24 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Nisan 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fatih Akın, Cannes Film Festivali jürisinde Bu yıl 58’incisi düzenlenecek Cannes Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu. Festivalin 9 kişilik jürisinde, Duvara Karşı (Gegen die Wand) ile ..
Ankara’da Vicento Amigo ile flamenko rüzgârı Vicento Amigo ve grubu, 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin konuğu olarak bu akşam saat 20.30’da MEB Şûra Salonu’nda dinleyicileriyle bulu..
Bulutsuzluk Özlemi’nden Felluce ve Bağdat’a ağıt Bulutsuzluk Özlemi, Irak’ın Felluce ve Bağdat kentlerinde yaşanan insanlık dramını yeni albümlerine taşıyor.
Londra Coliseum’da Sezen Aksu’ya büyük ilgi Ünlü sanatçı Sezen Aksu, önceki akşam, İngiliz Devlet Operası tarafından düzenlenen "Voice Series’’ konserler dizisi çerçevesinde "Londra Coliseum’..
‘Aynı Bahçenin Çiçekleri’, Aya İrini’de açtı Yaklaşık 1500 yıllık geçmişi bulunan Aya İrini Müzesi’nde önceki akşam tarihî bir konser vardı.
Dört film birden ‘Federico Fellini’ Sinema tarihinin en önemli yönetmenleri arasında gösterilen, İtalyan sinemasının unutulmayan ismi Federico Fellini’nin birbirinden ünlü dört filmi Türk izl..
Türk müziğinin kemençe antolojisi Bundan yaklaşık iki yıl önce dostum Bülent Aksoy, Kalan firması için bir kemençe antolojisi hazırlığı içinde olduğunu söylemiş, ona, CD’nin kitapçığına koyma..
[ALFA ROMEO 147] Alfa 147 şimdi daha agresif İtalyan Alfa Romeo, makyajladığı 147’yi Türkiye’de yola çıkardı. Sadece tasarımı değil, ekipmanlarından iç döşemesine kadar ‘gözden geçirilen’ 14..
[AYNADAN YANSIYANLAR] Alman Fulda, performans ve modifiye otomobiller için üretilen yeni ultra yüksek performans lastiği Carat Exelero’yu tanıttı. Carat Exelero, Almanya’nın lider değerlendi..
7 koltuklu Mazda5 ağustos ayını bekliyor Sürücü ile birlikte 7 kişilik Mazda5 modeli, ağustos ayından itibaren Türkiye’de pazara çıkıyor.
Yeni Sirion, Daihatsu’nun vizyonu olacak Daihatsu’nun ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği yeri Sirion, haziran ayından itibaren Türkiye’de satılmaya başlayacak.
İsim değiştirmek aracın değerini düşürüyor Pazar araştırmaları gösteriyor ki insanların büyük bir kısmı yeni otomobil alırken ikinci el değerini dikkate alıyorlar.
[İNGİLTERE] İlkokulu bitiren her çocuk okuyamıyor İngiltere’de ilkokulu bitiren her beş çocuktan birinin okuma bilmediği, buna rağmen ortaokula gitmesine izin verildiği açıklandı.
[ALMANYA] Volkswagen ‘Papa’ya araba üretmek istiyor Alman otomotiv devi Volkswagen, yeni Papa 16. Benedictus için ‘Papamobil’ isimli zırhlı bir araç üretmek istediğini açıkladı.
Savaş suçlusuna küresel ‘BAK’ış İstanbul, Irak Dünya Mah-kemesi’nin son duruşmasına ev sahipliği yapacak. Irak savaşında yaşananları kayıt altına alan ve suçlularının yargılanmasını isteyen ..
[MUTFAK] Elektrikli tava Arzum’un yeni ürünü Sabrosa Elektrikli Tava, işlevselliği, sağlamlığı ve yapışmaz yüzeyi ile mutfağın gözdesi. Ürün bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor.
[AKSESUAR] Bahar bileğinizde Baharın moda renkleri kırmızı, pembe ve beyaz Quantum saatlerinin yeni kreasyonunda buluştu. Saatlerde krokodil desenli kayışlar, parlak kasa öne çıkıyor.
