26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kayıtdışı çalışan 10 milyon kişi var DİE, ilk kez ‘hareketli dönemli 3 aylık’ işsizlik oranını açıkladı. Aralık 2004-Ocak 2005 döneminde Türkiye’nin işsizlik oranı yüzde 11.5 oldu. Bu dönemde..
Sabancı, Akdenizli patronlara da başkan Akdeniz Girişimcileri Konfederasyonu Birliği(UMCE) Başkanlığı’na seçilen Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, böylece ..
İspanya kasasını doldurdu, biz avucumuzu yaladık GYODER Başkanı Haluk Sur, yabancıya gayrimenkul satışına karşı çıkanları eleştirerek, ‘Körfez sermayesini Yunan, İspanyol, Fransız adalarına g..
Düşen enflasyon ortamında bazı riskler var Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Bakanlar Kurulu’na ‘Ekonomik Görünüm’ü anlattı. Serdengeçti, ‘Türkiye halen düşen enflasyon ortamında ba..
Hafif ticari araca ‘ağır vergi’ zirvesi Gümrük Müsteşarlığı’nın girişimi ile Maliye Bakanlığı’nın hafif ticari araçların ÖTV’sini 6 kat artırma hazırlığı, otomotiv sanayicilerini ayağa kaldır..
Avea’yı anlayamadık Türk Telekom ihalesine teklif vermekten vazgeçen İspanyol Telefonica, bu kararını ÖİB’e, ‘Avea yönetiminde etkinliğin nasıl sağlanacağı konusu yeterince açık değil’ şeklin..
İşte hamile Britney! Seksi pop sanatçısı Britney Spears'ın hamilelik görüntüleri ilk kez yayınlandı. Alman Bild gazetesinin manşete çektiği fotoğraflar, ABD'nin Florida eyaletinde çekildi. 23..
Papa, İslam dünyasının gönlünü aldı Vatikan'da düzenlenen ilk pazar ayininde Katolik olmayan Hıristiyanlar ve ve Museviler'e "barış mesajı" veren, ancak Müslümanlar'dan bahsetmeyen Papa Bened..
Sovyetler'in dağılması en büyük felaket Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e göre önceki asrın en büyük jeopolitik faciası, Sovyetler Birliği'nin 1991 yılında dağılması... Dün parlamentosund..
İran'da başkanlığa kadın aday Rafat Bayat... O İran'da 1979 İslam Devrimi'nin ardından cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk kadın aday adayı... 290 koltuklu meclisin 12 kadın vekilinden biri ola..
Blair, seçimde Clinton'dan destek istedi Savaşa girerken destek verdi ama seçim için destek istemeye gelince... İngiltere'de 5 Mayıs'ta yapılacak genel seçim öncesi Başbakan Tony Blair, seçme..
FBI'ın en çok aradığı Afgan tutuklandı Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ABD'nin en çok aranan uyuşturucu kaçakçıları listesinde yeralan Afgan Bashir Noorzai yakalandı. ABD'ye seyahat ..
"Anayasaya ret Türkiye'yi çok etkiler" Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) ortak anayasasını oylaması için geri sayım devam ederken, İngiliz Times gazetesi referandumda "hayır" çıkmasının en çok T..
Tren apartmana girdi: 71 ölü 440 kişinin de ağır yaralandığı kazada ezik vagonlardan kurtarma çalışmaları sürüyor. Akıl almaz kazalar sadece Türkiye'de yaşanmıyor. Japonya'nın Osaka kentinde ..
Alman Bakan Fischer Suçlu benim Almanya'da hükümeti sarsan vize skandalında Dışişleri Bakanı Joschka Fischer dün ifade vermeye başladı. Vize işlemlerini kolaylaştırarak özellikle Doğu Avrupa'..
AB Dışişleri Bakanları: Ara karne 'orta' AB Dışişleri Bakanları'ndan oluşan Genel İşler Konseyi'nin Lüksemburg'daki toplantısında 3 Ekim'de müzakereler başlamadan önce "uyarıları" içeren orta..
