27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'de Konuşuyor

27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hamileliğin sıkıntılı yanları Haftalar ilerledikçe hormonal değişimler nedeniyle farklı belirtiler size rahatsızlık vermeye başlar. Bu belirtiler durumlara göre az veya çok önemli olabilir. B..
Bozukluklar daha çabuk değişecek Yirmi özel banka, Merkez Bankası, Ziraat Bankası ve Darphane'nin kendi aralarındaki eski madeni para toplama ve aktarma işlemlerini hızlandıracak.
Unakıtan sürpriz vergiye çözüm arıyor Maliye Bakanı Unakıtan, hafif ticari araçlardaki sürpriz vergi artışına çözüm bulmak üzere sektör yetkilileriyle görüşecek. Unakıtan, ticari araçların, b..
Garanti de ortaklık görüşmesinde Türkiye'nin dört büyük özel bankası arasında yer alan Garanti Bankası, muhtemel ortaklık ve işbirliği konusunda yabancı yatırımcılarla görüşmelere başladı. Gö..
'Irak'ta seçimlerin ardından direniş azalmadı' ABD yönetiminde Irak'ta direnişçilerin saldırma kapasitelerinin seçimlerden sonra zayıfladığına dair oluşan iyimser hava dağılmaya başladı.
Haliç Köprüsü'nün ayağına bomba İstanbul Haliç Köprüsü'nün ayağına bırakılan zaman ayarlı bomba uzman ekiplerce fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi.
Erdoğan: Uyum protokolü imzalanacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin uyum protokolünü imzalayacağını, ancak KKTC konusunda AB'nin de üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
Erbakan'ın adli sicil kaydı silindi Bingöl'de 1994 yılında yaptığı bir konuşma nedeniyle Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından 1 yıl hapis cezasına çarptırılan kapatılan Refah Parti..
"Çizmeli Kedi" için işbirliği "Shrek-2" filminde baş kahramanlardan rol çalan "Çizmeli Kedi" arkadaşlarını terketti. Şirin kedinin tek başına beyazperdeye geleceği macerasında, Antonio Bander..
Yıldız Savaşları şimdi de beyazcamda "Star Wars" (Yıldız Savaşları) filmlerinin yakında televizyona uyarlanması planlanıyor. Daily Variety gazetesinin haberine göre, "Star Wars" filmlerinin y..
Rusya'da korsan müzik ürünlerine 312 milyon dolar Rusya'da geçen yıl korsan müzik ürünleri satışı tutarının 312 milyon doları aştığı bildirildi. İnterfaks ajansı, Rusya Kültür Bakanı Aleksand..
"Karpuz Taşıyan Türk" anıtı Helsinki'de Finlandiya'nın başkenti Helsinki'deki Şehir Müzesi’nde açılan "Kendini Konumlandırmak" adlı sergiye Serkan Özkaya ve Ahmet Öğüt "Onbir Karpuz Taşıyan T..
Türkiye protokolü imzalayacak Başbakan Erdoğan, TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye'nin taahhüt ettiği gibi Uyum Protokolünü imzalayacağını açıkladı. Erdoğan, AB artık bizi tara..
Erzurum'da Esnaf özel bekçi tutma kararı aldı Erzurum'da hırsızlık olaylarının arttığı Gürcükapı Semti'nde, gece geç saatlere kadar işyerinde beklemek zorunda kalan esnaf, hırsızlık olayların..
Polen alerjisinde kavak ağacı masum çıktı Bahar aylarında polenleri yüzünden alerjik hastalıklara yol açtığı gerekçesiyle hedef haline gelen kavak ağaçları masum çıktı. Kavak ağaçlarının, ger..
Titan'da hidrokarbon sürprizi Uzay aracı Cassini, Titan atmosferinde uydudaki bazı kimyasal süreçlerin Dünya'ya sanıldığından daha çok benzediğini ortaya koyan kanıtlar buldu.
Fransız Sokağı'na alternatif geliyor Fransız Sokağı'nın ardından İstanbullu'lar şimdi de İtalyan Sokağı'na kavuşuyor. Galata Kulesi'ne çıkan Büyük Hendek Caddesi restore edilerek trafiğe kapa..
