27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

27 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ülkücü avukat artık sanık Ülkücülerin tanınmış avukatı Şevket Can Özbay'a 'çete kurup kaçak kazı yapmak ve jandarmaya rüşvet teklif etmek'ten dava açıldı. Abdullah Öcalan'ın yargılandığı dava..
Balığa otopsi yapıldı Tarihi Balıklıgöl'deki balık ölümlerinin nedeni kesinleşti: Kanalizasyon.
Bu bir usul ve ilke sorunu Anayasa Mahkemesi'nin bazı koşullarda yabancılara taşınmaz mal satışını öngören yasa hükmünün iptal gerekçesi belli oldu. Karar dün Resmi Gazete'de yayımlandı.
Zülfikar şarabı koltuktan etti Bekilli ilçesinde başkanı olduğu kooperatifin ürettiği şaraba 'Zülfikar' (Hazreti Ali'nin kılıcı) adını veren AKP İlçe Başkanı Mustafa Kırlı il yönetimince göre..
Yumurtalara aklama Greenpeace'in iddiaları üzerine Valilik, atık arıtma-yakma tesisi İZAYDAŞ yakınındaki Durhasan ve Solaklar köylerinden yumurtaları TÜBİTAK'ta tahlil ettirdi.
AKP ilahiyatçı poliste ısrarlı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği 10 bin polis kadrosu açılmasına ve ilahiyat mezunlarının da polis olabilmesine olanak sağlayan yasa TBMM'de ayne..
Bosna Hersek sempozyumu 'Geçmişten Günümüze Bosna Hersek' konulu uluslararası sempozyum yarın başlıyor. Sempozyumun amacı; gerçek Boşnak kimliğini dünyaya tanıtmak.
Özel hastanede SSK manzaraları Hükümetle anlaşan özel hastaneler, SSK'lı kabulüne başladı ama çile bitmedi. SSK'lı akınına uğrayan özel sağlık kuruluşlarında uzun kuyruklar oluştu.
Beykoz'da kaçak villalar yıkıldı Ömerli Barajı su havzası içinde yer alan ve aralarında eski ANAP milletvekili Şadan Tuzcu'ya ait bir villanın da bulunduğu 'lüsk gecekonduların' yıkımına dün ..
Devlet bir kalemde 8 milyon YTL zarara uğratıldı Başbakanlık Teftiş Kurulu, Sosyal Sigortalar Kurumu'nun (SSK) uzun yıllar fahiş fiyatla ilaç alımı yaptığını ortaya çıkardı. Bu alımlarda sade..
Sınırı aşan 'cep faturası'na iptal Nusaybin Asliye Hukuk Mahkemesi, sınırda yapılan telefon görüşmesinde, yabancı GSM şebekesini kullanmak zorunda kalan aboneye, ödediği 542 YTL ücretin iade ..
Bumin neden konuştu? Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in türban çıkışını, emeklilik yaş haddinin 65'ten 67'ye çıkarılarak görev süresinin uzatılması önerisinin kabul edilmemesi üzerine..
Bumin'i şikâyet ettiler Kendilerini, 'Başörtüsüne özgürlük yürüyüşçüleri' olarak tanımlayan bir grup türbanlı kadın, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'i, sözlerinden dolayı protesto ett..
Baykal: Hükümet gerilim yapmasın Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın sözlerinin yankıları dün de sürdü. CHP lideri Deniz Baykal: Erdoğan bir süre önce 'Türban konusunda toplumsal mutabakat oluştu..
1 Mayıs 1977 katliamına anma 1 Mayıs Tertip Komitesi üyeleri, 1 Mayıs 1977'de öldürülen 37 kişi ve 1989'da öldürülen Mehmet Akif Dalcı anısına, dün, Kazancı Yokuşu ile Şişhane'deki Barış Anıt..
'Muhafız Alayı' davasına rapor Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı inşaatı ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan 21 sanıklı davanın dünkü duruşmasında bilirkişi raporu sanı..
