29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Brando'nun özel eşyaları satılıyor Beyazperdenin gelmiş geçmiş en önemli oyuncuları arasında sayılan Marlon Brando'nun bazı kişisel eşyaları açık artırmayla satılacak. Haziran ayının sonunda ..
Zerkavi: Bush'a huzur vermem El Kaide örgütünün Irak'taki lideri Ebu Musab Zerkavi, ABD Başkanı George Bush'a huzur vermeyeceğini söyledi.
ABD: 'Demokratik devlet' PKK'dan alıntı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, "Türkiye'nin PKK terörünü yok etme çabalarında ABD'den daha iyi dostu olmadığını ve bu yöndeki işbirliğinin süreceğini" b..
Bağdat'taki saldırılarda 24 kişi öldü Irak'ın başkenti Bağdat ve civarında bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda ölü sayısının 24'e çıktığı bildirildi.
İstanbul sivil toplum kuruluşu zengini Tarih Vakfı tarafından hazırlanan "Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Rehberi 2005"e göre, Türkiye'deki STK'ların yüzde 22'si İstanbul'da yer alıyor. İstanb..
Bankaların enflasyon düzeltmesi kalktı BDDK, Başkan Tevfik Bilgin imzasıyla yayımladığı bir genelgeyle yüksek enflasyon dönemi özelliklerinin ortadan kalktığını bildirdi. Bu nedenle bankaları..
Sezer gelir idaresi yasasını veto etti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, IMF"nin yeni stand-by anlaşmasının ön koşullarından biri olarak getirdiği gelir idaresi yasasını yeniden görüşmek üzer..
'Bankacılık sektörü doğru yolda' Dünyanın en büyük bankacılık grubu Citigroup'un CEO'su Klein, Türk bankalarına olan ilginin sektörün doğru yolda olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Klein,..
Sezer'den Gelir İdaresi Yasası'na veto IMF'nin, stand-by'ın onaylanması için yasalaşmasını şart koştuğu Gelir İdaresi'nin yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun bir maddesi Cumhurbaşkanı ..
Yabancı sermayenin rotası Türkiye Devlet Bakanı Babacan, Yatırım Danışma Konseyi üyelerine yaptığı sunumda, doğrudan yabancı sermaye yatırımının bu yıl 4.6 milyar dolar, 2006'da ise 4.8 milya..
İki güzel İspanyol, Almodovar'ın filminde Oscar ödüllü İspanyol yönetmen Pedro Almodovar, yeni filmi Volver'da başrolleri birbirinden çekici iki ünlü vatandaşına, Penelope Cruz ve Carmen Maur..
Şam'da İstanbul sergisi Suriye'nin başkenti Şam'da İstanbul'u anlatan 'Boğaz'ın Gizemi' adlı bir resim sergisi açıldı. Türk Kültür Merkezi'nde, Suriye ve Türkiye arasındaki ilişkilere katkı s..
Geri İdaresi iade edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5333 sayılı ''Gelir İdaresi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun''u, 28. maddesinin bir kez daha görüşülmesi için TBMM..
Ok: Etnik ayrımcılık körüklendi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, kişisel, grupsal ve politik yararlanma ve sömürü düşüncesi ve pratiğinin, bunların doğal sonucu olarak verilen desteğin..
Erdoğan İsrail'e gidyor Başbakan Erdoğan, geniş ekonomik işbirliği olanaklarının değerlendirileceği İsrail gezisine 1 Mayıs'ta çıkacak. Türkiye ile İsrail arasında son derece geniş ekonomik i..
İş bulunca yoksulluk aylığını iptal ettirdi Antakya’da 2 yıl önce trafik kazasında eşi ölen ve 4 çocuğuyla yalnız kalınca Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce 180 YTL yoksulluk aylığı bağlanan 35 yaş..
Obezite akıl sağlığını da etkiliyor Obezitenin, ilerleyen yaşlarda akıl sağlığının bozulması riskini artırabileceği ortaya çıktı. ABD'de California'da uzun bir dönemde yapılan araştırma, aşır..
Devrimci Sol cezalarına bozma Yargıtay 9. Ceza Dairesi, yasadışı THKPC/Devrimci Sol örgütü adına 14 emniyet görevlisinin şehit edilmesi ve 2 kişinin öldürülmesi olaylarına ilişkin davada, 12 ..
119 öğrenci yemekten zehirlendi Kastamonu'nun Araç ilçesinde bulunan, Şehit Ünsal Aksoy Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda kalan 119 öğrenci, akşam yemeğinden zehirlendi.
Yaralamaya 20 yıl hapis Isparta'da, 2 kuyumcuyu silahla yaralayan kişi, 20 yıl 10 ay 8 gün ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Türkiye rüzgar enerjisini kaçırıyor Türkiye, Yenilenebilir Enerji Yasası'nı henüz çıkaramadığı için, Avrupa'nın ikinci büyük rüzgar potansiyelini enerjiye dönüştüremiyor.
İnternet korsanlığına 3 yıl hapis ABD'de yeni çıkan bir yasa, gösterimde bulunan filmlerin dosya paylaşımı ile internette dağıtılmasına üç yıl hapis cezası getiriyor.
Sayısal 3 milyon YTL'ye koşuyor Sayısal lotoda 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin, bu hafta 3 milyon Yeni Türk Lirasına ulaşması bekleniyor.
Oteller fiyat indirdi Yatak kapasitesinin artması üzerine, oteller yerli turiste yönelik fiyatlarını indirdiler.
