26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

26 Nisan 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papa olmak istememiş Önceki gün yemin ederek görevine başlayan Hıristiyan âleminin ruhani lideri Papa 16. Benedictus, aslında Papa olmak istememiş.
Putin'e göre asrın faciası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, Sovyetler'in çöküşünü '20. yüzyılın en büyük jeopolitik felaketi' diye niteledi.
ABD mahkûm rekoru kırdı ABD'de 2004 yılında cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin sayısı 2.1 milyona ulaşarak yeni bir rekor kırdı.
Havada bulut, türbanı unut! Altı sayfalık laiklik Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in, mahkemenin kuruluş yıldönümündeki konuşması, 'Türban sorununu zamanla çözeceğiz' mesajı veren ik..
AKP'liler Bumin'e tepkili Bumin'in konuşmasından rahatsız olan Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin resepsiyonuna katılmazken, şöyle dedi: "Hak hukuktan doğar, kanundan doğmaz.&am..
'İncirlik' onay için Köşk'te İncirlik Üssü'nün kullanım süresini uzatan kararname, Bakanlar Kurulu'ndaki imzaların tamamlanmasının ardından dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onaylaması ..
En başarılı genç ekonomist ABD'nin saygın kurumla-rından MIT'de görevli Türk ekonomi profesörü Daron Acemoğlu, 'Nobel habercisi' olarak da bilinen John Bates Clark Madalyası'nı kazandı.
'Okulumuz müze yapılmasın' Maçka'daki Akif Tunçel Endüstriyel Teknik Okulları binası Mimar Sinan Müzesi yapılmak isteniyor. Tarihi binada eğitim gören öğrenciler ise günlerdir yaptıkları eyle..
Beyoğlu 'sökülecek' Hafta sonları 3 milyon insanı misafir eden İstiklal Caddesi, çevre sokaklarıyla birlikte yeniden düzenleniyor.
TÜBİTAK için rektör çıkışı Mimar Sinan Rektörü ve Üniversitelerarası Kurul Başkanı İsmet Vildan Alptekin, "TÜBİTAK'ı siyasallaştırma eğilimi var. Bu yanlış. Tepkimiz öğrenci affındak..
Gümbet'te sır dolu cinayet Bodrum'daki Papatya Pastanesi'nin işçilerinin kaldığı yatakhanede, bir kişi yatağında vuruldu. Koğuştaki kimse katili görmedi. Öldürülen Mustafa Çilli, pastane sahi..
Güven artırmaya devam Yunanistan, Kara Harp Okulu öğrencilerinin Atina ziyareti sırasında yaşanan bayrak krizi nedeniyle, Ankara'ya resmi özür gönderince Genelkurmay Başkanlığı güven artırıcı..
Katliam İngiliz belgelerinde Ermenilerin Gaziantep'te Türkleri katlettiği 16 Kasım 1895'te İngiltere'nin Halep Başkonsolosu Henry D. Barnham'ın Gaziantep'te olduğu ve katliamı 28 Kasım 1895 t..
DYP'de pankart arbedesi DYP lideri Mehmet Ağar'ı Mersin'de karşılamaya hazırlanan partili iki grup arasındaki pankart tartışması kavgaya dönüşünce, silahlar ve yumruklar konuştu.
Belge: BM tanımına göre 1915 soykırım Ermenistan'da düzenlenen 'soykırımın 90'ıncı yıldönümü' törenleri öncesinde bir konferans için başkent Erivan'a gelen yazar Murat Belge, bugünkü uluslara..
Nereden çıktı şimdi bu kampanya! Yeniden artış gösteren kızamık hastalığını yok etmek amacıyla dün başlatılan aşı günleri çocukları pek mutlu etmedi.
Çocuk felcini 'felç' ettiler Dünya genelinde 1985'te yılda 350 bin çocuk felci vakası görülüyordu. Nisan 2004 rakamlarına göre ise Afganistan Pakistan, Hindistan ve Mısır olmak üzere sadece d..
