27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İnşaat döviz kaçırdı KUŞADASI Limanı'nı işleten firmanın işyeri inşaatları sürerken, dün sabah beş gemi birden geldi. Ancak şantiye görüntüsü korkuttu, turistlerin büyük bölümü karaya inmemey..
Yaşları küçük ama yaptıkları büyük İzmirli 250 öğrenci bilim için kafa yordu. Büyüklerini bile kıskandıracak projeler üretti, ilginç buluşlar ortaya koydu. Alkışları ve ödülleri topladıAsırlı..
Turizm acile kaldırıldı İzmir Çalışma Grubu, bacasız sanayi için acil eylem planı hazırladıAKP'li Yılmaz'ın aracı kundaklandı
Papa'ya müdahale çağrısı İtalya'nın önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera, dün yayınlanan başyazıda "Soykırımın tanınmasını isteyen Ermeniler'le birleşmenin zamanının geldiğini yazdı...
Fransa'da Türkler kampanya açtı Ermeni kökenli Fransız vatandaşlarının AB anayasası referandumunu "Türkiye'ye hayır" kampanyasına dönüştürme çabası ülkedeki Türkler'in tepkisini çekti. Fransa..
El Zerkavi son anda kurtuldu Irak'ta Amerikalı askeri kaynaklar, El kaide'nin Irak kanadı olarak bilinen Ürdünlü terörist Musa El Zerkavi'nin yakalanmak üzere iken kaçmayı başardığını bildird..
'ABD askeri suçsuz' Irak'ta rehin alınan İtalyan gazeteciyi ülkesine götüren ajanın ölümüyle ilgili soruşturmada tepki çeken karar: Amerikalı askerler suçlu değil... Gazeteci Guiliana Sgrena'..
Gel şu petrol fiyatını düşürelim Abdullah! ABD Başkanı George W. Bush, hem ekonomiyi krize sokan hem de halk desteğini zayıflatan petrol fiyatlarını düşürmek için Suudi Arabistan Veliaht Pren..
Japonlar sana rahmet okur! Atom bombasının mucitlerinden ABD'li bilim adamı Philip Morrison öldü. 89 yaşında ölen Morrison, nükleer silahlar çağını açan Manhattan Projesi'nin grup lideriydi.
Bart Simpsons hepimizi gömer! Pazar günü ABD'de, yayınlandığı her ülkede beğeniyle izlenen çizgi film 'The Simpsons'ın 350. bölümü ekrana gelecek. Bu başarı, birçok ABD'li şöhretin katılacağı..
Suriye Lübnan'dan tamamen çekildi Bir dönem kapandı... Suriye'nin Lübnan'daki 29 yıllık askeri varlığı dün son buldu. Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesi üzerine uluslararası c..
Hubble uzatmaları oynuyor Hubble teleskopu, 2007'de emekliye ayrılıyor. NASA, James Webb adlı yeni teleskopun nöbeti 2011 yılında devralacağını duyuruyor. Dünya'ya düşecek Uzaydaki yolculuğun..
Ayaklanmaya tolerans yok! Rusya Devlet Başkanı Putin, bölge ülkelerindeki halk hareketlerine gönderme yaptı: Yasadışı yollar kullanılırsa devlet en sert şekilde müdahale eder. Dört gün sürece..
Irak dosyası ka-pan-dı! Savaşa gerekçe gösterilen kitle imha silahlarını bulması için Bush'un atadığı ekip dosyayı bitirdi: Silah yok. Savaştan önce Suriye'ye götürülmedi. Irak Savaşı için ge..
Bağdat, yolsuzluk başkentine döndü Irak'taki bütün bakanlıklarda yolsuzluk almış başını yürümüş. Üst düzey bir siyasetçi, savunma bakanının ülke dışına 500 milyon dolar aktardığını söylüyor. ..
Rusya'dan çağrı: Soykırımı anın RUSYA Parlamentosu (Duma), soykırımın iddialarının 90. yıldönümü nedeniyle Ermenilere destek veren bir kararı kabul etti. 310 parlamenter tarafından kabul edil..
'Arnie'yle görüşecek mi? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD gezisi kapsamında görüşmeyi düşündüğü California Eyalet Valisi ve oyuncu Arnold Schwarzenegger'i ziyaretini, 24 Nisan'ı Ermeni soyk..
