28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

28 Nisan 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB'nin Çin kıskacı daraldı Avrupa Birliği (AB), pazarlarını tekstilde Çin istilasına karşı korumak için bu ülkeye yönelik baskısını artırmaya hazırlanıyor.
Çin firmalarından damping TCDD Genel Müdürlüğü'nün 32 adet elektrikli banliyö treni tedarik projesi için açılan ihalede, son yılların en indirimli fiyatı 100 milyon dolarla Çin firmalarından ..
Uzanların filmleri satışta Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kemal Uzan'dan haczettiği Ahmet Afif Paşa Yalısı'ndan çıkarılan tabloların ağırlıklı olduğu bir kısım eşyayı açık artırma yönt..
Cep satışına ÖTV freni Maliye Bakanlığı'nın önceki gün cep telefonlarına da yaptığı ÖTV zammı nedeniyle satışların 'dibe' vurduğu belirtildi.
CHP Albaraka Türk takibinde CHP, Albaraka Türk kökenli bakan ve üst düzey bürokratları özel incelemeye aldı.
Türkiye'nin yalıtım notu zayıf Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından yaptırılan 'Türkiye'de Yalıtım Gerçeği Raporu' açıklandı.
DHL şov taşıyacak DHL, Avrupa'nın en önemli TV şovlarından biri olan "Wetten Das?"ı (İddiaya Var mısın?) Türkiye'ye taşıyacak. 15 Mayıs'ta ilk kez Türkiye'den yayın yapacak ..
Borsada 'Hayır' düşüşü Yurtdışı piyasalardaki gelişmelere duyarlı borsayı, Avrupa'dan esen 'Hayır' rüzgârları sallıyor. Belli başlı borsalarda yüzde 1'i aşan kayıplar, dün İstanbul Borsası'na..
Ticari araçta 1 ay erteleme Hafif ticari araçlardaki ÖTV artışı şimdilik 1 Haziran 2005 tarihine kadar ertelendi. Bu sürede, adil bir vergi düzenlemesine gidilecek.
Garanti taliplilerle görüşüyor Doğuş Holding'in ana hissedarı olduğu Garanti Bankası'nın muhtemel ortaklık, işbirliği, hisse alış ve satışı için yetkilendirilen yatırım bankası Morgan Stanley..
'Paritem'le kazandılar Anadolubank ve Capital dergisinin işbirliğiyle düzenlenen sanal portföy yarışması 'Paritem'le Kazanırım' sonuçlandı.
Yeni niyet mektubu IMF'de Yeni 'stand-by' için niyet mektubu IMF'ye gönderildi. İcra Direktörleri Kurulu, mektubu mayısın ikinci haftasında görüşerek karara bağlayacak.
Gelirde 65'inci sıradayız Türkiye, sorunların çözümü olarak görülen 10 bin dolarlık kişi başına milli gelir rakamını dünyada 43 ülke geçerken, Türkiye, 180 ülke arasından 4 bin 251 dolarla 65..
AKP'de teşvik isyanı Teşvik kapsamındaki illerin sayısını 36'dan 49'a çıkaran yasa AKP'de isyana neden oldu. Teşvik kapsamında olmayan illerin milletvekilleri Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a s..
'Derviş gurur kaynağımız' Başbakanlık Basın Merkezi, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı Başkanlığı görevine seçilmiş olmasının Türkiye için gurur kaynağı olduğunu ..
'Fazla parayı geri verin' Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, bakanlığa bağlı kurumların faaliyetleri ve ihale sürecinde parasal ödemelerde yaşanan uzlaşmazlığı gidermek için ilginç bir yöntem ge..
KESK'liler iş bıraktı KESK üyeleri, Sosyal Güvenlik Reformu ile Personel Rejimi Temel Kanunu'nda değişiklik yapılmasına yönelik yasa tasarılarını protesto etmek üzere iş bıraktı.
Benzine yine zam Benzin çeşitlerinin rafineri çıkış fiyatının artırılmasının ardından pompa fiyatları, benzinlerde litrede 5-6 YKr zamlandı.
Ankara Erivan'a kızgın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 1915 olaylarını incelemek üzere Ermenistan'la ortak komisyon kurulması önerisine Erivan'dan 'Önce siyasi diyalog kurulsun' yanıtı gelmesi, ol..
Koçaryan'a Avrupa çağrısı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin 104 üyesinden Ermenistan lideri Koçaryan'a çağrı: Soykırım konusunda ortak komisyon teklifini kabul et.
Irak meclisinde ilk kayıp Irak'ta hükümet çalışmaları sürerken 30 Ocak'ta Allavi'nin listesinden Milli Meclis'e seçilen Lamiye Hadavi, Bağdat'taki evinin önünde öldürüldü.
'Direnişçiler sapasağlam' ABD'nin Irak'ta 30 Ocak seçimlerinin ardından direnişin belinin kırılacağı öngörüsü çökerken, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld de direnişçilerle savaşın sorumluluğunu ..
Lübnan'ın keyfi kekâ Lübnan'da Suriye'nin 29 yıllık askeri varlığının resmen sona ermesinin ardından dün yeni Lübnan hükümeti güvenoyu alırken, genel seçimlerin ilk aşamasının da 29 Mayıs'ta ..
Bulgar Türkü'ne AİHM'den ret Bulgaristan'da yaşayan 147 Türk kökenlinin 1980'li yıllarda Sofya yönetiminin Türklere yönelik asimilasyon politikalarına maruz kaldıkları gerekçesiyle Avrupa İns..
Ortadoğu'ya Putin de el attı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortadoğu barış konferansına evsahipliği yapma önerisini koltuğunun altına alarak tarihi İsrail-Filistin ziyaretine başladı.