Tsunami çocukları Meclis'te TBMM Başkanı Bülent Arınç, dün Endonezya'nın Açe/Lhok Seumawe Valisi Abdulkarim Tarmizi ile tsunami felaketinde ailelerini kaybeden çocukları kabul etti.
Çimento hırsızlığı OYAK Grubu'na bağlı Adana Çimento Fabrikası'nın 20 Ekim 2004 ile 15 Şubat 2005 tarihleri arasındaki çimento üretim ve satış hesapları incelenince, 995 ton çimentonun ortada..
On Numara''yı bir kişi bildi On Numara'nın bu haftaki çekilişinde 10 bilen bir kişi, 110 bin 52 YTL ikramiye kazandı.
Zümrüt için ilk tazminat kararı Konya'da 92 kişiye mezar olan Zümrüt Apartmanı'yla ilgili ilk dava sonuçlandı. Selçuklu Belediyesi, apartmanda ölen Ufacık ailesinin yakınlarına 140 bin YTL ta..
Onun ayakları madende kaldı Madencilerin dramı, sadece toplu ölümlerin olduğu grizu patlamaları ve göçüklerle gündeme geliyor. Oysa madenciler için üzerine gelen bir vagon, düşen bir kaya da ..
Üniversiteliye lise matematiği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki matematik düzey tespit sınavını 206 öğrenciden sadece üçü geçebildi. Tüm soruları bilen çıkmadı. Ders lise müfredat..
Lazerle Anzak Çıkarması Anzak Çıkarması, 90 yıl sonra Avustralya ve Yeni Zelanda Başbakanları ile Birleşik Krallık Veliaht Prensi Charles'ın da aralarında bulunduğu 20 bin kişinin katıldığı l..
Şimdi de pide savaşı Bafralı işadamı Hamit Genç, 'Karadeniz pidesi' diye bilinen pidenin 'Bafra pidesi' olarak tescili için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na başvurdu.
12 bin öğrenci Çanakkale'de Çanakkale Savaşları'nın 90. yıldönümü için düzenlenen 'Milli Bilinç Yürüyüşü' dün İstanbul'dan 12 bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Sabiha Gökçen hareketleniyor Türk Hava Yolları (THY), 30 Nisan'dan itibaren İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan uçuşlara başlıyor.
Rum donör tam uyumlu Lösemi hastası Emine Özan'a Kıbrıs Rum kesiminden iyi haber geldi. Rum donör ile ilgili laboratuvar çalışmasını tamamlayan Kıbrıs Kemik İliği Bankası, doku grubunun tam u..
Çamaşır suyu ile kahve Çamaşır suyuyla kahve yaptığı belirlenen bir büfeci gözaltına alındı. Aydın'ın 1. Sanayi Sitesi Tepecik yolunda bulunan İsa F.'ye ait büfeyi işleten Ali Z., dün suları..
Gen, alzheimeri 'onardı' Alzheimer'e karşı gen terapisi başarılı sonuç verdi. 2001-2002 yıllarında, ABD San Diego Üniversitesi'nde sekiz alzheimer hastasının beynine genetik olarak üzerinde o..
Danimarka'da tahta yeni vâris Danimarka kraliyet ailesine yeni bir üye katılıyor. Saray, Prens Frederik ve eşi Prenses Mary'nin ilk çocuklarını beklediğini duyurdu.
Hızlı makinist kazası: 54 ölü Japonya'nın Osaka yakınlarındaki Amagasaki kentinde yaklaşık 580 kişinin bulunduğu banliyö treni aşırı hız nedeniyle raydan çıkıp bir apartmana çarptı.
Elton John'a da Windsor nikâhı Britanyalı ünlü pop şarkıcısı Elton John, Kanada asıllı sevgilisi David Furnish ile evlenmek istediğini duyurdu.
Ve düşünce okundu... Bilim adamları, kişinin bilinçdışın-daki gizli düşüncelerini okuyabildiklerini öne sürdü. Britanya'da Londra Üniversitesi ekibi, denekler bilgisayarda farklı nesnelere ba..