Baykal: Germeyin "Türban konusunu kaşımak istemiyoruz. Ama bunu öncelikle hükümet düşünmeli" diyen Deniz Baykal, Bumin'e destek verdiF-16 anlaşması tamam
Arşivlerinizi açın Ermenilere devlet arşivlerini açma çağrısı yapan Başbakan, "Tarihimizle hesaplaşırız, ama tarihle hesaplaşması gerekenler de bunu yapsın" dediTürkmenlerden Kürt bayrağı
'Bumin öyle dememeliydi' Bakan Çelik, Bumin'in sözlerinin "mahşeri vicdanda kendini mahkûm ettireceğini" söylediKaya'nın vekilliği düştü
'Elle Dekor'suz dekore etmeyin! Doğan Burda Rizzoli (DBR) Dergi Grubu'nun çıkardığı dergiler arasına Elle Dekor da katıldı. Aylık dekorasyon dergisinin yayın hayatına başlaması sebebiyle Bebe..
Kâinatın en son pozları Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bundan 15 yıl önce uzaya gönderdiği Hubble uzay teleskopunun elde ettiği son görüntüleri yayımladı. 25 Nisan 1990'da uzaya g..
Kediyle köpeğin annelik kavgası Adapazarı'nda yaşayan Vasfiye Öner Tayat'ın evinde beslediği "Canım" adlı köpeğin doğurduğu 2 yavrusu kısa sürede öldü. Evin "Tekir" kedisi de, 5 yavru dünyaya..
Cinsiyet ayrımına yargı 'Dur' dedi Danıştay, MTA'nın mühendis atamaları için şart koştuğu 'erkek olma' ibaresini içeren düzenlemeyi durdurduBekâretini açık artırmaya çıkardı
Sıcak paranın yerlisi kaçtı, yabancısı arttı Serdengeçti son dönemde yabancıların piyasada kaldığını, yerlilerin ise çıktığını söyledi. Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, para ve kur..
Ünlü satış ustası Beckwith'ten 'müşteriyi nasıl tavlarsınız' tüyosu Harry Beckwith, bir malı en iyi o kurumda çalışanın satabileceğini belirterek, "Marka tutarlı olmalı. Değişik pek çok mesaj..
Suya AB makyajı yapıp dünyaya ihraç edecekler Sabancı Grubu, hiçbir kimyasal işlem uygulamadığı Saka'yı 'doğal mineralli su' olarak satmak için Sağlık Bakanlığı'na başvurdu. Bu ruhsatla Saka,..
AB çıtayı yükseltecek Türkiye'de sigortacılık açısından geniş ve bakir bir pazar olduğunu dile getiren Başak Sigorta Genel Müdür Vekili Enis Basım, AB ile müzakerelerin başlamasının ardından,..
Sezer, daha önce veto ettiği 'Torba Kanun'u onayladı Cumhurbaşkanı Sezer'in onayladığı 'Torba Kanun' ile Devlet Hava Meydanları işletimini özel sektöre verdiği tesisleri süre bitiminde ihaley..
Silahımız dolu uygun kuşu bekliyoruz Electrolux'un Türkiye Genel Müdürü Pollesel, yeni yatırımlar için fırsat kolladıklarını söyledi. Electrolux'un Türkiye Genel Direktörü Nevio Pollesel, Tür..
Dev zincir marketlerin savaşı Türkiye'ye sıçradı Wal-Mart, Migros için Koç Grubu ile yakınlaşınca Tesco da Tansaş'ı satın alma görüşmelerini hızlandırdı. ABD'li Wal-Mart'ın Ankara'da hükümetl..
Türk Telekom'dan1.1 milyar YTL'lik yatırım Ağustos ayı sonuna kadar özelleştirme sürecinin tamamlanması beklenen Türk Telekom 2005 yılında 1 milyar 125 milyon YTL'lik yatırım hedefliyor.Yatır..
Cari açığa önlem için cep telefonuna vergi Maliye, cari açığı frenlemek için lüks ürün vergilerini artırdı. Cep telefonunun ÖTV'si yüzde 6.7'den yüzde 20'ye çıkarıldı. Havyar, kürk, kıymetli ..
Rumlar AB'ye sorun taşımak için mi geldi? Avrupa Birliği (AB) - Türkiye Ortaklık Konseyi toplantısı sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbr..
