29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sürpriz West Bromwich Arsenal'in haftanın son maçını oynaması dezavantaj. Chelsea şampiyonluğunu ilan eder, Charlton, Manchester United'dan puan koparırsa, West Brom'un motivasyonu azalan Ars..
Ulusoy'a kapı kapandı Futbol Federasyonu'nun kuruluş ve görevleri hakkındaki yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda yaklaşık 7 saat süren bir oturumdan sonra kabul edildi.178 milyon YTL
Daum'a piyango Tahkim Kurulu, Fenerbahçe çalıştırıcısının 15 günlük cezası ile ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı aldı. Alman hoca, Trabzon maçında takımının başında sahaya çıkacakTrabzo..
4 milyar dolar satılmazdı Merkez Bankası’nın eski Başkanı Gazi Erçel’in davasında tanık olan dönemin Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp, dalgalı kura geçiş için en doğru tarihin 19 Şubat 2001 o..
Her şeyi bilen devri bitti TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, İkinci Liderlik Zirvesi’nde yaptığı konuşmada her şeyi bilen adam devrinin kapandığını belirterek, öğrenen liderin yeni lider tipi oldu..
Dolaylı vergide rekor kırdık Vergi yapısındaki adaletsizliğin göstergesi olarak değerlendirilen ve ağırlıklı olarak tüketimden alınan vergilerden kaynaklanması nedeniyle özellikle dar gelirli..
Şampiyonlar Ligi finaline ‘İstanbul topu’ UEFA, Şampiyonlar Ligi tarihinde İstanbul için özel karar aldı. Buna göre, 25 Mayıs’ta İstanbul Olimpiyat Stadı’nda yapılacak final maçı, İstanbul lo..
CE’de ‘5 mm krizi’ çözüldü Elektronik ürün ve komponent ithalatında yaşanan ‘5 mm’lik CE krizi’ çözüldü. Dış Ticaret Müsteşarlığı, Avrupa Birliği dışından ithal edilen ürünlerin üzerindeki CE..
Dolar son anda 1.39’dan döndü Fransa'da yapılacak olan AB anayasası oylaması tedirginliği dün piyasalarda kendini iyice hissettirdi. Borsa endeksi günlük bazda 2.29 oranında değer yitirirken ..
Soru işaretleri oluşmuştu ‘Mektubu’ aldık sevindik Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Thomas Dawson, Türkiye’nin niyet mektubunun ne zaman tamamlanacağına ilişkin soru işare..
Medya patronuna özel ihale yasağı olmaz Yunanistan hükümetinin, medya patronları-devlet ihaleleri ilişkilerini belirleyen yeni yasası, AB Komisyonu’ndan döndü. Komisyon, 1 Temmuz 2005 tarihin..
İşsizlik büyük sorun, mutlaka çözelim Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, en büyük problemin işsizlik olduğunu belirterek, ‘Bunun üstesinden muhakkak gelmek lazım. Onun için de ya..
Ulaşılması zor olanı yaptınız Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Phillippe Maystadt, ‘Türkiye hem enflasyonu düşürdü, hem de büyüdü. Ulaşılması zor bir denge yakaladı. Geçen yıl AB ülkelerini kıs..
Vasiyeti, ‘çalışanların çorba içemiyorsa sen de aç kal’ oldu Dün toprağa verilen Filli Boya’nın kurucusu Celal Akpınar’ın kızı Gözde Akpınar, ‘Babam ‘Kaç kişi çalıştırıyorsan, o kadar insan a..
Mescid-i Aksa’yı TOBB onarsın Ankara’da TOBB ve İsrailli işadamları ile biraraya gelen Filistinli işadamları, Filistin-İsrail arasındaki gerginliğin simgelerinden Mescid-i Aksa’yı TOBB’un res..
Tarihe tanık bir kitap: 'Mübadele' Berkant Çolak, doğdukları topraklardan göçe zorlanan insanları öyküleştirdiği 'Mübadele' isimli kitabıyla tarihe tanıklık ediyor. Tudem Kültür Yayınlarından..
Çernobil için yeni tehlike uyarısı 1986'da büyük bir felakete neden olan Ukrayna'daki Çernobil Nükleer Santrali, uzmanları yine endişelendirmeye başladı.
Türkiye, enerjide 'rüzgar'ı arkasına alamıyor Türkiye, enerji üretimi alanında önemli bir fırsatı kaçırıyor.
BTC'deki soruşturma sürüyor Bakü-Ceyhan Projesi ile ilgili yolsuzluk iddialarına ilişkin olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın hazırladığı rapor, savcılığa gönderiliyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9