29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Özbek hükümeti "ihtilale" karşı yolları kapatıyor Eski Sovyet ülkelerinde art arda meydana gelen devrimler, Özbekistan'ın ilginç önlemler almasına neden oldu. Ukrayna ve Gürcistan'ın ardından..
'Bin Ladin' hakareti 28 milyon dolarlık dava açtırdı ABD'nin Florida eyaletinde, yedi Arap gittikleri bir lokantadan "Burada Bin Ladin'lere hizmet vermeyiz" diye kovulunca 28 milyon dolarlık ..
Filistin lideri: Ateşkesi ihlâl edene demir yumruk Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, geçtiğimiz ay Filistinli silahlı grupların ateşkese destek vereceklerini açıklamalarına rağmen İsrail ..
ETA'nın iki numaralı adamı Fransa'da yakalandı İspanya'nın ayrılıkçı terör örgütü ETA'nın geçen yıl yakalanan lideri Mikel Antxa'nın sağ kolu Pedro Esquisabel Urtuzaga da (43) Fransa'da yakal..
Adalet Bakanı: Savaş için BM kararı gerekir Irak savaşının meşruluğu halen tartışılıyor. Özellikle de 5 Mayıs'taki genel seçim öncesi İngiltere'de... Muhalefet partileri üçüncü dönem görev iç..
'Direnişi durdurun ve sürgüne gidin' Bir Arap gazetesi, ABD Savunma Bakanı Rumsfeld'in Saddam'a "idamdan kurtulma", kurmaylarına ise "sürgüne gönderilme" teklifi yaptığını iddia etti. Amerika..
Saray'dan Bush kaçırma ABD’de kuş sürüsü ülkeyi ayağa kaldırdı. Radara yakalanan davetsiz misafirler uçak sanılınca Başkan Bush sığınağa indirildi, turistler Beyaz Saray’dan çıkarıldı. 11 Eyl..
İnisiyatifi Özkök'ten almaya çalışıyor İngiltere'de yayımlanan Financial Times gazetesi, "Erdoğan, AB yolundaki reformlara yönelik eleştirilere cevap veriyor" başlıklı haberinde, Başbakan Tay..
Hükümetten Genelkurmay'a İncirlik talimatı Hükümet, ABD'nin İncirlik'i lojistik nakil merkezi olarak kullanmasına imkan sağlanması için Genelkurmay Başkanlığı'na talimat verdi. Siyasi direkti..
Erivan'la yeni dönem Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan Devlet Başkanı Koçaryan'la mektuplaşması, ilişkilerde yeni bir dönem başlattı. Koçaryan'ın mektubunu olumlu karşılayan Ankara, tarihçilere ..
Erdoğan'ın dava açtığı Musa Kart'a Cesaret Ödülü Merkezi Kaliforniya'da bulunan Dünya Karikatürcü Hakları Örgütü, bu yıl basın dalında 'Cesaret Ödülü'ne Musa Kart'ı layık gördü. Kart, Başbaka..
Başbakanlık 'Turkuaz Devrimi' iddiasını yalanladı Gazeteci Ülsever ve Ilıcak'ın yazdığı "Turkuaz Devrimi" iddiaları, Başbakanlık'tan yalanlandı . Ankara - Başbakan'ın bazı danışmanlarının Tür..
Erdoğan "Kipa giymem" diyor İsrail bastırıyor İsrail, Erdoğan'a "Sizde nasıl camide başörtüsü takılıyorsa, bizde de kipa takılması gerekiyor" mesajı gönderdi. Ankara- Başbakan Tayyip Erdoğan'..
Kıyamet nükleer bir savaşla mı gelecek Tevrat'a göre kıyamet alametleri dört konu başlığı altında toplanıyor. Bunlar savaş, doğal afet, iklim değişikliklerinin artması ve toplumda dejenerasyo..
Ermeni ressamdan barış sergisi Ermeni ressam Movses Tadevosyan, Türk-Ermeni ilişkilerinin yeniden gündeme geldiği son günlerde, sergisiyle barışa katkıda bulunmayı düşünüyor. İki yıldır Türki..
Minik kız şimdi ne yapacak?.. Gebze'de yaşayan Enver-Yasemin Sertkaya'nın doğuştan solunum yetersizliği olan 2.5 yaşındaki kızlarının bağlı olduğu solunum cihazının jeneratörü çalındı. Genç ç..
