29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ç.Rizespor: 0 Beşiktaş: 1 Süper Lig'de, Beşiktaş, deplasmanda Çaykur Rizespor'u İbrahim Akın'ın 28'inci dakikada attığı golle 1-0 mağlup etti.. Yaklaşık 5 bin Çaykur Rizesporlu ve 300 Beşikta..
Ünlü patronlar İstanbul'da Bu yıl ikincisi düzenlenen Yatırım Danışma Konseyi toplantısı, dünyanın en büyük çokuluslu şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul'da yapılıyor..
Siemens AG: Enerji özelleştirmelerle ilgiliyiz Siemens AG Başkan Yardımcısı Johannes Feldmayer, Türkiye'de enerji sektöründeki özelleştirmelerle ilgili olduklarını, başka sektörlerdeki özelle..
Metro CEO'su Körber: Yatırım planları aynen devam ediyor Metro AG Üst Yöneticisi (CEO) Hans-Joachim Körber, Türkiye'ye yatırım planlarının aynen devam ettiğini belirterek, ''Yeter ki yer bula..
Toyota Avrupa Başkanı: Türkiye cazip ülke Toyota Motor Corporation Avrupa Başkan ve Üst Yöneticisi (CEO) Shinichi Sasaki, genel anlamda bakıldığında Türkiye'nin kendileri için cazip bir ülke ..
Babacan: '4.6 milyar dolar yabancı yatırım bekleniyor' Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'ye 2005 yılında 4.6 milyar dolar, 2006'da 4.8 milyar dolar, 2007'de de 5 milyar dolar doğrudan yabanc..
Erdoğan bürokratlardan yakındı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın hiçbir yerinde, en gelişmiş ülkesinde bile bürokratik zorlukların bitmediğini belirterek, ''Bundan sonra da bitmeyecekti..
Rato'nun dikkat çektiği noktalar Uluslararası Para Fonu (IMF) BaşkanıRodrigo de Rato, Türkiye'de yabancı yatırımlar açısından ekonomik istikrarın sürdürülmesi, yatırım ortamının iyileştirilme..
Sinemada Bahman Ghobadi zamanı 'Kaplumbağalar da Uçar', İranlı yönetmen Bahman Ghobadi'nin üçüncü filmi. Irak'ın Türkiye sınırındaki bir çadırkentte savaşın geçmesini bekleyen Kürtleri ve may..
'Ankara'dan Say & Borusanlı veda 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 29 ve 30 Nisan akşamları şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın vereceği kapanış kon..
Discovery'nin fırlatılışı Temmuz'a kaldı NASA'nın Discovery uzay mekiğinin fırtalışını Temmuz ayına ertelemeyi düşündüğü ileri sürüldü.
Zeşek mi, eşebra mı? Güney Amerika'nın tropik adası Barbados'ta, dişi zebra ve erkek eşeğin birleşmesiyle doğan sevimli yavrunun hangi tür olduğuna karar verilemiyor.
Oteller yaz öncesi fiyat indirdi Yatak kapasitesinin artması üzerine, oteller yerli turiste yönelik fiyatlarını indirdiler.
'Diş hastalıkları halk sağlığı sorunu' Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ülkemizde ihmal edilen diş ve dişeti hastalıklarının önemli bir halk sağlığı sorunu olarak varlığını sürdürdüğüne dikkat çekt..
IMF'den mali performansa övgü Uluslararası Para Fonu Başkanı Rato, Türk ekonomisinde olumlu görünüme işaret ederek, 2004'te faiz dışı bütçe fazlası/GSYİH oranının yüzde 7'ye ulaştığını söyled..
Dış ticaret açığı Mart'ta 3.7 milyar $ Devlet İstatistik Enstitüsü, Mart ayında ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23.5 artışla 6.4 milyar dolara çıktığını açıklarken, aynı dönemde d..
Irak patlamalarla sarsıldı: 29 ölü Irak'ta hükümetin kurulmasının ardından Bağdat ve çevresinde bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen dokuz ayrı saldırıda 29 Iraklı öldü.
Uzan hakkında tehdit davası Genç Parti lideri Cem Uzan'ın, TMSF görevlilerini tehdit ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı.
Sezer'den 'İncirlik' onayı İncirlik Üssü'nün ABD tarafından lojistik ve insani amaçlı kullanılmasına ilişkin Ankara ile Washington arasında yürütülen teknik müzakereler tamamlandı.
Hazine yardımı TBMM'den geçti Cumhurbaşkanı Sezer tarafından bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e gönderilen ve siyasi partilere yapılacak Hazine yardımını düzenleyen yasa Meclis Genel Kuru..
İstanbul- G.Antep maçında hakeme saldırı Birinci Süper Futbol Ligi'nde İstanbul'da, Gaziantepspor'un İstanbulspor'u deplasmanda 3-1 yendiği karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından, yardımcı ha..
Dış ticaret açığı 3 milyar 726 milyon dolara yükseldi 2005 yılı Mart ayında ihracat yüzde 23.5 artarak 6 milyar 445 milyon dolar, ithalat ise yüzde 20.3 artarak 10 milyar 171 milyon dolar ola..
Hazine yardımı aynen kabul edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e iade ettiği siyasi partilere yapılacak Hazine yardımının yeniden düzenlenmesine il..
Katil zanlısı polisler tutuklanmadı Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altınbaş'ın 1991 yılında gözaltında ölümü ile ilgili davada, o dönemde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şu..
Uzan polis zoruyla getirilecek "TMSF'ye tehdit ve hakarette bulunduğu" iddiasıyla açılan davaya katılmayan Cem Uzan, ikinci duruşmaya polis zoruyla getirilecek.