1909'daki K.Kutbu keşfi ispatlandı 1 Mart 1909'da yola çıkarak Kuzey Kutbu'na 37 günde ulaşıp ulaşmadığı tartışılan Robert Peary'ye inanan ve bunu kanıtlamaya çalışan 5 kişilik ekip, hedefine..
Benzine 6 kuruş zam Benzinin rafineri çıkış fiyatının yüzde 6.8 oranında artması sonrasında, pompa fiyatları yüzde 2.4 zamlandı. Zammın parasal karşılığı, benzinlerin litresinde 5-6 kuruşu bu..
Ham petrol fiyatları hız kesti Dünyanın en büyük petrol üreticisi S. Arabistan'ın günlük petrol üretimini artırabileceğine yönelik açıklamalar ham petrol fiyatlarının 54 dolar sınıra gerileme..
İncirlik'te henüz anlaşma yok İncirlik üssünün müttefik güçlerce kullanımının bir yıl uzatılması kararına karşılık, Washington'ın İncirlik'ten lojistik kargo merkezi olarak yararlanma talebi ..
Kupa yakışır Sarı lacivertliler Abdi İpekçi Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak mücadeleyi kazanırsa, yarın oynanacak finale adını yazdıracak. Aydın Örs, sana ve takımına yürekten inanıyor ve..
Garanti de yabancı ortak arıyor Doğuş Holding, Garanti Bankası ile ilgili ortaklık, işbirliği, hisse alım ve satımı olasılıklarını değerlendirmek amacıyla yetkilendirdiği Morgan Stanley’in ya..
O, BM’nin 3. adamı Birleşmiş Milletler, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş’in, BM Kalkınma Programı(UNDP)Başkanlığı’na seçildiğini resmen açıkladı.
Hitchcock'un "Kuşlar" ı geri dönüyor Gerilim sinemasının ustası Alfred Hitchcock'un "Kuşlar"ı, 42 yıl sonra kanat çırpmaya hazırlanıyor. Gerilim türünün başyapıtlarından olan 1963 tarihli "Ku..
Yıldız Savaşları TV'ye uyarlanıyor "Star Wars" (Yıldız Savaşları) filmlerinin yakında televizyona uyarlanması planlanıyor. Daily Variety gazetesinin haberine göre, "Star Wars" filmlerinin yar..
Gaziosmanpaşa'da cinayet: 2 ölü Gaziosmanpaşa'da alışveriş yapmak istedikleri büfenin önünde silahlı saldırıya uğrayan 2 kişi öldü. . Alınan bilgiye göre, Ferhat Ece ile Yaşar Sorguç, gece al..
İskenderun'da yangın Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, bir filtre fabrikasının deposunda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangını söndürme çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.. Alınan bilgi..
Sri Lanka'da tren kazası: 50 ölü Sri Lanka'da, bir trenin yolcu otobüsüne çarpması sonucu ölenlerin sayısı 50'ye yükseldi.
Japonya'da yine tren kazası Japonya'daki tren kazasında ölenlerin sayısının 100'ü aşabileceği açıklanırken, başkent Tokyo yakınlarındaki Yokohama'da da bir tren otomobile çarptı.
İkitelli'de şüpheli paketten bomba çıktı Küçükçekmece'de İETT garajı yakınına bırakılan şüpheli paketten bomba çıktı. Bomba, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi.
Büfe önünde cinayet Gaziosmanpaşa'da alışveriş yapmak istedikleri büfenin önünde silahlı saldırıya uğrayan 2 kişi öldü. Ferhat Ece ile Yaşar Sorguç, gece alışveriş yapmak için Sarıgöl Mahalle..
Kader getirdi Barcelona’dan G.Saray’a nasıl geldiğini anlatan Rumen çalıştırıcı, ‘O sırada Meksika’ya gitmek üzereydim, ama bir gecede Türkiye’ye geldim. Bu ülkeye çok şey borçluyum’ dedi.
