28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'GAP bölgesindeki yatırımlarla ilgiliyiz' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortadoğu barış sürecinde önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. TOBB'un daveti üzerine İsrail ve Filisti..
Niyet Mektubu gitti IMF zirvesi mayısta Babacan: Niyet Mektubu'nu IMF'ye gönderdik. 9 Mayıs'la başlayan hafta Direktörler Kurulu'nun toplanmasını bekliyoruz . Devlet Bakanı Ali Babacan, Türki..
Cepciler interneti keşfetti, kâr düştü Kuzey Avrupa pazarındaki rekabet TeliaSonera'yı zora soktu. İnternetten bedava konuşma yaygınlaşınca şirketin kârı geriledi. Finlandiya şirketi Sonera i..
Hafif ticari araçta 1 Haziran'a kadar eski vergi geçerli Maliye Bakanlığı hafif ticari araçlar için yasal düzenleme yapıncaya kadar gümrük tebliği ertelenecek. Yeni vergi çalışması hemen başl..
Garanti'nin yabancı ile 'teması' başladı Bankacılık sektöründe yabancı sermayenin Türkiye'ye ilgisinin artmasıyla ortaklık görüşmeleri de hızlandı. Doğuş Holding ana hissedarı olduğu Garanti ..
900 milyar Euro'luk 19 patron fırsat için geliyor Yatırım Danışma Konseyi toplantısı yarın İstanbul'da gerçekleşecek. Başbakan Erdoğan ve IMF Başkanı Rato'nun da katılacağı zirvede 19 uluslar..
TL depozito enflasyon farkıyla geri alınacak Yargıtay, 1981'de kiraladığı depo için 350 bin TL depozito ödeyen kiracıya, paranın 2001'de 2.3 milyar TL olarak geri ödenmesine karar verdi. Türk..
Dünyanın en büyük uçağı ilk uçuşunu tamamladı Airbus'ın dev uçağı A380, deneme uçuşunu tamamladı. Fransa'daki uçuşu 30 bin kişi izledi. Avrupalı uçak şirketi, Amerikalı Boeing'e gözdağı verdi..
Arkadaş kurbanı, iki arkadaşına can verdi İZMİR'İN Ödemiş ilçesinde arkadaşı Ferhat Kayalı (26) tarafından 23 Nisan'da tabancayla vurulan ve önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Ejder Uğur'un (..
O artık göklerin hâkimi... Avrupa'nın ortak şirketi Airbus'ın ürettiği, dünyanın en büyük yolcu uçağı A380, ilk deneme uçuşunu başarıyla tamamladı. Fransa Blagnac Havaalanı'ndan 20 ton deney ..
'Beni annemin yanına gömün!' Cep telefonu için 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen gencin son sözlerini, zanlılardan biri böyle anlattıKameralı 'cep'i olmasa ölecekti
'Bumin giderayak fetva veriyor' Diyanet İşleri Başkanlığı'nda vekil imam olarak çalışmakta olan imamların, aday imam olarak atanmasına ilişkin yasa teklifi kabul edildi. Yasanın görüşmelerind..
İncirlik, Köşk'ü bekliyor ABD taleplerini görüşmek için, Cumhurbaşkanı'nın, siyasi çerçeveyi çizen kararnameyi onaylaması bekleniyorErbakan'ın sabıka kaydı silindi
Yıldız'a dokunacak CHP'li Kemal Anadol, hakkında fezleke hazırlanan CHP Milletvekili Yıldız için, "Dava açılır, fezlekesi gelir, dokunulmazlığını kaldırırız, yargılanır" dediTCK'da 2. ertelem..
10 bin vekil imama kadro kabul edildi Yaklaşık 10 bin vekil imama kadro olanağı sağlayan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasa vekil imam-hatiplerin Kamu Personeli Seçme Sın..
Anayasa değişse bile AİHM türbanı denetler Türkiye'nin gündemine oturan türban tartışmasında, Strasbourg'daki mahkemeden de da aynı ses geldi: "Anayasa, türbanı serbest bırakacak şekilde deği..
Hükümetten TCK'ya kısmi erteleme kararı AKP, Türk Ceza Kanunu ile birlikte yürürlük tarihleri haziran ayına ertelenen bazı yasalarda değişiklik yapan üç yasa teklifini Meclis'e sundu. Yasa te..