Dış ticaret açığı 3.7 milyar dolar 2005 yılı Mart ayında dış ticaret açığı ise aynı ayda yüzde 15.2 artışla 3 milyar 726 milyon dolara yükseldi. Aynı dönemde ihracat yüzde 23.5 artarak 6 mily..
Turkcell'in satışı onaylandı Turkcell Genel Kurulu, Turkcell'deki Çukurova hisselerinin Telia Sonera'ya satışını onayladı. Telekom Italia: Avea'dan çekiliriz
Telecom İtalia: Telekom ihalesini kazanamazsak Avea hisselerini satabiliriz Telecom Italia SpA ve Pirelli & C. SpA Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Marco Tronchetti Provera, Türk Telekom ihale..
IMF Başkanı Rato: Performansınız çok etkileyici Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Rodrigo de Rato, Türkiye hükümetinin kendi programını uygulamaya devam ettiğini, IMF'nin de bunu destekled..
Cem Uzan, polis zoruyla mahkemeye getirilecek Cem Uzan hakkında "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) tehdit ve hakarette bulunduğu" iddiasıyla açılan davanın görülmesine başlandı. Mahkem..
Telekom Italia: Avea'dan çekiliriz Telecom Italia Başkanı, Türk Telekom ihalesini kazanamamaları halinde Avea'dan çıkış koşullarını bilmek istediklerini söyledi.
Ekonomi görücüye çıktı Toplam 11 ülkeden, ciroları yaklaşık 900 milyar euroyu bulan 19 çokuluslu şirketlerin üst düzey yöneticileri İstanbul'da buluştu. Gül: Yabancı yatırımcı akın akın geli..
Erdoğan İsrail'e gidiyor Başbakan Erdoğan, geniş ekonomik işbirliği olanaklarının değerlendirileceği İsrail gezisine 1 Mayıs'ta çıkacak. Türkiye ile İsrail arasında son derece geniş ekonomik ..
Roma'ya evlenmeye gittiler Şovmen Mehmet Ali Erbil ile 2 yıldır birlikte olduğu Tuğba Coşkun, evlenmek üzere İtalya'ya gitti. Özel uçakla İstanbul'dan Roma'ya hareket eden Erbil ve Tuğba Coşk..
DİSK: 1 Mayıs'ta provokasyona izin vermeyiz DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 1 Mayıs'ın birlik ve dayanışma günü olduğunu belirterek, "1 Mayıs'ta provokasyonlara asla izin vermeyeceğiz. He..
Almanya Başbakanı Schröder geliyor Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, 3-4 Mayıs tarihlerinde Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunacak.
Hırsızlar otoları klonluyor Bazı illerde otomobil çetelerine yönelik eşzamanlı operasyonlarda 54 kişi gözaltına alındı; çok sayıda çalıntı otomobil bulundu. Aynı ruhsata sahip, motor ve şase ..
Altınbaş'ın katil zanlısı polisler tutuklanmadı Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altınbaş'ın 1991 yılında gözaltında ölümü ile ilgili davada, o dönemde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle..
AKP Milletvekili Acar kalp krizi geçirdi AKP Aydın Milletvekili Ahmet Rıza Acar kalp krizi geçirdi. Tedavi altına alınan Acar'ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.
Toplumsal olaylara müdahale genelgesi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, valiliklere gönderdiği genelgede, "Toplumsal Olaylara Müdahale ve Esasları" ile ilgili genelgenin uygulanmasında titiz d..
Kadıköy'de bazı yollar 1 Mayıs'ta kapalı Kadıköy'de bazı yollar, 1 Mayıs Pazar günü kutlamalar nedeniyle trafiğe kapatılacak. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, pazar günü 10.0..
6 yeni film gösterimde Fransa'dan 'Koro'; Joseph Fiennes'in başrolü üstlendiği 'Luther'; merakla beklenen Türk filmi “2 Genç Kız”; Kazim Öz'ün ilk uzun metrajlı belgeseli 'Dûr' (U..
Komutları uygulayan akıllı bakteri Bilim insanları bakterileri, DNA'larına yüklenen program ile birbirleriyle iletişim halinde harekete geçirdi. Deneyde, milyarlarca bakteri topluca aynı komu..
Obezite akıl sağlığına da zararlı ABD'de California'da uzun bir dönemde yapılan araştırmada, 40'larında obez olanların, ilerleyen yaşlarda akıl sağlıklarının bozulma riskinin daha yüksek oldu..
Kök hücre 'kör'lüğe çare oldu İngiltere'de doktorların, korneaları zarar görmüş hastalara kök hücre naklederek gözün kendi kendini tamir etmesini sağlayan ameliyatı başarıyla yaptıkları açıkl..
Molivyatis: Olumlu hava askeri ilişkilere yansımalı Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine zarar verebilecek her türlü faaliyetten kaçınılmasına önceli..
Gül: Ermenistan kapısı açılmıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ermenistan Sınır Kapısı'nın açılması konusunda herhangi bir çalışma olmadığını söyledi.
Bağdat'ta bombalı saldırılar: 24 ölü Irak'ın başkenti Bağdat ve civarında bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda ölü sayısının 24'e çıktığı bildirildi. Güvenlik kaynakları, İbrahim El Cafer..
Ermeniler'den soykırım ödülü Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, 2006 yılından itibaren Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili çalışmalar ve bu iddiaların tanınmasına katkıda bulunanlara ..
Gelir İdaresi iade edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5333 sayılı ''Gelir İdaresi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun''u, 28. maddesinin bir kez daha görüşülmesi için TBM..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9