'Pazarlık yapacağız' Hiçbir yabancı gücün Irak topraklarını kullanmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Talabani: Belki barışçı yollardan olur. (PKK'nın) Gitmelerini isteriz. Türkiye ile paza..
İncirlik kararı Çankaya Köşkü'nde İncirlik Üssü'nün kullanım süresinin uzatılmasını öngören kararnamenin, Bakanlar Kurulu'ndaki imzaların tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Sezer'in onayı..
Tepkisiz Belçika'ya 'bayrak' notası Türkiye, Belçika'ya bir nota vererek, Brüksel'de önceki gün yapılan bir Ermeni gösterisi sırasında Türk bayrağı yakılmasını kınadı. Brüksel'de, "Ermeni soy..
Cemiyet, TCK'yı tartıştı TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Senatosu'nun, "Yeni TCK Ne Getiriyor, Ne Götürüyor?" konulu toplantısı, dün Burhan Felek Konferans Salonu'nda yapıldı. "Yeni ..
KKTC'de hükümeti Soyer kuracak KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkan Vekili, Gazi Mağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer'i yeni hükümeti kurmakla gö..
Muhalefet 'su altında' CHP İstanbul İl Gençlik Komisyonu, milletvekilleri dokunulmazlığının kaldırılmamasını su altında yaptığı eylemle protesto etti. İl Gençlik Komisyonu Sekreteri Ahmet Akk..
'Yasakçı zihniyet' Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın konuşması, AKP'nin iktidarındaki ilk "türban düellosu"nu da ateşledi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bumin'e, "Birileri çok iyi değerlendirsin diy..
22 kaçak müdürlük Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nun (YDK) raporuna göre, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Başbakanlık'a haber vermeden müdürlük sayısını 27'den 49'a çıkardıÖzür, buzları er..
Yanık tedavisi için 5 hastane dolaştılar Mersin-Mezitli hattında çalışan Sadık Güzel'in kullandığı halk otobüsü, motor kısmından yandı. Yangını söndürmeye çalışan Güzel ile muavin Veysel İsha..
Raydan çıkıp binaya çarptı Batı Japonya Trenyolu şirketine ait 7 vagonlu tren, dün sabah saatlerinde Osaka yakınlarındaki Amagasaki kasabasında raydan çıktı. Önce bir otomobile, ardından da 9..
Belediye mahkûm 2004'te çöken binanın 'denetimlerini' yapmamakla suçlanan Selçuklu Belediyesi, tek bir aile için 140 bin YTL tazminat ödeyecek. Mahkeme, AİHM'nin Ümraniye çöplüğü kararını day..
Ankara'nın Ermeni politikası değişiyor Hükümet, bundan böyle soykırım iddialarıyla ilgili topyekûn uğraşma stratejisi izleyecekWeizman için taziye defteri
Turkcell'in üst yönetimine iki bağımsız üye atanıyor Teliasonera'nın ana hissedarı olmak için satın alma teklifi götürdüğü Turkcell, şirketteki kurumsal yönetimin güçlendirilmesi çalışmaları ..
Üç aylık işsizlik yüzde 11.5 oldu Türkiye'deki işsizlik sorunu devam ediyor. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), Aralık 2004 ile Ocak ve Şubat 2005 aylarını kapsayan üç aylık döneme ilişkin iş..
600 Alman yatırımcı İstanbul'a geliyor Türkiye ve Almanya'dan ciroları 800 milyar Euro'ya ulaşan 1.200 işadamı, 4-6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'daki 1. Türk-Alman Ekonomi Kongresi'nde b..
THY'den 'Sabiha Gökçen' fırsatı THY, Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan İzmir, Antalya, Adana ve Trabzon'a günlük karşılıklı sefer düzenleyecek. Uçuşlar 50 YTL daha ucuz olacak. Türk Hava Yolları (..
Yabancı, bankaları borsada topladı Bankacılık sektörüne yabancı ilgisi kendini borsada da gösteriyor. Yabancı fonlar piyasa değeri toplamda 30 milyar doları bulan 12 halka açık bankanın yüzde..