[KOZMETİK] Sportif koku Puma’nın üç yeni kokusu Sense Kozmetik tarafından getirildi. Dinamik ve rahat hissetmek isteyenler Woman/Man, Flowing ya da Jamaica’yı tercih ediyor.
[HEDİYE] Anneler için Taç, Anneler Günü için özel nevresim takımları ve uyku setleri hazırladı. Taç uyku setleri ve nevresim takımları, onlara güzel geceler, tatlı uykular vadediyor.
[GİYİM] Yürümeyin, havalanın Ayakkabı Dünyası, ilkbahar-yaz sezonunda renkli babetler, etnik rüzgarlar estiren çarıklar, topuklu sandaletler, fiyonk ve taş süslemeli ayakkabılar sunuyor.
[MUTFAK] Mutfakta Kelebek var Kelebek’in yeni sistem mutfakları modern tasarımları, dolap içi aksesuarları, pratik yay ve menteşe sistemleri, geniş modülleriyle mutfak keyfinizi artırıyor.
Bahçeye, balkona, terasa yaz ayarları Havaların ısınmasıyla birlikte kendimizi dışarıya attık. Sanki kışın evde kapanmanın acısını çıkarırcasına vaktimizi son anına kadar dışarıda geçirmk ist..
Aklı eğitimde gönlü ameliyatta Mesleğini çok seven bir doktor için en zor şeydir ameliyathanelerden vazgeçmek. Fakat kişisel tatminden çok daha önemli olduğuna karar veren Prof. Dr. Şerif Ali..
Geleneksel marmelatlar Yabangülleri, menekşeler, dutlar veya Hint hurmalarından elde edilen, Bursa’nın yüksek dağlarından getirilen ve sarnıçlarda saklanan, karla soğuk tutulan meyve suları n..
İçimize gelir bahar Yol kenarında bir kelebek; çiçekler kadar sessiz, çiçekler kadar ince ve rengarenk. Sanki uçan bir çiçek. Erik ağacının elleri dolu. Kirazlar da süslenmiş. Şeftaliler ren..
Replikas söylüyor ‘avaz’ı çıktığı kadar Daha önce "Köledoyuran" ve "Dadaruhi" albümlerini yayınlayan Replikas, 3. albümleri "Avaz"ı yayınladı.
Kurban’dan ‘İnsanlar’ için... Rock müzik sanatçısı Kurban, Pasaj Müzik etiketiyle mayıs ayında müzik marketlerde dinleyicilerinin beğenisine "İnsanlar" adlı albümünü sunuyor.
‘Bir Bakmışsın’ ikinci albüm çıkmış! Geçen yaz "Ellerine Sağlık" adlı ilk albümüyle müzik dünyasına iyi bir giriş yapan ve özellikle "Zalim" adlı şarkısıyla 2004 yılına damgasını vuran Yalın,..
Teknolojiye dur demek mümkün mü? Layihamın başında temel derdimi söyleyeceğim bu sefer. Aksi takdirde kafanız karışıyor, asıl mesajı alamıyorsunuz; benim oğlanı bana savunuyorsunuz, olmadı as..
Pastörize ayna Sözün kaygan ve zehirli yılanı, çatal diliyle iki farklı şeye işaret eder tek bir şey söylerken. Okla kalkanı aynı anda gösterir ki, yaraladığının hışmından kendini koruyabilsi..
En Güzel Bayram: Çocuk Bayramı Ah nerede o çocukluğumuzun sokak oyunları, şimdiki çocuklar ne kadar şanssız; oynayabilecekleri bir sokakları bile yok.
Hıristiyan Gözüyle İslam Tarihi Amerikalı ünlü tarihçi Will Durant samimi bir Hıristiyan’dır; inanç konularında tam tarafsız olmasa da İslam medeniyetini anlatırken olabildiğince objektif da..
Kitaptan kozmik enerji fışkırıyor Öğrendiğimiz şeyler arttıkça, bilgi ihtiyacı daha da fazlalaşıyor. Gözümüzün önünde cereyan eden hadiselerin ‘künhü’ne vakıf olmak için daha çok çaba sarf et..
Kirletilmiş ölümlere şiirler "Kardeşlerim! Herkesin kirlettiği bir ölüm hangimizin işine yarar/hangimiz o ödün eşgâl ile takdis eder kendini" diyen Selçuk Küpçük’ün şiir kitabı Merdiven Kita..