Şampiyonluk havası Canaydın: "Hep Florya'dayım. Hava müthiş. Futbolcular, sürekli tesislerde. İdman aralarında sürekli videodan maçlar izleniyor.". Takımı nasıl görüyorsunuz? Takımda çok güze..
Ceza Kurulu topu IAAF'ye attı GSGM Merkez Ceza Kurulu, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF), Süreyya Ayhan Kop'un pistlerden men cezasının 1 yıla indirilmesinde yetki aşımı..
Halter bayramı Şampiyon haltercileri kabul eden Mehmet Atalay, "Bir halter bayramı daha kutluyoruz. Bu başarılar Pekin'deki ihtişamın göstergesidir" dedi. Avrupa'da destan yazan halterciler,
Bize iyi bir hakemlazım! Trabzon yöneticisi Şahin, "Unumuz, şekerimiz, yağımız var. Helvayı yapmak kaldı. Bize şimdi gördüğünü çalacak bir hakem lazım" dedi. Cumartesi günü Fenerbahçe ile dep..
Avımız Kiev Fenerbahçe Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e İstanbul'da çıkıyor. İlk rakip Ukrayna'nın Kiev takımı. Fenerbahçe, basketbolda ülkemiz adına da çok önemli bir sı..
Beşiktaşa gol makinwa-sı Siyah-beyazlı ekip, Nijeryalı Ayodele Makinwa için girişimlere başladı. 21 yaşındaki golcü İtalya'nın Atalanta takımında oynuyor . Yeni sezon için transfer çalışmalar..
Daum tribünde PFDK'nın 15 gün ceza verdiği F.Bahçe Teknik Direktörü Trabzon maçında tribünde olacak. Giray Bulak'a hakaret eden Ümit Özat ise 4 maç ceza aldı. PPFDK'dan F.Bahçe'ye kötü haber...
Vurun şerefsizi Denizli Başkanı Katrancı, Yıldırım'ın maç sonrası Bulak'a hakaret ettiğini ve onunla röportaj yapan muhabiri de bu sözlerle tehdit ettiğini öne sürdü. F.Bahçe ile Denizlispor ..
Barış zirvesi Canaydın, SABAH'ı ziyaretinde federasyonun yarın kendisini ve F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı davet ettiğini açıklayarak "Umarım gelir ve bir barış zirvesi gerçekleşir" dedi. Ga..
Başımız sağolsun AHMET YÜCEL: 15.05.1927 doğumlu hemşerimizi hastalığı nedeniyle kaybettik. Merhum Ahmet Bey'in cenazesi Güngören Mezarlığı'nda toprağa verildi. LEYLA ŞEN: 01.01.1957 doğumlu ..
İyi ki doğdun Yasemin ve Hakan Yıkılmaz çiftinin Özel Atlas Hastanesi'nde bir oğulları dünyaya geldi. 2 kilo 800 gram ağırlığında, 50 cm. boyunda doğan bebeğe Efe adı verildi. Minik Efe'ye uz..
Hadımköy'de korkutan yangın Çuval hammaddesi imalatı yapan bir fabrikada çıkan yangın panik yarattı. Alevler güçlükle kontrol altına alındı. Hadımköy'de çuval hammadesi üreten Sunjut Çuval Fa..
Ayşegül'ü dolap ezdi Adana'da oturduğu apartmanın deposunda oyun oynayan 2 yaşındaki Ayşegül Ateş, üzerine devrilen dolabın kurbanı oldu. Yüreğir'e bağlı Kürkçüler'de meydana gelen olayda min..
'Baba paramı ver yoksa dava açarım' Fransa'da aileleri şaşkına çeviren, hatta önüne geçebilmek için dernek kurmaya iten bir dizi olay yaşanıyor. Ailesinden ayrı ev tutup yaşamak isteyen, ya d..
Kurşun boğazını deldi Uzun süredir kendisine olan borcunu tahsil etmeye çalıştığı lokantacıyı yolda görünce tabancasına sarılan Yılmaz Kılıç karşı ateşle boğazından yaralandı. Yaralandığı yer..
Kumar kavgası 2 can aldı Uşak'ta önceki gece bir kumarhanede çıkan kavgada 2 kişi öldü. Kumar oynadıkları iddia edilen Muammer H. (43), Tansel Ş. (43), Uğur K. ve Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde g..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10