23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB, Çin’den tekstil ithalatını kısıtlamak için soruşturma açacak Avrupa Komisyonu, ticaretten sorumlu üyesi Peter Mandelson’un Çin’den yapılan tekstil ve konfeksiyon ithalatındaki hızlı artış..
Hafif ticarî araçlara Özel Tüketim Vergisi Gümrük Müsteşarlığı’nın hem insan hem eşya taşımaya yönelik (hafif) ticari araçları tanımında değişiklik yaparak ‘binek’ gruba alması, bu araçların ..
İşyeri açmak kolaylaşacak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı, işletmecilerden ruhsat için 50'den fazla evrak istenen bürokrasiyi y..
Türk firmalar tam şeffaf değil Dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Standard and Poor’s’un (S&P) Sabancı Üniversitesi ile ortaklaşa yürüttükleri bir çalışma, Türk firmalarının k..
Doğu illerinden tepki: DİE, çalışanlarla işsizleri karıştırmış Devlet İstatistik Enstitüsü’nün en düşük işsizlik oranının yüzde 1,7 ile Ağrı, Kars, Ardahan ve Hakkari’de bulunduğunu açıklamas..
Migros Gima ve Endi’yi satın alıyor Uzun zamandır perakendede birleşme ve satın alma beklentileri sürerken, lider konumdaki Migros, Fiba Grubu bünyesindeki Gima ve Endi Tüketim şirketinin sat..
Vakti geldiğinde Migros ile işbirliği yapmaya hazırız Migros'u yakın takibe alan Amerikan perakende devi Wal-Mart'ın İcra Kurulu Başkanı Lee Scott, görüşmelerde gelinen nokta hakkında bilgi v..
İşyerinde aşırı kontrol motivasyonu öldürüyor Almanya’da yapılan bir araştırmada, çalışanların aşırı denetlenmesinin motivasyonlarını öldürdüğü ve verimliliklerini düşürdüğü belirlendi.
‘Ambalaja akrilamid miktarı yazılarak kanserojen maddelere dikkat çekilmeli’ Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, İsveç ve Kanada’da olduğu gibi Türkiye’de de..
Bienale 51 sanatçı katılacak İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 16 Eylül-30 Ekim 2005 tarihleri arasında "İstanbul" kavramsal çerçevesi altında gerçekleştirilecek "9. Uluslarar..
Masal yarışması birincisi Ankara’dan Polatlı Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği işbirliğiyle düzenlenen masal yarışmasının sonuçları açıklandı.
Sâmiha Ayverdi’nin ‘defterler’i gün ışığında Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı, doğumunun 100. yılında yayınladığı iki eserle Sâmiha Ayverdi’yi (1905-1993) edebiyat dünyasının gündemi..
II. Abdülhamid ile Napolyon aynı marka parfüm kullanmış Osmanlı padişahı Sultan II. Abdülhamid ile Fransız imparatoru Napolyon, aynı parfümü kullanmışlar.
« 1 2 3 4 5 6 7 8