Kök hücre ile yeniden gördüler İngiltere'de doktorların, korneaları zarar görmüş hastalara kök hücre naklederek gözün kendi kendini tamir etmesini sağlayan ameliyatı başarıyla yaptıkları açık..
Memurlara tüp bebek desteği Memur ya da memur eşi kadınlar ile yeşil kart sahiplerinin tüp bebek tedavisine ilişkin uygulamanın esasları belirlendi. Tüp bebek işlemi, kadın hastanın 40 yaşına..
Oger Telekom yerli ortakla TT ihalesine girecek Lübnanlı Oger Telekom, Telefonica'nın Türk Telekom ihalesinden çekilmesinden memnun. Şirket ön yeterlilik almayan yerli bir ortakla ihaleye gir..
'Usame Bin Ladin öldü' iddiası El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldüğü ileri sürüldü.
Irak patlamalarla uyandı: 20 ölü Irak'ta hükümetin kurulmasının ardından Bağdat ve çevresinde bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen dokuz ayrı saldırıda 20 Iraklı öldü.
Schröder'den ortak komisyona destek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder 3 Mayıs'ta başlayacak Türkiye ziyareti öncesi NTV'nin sorularını yanıtladı. Schröder, Türkiye'ye Avrupa Birliği ve ikili..
İstanbul'da Irak'ın komşuları zirvesi Irak Başbakanı İbrahim Caferi, İstanbul'da düzenlenecek Irak'a komşu ülkeler toplantısına katılamayacağını bildirdi.
Ayazağa'da fabrika yangını İstanbul Ayazağa'da bir plastik fabrikasında yangın çıktı.
Başsavcı Ok'tan 'kamplaşma' uyarısı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, bölünmeyi çağrıştıran “federasyon” ve “Türkiyelilik” gibi söylemlere karşı çıkılması gerekt..
Halkbank'ın yeni müdürü istifa etti Halk Bankası'nın 12 Nisan tarihinde yapılan Genel Kurulu sonrası Genel Müdürlüğe getirilen Adnan Büyükdeniz, geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle sağlık so..
Halkını benzin zammından koruyacak ABD Başkanı George W. Bush, yükselen petrol fiyatları nedeniyle halkın zarar gördüğünü belirterek benzini herkesin alabileceği şekle getirmek için elinden g..
TMSF'nin batık kredileri 12 milyara indi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) batık kredileri azalıyor. Fon’a devrolunan takipli alacakların tutarı, 367 milyon YTL azalarak 11 milyar 960..
Tüpraş ihalesine yeni dava Petrol-İş Sendikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından TÜPRAŞ’ın yüzde 51 hissesinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi için açılan yeni ihalenin iptal..
Citigroup: Bankacılık doğru yolda Erdoğan: İstikrarsızlık tamamen aşıldı
Madencilikte patlama yaşanıyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, madencilik sektöründe patlama yaşandığını vurgularken, son bir ay içinde 4 bin 744 adet maden arama ruhsatı başvur..
Bağdat'ta bombalı saldırılar: 18 ölü Bağdat'ta bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda en az 18 kişinin öldüğü bildirildi. Polis yetkilileri, Azamiye bölgesinde, bomba yüklü araçlarla 4 sald..
Bağdat'ta 7 saldırıda 18 kişi öldü Irak'ta bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda ölü sayısı 18'e çıktı. Saldırılarda 64 kişi yaralandı.
Devrimci/Sol cezalarına bozma Yargıtay 9. Ceza Dairesi, yasadışı THKPC-Devrimci/Sol örgütü adına 14 emniyet görevlisinin şehit edilmesi ve 2 kişinin öldürülmesi olaylarına ilişkin davada, 12 ..
Süzer Plaza'da silahla yaralama Gümüşsuyu'ndaki Süzer Plaza'da bulunan Red Room'da çıkan kavgada 3 üniversite öğrencisi, 1 kişi tarafından bacaklarından tabancayla vuruldu.
İstanbul'da fabrika yangını Ayazağa Cendere Yolu üzerinde bir ilaç firmasının yakınındaki "Özerdem" plastik malzeme imalathane ve deposunda çıkan yangına, Şişli, Kağıthane, İstinye, Seyrantep..
Kamplaşmaya karşı birlik çağrısı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, vatandaşlar arasında etnik ayrılıkçı ve bölücü düşünce yaratılması hedefinde kısmen başarı sağlandığını belirterek, he..
Beşiktaş hep kalbimdesin İskoçya'nın Livingston takımında forma giyen Pascal Nouma, siyah beyazlı taraftarlar için çektirdiği teşekkür bandında, "Her zaman siyah beyaz, sonsuza kadar Beşiktaş..
Daum yarın sahada Tahkim Kurulu, Alman teknik adamın 15 günlük hak mahrumiyeti cezası için yürütmeyi durdurma kararı verirken, Ümit Özat’ın 4 maçlık cezasını onayladı.
Tümer: Favorim Trabzon Beşiktaş olarak ilk 8 haftada 6 yerine 15 puan toplasaydık şu anda yarışta bizim de adımız geçiyor olacaktı. Benim şampiyon adayım Trabzonspor. Kadıköy'de F.Bahçe'yi ye..
MHK ataması yasalaştı TBMM Genel Kurulu'nda, Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) atamayla belirlenmesini öngören ve çeşitli yasalarda da değişik yapan yasa teklifi kabul edilerek yasalaştı.
Güneş: Alex'i kıpırdatmayın Trabzonspor Teknik Direktörü, "F.Bahçe karşısında kanatları çok iyi kapatmalıyız. Alex’e boş saha bırakmamalıyız. Nobre’yi de çok iyi kontrol etmeliyiz. Eğer bunla..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9