29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otobüslerin atık yağları İZAYDAŞ’ta enerjiye dönüşecek Bursa Büyükşehir Belediyesi, atık yağların kontrolsüz bertarafını engellemek için Petrol Sanayicileri Derneği (PETDER) ile anlaşma yaptı..
Ablasından böbreği buldu, ameliyat için para bulamıyor Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaklaşık 4 yıldır böbreklerinin iflas etmesi sonucu diyaliz makinesine bağlı olarak yaşayan Bedirhan Katka..
’15 asra rağmen, Asr-ı Saadet medeniyeti yakalanamadı’ Diyanet İşleri eski Başkanı Yaşar Tunagür Hoca, 15 asır geçmesine rağmen insanlığın halen Hz. Peygamber dönemindeki medeniyeti yakalayam..
Mağarada kazı yapan defineciler uyurken jandarmaya yakalandı Uludağ eteklerinde kimliği belirsiz kişilerin kazı yaptığı yönünde ihbar alan jandarma ekipleri, bir mağara içinde kazı yapan 3 ki..
Sivil ve üniformalı 70 polis pazarlarda nöbete başladı Tekirdağ’daki semt pazarlarında artış gösteren kapkaç ve hırsızlık olaylarına karşı başlatılan nöbet uygulaması suç oranını azalttı. Pol..
Gelibolu'ya yeni yüksek okul imece usulüyle yaptırılacak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ile 2. Kolordu Komutanlığı işbirliği ve düzenlenen bilgi..
Kervansarayda kermes heyecanı yaşanıyor Trakya Şükrüpaşa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından fakir öğrenciler yararına düzenlenen kermes büyük ilgi gördü.
Şampiyon boksör Kocaeli’nin gururu oldu İstanbul’da yapılan Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası’nda 57 kiloda şampiyon olan Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’un bayan boksörlerinden Nagiha..
Sakaryaspor, Samsun’a puan ümidiyle gitti Süper Lig’de deplasmanda yarın Samsunspor’la karşılaşacak olan Sakaryaspor, dün otobüsle Samsun’a hareket etti.
Vatikan’da casus rahip şoku Roma Katolik Kilisesi’ni yaklaşık 27 yıl yöneten Papa II. John Paul’ün, Vatikan’daki Polonyalı rahip Konrad Hejmo tarafından Doğu Bloku’nun gizli servisleri adına ..
Ankara, Koçaryan’ın mektubuna ret cevabı vermeyi düşünmüyor Ankara, Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği cevabi mektubu "olumlu bir bakış açı..
Erdoğan, Polonya ve Rusya’ya Türk tezini anlatacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mayıs ayının ikinci haftasında sözde Ermeni soykırımı iddiasına destek çıktığı için nota verilen Polonya ve Ru..
Türkiye’den Ortadoğu’da barışa ‘ekonomik’ destek Filistin ile İsrail arasındaki barış sürecini geliştirmek ve pekiştirmek amacıyla oluşturulan forumdan ekonomik işbirliğine gitme kararı çıkt..
Putin: Rus silahları İsrail için tehdit oluşturmuyor İsrail’e ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Rus lider olan Vladimir Putin, Rus silahlarının İsrail için bir tehlike olmayacağını belirtti..
‘Siyasî haberlerle toplum AB’den soğutuluyor’ Avrupa Birliği Genel Sekreteri Büyükelçi Murat Sungar, Türkiye’nin AB üyelik sürecinde basının Kıbrıs ve Ermenistan gibi ‘siyasi’ konuları sürekl..
Irak’ın seçimle gelen ilk hükümeti Saddam’ın doğum gününde kuruldu Irak’ta hükümeti kurmakla görevlendirilen İbrahim Caferi’nin hazırladığı bakanlar kurulu listesi devrik lider Saddam Hüseyin..
Kırgızistan, Akayev döneminde kaybolan 2 ton altının peşinde Kırgızistan’da 24 Mart’ta gerçekleşen kadife devrimin ardından eski dönemle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.
Market birleşmeleri Rekabet Kurumu’ndan geri dönebilir Türkiye perakendecilik sektörü, birleşme ve satın alma haberleriyle hareketlendi. ABD perakende devi Wal-Mart, Migros’u alarak Türkiye p..
Yabancı yatırımcılardan övgü: Türkiye’nin geleceği çok parlak Son dönemde Türkiye ekonomisinde meydana gelen olumlu gelişmeler, yabancı yatırımcılar tarafından takdirle karşılanıyor.
‘Erçel, parasına gösterdiği ilgiyi devletten esirgedi’ Merkez Bankası eski Başkanı Gazi Erçel’in, dalgalı kura geçildiği dönemde görevini kötüye kullandığı iddiasıyla yargılandığı davada 4 yı..
‘Elektriğin önemli kısmı rüzgârdan sağlanabilir’ Greenpeace Türkiye temsilciliği ve Avrupa Rüzgâr Enerjisi Derneği Rüzgâr Gücü 12 raporunu kamuoyuna duyurdu.
‘Ticarî aracın vergisi haziranda artabilir’ Maliye Bakanlığı'nın ‘Lüks jipler ticari araç olarak satılıyor, vergi kaybı oluyor' tespitiyle başlattığı hafif ticari araçlardaki vergi oranını ot..
Büyükdeniz, Halkbank genel müdürlüğü görevine başlamayacak Halkbank’ın 12 Nisan’da yapılan genel kurulunun ardından genel müdürlüğe atanan Adnan Büyükdeniz, göreve başlamadan azlini istedi.
Telekom’dan sürpriz rapor 1- Telekom Italia çekilebilir Türk Telekom, ihaleye giren firmalar hakkında ilginç bir değerlendirme yaptı: Telekom Italia, TT ihalesini kazanamazsa, Avea’dan da çe..
