26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bumin'e tepkiler Gül: Bize has özgürlük olmaz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül: Nasıl geçmişte bazı yasaklar hep beraber büyük bir olgunlukla demokratik anlayış içinde hallolduysa, bu tip sorunl..
Cumhurbaşkanı kilo aldı Anayasa Mahkemesi'nin 43'üncü kuruluş yıldönümü törenine katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kilo aldığı görüldü. Bir süre belinden rahatsız olan Cumhurbaşkanı..
Bağış'ın başkanlığında NATO toplantıları Başkanlığını AK Parti İstanbul milletvekili Egemen Bağış'ın yaptığı NATO Parlamenterler Asemblesi Trans-Atlantik İlişkiler Komitesi toplantıları, New ..
Halkın mutabakatı ile kurumların mutabakatı henüz oluşmuyor Anayasa Mahkemesi'nin resepsiyonuna katılmayan Erdoğan, "Hak hukuktan doğar, kanundan doğmaz. Bunlara kılıf uydurarak farklı yerler..
Ankara'da gergin gün Anayasa Mahkemesi Başkanı Bumin, AK Parti iktidarına türbanı oya çevirme gayretinde bulunan Refah ve Fazilet'in kapatıldığı uyarısında bulundu. Bumin'i dinleyen bakanlar ..
Elton John erkekle evleniyor İngiliz pop şarkıcısı Elton John, Kanada asıllı sevgilisi David Furnish ile İngiltere’de evlenmek istiyor. John, Daily Mirror gazetesine, nikah töreninin Prens Ch..
Türkü albümünde annesi eşlik etti Pop ve rock müzik sanatçılarının türkü albümü çıkarma modasına Haluk Levent de uydu. Ve Levent, yıllardan beri aklında olan türkü albümü projesini nihayet ha..
Gelin-damat-kaynana programları TBMM’de ‘Kaynana Semra, gelin Sinem, Tülin-Caner ikilisi’ gibi sıradan insanları bir anda ‘medyatik’ yaparak seyirciyi ekrana bağlayan programlar TBMM’de masay..
İpekçi korkuttu Modacı Cemil İpekçi geçtiğimiz cumartesi, yeğeni Can İpekçi’nin İzmir’deki nişan töreninde kalp spazmı geçirdi. 100’e yakın davetli arasından bir doktor hemen İpekçi’ye müdaha..
İbrahim Tatlıses onurumu kırdı İbrahim Tatlıses ile İbo Show’da konuk ettiği Ankaralı şarkıcı Oğuz Yılmaz arasında, ‘Bent Deresi’ lafı yüzünden tartışma çıktı. ‘İbrahim Tatlıses onurumu kırdı..
Tarkan’ın başarısı bizim önümüzü açar Hazırlayacağı İngilizce albüm için geçtiğimiz ay Los Angeles’a giden Kenan Doğulu, Amerika’da uzun zamandır üzerinde çalıştığı İngilizce albüm projesini ..
Finli sevgiliyle nasıl tanıştı Asena’nın, önceki akşam ‘Pazar Keyfi’ni sunarken sözünü ettiği gizemli aşkı ile geçen yıl tanıştığı ortaya çıktı. Bu beraberliğin bir arkadaş davetinde başladığ..
Beckham çiftinin kirli çamaşırları dökülüyor Dünyanın en ünlü çiftlerinden David ve Victoria Beckham, eski bakıcıları Abbie Gibson’un günlüğünün basında yayımlanmaması konusunda açtıkları dav..
Schröder 600 yatırımcı getiriyor Türkiye'den ve Almanya'dan toplam cirosu 800 milyar euroya ulaşan 1.200 işadamı, 4 - 6 Mayıs arasında İstanbul'da yapılacak 1. Türk - Alman Ekonomi Kongresi'n..
Ülker, lojistikçi Çak'a ortak oldu Ülker, dağıtım ağını güçlendirmek için lojistik alanında tecrübeli olan Şahap Çak'ın üç şirketine yüzde 65 oranında ortak oldu. Aynı amaçla onlarca TIR sipa..
Çin revalüasyon için sinyal verdi Artan ihracatıyla dünyayı sarsan Çin'e yapılan 'Yuanın değerini artır' baskısına ilk ciddi yanıt geldi: Kur reformu hızlanabilirÖTV'de karmaşa
İşsizlik yüzde 11.5 DİE, Aralık 2004 - Şubat 2005 dönemini kapsayan üç ayda işsizlik oranını yüzde 11.5 olarak açıkladı. Geçen yılın sonunda bu oran yüzde 10.3 olmuştu'Vestel'i satmam, Tüpraş..
Acemoğlu, Nobel getiren ödülü aldı Amerikan Ekonomi Derneği'nin 'En iyi genç ekonomist' ödülünü Daron Acemoğlu aldı. Ödül, sahiplerini Nobel'e taşıması nedeniyle önem taşıyorSık arıza yapan o..
Baba adayı da aşeriyormuş Baba adaylarının da eşleriyle birlikte hamilelik süresince aşerip mide bulantısı ve baş dönmesi gibi sorunlar yaşayabildiği ortaya çıktı.
Hafızası ölçülüyor Çin’in Şanghay kentindeki Doğu Çin Normal Üniversitesi araştırmacıları, insan zekásı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek amacıyla fareler üzerinde deneyler yapıyorlar. Ar..
Filiz Akın’lı sarı bilezik kampanyası Türk sinemasının sevilen yıldızı Filiz Akın, Türkiye Meme Kanseri Vakfı yararına düzenlenen ‘Sarı Bilezik Kampanyası’nı tanıttı.
Pirince insan geni aşıladılar Bilim adamları, bitkilerin genetik yapısını değiştirip daha dayanıklı olmaları için artık insan geni kullanmaya başladı. Japon araştırmacılar, insan karaciğerind..
İnsan hayatı 130’a dayandı Almanya’nın en prestijli bilimsel araştırma enstitüsü Max Plank’ın yaptığı araştırmaya göre insanlar, çok yakında 130 yaşına kadar yaşayabilecek. Daha iyi beslenme ..
Anti-TV gerillaları eyleme hazırlanıyor İngiltere’de halkın zamanının büyük bölümünü televizyon karşısında geçirmesine karşı çıkan ve kendilerine ‘anti-TV gerillaları’ adını veren grup, hemen..
Serdengeçti'den reform uyarısı Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Hükümet'ten yapısal reformların gecikmeden hayata geçirilmesini istedi.
'Erdemir için referandum yapılsın' CHP lideri Deniz Baykal'dan Ereğli Demir ve Çelik fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda öneri geldi. Baykal, Erdemir'in satılıp satılmaması konusunda re..
Ermeni iddialarına karşı yeni strateji Bakanlar Kurulu'nun 6.5 saat süren toplantısında Ermeni soykırım iddialarına karşı yürütülecek strateji masaya yatırıldı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9