Ümit’e 4 maç ceza PFDK, Denizli maçında Giray Bulak’a hakaret eden F.Bahçe Kaptanı Ümit’i 4 maç sahalardan men ederken, Daum’a da 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Asbaşkan Mahmut Uslu, ‘B..
Benzine yine zam geldi Benzinin rafineri çıkış fiyatı bugünden geçerli olmak üzere arttırıldı. Artışın, pompa fiyatlarına, yüzde 1.9 oranında yansıması bekleniyor.
Gerçek işsizlik yüzde 20'yi aşıyor DİE’nin yöntem gereğince iş bulmaktan umudunu kestiği için iş aramayan ancak çalışmaya hazır olanlarla, mevsimlik çalıştığı için işi olmadığı halde işsizler..
Benzine zam Benzinin rafineri çıkış fiyatı bugünden (27 Nisan 2005) geçerli olmak üzere arttırıldı. Rafineri çıkışındaki artışın, pompa fiyatlarına, yüzde 1.9 oranında yansıması bekleniyor. Ç..
Türkali'yi anlamak Bilgi Üniversitesi, Türk edebiyatının usta kalemi Vedat Türkali sempozyumu düzenliyor.
Natalie ilham perisi Javier Bardem ile Natalie Portman, ünlü İspanyol ressam Goya'nın hayatını anlatan 'Goya's Ghosts' (Goya'nın Hayaletleri) adlı film için kamera karşısına geçiyor.
Bir bakış yeter Fotoğrafçı Mehmet Özşimşek'in işitme engelli çocuklarla ilgili 'Sessiz Yüzler' başlıklı proje çalışması Fototrek Fotoğraf Merkezi'nde sergileniyor.
Rampling kadroda Geçen yıl 'Havuz'da izlediğimiz Charlotte Rampling 'Temel İçgüdü 2'nin kadrosuna dahil oldu.
Kulesi var kendisi yok Antikçağda incir bahçesi, Cenevizlilerin Pera kolonisi, Osmanlı'nın dış ticaret merkezi, 19. yüzyılın modernlik simgesi Galata, günümüzün marjinalleşmiş, tarihçi Edhem ..
Altın Koza'yla yeniden Altın Koza yeniden düzenleniyor. 1998 yılında Adana'da meydana gelen deprem nedeniyle ertelenen Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 31 Mayıs-5 Haziran tar..
'Rambo'nun yönetmeni öldü 'Cassandra Geçidi', 'Gölge Bunalımı', 'Rambo 2' ve 'Kasabanın Namusu' gibi filmlere imza atan yönetmen George P. Cosmatos'un öldüğü açıklandı.
'Mavi Gözlü Dev' geliyor 'Sokaktaki Adam', 'Kayıkçı' filmleriyle tanınan yönetmen Biket İlhan, Nâzım Hikmet'le ilgili uzun zamandır üzerinde çalıştığı 'Mavi Gözlü Dev' filmi yerine 'Ayın Kara..
Mevlana felsefesine uygun filmler festivali Türk ve dünya sinemasından mistik filmler Aşkın Film Festivali kapsamında Konya ve Eskişehir'de seyirciyle buluşacak. Hoşgörü, kardeşlik, evrensell..
Bir bilanço sergisi... Çağdaş sanat tarihinde 1980'ler, sanatçıların atölyelerine dönerek yeniden resim yapmaya başladıkları bir dönem olarak anılır. 1960-80 sürecinin kavramsal temelli sanat..
Ahmet Boyacıoğlu Eurimages Türkiye temsilcisi oldu 10 yıldır Türkiye'nin birçok ilini dolaşan Avrupa Filmleri Festivali/Gezici Festival'i düzenleyen Ankara Sinema Derneği'nin başkanı Ahmet Bo..
'Hamit'in fiyatı çok pahalı' Schalke Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e yaptığı ziyarette Hamit Altıntop'u satmayı düşünmediklerini söyledi.
'Ribery Boğaz'da parlıyor' Fransa'nın en prestijli gazetelerinden Le Monde'un bugünkü sayısında Galatasaray'ın Fransız oyuncusu Franck Ribery'yle ilgili bir yazı yayımlandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10