atilla Gökçe'nin konuklarıyla birlikte haftanın maçlarını yorumlayacağı Futbol Pazarı, bugün 21.05'te canlı yayında NTV'de.
Papa'nın ölümüne tepkiler Papa II. Jean Paul'ün ölümünün ardından dünyanın dört bir yanından başsağlığı mesajları gelmeye başladı.
Katolik dünyası yasta Katoliklerin ruhani lideri Papa II'nci Jean Paul 84 yaşında hayatını kaybetti. Papa için Roma'da saygı duruşu gerçekleştirildi.
Bankada Winnie The Pooh var Walt Disney’in ünlü çizgi filmi Winnie The Pooh’un 4 karakterinin lisans hakkını alan Finansbank, bu kahramanlarla çocuklara bankacılığı tanıtıp, tasarrufu sevdirm..
Tekstil daha 15 yıl egemen olur Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ‘Türkiye’de tekstil daha 15 yıl egemenliğini sürdürür’ dedi. Konukoğlu, Gaziantep Genç İşadamları De..
Daily Telegraph: İngiliz tatilci Türkiye’ye yöneliyor İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Telegraph, uzun yıllardır İspanya sahillerini tercih eden İngiliz tatilcilerin artık Türkiy..
25 bin Euro’yu göze alan banyoya ‘Porsche’ çekiyor Otomobil markası olarak bilinen Porsche, banyo armatür serisine de girdi. Porsche Design Studio, banyo sistemleri firması Grohe ile birlikte..
Bizim maaşlar yetmiyor, vali lojmanına trilyon harcanıyor Kızılcahamam Kampı’nda AKP’li milletvekilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan’a, ‘Maaşlar yetmiyor’ diye yakındı. Ankara Milletvekili Talat ..
Fatih Sultan Mehmed’i örnek aldım İşadamı Saffet Ulusoy, hayatını anlattığı kitabında Yugoslavya’da başlayan iç savaşın Türk TIR’larının Avrupa’ya geçişini tıkaması üzerine geliştirdiği ‘Ro-R..
Yapı Kredi ‘pat’ diye satılmaz artık son aşamaya geliyorlar BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılık sektöründe yüzde 10 paya sahip Yapı Kredi’nin satışında tarafların incelemesinin ‘pat’ diye ..
Bankacılar ikna etti, kredi kartında ‘orta yol’ bulundu BDDK, kredi kartlarını düzenleyen yasa taslağını Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’e sunmadan önce bankacıların şikayetlerini dikkat..
Türkiye Kırgızistan’a yardım etsin Kırgızistan’ın devrik Devlet Başkanı Askar Akayev, 14 yıllık bağımsızlıklarında Türkiye’nin muazzam desteği olduğunu belirterek, ‘Türkiye, Kırgızistan’ın re..
Rum liderden EOKA’ya söz Kıbrıs Rum lideri Tasos Papadopulos, ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’nin altını kazacak hiçbir anlaşmaya imza atmam’ sözü verdi. Papadopulos, dün 108 EOKA militanının ailesine ma..
Papa veda etti Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 2. John Paul, dün gece Türkiye saatiyle 22.37’de Vatikan’daki konutunda yaşama gözlerini yumdu. Papa’nın San Piyer Meydanı’na bakan konutu..
Feribot çalışmayınca sınava giremediler Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi’nde, yaklaşık 300 Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencisi, hava muhalefeti yüzünden feribotların sefer yapamaması nedeniyl..
Begüm ile İsmail ortaya çıkın Ara sokakta hız yapan bir yarış motosikletinin çarptığı 91 yaşındaki Muhittin Türker, ölüme 20 gün direnebildi. Oğlu, babasına çarpıp kaçan Begüm ile İsmail’e ‘B..
Ekümenik patriklik Türkiye’nin yararına Atina Belediye Başkanı Dora Bakoyannis dün Fener Rum Patrikhanesi’ne gelerek Aya Yorgi Katedrali’nde mum yaktı. Papa tarafından Patrikhane’ye iade edil..
Uzlaştırıcı paşa toprağa verildi Gazi Mahallesi’nde 1995 yılında çıkan olaylarda çatışmanın en sıcak noktasında ‘Uzlaştırıcı’ tavrıyla hatırlanan emekli Tuğgeneral Engin Yurddaş kansere yenik..
6 PKK’lının mezarına DEHAP’tan açılış töreni Batman’da Beşiri İlçesi’nin Gündor Yaylası’nda, geçen kasımda çıkan çatışmada öldürülen İran uyruklu ‘Canfeda’ kod adlı Avşar Rebeti’nin de bulund..
Amaç soykırım olsa işe İstanbul’dan başlanırdı O dönemin şartlarının son derece zor olduğuna dikkat çeken Nüzhet Kandemir, devletin elindeki kısıtlı imkanlarla vatandaşlarını korumaya çalıştı..
İncirlik ziyaretçisi ABD’nin lojistik kullanım istediği İncirlik Üssü’nün dün sürpriz bir ziyaretçisi vardı. Başkan Bush’a yakın Cumhuriyetçi Senatör James Inhof, Büyükelçi Edelman’la birlikl..
Bilgisize itaat etmeyiz ANAP’ın yeni Genel Başkanı olan Erkan Mumcu, kongrede ‘Kompleksli, bilgisiz insanlara itaat etmeyiz’ dediği Başbakan Erdoğan’ı çok sert eleştirdi. Mumcu, ‘CHP’den AKP’..
Kıbrıs için Tayvan modeli Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs konusunda ‘Tayvan modeli’ni gündeme getirdi. Gül AB sürecinde, Güney Kıbrıs’ın Türkiye tarafından nasıl tanınacağı konusundaki ..
« 1 2 3 4 5 6 7