Belgesel gibi bir kitap: Kanuni Bugüne değin Kanuni Sultan Süleyman’ın sadece askeri ve siyasi yönü incelendi.
Masa başında petrol aranır, ‘Milli kavak’ yetiştirilir... Temel fıkralarına taş çıkaran gerçek olaylar, bu ülkeye ait hikâyeler, Ankara Dükalığı’nda anlatılıyor. Bu hikâyeleri kimimiz yaşıyor..
Amerika’daki Türkler New York’taki kültür ve sanat âşığı Türklerin davetine icaben bir okuma-konuşma verdim bu hafta. Bu vesileyle tamamen gönüllülük hesabıyla çalışan ve Türk edebiyatını mem..
Ne mühür kaldı ne Süleyman Tarihî geçmişi Urartulara kadar uzanan mühürcülük, okuma yazma oranının artması ve teknolojinin ilerlemesi yüzünden yok olma noktasına geldi.
Kredi alma şartı kadın olmak Diyarbakır’da bin 800 aile mikrokredi sisteminden yararlanıyor. Bangladeşli yönetici Abdül Matin, parayı fakirlere vermeden önce hepsini toplayarak seminer veriyo..
Meslek liseli misin derdin var dağlar gibi ‘En büyük sermayemiz insandır. İnsana yatırım yapıyoruz’ diyen beylik siyasi laflar çok duyduk. Meslek okullarının siyasete kurban edilmesi, ara ele..
Çekilmeyi bilmeyenler çekilmez oluyor Rauf Denktaş denilince, nedense akla hemen Süleyman Demirel geliyor. Fikrî yapıları da, fizikî yapıları da birbirini çağrıştırıyor. Terazinin bir kefesin..
Asr-ı Saadet’te petrol savaşı Avrupa’dan bulaşıcı hastalık gibi bünyemize girmiş iflah olmaz bir Bizans karasevdası vardır. Efendim, İstanbul’u alan Türkler Ayasofya’yı görünce çarpıldılar ve..
Nerde şimdi Behzat? - Yav kardeşim sen bir body building center’a yazılmanın veya bir fitness club’a üye olmanın ayda kaça patladığından haberin var mı? Evde jogging yapmakla bitmiyor ki! Sis..
Özelleştirmenin önünü yargı değil, bir avukat tıkıyor Türkiye’de özelleştirmenin yolunu kesen bir avukat deseler kimse inanmaz. Bunu Avukat Gökhan Candoğan tek başına sağlıyor. Şeker Kurumu’n..
Yeni 'Dava'sı: Kişilik hakları Recep Tayyip Erdoğan başbakan olduktan sonra 58 kişi hakkında tazminat davası açtı. Mahkemeler, sonuçlanan 40 davadan 30’unda Erdoğan’ı haklı buldu. Birkaç gaze..
Kadın pilot Akköprülü: Uçmuş iken tam uçun, pilot olun Eskişehirli bir gurbetçi ailenin kızı olan Tülay Akköprülü, pırpırlı olarak adlandırılan küçük uçaklarda başladığı havacılık serüvenini ..
Minik Serçe'ye büyük armağan Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü Müzikus, 30. sanat yılında Sezen Aksu’ya bir müzikal hediye ediyor. Orijinal söz ve besteler haricinde her şeyine üniversiteli g..
Kimse ekranı suçlamasın hasta olan toplum!.. Son dönemde ekranlar yarışma ve kadın programlarına teslim oldu. Haber kanalları da izleyiciyi ekrana bağlayan bu programlarla yarışmak için farkl..
Siz tüketin, biz ayağınıza getiririz Ürünlerini satmak için pek çok yöntem geliştiren firmalar gözlerini evimizin içine dikti. Dünyada oldukça yaygın olan, Türkiye’de son birkaç yılda büyük b..
Gül’ü izler, Lâle’ye gönül veririz Şimdi tam mevsimi... Gülün ve lâlenin zamanlarında, birbirinden farklı renkleri, şairane isimleri ve kısacık ömürleriyle edebiyatta pek çok mecaza konu o..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9