Maliye ticari araçta katmerli vergiye sıcak bakmıyor Gümrük tarife pozisyonunda yapılan bir değişiklik sonucu ticari araç sınıfından binek araç kapsamına alınan motorlu taşıtlar için Özel Tük..
Wal-Mart size gelirse küçükler için üzgünüm Satış ve pazarlama gurusu Harry Beckwith, Wal- Mart gibi en ucuza satmaya çalışan şirketlerin pazardaki küçük şirketlere yaşam imkanı vermeyeceğini..
Türk Telekom'un 1 milyar doları Hazine'ye aktarılacak Türk Telekom'un kasasında bulunan 1 milyar dolarlık nakit varlığın, özelleştirme sonrasında yatırımcıya bırakılmaması için yeni düzenleme..
Tansaş'ın 5 yabancı talibinden biri Tesco Tansaş'ın satışı için ABN Amro'ya yetki veren Doğuş Holding, dün "Görüşmeler başladı" diye ikinci açıklamayı yaptı. En güçlü talip Tesco, geri kalanl..
Venedik gibi Yurdun orta ve doğu kesimlerinde etkili olan sağanak yağış, nehirleri ve dereleri taşırdı, birçok yerleşim yerini sular altında bıraktı. Sel baskınlarından sonra Venedik’i aratma..
ABD Türkiye’yi intihara sürüklüyor Eski Başbakan Bülent Ecevit Türkiye’nin intihara süreklendiği uyarısında bulundu. Türkiye’ye karşı oynanan oyunda ABD’nin öncü rol oynayanlar arasında yer a..
Hükümet TCK ile basına sopa gösteriyor İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, yeni TCK’yı ‘basına sopa gösterme yasası’ olarak niteledi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Senatosu’nun düze..
Rum donörün dokusu ‘tam uyumlu’ çıktı Lösemi hastası Emine Özan için bulunan Rum donörün doku grubu, genç kıza tam uyumlu çıktı. Kemik İliği Bankası Koordinatörü Doç. Dr. Sarper Diler, Rum do..
O bayrak arşive Genelkurmay Başkanlığı, Yunan Kara Harp Okulu’nda yırtılıp üzerine çirkin yazılar yazılan Türk bayrağının görüntülerini kamuoyuna yansıtmak istemedi. Genelkurmay’dan bir yetki..
‘Şov’ için mahkemelik oluyorlar ‘Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok’ ve ‘Arkadaşlar Uykusundan Uyansın’ kitaplarının yazarı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, kendisine ‘Şov yapıyor’ diyen ..
Doktor gözetiminde şiş kebap keyfi Solunum yolu enfeksiyonu teşhisiyle iki hafta hastanede tedavi gördükten sonra Güniz Sokak’taki evinde istirahate çekilen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel,..
Erdoğan’dan, iki Musevi lidere jest Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail gezisi öncesinde bir jest yaparak, özel uçağında birlikte gitmek üzere Türkiye’deki Musevi cemaatinin iki liderini özel ola..
Öne geçme yarışı kavgaya dönüştü DYP Lideri Mehmet Ağar’ı karşılamaya hazırlanan iki partili grup, pankart kavgası yüzünden birbirine girdi. Otoban Gözne Gişeleri’nde bir araya gelen eski DYP..
‘Baba şapkası’yla fahri doktora Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Senatosu, eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin’e, ‘Türk kamu yönetiminin gelişmesi ve çağa ayak uydurması için gösterdiği..
Ermenileri kızdırdı Görev başında yaptığı beşinci 24 Nisan açıklamasında da ‘Soykırım’ sözcüğünü kullanmayan ABD Başkanı Bush, diasporayı öfkeden çıldırttı. Bush’un verdiği sözü yerine getirm..
Türban düzenlemesi Anayasa’ya aykırıdır Anayasa Mahkemesi Başkanı Bumin, türban affı nedeniyle hükümeti eleştirerek, ‘Anayasa’daki laik düzenlemeler kaldığı sürece türban serbestisi sağlayan ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9