Pirince insan geni verdiler Bitkilerin genetik yapısını değiştirmek için artık insan geni kullanılıyor. Japonya'da Ulusal Ziraibiyoloji Bilimleri Enstitüsü, insan karaciğerinden alınan genler..
'Pozitif bir gelecek' bu sempozyumda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), 30 Nisan Cumartesi günü 'Pozitif Bir Gelecek Üzerine' başlıklı uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği ya..
O Şimdi Mahkum Yönetmen Abdullah Oğuz. Başrollerdeki oyuncular Yavuz Bingöl, Burhan Öçal ve Gökhan Özoğuz. Özcan Deniz, Ercan Saatçi, Ali Poyrazoğlu gibi isimlerden oluşan zengin oyuncu kadro..
Başarıyı kutladılar Ege PalasKadınlar okuyup yazacak
Aileler oto sürdü çocuklar eğlendi İZMİR Bornova'daki Terakki Otomotiv, bayiliğini yaptıkları Honda'nın Türkiye'ye gelen ilk dizel aracı olan Honda Accord Diesel modelini ilginç bir etkinlikl..
Bahara uçurtma ile merhaba dediler EKİN Koleji'nin bu yıl yedincisini düzenlediği "Uçurtma şenliği", okulun Seyrek'teki yerleşkesinde yapıldı. Şenliğe aralarında Seyrek Belediye Başkanı Nurgü..
Üstgeçitte bahar temizliği Konak Meydanı ile iskele arasındaki bağlantıyı sağlayan geçidin üzerindeki gölgelikler temizlendi. Büyükşehir Belediyesi, Konak Meydanı'ndaki kirlenen gölgelikleri ..
Krizi takas formülü çözer BÜYÜKŞEHİR Belediyesi yönetimi Ziraat Bankası yetkilileriyle krizi mahkeme dışında çözmek için formül arıyor. Sızan bilgilere göre, en iyi yöntemin takas olduğuna di..
Lezzetler yarıştı TURİZM Haftası nedeniyle Manisa'da yöresel yemek yarışması düzenlendi. Zeytinyağlı, etli yemek, hamur işi ve tatlı kategorisinde dereceye girenler şöyle: Gülseren Baydar, Re..
Çocuklar haydi aşıya SAĞLIK Bakanlığı'nın Kızamık Aşı Günleri kampanyası başladı. "Sağlıklı, mutlu, başarılı yarınlar için haydi aşıya" sloganıyla, 9 aylıktan 14 yaşına kadar aşısız çocuk kal..
Kalp hastaları için Şifa'da yeni cihaz İZMİR'DE Şifa Hastaneleri'nde kalp ve ritm bozuklukları, yeni geliştirilen bir cihazla teşhis ve tedavi ediliyor. Kardiyoloji Uzmanı Mustafa Karaca, yen..
Bir fuar böyle geçti GELİN Damat Fuarı, muhteşem finalle sona erdi. Ünlü güzeller Tuğba Özay ile Tuğba Karaca, İzmirli meslektaşlarıyla podyuma çıktı. Gelinlikler, abiye kıyafetler ve gözalıc..
Atlar yarıştı, tozu dumana kattı KUŞADASI'NDA Rahvan At Yarışları yapıldı. Çevre il ve ilçelerden yaklaşık 75 kişi katıldı. Atlar farklı kategorilerde yarıştırıldı. En iyi koşanların binicile..
800 milyar Euro’luk Türk-Alman zirvesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AB müzakere sürecinde Almanya’nın desteğinin sağlanmasının önemli olduğunu belir..
Piliçle 183 trilyonluk oldu Göynük’lü Ericek Ailesi’nin kurduğu Erpiliç, sessis sedasız büyüyor. 1960’larda 2 eşek ve iki at ile çerçilik yapan ailenin 1974’te ‘Orköy’ projesinden aldığı 3 bi..
Otomobilde 21 milyar bakteri var İngiiliz bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, otomobillerde 21 milyardan fazla bakteriye rastlanabiliyor. Auto Show Dergisi’nin son sayısında yeral..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9