Adalet Bakanı, CHP'ye Kaya'yı örnek gösterdi Adalet Bakanı Cemil Çiçek, CHP Şanlıurfa Milletvekili ve Genel Saymanı Mahmut Yıldız'ın dokunulmazlığının kaldırılması için Silvan Cumhuriyet Başs..
Biz bilimin neticesine katlanırız Başbakan Tayyip Erdoğan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'a "Akla, bilime göre atılacak adımların neticesine katlanırız, sizin de katlanmanız lazım" ..
1 milyar aç insan onun eline bakacak Derviş'in başkanı seçildiği UNDP'nin hedefi 1.1 milyar insanın en az yarısını 2015'e kadar açlıktan kurtarmak. Kemal Derviş, Birleşmiş Milletler Kalkınma ..
Esrarengiz uçak Bush'u korkuttu Beyaz Saray çevresinde, Amerikan askeri helikopterlerinin kullanımı dışında uçuşa kapalı tutulan hava sahasını ihlal eden bir uçak, Başkan George W. Bush'un ye..
Alo SABAH Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi G-45 Sokak'taki sokak lambalarının uzun süreden beri yanmadığı yolundaki şikayetler köşenizde yayınlanmıştı. Ancak tüm bu şikayetlere karşın mahal..
İki bilezik için öldürülmüş İstanbul Bahçelievler'de geçen hafta mobilya dekorasyon mağazasında 47 yerinden bıçaklanarak öldürülen Neşe Akbağ'ın (47) katil zanlısı yakalandı. Neşe Akbağ'ın ko..
Evlenmek istemeyen genç kız canından oldu Kadıköy'de, bir muhasebe bürosunda çalışan 23 yaşındaki Zeliha Dilek Demirbaş, evlenme teklifini reddettiği akrabası tarafından bıçaklanarak öldürüld..
Tabela var, uyan yok! Deprem ve olası felâketler sırasında '1'inci Derece Acil Ulaşım Yolu' olarak belirlenen Etiler Nispetiye Caddesi, kurallara aykırı şekilde park eden araçların işgali alt..
Talimden dönen tank dehşet saçtı: İki ölü 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na ait tank, bir otomobile çarparak iki kişinin ölümüne neden oldu. Kazanın ardından bir başka araca daha çarparak dereye..
Türkiye'de sigaradan ölüm 8 saniyede bir Türkiye Toraks Derneği Başkanı Haluk Türktaş, Türkiye'de her 8 saniyede bir kişinin sigaradan kaynaklanan hastalıklardan dolayı öldüğünü bildirdi. Tor..
Boğazköy yağmasında eski başkan suçlandı Eski Belediye Başkanı Cemil Seçkin ile yardımcısı ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 25 kişi hakkında 'rüşvet almak', 'rüşvet vermek' ve 'ihaleye f..
İnsanlık doğduğu yerde mi bitecek? İncil'in, kıyamet alametlerinin anlatıldığı Yuhanna bölümünde kıyametin Dicle ve Fırat nehirleri arasındaki Mezopotamya bölgesinde başlayacağı belirtiliyor...
Denizde buluştular Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından açılışı gerçekleştirilen 1. Marmaris Uluslararası Denizcilik Festivali, 13 ülkenin deniz kuvvetlerini bir araya getirdi. Cumhurb..
Irak hükümeti nihayet kuruldu Irak’ta üç ay önce yapılan genel seçimlerin ardından Şii, Kürt ve Sünniler koalisyon anlaşmasına vardılar. Başbakanlık görevine getirilen Şii kökenli İbrahim Caf..
AB Anayasa süreci aksamayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanı Lüksemburg’un Başbakanı Jean-Claude Juncker, Fransız halkının referandumda AB Anayasası’nı reddetmesi durumunda da, sürecin kesintis..
25 ayrı George Bush ile konuştu Amerikalı bir yazar ‘George Bush’ adını taşıyan ‘25 ayrı kişi’ ile sohbette bulunarak bir kitap kaleme aldı. Martha Boone Mattia, ‘George Bush ile Konuşmalar’ ..
Putin, İsrail’e giden ilk Rus lider oldu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail’e resmi ziyarette bulunan ilk Rus lider oldu. Sovyetler Birliği döneminde kuruluşundan beri hiçbir Rus lid..