Gözlük ve şapka zamanı Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi, göz hastalıkları uzmanı Fahrettin Yılmaz, bahardaki hava değişiminin, vücudun yanı sıra gözlerde de yorgunluğa yol açtığın..
Bünye bahar şaşkını... Dışarıda hava ne kadar güzel olursa olsun yataktan çıkmakta zorlanıyor, çok uyuduğunuz halde kendinizi yorgun hissediyorsunuz. Çünkü kış şartlarına uyum sağlayan vücudu..
Metroda balık avlanmayacak! Metro inşaatında kaynaşan sazanların günleri sayılı! Metro Projesi için ek ödenek bulan Adana Belediyesi, inşaatı yıllar sonra yeniden başlatıyor.
Sahil Güvenlik Knidos'ta hayat kurtardı Ege'nin ortasında kalp krizi geçiren İsrailli işadamının imdadına Sahil Güvenlik yetişti. Tekneyle İsrail'den yola çıkan 58 yaşındaki Mandler Snader il..
500 bin çocuğa 'hayat bilgisi' Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ile Tetra Pak Türkiye işbirliğinde düzenlenen 'Küçük Şeyler Doğayı Yeniler' projesi başla..
Küçük korsanlar Hükümetlerin ve büyük firmaların bilgisayarlarına internetten yapılan saldırıların çoğu, 15-16 yaşındaki öğrencilerden geliyor.
Hubble hatırası Hubble teleskopu fırlatılmasından 15 yıl sonra hâlâ çarpıcı görüntüler yakalamaya devam ediyor. 'Girdap Galaksisi' (Whirlpool Galaksisi) diye de bilinen spiral galaksi M51'in ..
Medya annelere baskı yapıyor: Mükemmel ol Britanya'da her 10 anneden dokuzu mükemmel bir anne olmak için kendini sürekli baskı altında hissediyor. Anneler bu yüzden medyayı, hükümeti, hatta e..
350'ncisi çekildi Türkiye'de de yayımlanan ve tüm dünyada milyonların tanıdığı çizgi dizi 'The Simpsons', ABD'de 350'nci bölümünü kutluyor.
Harry'ye paparazzi 'tacizi' Britanya kraliyet ailesi, Prens Harry'yi Botswana'da safari yaparken görüntülemek için kovalayan paparazzilerden şikâyetçi. Annesi Prenses Diana'yı 1997 yılında Pa..
Küreselleşen dünya iyidir Şu yazıyı yazmakta olduğum bilgisayardan söz etmek istiyorum size. Bu bir Dell Inspiron 600m dizüstü bilgisayar. Kitabım için yaptığım araştırmanın bir parçası mahiy..
Bu kış kayağa Dubai'ye! Çölde kayak merkezi Alice Harikalar Diyarında'nın garipliklerinden biri gibi görünse de gerçekleşiyor. Dubaili girişimciler turistlere çöl ortasında kar botları giyd..
Fransız öpücüğü 270 bin YTL etti Robert Doisneau'nun 1950'de çektiği, Paris'te sokakta öpüşen bir çiftin görüntülendiği ünlü fotoğrafın orijinal baskısı, rekor bir fiyatla alıcı buldu. Paris'..
Mercanların 5'te 1'i yok Dünyadaki mercan kayalıklarının beşte biri artık ölü. Uluslararası Mercan Kayalıkları Girişimi'nin raporuna göre bir daha düzelemez şekilde zarar gören kayalıkların y..
Pilotlara özel bir kutlama Gökyüzü, Türkiye Pilotlar Günü'yle renklendi. Türk Hava Kurumu'nun Etimesgut Türkkuşu tesislerinde yapılan gösteriler kapsamında...
ABD kıyıları suya gömülüyor ABD kıyıları batıyor. ABD'nin Lousiana eyaletindeki Kızılderili köyleri, ülkedeki kıyı erozyonunun birer örneği. 250 kişilik nüfusuyla New Orleans kenti yakınların..