Kahkaha ve reyting kralı Avrupa Yakası Oyuncu kadrosu, senaryosu, tiplemeleri ve dillerden düşmeyen esprileriyle Türkiye'nin en sevdiği dizi haline gelen Avrupa Yakası çarşamba gününün yine b..
Kucaklaşma hissi veren tişört... Sevdiğiniz birinin "kocaman" sarılmasına ihtiyaç duyuyorsunuz ve yanınızda hiç kimse yok. Amerika'da geliştirilen "F+R Hugs" adı verilen tişört bu sorunu orta..
Julia yine tek geçti People dergisinin "En Güzel 50 İnsan" listesinde ilk sıra üçüncü kez Julia Roberts'ın oldu. 37 yaşındaki Amerikalı yıldız geçen yıl ikiz bebek sahibi olmuştu. İkiz annesi..
Deprem korkusu çatıları hafifletti Deprem duyarlılığının artması yapı şirketlerini de hafif malzemelerle üretime yöneltti. Çatı kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Onduline Avrasy..
Sosyetik 81 köy evi Bodrum'un gözdesi Bodrum Göltürkbükü'nde yapımına başlanan "Cemil İpekçi Sandalet Evleri", 27 Ocak Perşembe akşamı Yıldız Sarayı, Silahhane Binası'nda düzenlenen bir kokte..
Gizli Bahçe'nin yeni etabı, 'Manzara' Gizli Bahçe Konakları'nın yeni etabı Manzara Konakları'nın yapımına başlandı. Anadolu yakasının en çok ilgi gören projelerinden Gizli Bahçe'de daha önce ..
Bir stat 5 bin konut, bir alışveriş merkezi Galatasaray Spor Kulübü'ne üst kullanımı hakkı verilen Seyrantepe'deki 384 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak yeni proje ile İstanbul'un çehr..
İstinye Park'ın farklı olma iddiası Orjin ve Doğuş Grubu'nun ortaklığıyla hayata geçirilecek 'İstinye Park' projesi, 250 milyon dolarlık bir yatırım. İstanbul'un 'yeni sosyal yaşam alanı' olm..
Maslak'ın yıldızı yeniden parlıyor 1980'lerin ortasında iş merkezleriyle tanışan Maslak, şimdi iddialı konut ve alışveriş merkezi projeleriyle yeniden gözde. 1980'lerin ikinci yarısında, Türk..
'Başbakanım lütfen bize yardım edin!' Anevrizma hastası Yurdagül İlgin'in, ameliyatı için Başbakan'a mektup yazıp yardım istediği öğrenildi. Ameliyat olması için sevkedildiği Çapa Tıp Fakülte..
Polisi ezip kaçtılar Kadıköy Cemil Topuzlu Caddesi'nde önceki gece uygulama yapan trafik polisleri, içinde 4 kişi otomobili durdurmak istedi. Ancak araçtakiler, aracı, görevli polis Yücel Ülg..
Kanser doktoru kansere yenildi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Onkoloji Bilim Dalı ile Onkoloji Servisi'nin kurucularından Gönül Aktaç bağırsak kanserine yenik düştü. Binlerce kanser hastasına deva ..
En diplomatik ilçe Sarıyer İstinye'deki binasına taşınan ABD Konsolosluğu'nun ardından, yedi Türki cumhuriyet de Sarıyer'de tek kompleks halinde hizmet vermeye hazırlanıyor. ABD Konsolosluğu'..
Rüşvet ve baskı tutuklattı Aracının muayene günü geçmiş sürücüden rüşvet olarak iki hafıza kartı aldığı öne sürülen üç polis ile sürücüye ifade değiştirmesi için baskı yaptıkları iddia edilen..
Mucit öğrencilerden 'alkol ölçer' İstanbul Tuzla Avni Yukarıuç İlköğretim Okulu'nun 3 öğrencisi tarafından geliştirilen ve Teknosa tarafından düzenlenen proje yarışmasında 3'üncülük kazanan, ..
Çevre kirliliği kadına yaramıyor Çevre kirliliğine yol açan kimyasal maddeler spermde erkek Y kromozomunu artırıyor . Son zamanlarda çok sık konuşulan ve dünyanın gündeminden düşmeyen çevre k..
Kanser hastasına Bağ-Kur darbesi Ailesinden iki kişiyi kansere kurban veren ve sekiz ay önce yakalandığı amansız hastalığın pençesinde çaresiz kalan 43 yaşındaki İsmail Yılmaz'a bir darbe de ..