Alabama’da bir Sütçüler kaymakamı ABD’nin Alabama Eyaleti’nde, Sütçüler Kaymakamı’nın yazar Orhan Pamuk’un kitaplarını toplatmasına benzer bir olay yaşanıyor. Liderliğini Başkan George W. Bus..
Kocanı kıskanmadın mı Bush’un, Texas’taki çiftliğinde Suudi Veliaht Prensi Abdullah’ı öpmesi ve el ele yürümesi çeşitli yorumlara yol açtı. Ünlü talk şov ustası Jay Leno, programına katılan L..
Dünyadan hesap soran adam Madrid, şu günlerde Avrupa’nın en büyük El Kaide davasına sahne oluyor. Üçü 11 Eylül korsanlarına yataklık yapmakla suçlanan 24 sanık, mahkemede hesap veriyor. Sanık..
AB ne diyecek İstanbul’da kadınlar günü gösterisinde polisin uyguladığı şiddet tüm Avrupa’yı ayağa kaldırmıştı. AB, Türkiye için tutum belgesini açıklarken bu şiddete ilk sırada yer verdi. Am..
Playboy'a poz verdi, tacı gitti FRANSA'DA düzenlenen Miss France 2004 Güzellik Yarışması'nda birinciliği kazanan Laetita Bleger, Playboy'a poz verince tacından oldu. Yarışma yetkilileri 24 ya..
'Kebab Connection'a kebapçıda gala yapılacak 'Duvara Karşı' filmiyle 'Altın Ayı' başta olmak üzere pek çok sinema ödülüne layık görülen Fatih Akın'ın senaryosunu yazdığı 'Kebab Connection' fi..
Ermeni sorunu (2): Belgeler 1915'te yaşananlar, II. Dünya Savaşı sonrasına adeta unutuldu. Ancak Nazi Almanyası'nın Yahudileri kamplara toplayıp bilinçli biçimde yok etmesi, yeni bir kavramı ..
Final 8'in programı belli Basketbol Federasyonu tarafından 2 - 4 Mayıs tarihlerinde Bursa'da organize edilecek olan Erkekler Türkiye Kupası "Final 8" programı belli oldu. Organizasyonun kura ..
Pivotsuz bu kadar Fenerbahçe, futbolda Şampiyonlar Ligi'nden sonra, Avrupa'daki son macerasında, basketbolun "UEFA Kupası", FIBA Avrupa Ligi'nde de umduğunu bulamadı.At yarışları
Beşiktaş'a yakışmayan "oyun" Şimdi size (maalesef) yaşanmış bir öykü anlatacağım; yorumu sonraya bırakacağım. Aslında yorum yapmaya gerek yok ya; lakin tutamayacağım kendimi biliyorum!İsmini ..
Harun'a af yok Dünya Şampiyonu güreşçi Harun Doğan, ikinci kez doping yaptığı gerekçesiyle ömür boyu spordan men cezası aldı. 2002'de FILA tarafından 2 yıl ceza alan Doğan, 2004 Türkiye Şampi..
Klişeler ne demek ister? -2- Klişeler biter mi? Daha geçtiğimiz hafta bir futbolcu kardeşimiz, "Şanssız goller yedik" dedi, sanki şanslı gol yeniyormuş gibi. Bir teknik direktörümüz de "Öneml..
Keita sesleri Malatyaspor, yeni sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başlarken, başta FC Zurich'in forveti Keita olmak üzere birçok yabancı oyuncuyu takibe aldı. Keita'yı, Teknik Direktör ..
CHP'den MHK baskısı TBMM Araştırma Komisyonu'nun CHP'li üyeleri, AKP'li üyelere, "Merkez Hakem Kurulu'nun seçimle değil atamayla oluşturulmasını öngören yasa teklifini" çekmeleri önerisinde b..
Amerikan rüyası AmerikanAraba.com tarafından düzenlenen 2.Drag Yarışı pazar günü Autodrom pistinde yapılacak.Türkiye'de düzenlenen drag yarışlarının en heyecanlı bölümünü oluşturan Amerikanla..
Dünya seyredecek! Türkiye Offshore Şampiyonası, Dünya Şampiyonası takvimine girme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya Federasyonu UIM tarafından Class 3 - 225 adı altında Uluslararası tak..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10