Berlusconi yine yargı sınavında Hakkındaki yolsuzluk davalarıyla uğraşan yargıç ve savcıları, 'düşman solcular' diye nitelendiren İtalya'nın medya imparatoru Başbakanı Silvio Berlusconi'nin ..
Juncker KKTC için diplomasi atağında AB Dönem Başkanı Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, 'AB'nin, KKTC'ye uygulanan ekonomik izolasyonun kaldırılmasına yönelik aldığı kararın hayata ge..
Kennedy Kıbrıs'a da gidecek ABD'nin Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu dışişleri bakan yardımcılığında üst düzey yetkili Laura Kennedy, 1 Mayıs'ta Ankara, Atina, Lefkoşa, Brüksel ve Londra'..
Kâbilli genç VJ'in 'televizyon devrimi' Taliban'ın 2001'de devrilmesinin ardından dünyaya açılan Afganistan'ın ilk özel televizyonu Tolo TV'deki genç bir VJ, yakışıklılığıyla genç kızların, '..
Vietnam barışını kutluyor Vietnam, 1955 ve 1975 yıllarında yaklaşık 2 milyon kişinin ölümüne neden olan savaşın sona ermesinin 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor.
Pakistanlı kıza ateşten gömlek Pakistan'da darbeci Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e suikast girişimleri, Kaide operasyonları ve dini katliamlardan da çok tecavüz haberleri kanıksanırken, bu d..
Rice'ın fendi Chavez'i yenemedi Amerika kıtasında ABD'nin müttefiki kalan ülkelerin sayısının bir elin parmaklarını bile tutturamadığı bir sırada, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Latin ..
Belçikalı ajana silah yasağı Belçika gizli servisi Surete de l'Etat'ın ajanları artık silah taşıyamayacak. Bu 'silahsızlandırma' kararının nedeni, geçen ekim ayında anti-depresanların etkisin..
Laura Bush eşine kızmadı ABD Başkanı George W. Bush'un, Teksas eyaletindeki Crawford kasabasında bulunan çiftliğinde ağırladığı ve petrol fiyatlarını uzun vadede düşürmek için üretimi artırma..
İranlı kadına bahar teftişi Geçen yılki meclis seçimlerini muhafazakârların kazandığı İran'da bu kez de 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken, şeriat da sıkı uygulanıyor.
Hodorkovski kararı mayısa Rus petrol devi Yukos şirketinin eski patronu Mihail Hodorkovski'nin yargılandığı davada kararın açıklanması, 16 Mayıs'a ertelendi.
Belgrad'ın AB hedefi 2012 AB dışişleri bakanlarının önceki gün istikrar-ortaklık müzakerelerinin başlaması kararı almasıyla Avrupa ile bütünleşmesinin yolu açılan Sırbistan'ın Başbakan Yard..
Sahtecilere 'ağır ceza' yok Yeni TCK'da resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve hileli iflasa ağır ceza değil, asliye ceza bakacak. TCK'nın genel hükümlerine zıt özel yasalar, e..
'Her değişiklik yapılamaz' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yeni TCK'ya yönelik değişiklikleri en geç haftaya Meclis'e göndereceklerini açıkladı.
Poliste hiyerarşi için yeni düzen Polis memuru olarak görev yaparken dışarıdan üniversite bitirip amir kadrosuna geçen ve teşkilatta 'Orta K' olarak adlandırılan alaylı polis amirlerinin...
Çelik, yaptığı işle çelişti Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlığındaki müsteşar yardımcılığını yediden beşe çekmek için yasa tasırısı hazırlamasına rağmen...
ABD temel eksen 'Abartılı yansıyor' Başbakan Erdoğan, AKP grup toplantısında hem AB'ye hem de yaz aylarında ziyaret etmek istediği ABD'ye sıcak mesajlar gönderdi. Erdoğan, "ABD ile ..
CHP, Yıldız'a sahip çıktı CHP lideri Deniz Baykal, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle hakkında fezleke düzenlenen CHP Genel Saymanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız'a sahip çıktı.
Fezlekede rötar var CHP Saymanı Mahmut Yıldız hakkında enerji yolsuzluğuyla ilgili düzenlenen fezleke, Meclis'e gecikmeli ulaşacak.
Erbakan'ın bir yıllık cezası silindi Bingöl'de, 1994 yılında yapılan yerel seçimlerde yaptığı konuşması nedeniyle Diyarbakır 1 No'lu DGM tarafından, TCK'nın 312. maddesi gereği bir yıl hapse ..
Liseler boşaldı bile Veliler destekçi Üniversite giriş telaşı, lise eğitimini baltalamaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) iki ay kala lise son sınıf..
Genç mucitler yetişecek 'En çok hangi dersi seviyorsun?' diye sorulduğunda Türkiye'de kaç çocuk 'Matematik' der acaba? Yapılan araştırmalara göre bu sayı maalesef çok düşük. Türkiye'deki ç..
Kadir Has'ta bilişim şenliği başlıyor Kadir Has Üniversitesi'nin üçüncüsünü düzenlediği Bilişim Teknolojileri Şenliği bu yıl 5-6 Mayıs tarihleri arasında Cibali Merkez Kampüsü'nde gerçeklişti..
Üniversitelinin etkinlik ajandası 16 Mayıs, Mor ve Ötesi, Göztepe Kampüsü, Saat 21.00. 24 Mayıs, Moğollar ve Bulutsuzluk Özlemi, Haydarpaşa Kampüsü, saat 21.00.
Tiyatro buluşması Bu yıl yedincisi düzenlenecek Geleneksel Eyüboğlu Tiyatro Buluşması 16-28 Mayıs tarihlerinde 14 okulun genç oyuncularını bir araya getiriyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10