Bu nasıl sevgi böyle? Kendisine âşık olduğunu söyleyen akrabasını reddettiği için bilekleri, boğazı kesilerek, karnından bıçaklanarak öldürülen Zeliha'nın evinde dün gözyaşı ve isyan vardı Ve..
Engellilerin umut türküsü başladı Tunceli'de engelliler için "Umudun Türküsü" projesi kapsamında yapılan rehabilitasyon merkezinin temeli törenle atıldı. Avrupa'da yaşayan Tuncelili iki işada..
Ömür törpüleyen 'şifa' kuyruğu SSK hastanelerinde doktor yüzü görebilmek için ilk şart gün ağarmadan kuyruğa girmek. Ama işleyişi öğrenip bürokrasiyi aşana kadar günler geçiyor. İstanbul'un m..
PKK ‘demokratik’ devlet kuracakmış ABD Dışişleri’nin hazırladığı terör raporunda Türkiye’nin terörizmle mücadelesi övülerek, sadık bir müttefik olduğu vurgulanıyor. Raporda PKK’nın amacı ise ..
Jeb Bush öldürme yetkisi verdi Florida Valisi Jeb Bush, saldırıya uğrayan insanların, saldırganı öldürmesine izin veren yeni meşru müdafaa yasasını imzaladı. Yeni yasa, kamuya açık alanlarda ..
Kürt gelin bakan oldu Irak meclisinden dün onay alan İbrahim Caferi başkanlığındaki hükümette altı kadın bakan var. Irak’ın ilk geçici Devlet Başkanı olan Gazi El Yaver’in dördüncü eşi Kürt k..
İsyanı durdur ve git ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’in, Bağdat Havaalanı’ndaki cezaevinde görüştüğü Saddam Hüseyin’den direnişi durdurmasını istediği öne sürüldü.
Özpetek’e Ciampi’den tebrik İtalya’nın Oscar’ı olarak tanımlanan ülkenin en saygın sinema yarışması ‘Davide di Donatello’ ödüllerinde 12 dalda aday gösterilen ‘Kutsal Yürek’ filminin Türk yön..
Erdoğan’a Avrupa’dan 35 imzalı destek Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki (AKPM) 109 milletvekili, 90 yıl önce toplumların yaşadığı ‘acıların’, ulusal arşivler ve tarihi belgeler kull..
Bu da Almanya kriteri Fransa’nın başkenti Paris’in ardından Almanya’nın Hamburg kenti de, Türkiye’deki Kadınlar Günü gösterisindeki polis dayağının benzerine sahne oldu. AB, Fransa’dan da ..
Yalan skandalı İngiliz seçimlerine bir hafta kala, Başbakan Tony Blair ve hükümetin üzerinde Irak bombası patladı. Savaştan kısa bir süre önce, Başsavcı Goldsmith’in hükümete ‘bu operasyon me..
6 ülkeden 150 dansçı İstanbul'da 5. Uluslararası İstanbul Dans Festivali'nin açılışını, Fransa'dan gelen Compagnie Philippe Genty gerçekleştirdi. Topluluk gösteriyi bugün de tekrarlayacak.
Enfeksiyona yılda 10 milyon kayıp Aids, tüberküloz, sıtma, kızamık, dizanteri, çocuk ishali, viral hepatit B gibi enfeksiyonlu hastalıklar, yılda 10 milyondan fazla insanın ölümüne neden oluy..
Erdoğan, IMF Başkanı ile görüştü Yatırım Danışmanları Toplantısı için İstanbul'a gelen IMF Başkanı Rodrigo De Rato ile Başbakan Erdoğan, geceyarısı yaklaşık 1 saat süren bir görüşme yaptı.
Rehn: Genişleme, Anayasa'dan bağımsız Avrupa Birliği Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, birliğin doğuya genişlemesinin başarılı olduğunu belirtirken; genişleme ile Anayasa'nı..
'Türkiye'deki sıcak para miktarı 14.2 milyar dolar' TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na, "Ekonomik Görünüm" başlıklı sunum yapan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türkiye'de önemli mikt..
'Elektrikle kuyu ısıtıyorlar' "Fevkâlede bir hâl olmazsa zannediyorum 11'inde stand - by imzalanacak. Niyet mektubu imzalandı" diyen Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin şu anda ödediği faiz miktarı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9