Tüpraş, ikinci kez satışta Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Hasan Köktaş, Tüpraş'taki yüzde 51 kamu payının blok satış yöntemiyle satışı için bugünden itibaren gazetelere ilan verileceğ..
İstifa etmedim emekli olacağım Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (Botaş) Genel Müdürü Mehmet Bilgiç, 1 Haziran itibarıyla emekliye ayrılma kararı verdiğini söyledi.
Atatürk Hava Limanı ihalesi 3 Haziran’da Atatürk Hava Limanı İç ve Dış Hatlar Terminali kiralama ihalesine 3 Haziran’da çıkılıyor.
Petrolün 50 doların üzerine çıkması spekülatörlerin işi Son bir yıl içinde ham petrol fiyatları sürekli artarak 33 dolardan 60 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş iç pazara zam olarak yansıdı...
Kaçak akaryakıta seri operasyon Akaryakıt kaçakçılığının üssü durumundaki Mersin'de operasyonlar yoğunlaştı. Zaman'ın 20 Nisan'da manşetten yayınladığı ‘Kaçak akaryakıt üssü Mersin' başlıklı ..
‘Türkiye’de yabancı kadar yerli sıcak para da var’ Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, sıcak paranın sadece yabancı kaynaklı olmadığını, Türkiye’de önemli miktarda yerleşik kaynaklı s..
İstanbul polisi 3 yılda 220 çeteyi çökertti İstanbul, son yıllarda kapkaç ve hırsızlık olaylarıyla anılırken, polisin etkin mücadelesi sonuç vermeye başladı.
Cavit Çağlar hakkındaki hapis cezasının infazı bir ay ertelendi Kurdukları şirketler aracılığı ile İnterbank'ın içini boşaltmaktan mahkum olan işadamı Cavit Çağlar ve 34 arkadaşı hakkındaki c..
Savcı, Neşter sanıkları için beraat kararı istedi Bazı davaları etkileme girişimlerine yönelik gerçekleştirilen ‘Neşter 2 Operasyonu’ ile ilgili davada Cumhuriyet Savcısı Dilaver Kahveci sanı..
Durakta bekleyen astsubaylara bıçaklı saldırı İzmir’in Konak ilçesinde durakta bekleyen iki astsubay, paralarını almak isteyen dört kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.
Kitap yazmak için müziği bırakıyorum Milliyetçi kimliği ile tanınan sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, kitap yazmak ve genç sanatçıları eğitmek için müziği bırakacağını söylüyor.
‘Kim Haklı’ programı adliyede noktalandı Flash TV’deki "Kim Haklı Düşünce Kampı" isimli 8 haftalık programın önceki akşamki finalinde ikinci olan Kürt/Der ve Hak ve Özgürlükler Partisi’nin ku..
Maç tartışmasında bıçaklanan genç öldü Bursa’da, berber çırağı tarafından bıçaklanarak öldürülen lise hazırlık öğrencisi Levent Aktaş, gözyaşları arasında toprağa verildi.
Köprüyü boyayan işçiler sabıka kaydından geçiriliyor İstanbul’da Haliç Köprüsü’nün ayağına konulan ve ihbar sonucu fark edilen 20 kg plastik patlayıcı, köprülerin güvenliğini gündeme getirdi...
Terör mağdurlarının tazminatlarındaki bürokratik işlemler asgariye indirildi Terör mağdurları şimdi de bürokrasi mağduru oldu. Terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması kapsamında 58 ..
Aydınlar, Astana’da barış için bir araya geldi Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirilen "Halkların Dostluğu ve Birlikte Yaşam Kültürü" adlı konferans büyük ilgi gördü.
5 polis, rüşvet almak suçundan tutuklandı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde görevli 5 polis memuru, ‘hürriyeti tahdit’ ve ‘irtikap’ iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Benzin yüklü tankerin freni boşaldı: 5 ölü Şırnak'ın Cizre ilçesi şehir merkezinde freni boşalan benzin dolu tanker, zincirleme kazaya sebep oldu.
Kutlu Doğum Haftası bitse de O’nun sevgisi sürüyor Türkiye genelinde Peygamber Efendimiz’in (sas) doğum yıldönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler devam ediyor.
MEB, özel okullarla ilgili bazı yetkilerini devretti Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulların açılışı ve öğretmen görevlendirmesiyle ilgili bazı yetkilerini taşraya devretti.
Vatandaşın dikkati, faciayı önledi Adana-Ulukışla demiryolu hattının Porsuk köyü mevkiinde 4 yıl önce bir facianın eşiğinden dönülen alanda tekrar çökme oldu.
Adam olacak çocuklar korosu Siz büyükler!.. Bugünlerde anılarınıza ve çocukluğunuza uğramadan geçirdiğiniz gün var mı? Yoksa, iyice yaşlanmışsınız demektir. Ya siz çocuklar?
Bahar çiçekte değil, yüreğinizde... Çiçek açmış bir bahar dalının seyri haz veriyor önce, geriye ise bahar dalının yüreğimize koyduğu duygu ve duygunun tuvalde bulduğu yeni kimlik kalıyor.
Rıfat Ilgaz öykü ödülü Lütfiye Aydın’ın Yazar Rıfat Ilgaz anısına düzenlenen ‘2005 Rıfat Ilgaz Öykü Yarışması’ ödülüne Lütfiye Aydın, "Gri Gül" adlı öyküsüyle layık görüldü.
SİNEK’ten kısa filmler Sabancı Üniversitesi Sinema Kulübü (SİNEK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kısa Film Günleri, 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Sarmaşık ‘kültür’ arıyor Kültür ve sanat dünyasında "yeni bir soluk" olma iddiasıyla çıkan Sarmaşık Kültür, okuyucularına merhaba dedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9