Maymunlar tıp kurbanı Güney Kore'de üzerlerinde yeni bir ilacın denendiği 99 maymun, elektrik kesintisinin neden olduğu aşırı ısı artışı yüzünden kalp krizi geçirerek öldü.
Japonya tren şokunda Japonya'nın batısındaki Osaka kenti yakınlarında meydana gelen tren kazasında ölenlerin sayısı 73'e çıktı. Yaralı sayısı ise 442 kişi olarak duyuruldu.
Büyü fazla sulu kaçtı Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir Arap 'büyücü', tedavi etmek istediği hastaya 11 litre su içirerek ölümüne neden oldu.
'Yabancıya mülk satışında sınırlamalar yasada olmalı' Anayasa Mahkemesi, 'karşılıklı olma ve kanuni sınırlamalara uyulma' koşuluyla yabancıların mal edinmesini öngören yasa maddesini iptal ge..
Saka Su, 2006'da ABD yolcusu Sabancı Holding Gıda ve Perakendecilik Grup Başkanı Haluk Dinçer, "Gıda sektöründe önümüzdeki 10 yılda, geçmiş 100 yıldan daha fazla değişiklikler olacak. Bazılar..
Ekinalan: Telekom'a ilgiden memnunuz Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, Türk Telekom'un (TT) özelleştirilmesi sürecinden iki şirketin çekilmesine karşın, hâlâ ciddi sayıda katılımcı o..
'Kâr düştü diye gitmeyiz' RocaKale Genel Müdürü Figueras, Türkiye'nin rakiplerine göre rekabette hâlâ avantajlı olduğunu belirterek 'Kârlar düştüğü için üretimi başka ülkeye kaydıracak değili..
Komando Dadı Yönetmen Adam Shankman. Başrollerdeki oyuncular Vin Diesel, Faith Ford ve Lauren Graham. Shane Wolfe adlı komandoya (Vin Diesel) yeni bir görev verilir. Anneleri hükümet adına gi..
23 Nisan şerefine Crea ClupEbeler Günü kutlanacak
EBSO'dan tersaneye destek EGE Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, Deniz Ticaret Odası'nın tersane projesine destek vereceklerini açıkladı. Taşkın, ayrıca bölgenin tanıtı..
Polis yangın tüpü sordu İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, araçlarda yangın tüpü kontrolü yaptı. Dört saat süren kontrollerde 18 sürücüye araçlarında ya..
İnciraltı'na deniz müzesi İZMİR'İN İnciraltı sahiline, en geç 6 aya kadar denizcilik müzesi kurulacağı açıklandı. Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dologh, Güney Deniz Saha Komutanl..
Öğrenciler ders verdi KUŞADASI Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kompozisyon yarışmasında çocuklar savaşa, hırsızlığa, kapkaça tepkilerini, barış dolu dünyaya özlemlerini dile getirdi. İlköğretim ok..
Altın kızlar İZMİR Özel Fatih Koleji, Çevre Olimpiyatları'nda başarı elde etti. Aslı Ata ve Merve Özdemir, 240 yarışmacı arasından sıyrıldı. Geleceğin bilim adamları, zeytin suyundan mantar y..
Adliye turistik ilçeye yakışacak KUŞADASI'NIN yeni adliye binası Mayıs sonunda hizmete girecek. Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, 11 ay önce temeli atılan binanın 3.1 milyon YTL'ye malo..
Kariyerin yolu buradan geçiyor EGE Üniversitesi Kariyer Günleri, Kampus Kültür Merkezi'nde başladı. Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen etkinlik üniversite öğrencileri ile 38 firma temsilcisini bir ar..
Uğradığı yere ışık saçıyor BİLKOM Bilişim'in yollara düşen teknoloji TIR'ı İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde mola verdi. İçinde teknolojinin son eserlerinin bulunduğu araç, öğretim üyelerinin ve..
Yeşil sevdalıları yeşille kucaklaştı EGE Orman Orman Vakfı, yeşil için çalışan gönüllüleri ağaçlandırılan alanlara götürdü. Menderes Oğlananası'ndaki zeytinliğe ve Buca'daki filizlenen ormanl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10